Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Dual Valley Conference Dual Meet #4

Northbridge, MA, January 24, 2013

[Dual Meet Scores ]

Event Results

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/24/2013 08:11 PM
                            Dual Valley Conference                             
                        Dual Meets Week #4  - 1/24/2013                        
                                    Results                                    
 
Event 21  Boys Shot Put
================================================================
      D.V.C.: # 43-05  1/21/2010   Eric Brown, Hopedale                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1   156 Adam Tyks           SR Hopedale              40-04.00  
  2   139 Andrew Joe          SR Hopedale              40-01.00  
  3   980 Kurt Robakiewicz    SO Nipmuc                36-08.00  
  4   600 Justin Rothermich   SR Sutton                36-02.00  
  5   908 Andrew Messier      SR Blackstone-M          36-01.00  
  6   889 Dillan Tomasso      SO Sutton                35-09.50  
  7   956 Keaton Tagseth      SR Douglas               33-05.75  
  8   135 Patrick Finnegan    SO Hopedale              31-07.50  
  9   129 Eddie Cerow         JR Hopedale              31-05.50  
 10   972 Michael Castellani  JR Nipmuc                31-05.00  
 11   979 Evan Offord         SO Nipmuc                31-03.50  
 12   936 Luke Daly           JR Douglas               31-02.50  
 13   581 Michael Cote        FR Sutton                31-02.00  
 14   890 Cameron Vigliotta   SR Sutton                30-07.25  
 15   589 Billy Hicks         SO Sutton                29-07.00  
 16   150 Matt Salvatore      FR Hopedale              28-07.00  
 17   978 Michael Mattox      SR Nipmuc                28-02.50  
 18   142 Connor Maloney      JR Hopedale              27-07.00  
 19   598 Jack O’leary        FR Sutton                27-04.00  
 20   958 Ryan Walker         JR Douglas               25-09.00  
 21   951 Jake Nadreau        JR Douglas               25-08.00  
 22   949 Joel Morin          JR Douglas               24-09.00  
 
Event 2  Girls High Jump
================================================================
      D.V.C.: #  5-02  12/17/2009  Marielle Ondreicka, Sutton                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   573 Olivia Reinhold     SO Sutton                 5-00.00  
  2  1138 Skyler Shugrue      SR St. Peter Marian       4-10.00  
  3   567 Jenna Light         FR Sutton                J4-10.00  
  4  1132 Tatyana George      SR St. Peter Marian      J4-10.00  
  5   932 Rachel Morin        SO Douglas                4-08.00  
  5   115 Julia McDermott     SR Hopedale               4-08.00  
  7   898 Kelsey Saulnier     JR Blackstone-M          J4-08.00  
  8   925 Fallyn Hippert      FR Douglas               J4-08.00  
  9  1136 Shannon O'Donnell   SR St. Peter Marian       4-04.00  
 10   158 Abby Epplett        JR Whitinsville           4-02.00  
 11   968 Kala Vandersluis    SR Nipmuc                 4-00.00  
 
Event 1  Girls Shot Put
================================================================
      D.V.C.: # 32-07  1/10/2012   Jen Mailhot, Douglas                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   157 Natalie Booz        SR Whitinsville          27-08.00  
  2   566 Alex Hill           JR Sutton                25-08.75  
  3   118 Alexis Oosterman     8 Hopedale              22-09.00  
  4   111 Caitlin Huie        SR Hopedale              22-03.00  
  5   158 Abby Epplett        JR Whitinsville          21-08.00  
  6   108 Mackenzie Greenber  SO Hopedale              21-05.00  
  7   117 Rebecca Meyers       8 Hopedale              21-04.00  
  8   899 Justyne Tellstone   FR Blackstone-M          20-10.00  
  9   575 Hannah Sullivan     FR Sutton                20-02.25  
 10   927 Monique Levesque    SO Douglas               20-02.00  
 11   968 Kala Vandersluis    SR Nipmuc                20-01.25  
 12   106 Madison Covino       8 Hopedale              18-11.00  
 13   110 Anna Haynes         JR Hopedale              18-02.25  
 14   576 Theresa Trainor     JR Sutton                16-03.00  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================
      D.V.C.: #  6-02  1/6/2011    Mark Hill, Sutton                           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   945 Brandon Hoghaug     JR Douglas                6-00.00  
  2   143 Chris Manning       SR Hopedale              J6-00.00  
  3   588 Tom Gilbert         SR Sutton                 5-08.00  
  4  1153 Ricky Webster       FR St. Peter Marian       5-06.00  
  5  1141 Noah Burke          JR St. Peter Marian      J5-06.00  
  6   587 Connor Garvey       JR Sutton                 5-04.00  
  7   959 Dan Zidelis         JR Douglas               J5-04.00  
  8   146 Paul Maurais        JR Hopedale               5-02.00  
  8   125 Matthew Bedard      SO Hopedale               5-02.00  
  8   977 Sam Manning         SO Nipmuc                 5-02.00  
 11  1149 Patrick Leary       SO St. Peter Marian      J5-02.00  
 12   980 Kurt Robakiewicz    SO Nipmuc                 5-00.00  
 12   584 Tyler Doherty       SR Sutton                 5-00.00  
 14  1140 Tyis Boykin         JR St. Peter Marian      J5-00.00  
 15   969 Timothy Brien       SO Nipmuc                 4-10.00  
 16   978 Michael Mattox      SR Nipmuc                J4-10.00  
 
Event 14  Mixed Shot Put JV
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   126 Richard Berdos     MSR Hopedale              25-09.50  
  2   130 Gerry Crepeau       M8 Hopedale              25-08.00  
  3   149 Adam Salvatore     MSR Hopedale              24-08.50  
  4   583 Hunter Dodge       MJR Sutton                24-02.00  
  5   152 Cameron Smith       M8 Hopedale              22-06.50  
  6   136 Michael Foley      MFR Hopedale              22-01.00  
  7   128 Jonathan Brunt     MFR Hopedale              21-07.75  
  8   145 Joey Marcello      MFR Hopedale              18-08.00  
  9   154 Andrew Sullivan     M8 Hopedale              17-06.00  
 
Event 3  Girls 2 Mile Run
================================================================
      D.V.C.: # 12:21.50  1/10/2011   Corinne Bonder, Sutton                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   983 Mackenzie Cyr       SO Douglas               12:33.90  
  2   107 Nora DeBoer         JR Hopedale              12:37.60  
  3   929 Caroline Meizen      8 Douglas               13:31.70  
  4   561 Erica Dimmick        7 Sutton                13:51.00  
 
Event 23  Boys 2 Mile Run
================================================================
      D.V.C.: # 10:14.80  1/8/2013    Matt Doran, Hopedale                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   950 Braden Mungeam      JR Douglas               10:55.40  
  2   953 Matt Picard         JR Douglas               10:55.80  
  3   155 Anthony Tandy       SR Hopedale              11:01.30  
  4   127 Yaroslav Borodenko  SO Hopedale              11:05.70  
  5   178 CJ Paine            FR Whitinsville          11:08.40  
  6   173 Jamison Koeman      SO Whitinsville          11:08.90  
  7   587 Connor Garvey       JR Sutton                11:43.60  
  8   595 Harrison McKinlay   FR Sutton                13:24.70  
 
Event 4  Girls 50 Yard Hurdles
===================================================================
      D.V.C.: #  7.40  1/24/2012   Rachel Bloznalis, Nipmuc                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   158 Abby Epplett        JR Whitinsville              7.90   3 
  2   897 Taylor Kudirka      FR Blackstone-M              8.10   1 
  3   925 Fallyn Hippert      FR Douglas                   8.20   1 
  4   108 Mackenzie Greenber  SO Hopedale                  8.60   1 
  4   566 Alex Hill           JR Sutton                    8.60   3 
  6   574 Ireland Stuart      FR Sutton                    8.90   4 
  7   932 Rachel Morin        SO Douglas                   9.00   2 
  8   163 Tatiana Wiersma      7 Whitinsville              9.20   4 
  8   120 Caroline Porter      7 Hopedale                  9.20   2 
 10   573 Olivia Reinhold     SO Sutton                   J9.20   4 
 11   569 Sydney McKinlay      7 Sutton                    9.50   4 
 12   968 Kala Vandersluis    SR Nipmuc                    9.60   3 
 12   101 Cassidy Adams        7 Hopedale                  9.60   2 
 14   118 Alexis Oosterman     8 Hopedale                 11.00   2 
 
Event 24  Boys 50 Yard Hurdles
===================================================================
      D.V.C.: #  6.60  1/17/2011   Christopher Coffin, Blackstone-Millville    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   956 Keaton Tagseth      SR Douglas                   7.40   1 
  2   588 Tom Gilbert         SR Sutton                    7.70   3 
  3   582 Jason Dimmick       JR Sutton                    7.80   4 
  4   144 Dan Manoli          SO Hopedale                  7.90   2 
  5   141 Casey Kracinovich   SR Hopedale                  8.60   1 
  6   167 Montana Darling     JR Whitinsville              8.80   4 
  6   959 Dan Zidelis         JR Douglas                   8.80   2 
  8   903 Kyle Cotnoir        FR Blackstone-M              8.90   1 
  9   888 Mattieu Sullivan    JR Sutton                    9.60   4 
 --   977 Sam Manning         SO Nipmuc                      DQ   3  hurdle violation
 
Event 5  Girls 50 Yard Dash
===================================================================
      D.V.C.: #  6.40  1/19/2012   Cierra Dubinsky, Sutton                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   892 Bryttney Cunningha  SR Blackstone-M              6.30#  1 
  2  1138 Skyler Shugrue      SR St. Peter Marian          6.40#  1 
  3   562 Cierra Dubinsky     SR Sutton                    6.50   6 
  3   578 Paige Vigliotta     FR Sutton                    6.50   7 
  5   108 Mackenzie Greenber  SO Hopedale                  6.70   1 
  6   924 Micalea Golenberg   FR Douglas                   6.80   1 
  6  1132 Tatyana George      SR St. Peter Marian          6.80   2 
  8   922 Kayla Finnegan       8 Douglas                   6.90   4 
  9   920 Rachel Dixson        8 Douglas                   7.00   2 
  9   896 Lauren Gilmore      JR Blackstone-M              7.00   5 
  9   157 Natalie Booz        SR Whitinsville              7.00   6 
 12   565 Jillian Hanlon       8 Sutton                    7.10   7 
 12   928 Brooke Linnehan      8 Douglas                   7.10   3 
 14   900 Kathryn Wisniewski  JR Blackstone-M              7.20   4 
 15   894 Jessi Farrell       JR Blackstone-M              7.30   3 
 16   124 Bryanne Zonghi      SO Hopedale                  7.40   2 
 17   899 Justyne Tellstone   FR Blackstone-M              7.50   2 
 18   117 Rebecca Meyers       8 Hopedale                  7.60   3 
 19   569 Sydney McKinlay      7 Sutton                    7.70   6 
 20   987 Leah Duperon         7 Hopedale                  7.80   5 
 21   576 Theresa Trainor     JR Sutton                    8.80   7 
 22   919 Julie Delphos        8 Douglas                   9.30   4 
 23  1135 Molly Mulhern       FR St. Peter Marian         12.70   3 
 --   106 Madison Covino       8 Hopedale                    DQ   4 
 
Event 25  Boys 50 Yard Dash
===================================================================
      D.V.C.: #  5.60  1/14/2010   Mark Hill, Sutton                           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   182 Daniel Solano       SO Whitinsville              5.60#  5 
  2   599 Dylan Pesce         SR Sutton                    5.80   5 
  2  1153 Ricky Webster       FR St. Peter Marian          5.80   2 
  4   944 Randy Guertin       JR Douglas                   5.90   2 
  4  1141 Noah Burke          JR St. Peter Marian          5.90   3 
  4   125 Matthew Bedard      SO Hopedale                  5.90   1 
  7   143 Chris Manning       SR Hopedale                  6.00   2 
  7  1140 Tyis Boykin         JR St. Peter Marian          6.00   1 
  7   584 Tyler Doherty       SR Sutton                    6.00   6 
 11   947 Dylan Menard        JR Douglas                  J6.00   1 
 11   580 Matt Bianculli      SR Sutton                    6.10   7 
 11   951 Jake Nadreau        JR Douglas                   6.10   4 
 13   958 Ryan Walker         JR Douglas                   6.20   6 
 13   149 Adam Salvatore      SR Hopedale                  6.20   3 
 13   139 Andrew Joe          SR Hopedale                  6.20   4 
 16   144 Dan Manoli          SO Hopedale                  6.30   4 
 17   936 Luke Daly           JR Douglas                   6.40   3 
 18   908 Andrew Messier      SR Blackstone-M              6.50   1 
 19   589 Billy Hicks         SO Sutton                    6.60   7 
 20   140 Nicholas Katz        8 Hopedale                  6.80   3 
 21   957 Mitchell Thackaber  FR Douglas                   7.00   5 
 22   981 Daniel Whitcomb     FR Nipmuc                    7.10   6 
 23   978 Michael Mattox      SR Nipmuc                    7.20   5 
 23   982 William Whitcomb    FR Nipmuc                    7.20   6 
 23  1139 Chris Altomare      SR St. Peter Marian          7.20   4 
 23   903 Kyle Cotnoir        FR Blackstone-M              7.20   2 
 27   581 Michael Cote        FR Sutton                    7.40   7 
 --   889 Dillan Tomasso      SO Sutton                      DQ   7  jewelry rule violati
 
Event 6  Girls 1 Mile Run
================================================================
      D.V.C.: # 5:35.60  1/20/2011   Julia Berkowicz, Whitinsville Christian   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   983 Mackenzie Cyr       SO Douglas                6:18.60  
  2   558 Taylor Arthaud      FR Sutton                 6:21.50  
  3   159 Angie Epplett       FR Whitinsville           6:22.60  
  4   112 Carrie Maurais       7 Hopedale               6:29.30  
  5   893 Megan Dewolfe       FR Blackstone-M           6:29.70  
  6   962 Jenna Fitzgerald    SO Nipmuc                 6:37.90  
  7   102 Brenna Ashby         8 Hopedale               7:03.50  
  8   103 Anastasiya Boroden   8 Hopedale               7:03.90  
  9   104 Michaela Casey       7 Hopedale               7:19.10  
 10   105 Hailey Cote          7 Hopedale               7:21.80  
 
Event 26  Boys 1 Mile Run
================================================================
      D.V.C.: # 4:43.60  1/19/2012   Paul Maurais, Hopedale                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   146 Paul Maurais        JR Hopedale               4:47.80  
  2   153 Tom Spillers        FR Hopedale               5:05.40  
  3   942 Nick Grondin        JR Douglas                5:06.00  
  4   164 Nathan Brookhouse   JR Whitinsville           5:15.20  
  5   953 Matt Picard         JR Douglas                5:15.90  
  6   937 Kevin Dobson        JR Douglas                5:16.30  
  7   914 Chris Tringali      FR Blackstone-M           5:23.10  
  8   131 Christian DeBoer     8 Hopedale               5:23.30  
  9   590 Cameron Hopkins     SR Sutton                 5:34.60  
 10   183 Gabe Solano         SR Whitinsville           5:35.00  
 11   594 Jay McDonald        SR Sutton                 5:36.20  
 12   941 Connor Grady         8 Douglas                5:40.90  
 13   134 Sam Dykhoff          8 Hopedale               5:43.70  
 14   974 Wesley Dumas        JR Nipmuc                 5:45.50  
 15   911 Griffin Reilly      FR Blackstone-M           6:02.40  
 16   888 Mattieu Sullivan    JR Sutton                 6:05.30  
 17   166 Peter Casey          8 Whitinsville           6:05.60  
 18   981 Daniel Whitcomb     FR Nipmuc                 6:13.40  
 19   982 William Whitcomb    FR Nipmuc                 6:13.90  
 20   938 Brian Flanagan       8 Douglas                6:14.60  
 
Event 7  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
      D.V.C.: # 44.88  2/6/2012    Rachel Bloznalis, Nipmuc                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   559 Liz Charity         FR Sutton                   45.60   3 
  2   931 Tess Miller         FR Douglas                  47.90   1 
  3   920 Rachel Dixson        8 Douglas                  49.60   1 
  4   557 Carly Anderson      JR Sutton                   50.20   3 
  5   922 Kayla Finnegan       8 Douglas                  51.70   2 
  6   577 Kirsten Venincasa    8 Sutton                   51.90   3 
  7   926 Jamie Keup          JR Douglas                  52.30   2 
  8   918 Haley Bullied       SR Douglas                  57.60   2 
  9   987 Leah Duperon         7 Hopedale                 58.10   1 
 10   986 Deliliah Boucher    SO Douglas                1:01.90   2 
 11   576 Theresa Trainor     JR Sutton                 1:07.80   3 
 
Event 27  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
      D.V.C.: # 37.80  1/20/2011   Jake Foynes, Douglas                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   597 Haydn Melia         SR Sutton                   40.00   7 
  2   600 Justin Rothermich   SR Sutton                   40.10   6 
  3   901 Peter Archetto      SR Blackstone-M             40.40   1 
  4   980 Kurt Robakiewicz    SO Nipmuc                   40.80   6 
  5   935 Desmonde Bellanti   SR Douglas                  41.90   1 
  5   174 Max Kuik            SR Whitinsville             41.90   6 
  7   169 Joseph Greene       JR Whitinsville             42.40   8 
  8   944 Randy Guertin       JR Douglas                  42.90   2 
  9   939 Brandon Frink       JR Douglas                  43.20   3 
 10   596 Kyle Mead-Matthews  FR Sutton                   43.50   8 
 11   181 Colin Smith         SR Whitinsville             43.60   7 
 12   141 Casey Kracinovich   SR Hopedale                 44.10   1 
 13   936 Luke Daly           JR Douglas                  44.60   4 
 14   593 Rick Maclaren       FR Sutton                   45.10   8 
 15   972 Michael Castellani  JR Nipmuc                   45.20   7 
 16  1145 Chase Cyr           JR St. Peter Marian         45.40   3 
 17   177 Devin Morrill       FR Whitinsville             46.30   6 
 18   140 Nicholas Katz        8 Hopedale                 47.40   3 
 19   150 Matt Salvatore      FR Hopedale                 47.80   2 
 20   912 Nathan Seffernick   FR Blackstone-M             48.10   3 
 21   905 Corey Gallagher     FR Blackstone-M             49.30   2 
 22  1139 Chris Altomare      SR St. Peter Marian         49.70   2 
 23   583 Hunter Dodge        JR Sutton                   50.20   7 
 24   954 Bryan Pineo         SO Douglas                  50.30   5 
 25   145 Joey Marcello       FR Hopedale                 54.90   4 
 26   138 Philip Hockenburry   7 Hopedale               1:22.70   5 
 
Event 8  Girls 600 Meter Run
================================================================
      D.V.C.: # 1:44.70  1/15/2013   Abby Epplett, Whitinsville Christian      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   113 Rita Maurais        FR Hopedale               1:45.30  
  2   158 Abby Epplett        JR Whitinsville           1:46.90  
  2   115 Julia McDermott     SR Hopedale               1:46.90  
  4   930 Emily Miller        JR Douglas                1:58.10  
  5   573 Olivia Reinhold     SO Sutton                 1:59.80  
  5   567 Jenna Light         FR Sutton                 1:59.80  
  7   109 Morgan Greenberg    SO Hopedale               2:01.20  
  8   923 Megan Foley          8 Douglas                2:03.90  
  9   161 Rachel Mann         JR Whitinsville           2:11.90  
 10   560 Kayla Courtney      JR Sutton                 2:16.70  
 11   921 Malak El Khalkhali   8 Douglas                2:24.20  
 12   121 Cassidy Rodrigues    8 Hopedale               2:47.50  
 
Event 28  Boys 600 Meter Run
================================================================
      D.V.C.: # 1:29.40  2/4/2010    Matthew Becker, Nipmuc                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   582 Jason Dimmick       JR Sutton                 1:31.05  
  2   970 Matthew Burke       SR Nipmuc                 1:31.07  
  3   147 John McGowan        JR Hopedale               1:37.90  
  4   955 Ryan Sheehan        SR Douglas                1:38.00  
  5   137 Joseph Grider       SO Hopedale               1:40.50  
  6   943 Justin Gualtieri    JR Douglas                1:41.80  
  7   887 David Stuart        SR Sutton                 1:44.90  
  8   168 Scott Ebbeling      SR Whitinsville           1:45.40  
  9   579 Eric Bater          SO Sutton                 1:46.03  
 10  1144 Alex Colleta        JR St. Peter Marian       1:46.40  
 11   180 Jack Randall        SO Whitinsville           1:46.80  
 12   126 Richard Berdos      SR Hopedale               1:47.70  
 13   907 Connor McNamara     SO Blackstone-M           1:49.80  
 14   167 Montana Darling     JR Whitinsville           1:51.40  
 15   946 Tim King            JR Douglas                1:52.10  
 16   909 Zachary Morin       FR Blackstone-M           1:56.40  
 17   949 Joel Morin          JR Douglas                1:59.30  
 18   592 Spencer Kellogg     FR Sutton                 2:01.20  
 19   148 Andrew Porter        8 Hopedale               2:05.60  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run
================================================================
      D.V.C.: # 3:09.00  2/6/2012    Julia Berkowicz, Whitinsville Christian   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   116 Kelsi McDougle      SR Hopedale               3:18.40  
  2   563 Elaina Falcone      SR Sutton                 3:31.70  
  3   917 Mackenzie Brisbois  SR Douglas                3:38.70  
  4   916 Kylie Blake          8 Douglas                3:46.00  
  5   570 Mollie Morganstein  FR Sutton                 4:03.40  
 
Event 29  Boys 1000 Meter Run
================================================================
      D.V.C.: # 2:44.80  1/15/2013   Matt Doran, Hopedale                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   133 Matt Doran          SR Hopedale               2:48.20  
  2   940 Daveed Goldenberg   JR Douglas                2:56.70  
  3   976 Stephen Lukas       SR Nipmuc                 2:56.90  
  4   950 Braden Mungeam      JR Douglas                3:01.40  
  5   155 Anthony Tandy       SR Hopedale               3:04.80  
  6   902 Nathan Carroll      FR Blackstone-M           3:05.70  
  7   127 Yaroslav Borodenko  SO Hopedale               3:05.90  
  8   587 Connor Garvey       JR Sutton                 3:14.00  
  9   131 Christian DeBoer     8 Hopedale               3:14.90  
 10   585 Dale Dubinski       FR Sutton                 3:16.90  
 11   910 Cameron Reilly      JR Blackstone-M           3:23.30  
 12   179 Connor Paine         8 Whitinsville           3:24.10  
 13   132 Andrew Doran         7 Hopedale               3:24.60  
 14   952 Davis Parella       FR Douglas                3:25.10  
 15   973 Drew DiPoto         SO Nipmuc                 3:40.20  
 
Event 10  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
      D.V.C.: # 4:34.10  1/10/2011   , Hopedale                                
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hopedale                                            4:41.20  
  2 Sutton                                              4:58.40  
  3 Douglas                                             5:00.70  
 
Event 30  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
      D.V.C.: # 3:49.90  1/15/2013   , Whitinsville Christian                  
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hopedale                                            4:00.90  
  2 Nipmuc                                              4:05.60  
  3 Douglas                                             4:10.10  
  4 Sutton                                              4:11.50  
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
      D.V.C.: # 1:58.50  1/15/2013   , Sutton                                  
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Douglas                                             2:02.10  
  2 Blackstone-Millville                                2:05.90  
  3 Hopedale                                            2:10.10  
  4 Sutton                                              2:18.30  
 
Event 31  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
      D.V.C.: # 1:43.90  1/19/2012   , Douglas                                 
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Sutton                                              1:42.90#  2 
  2 Whitinsville Christian                              1:44.20   2 
  3 Douglas                                             1:46.60   1 
  4 Hopedale                                            1:46.70   1 
  5 Nipmuc                                              1:53.70   2 
  6 Blackstone-Millville                                1:55.50   1 



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News