Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hockomock League - Meet #2

Boston, MA, December 15, 2012

[Scores | Girls Events ]

Boys Events

                       Hockomock Track & Field  League                        
                    Varsity 2012-13  Meet# 2  - 12/15/2012                     
                               Boston University                               
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                   6.71  
  2  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                 6.84  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                 6.89  
  4  1000 Lebron, Will        11 Foxboro                   7.19  
  5  1595 Williams, Charles   SR Stoughton                 7.28  
  6   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                   7.32  
  7  1588 Patel, Smeet         9 Stoughton                 7.67  
Section  2  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                    6.98  
  2  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS                7.11  
  3   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                    7.25  
  4  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS                7.38  
  5  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                7.41  
  6  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS                7.75  
  7   944 Dang, Wilson        10 Canton                    7.87  
  8   963 Vishny, Oren         9 Canton                    8.15  
Section  3  
  1  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                    7.13  
  2  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                    7.16  
  3  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames               7.23  
  4  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames               7.32  
  5  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                    7.38  
  6  1525 Reid, Isaiah        10 Sharon                    7.40  
  7  1455 Romero, Chris        9 Oliver Ames               7.73  
  8  1427 Dyson, Drew         10 Oliver Ames               8.09  
Section  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton                   6.76  
  2  1676 Raumbakis, Joey     12 Taunton                   7.08  
  3  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                  7.11  
  4  1033 Carden, Mike        12 Franklin                  7.13  
  5  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                  7.14  
  6  1041 Finnestad, Spenser  12 Franklin                  7.16  
  7  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton                   7.29  
  8  1690 Theldune, Damian     9 Taunton                   7.33  
Section  5  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip               6.88  
  2   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                 7.13  
  3   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                 7.19  
  4   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                 7.20  
  5  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip               7.21  
  6  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip               7.22  
  7   914 Sweeney, Cameron    11 Attleboro                 7.25  
  8  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip               7.51  
Section  6  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb              6.78  
  2  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                 6.93  
  3  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb              7.12  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                  34.96  
  2  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                37.57  
  3  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                  39.10  
  4   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                  39.22  
  5  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton                39.82  
  6  1575 Hill, Christian      9 Stoughton                41.77  
Section  2  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                   36.74  
  2  1283 O'Neil, Jonathan    12 Milford HS               39.73  
  3  1290 Scozzafava, Jon     11 Milford HS               41.33  
  4   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                   42.73  
  5  1280 Moronta, Leonardo    9 Milford HS               42.99  
  6   950 Kaplan, Jason        9 Canton                   43.60  
Section  3  
  1  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                   37.47  
  2  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames              38.52  
  3  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                   38.74  
  4  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames              39.98  
  5  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames              40.35  
  6  1549 Shlepakov, David    JR Sharon                   43.07  
Section  4  
  1  1062 Sameski, Tom        12 Franklin                 37.87  
  2  1037 Duffy, Jack         12 Franklin                 38.10  
  3  1618 Clark, Ben          12 Taunton                  38.12  
  4  1617 Cherenfant, Brian    9 Taunton                  38.45  
  5  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                 40.93  
  6  1685 Simmons, Kai        10 Taunton                  42.25  
Section  5  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip              36.29  
  2   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                37.94  
  3  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip              38.75  
  4  1129 Schramm, Connor     12 King Philip              40.08  
  5   882 Joubert, Leo        11 Attleboro                40.10  
 --   919 Viveiros, Christop  12 Attleboro                   DQ   Lane violation
Section  6  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield                35.65  
  2  1346 Jette, Alex         12 North Attleb             35.79  
  3  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                36.98  
  4  1188 Dominesey, Kurt     12 Mansfield                38.72  
  5  1363 Lee, John           12 North Attleb             39.48  
  6  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb             40.53  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton              1:28.42  
  2  1590 Romaine, Mike       12 Stoughton              1:31.64  
  3  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              1:33.95  
  4  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro                1:40.93  
  5  1016 Steeves, Jack        9 Foxboro                2:03.96  
Section  2  
  1   953 Mills, Craig        12 Canton                 1:27.80  
  2  1273 LeBlanc, Matt       10 Milford HS             1:32.76  
  3   948 Hession, Patrick     9 Canton                 1:34.58  
  4  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS             1:35.66  
  5  1288 Prokopis, Grant     11 Milford HS             1:40.80  
  6   945 Derbin, Matthew     11 Canton                 1:46.39  
Section  3  
  1  1496 Fogel, Jared        12 Sharon                 1:25.77  
  2  1426 Donovan, Connor     10 Oliver Ames            1:26.39  
  3  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            1:30.24  
  4  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            1:30.66  
  5  1541 Wilbur, Justin      12 Sharon                 1:31.92  
  6  1549 Shlepakov, David    JR Sharon                 1:32.37  
Section  4  
  1  1040 Field, Derek        11 Franklin               1:28.65  
  2  1619 Collins, Damian     11 Taunton                1:30.68  
  3  1050 Igo, Ben            12 Franklin               1:32.81  
  4  1056 Olsson, Francis     10 Franklin               1:35.69  
  5  1657 Maxime, Farnel      12 Taunton                1:37.53  
  6  1612 Bentley, Zack        9 Taunton                1:50.84  
Section  5  
  1  1122 Machado, David      12 King Philip            1:28.32  
  2   872 Gulino, Andrew      12 Attleboro              1:29.59  
  3  1086 Berdos, John        10 King Philip            1:31.78  
  4   885 Kisamore, Joseph    11 Attleboro              1:32.66  
  5  1118 Kraus, Colin        10 King Philip            1:33.45  
Section  6  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield              1:25.36  
  2  1375 Peterson, Ryan      12 North Attleb           1:28.77  
  3  1337 Gallagher, Timothy  12 North Attleb           1:29.99  
  4  1204 LoDico, Brendan     11 Mansfield              1:31.73  
  5  1223 Ordonez, Josh       11 Mansfield              1:33.17  
  6  1386 Shelton, Adam       11 North Attleb           1:39.86  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             2:47.91  
  2   954 Mills, Ian          12 Canton                 2:50.73  
  3  1568 DeNapoli, Alec      11 Stoughton              2:54.90  
  4   989 Downs, Zach         12 Foxboro                2:57.04  
  5   960 Rota, Michael       12 Canton                 3:02.28  
  6  1591 Schulze, Evan       10 Stoughton              3:04.94  
  7  1276 Madden, Dan         11 Milford HS             3:05.28  
  8  1274 Luce, Devin         11 Milford HS             3:11.01  
  9  1014 Smith, Matt         10 Foxboro                3:11.11  
 10  1009 Pascucci, Luke      11 Foxboro                3:22.96  
 11   946 Elkadi, Seleem      11 Canton                 3:23.21  
 12  1586 Oliviera, Jonathan  10 Stoughton              3:32.17  
Section  2  
  1  1049 Hunt, Korey         12 Franklin               2:41.90  
  2  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames            2:46.53  
  3  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                2:48.28  
  4  1500 Gildersleeve, Jame  11 Sharon                 2:49.39  
  5  1673 Price, Cory         12 Taunton                2:53.64  
  6  1507 Kessler, Steven     12 Sharon                 2:54.30  
  7  1452 Osowski, Stephen    12 Oliver Ames            2:55.63  
  8  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames            3:02.48  
  9  1063 Shropshire, Clay    12 Franklin               3:02.89  
 10  1522 Phonboon, Pittayut  12 Sharon                 3:08.18  
 11  1060 Psilakis, Alex      11 Franklin               3:12.31  
 12  1675 Quinn, Brian        10 Taunton                3:13.46  
Section  3  
  1  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              2:40.91  
  2  1351 Kelleher, Michael   11 North Attleb           2:41.56  
  3  1326 Croke, Ryan         11 North Attleb           2:42.97  
  4   894 Mercier, Kyle       11 Attleboro              2:43.63  
  5  1110 Hogan, Peter        10 King Philip            2:44.39  
  6   898 Nordberg, Matthew   12 Attleboro              2:44.40  
  7  1138 Tiller, Jonathan    12 King Philip            2:46.64  
  8  1179 Chotkowski, Andrew  12 Mansfield              2:46.81  
  9  1201 Keady, Brendan      11 Mansfield              2:57.51  
 10  1092 Chaves, Shilo       12 King Philip            2:58.24  
 11   895 Milliken, Matthew   10 Attleboro              3:10.58  
 12  1323 Collins, Joe        10 North Attleb           3:11.57  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             4:43.39  
  2  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton              4:47.96  
  3  1579 Lockhart, David     10 Stoughton              4:50.14  
  4   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro                4:54.33  
  5   985 Clark, Billy        10 Foxboro                4:56.37  
  6   960 Rota, Michael       12 Canton                 5:09.90  
  7  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             5:13.57  
  8   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                 5:15.15  
  9  1274 Luce, Devin         11 Milford HS             5:17.93  
 10  1587 Oliviera, Sheldon   12 Stoughton              5:23.51  
 11   941 Bronstein, Daniel   11 Canton                 5:35.08  
 12   992 Flahive, Sean       10 Foxboro                5:40.53  
Section  2  
  1  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                4:38.52  
  2  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames            4:39.38  
  3  1640 Henrich, Jason      12 Taunton                4:42.68  
  4  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                 4:44.34  
  5  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin               4:47.50  
  6  1430 Gardner, Cameron    10 Oliver Ames            4:51.19  
  7  1510 Lee, Brendan        11 Sharon                 4:51.90  
  8  1038 Etzel, Tyler        11 Franklin               4:56.16  
  9  1538 Stoller, Ben        10 Sharon                 5:03.73  
 10  1463 Wertz, Richie       12 Oliver Ames            5:17.79  
 11  1059 Pinkham, Nate       10 Franklin               5:19.13  
 12  1679 Rogers, Cole        10 Taunton                5:20.23  
Section  3  
  1  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip            4:33.77  
  2  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield              4:36.28  
  3  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              4:36.35  
  4  1218 Monks, Conor        12 Mansfield              4:42.65  
  5   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro              4:43.41  
  6  1317 Bradley, George     12 North Attleb           4:44.77  
  7   889 Lucier, Justin      12 Attleboro              5:00.91  
  8  1362 Leary, Matthew      10 North Attleb           5:03.49  
  9  1356 Labonte, Jack       11 North Attleb           5:06.87  
 10  1121 Lukes, Jeremiah      9 King Philip            5:17.69  
 11  1109 Heyer, John         10 King Philip            5:18.41  
 12   909 Santiago, Luis      10 Attleboro              5:21.11  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip            9:52.19  
  2  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield             10:02.46  
  3  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames           10:05.52  
  4  1332 Flanagan, Ian       11 North Attleb          10:05.97  
  5   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro             10:13.40  
  6  1233 Romano, Dan         10 Mansfield             10:15.09  
  7  1494 Fleming, Paul       11 Sharon                10:20.04  
  8  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield             10:21.47  
  9  1640 Henrich, Jason      12 Taunton               10:22.23  
 10  1289 Rosenblatt, Connor  12 Milford HS            10:25.70  
 11  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                10:30.09  
 12  1440 Kline, Bobby        12 Oliver Ames           10:34.18  
 13  1065 Strok, Devon        11 Franklin              10:38.23  
 14  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton             10:44.46  
 15  1082 Allen, Andrew       10 King Philip           10:58.21  
 16  1052 Klingenstein, Josh  12 Franklin              10:58.54  
 17  1619 Collins, Damian     11 Taunton               11:00.40  
 18   853 Bacchiocchi, Adam   12 Attleboro             11:04.71  
 19   854 Bacchiocchi, Owen   11 Attleboro             11:07.77  
 20   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro               11:13.20  
 21  1334 Fong, Ken           10 North Attleb          11:18.74  
 22  1451 Naughton, Chris     11 Oliver Ames           11:22.40  
 23  1268 Donahue, John       11 Milford HS            11:27.91  
 24  1613 Boslee, David       10 Taunton               11:32.01  
 25  1044 Geromini, Jonathan  11 Franklin              11:41.88  
 26  1381 Ross, Garrett       10 North Attleb          11:52.55  
 27  1115 Kennedy, Thomas     11 King Philip           11:54.49  
 28  1272 Jacobson, Thomas     9 Milford HS            13:07.45  
 29  1505 Kaplan, Scott        9 Sharon                13:12.75  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1569 Eppenstein, John    11 Stoughton                 8.58  
  2   991 Feaster, Nylik      10 Foxboro                   9.27  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                 9.36  
  4   998 Kelly, Darren        9 Foxboro                   9.91  
  5  1585 Oliver, Alexander    9 Stoughton                10.31  
  6  1594 Ellerston, Sean     JR Stoughton                10.55  
  7   993 Fleck, Riley        10 Foxboro                  11.25  
 --   994 Henri, David        10 Foxboro                     DQ  
Section  2  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS                9.08  
  2  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS                9.99  
  3  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS               10.04  
  4   955 Mok, Wilton         11 Canton                   10.17  
  5  1280 Moronta, Leonardo    9 Milford HS               10.56  
  6   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                   10.57  
Section  3  
  1  1513 McManus, William     9 Sharon                    9.23  
  2  1493 Fish, Harrison      11 Sharon                    9.31  
  3  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames               9.62  
  4  1516 Miller, Josh        11 Sharon                    9.93  
  5  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames              10.10  
  6  1534 Solomon, Pauljack    9 Sharon                   10.14  
  7  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames              10.38  
  8  1437 Kent, Tyler         10 Oliver Ames              10.85  
Section  4  
  1  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                  9.15  
  2  1035 Czuba, David        11 Franklin                 10.06  
  3  1643 Inacio, Corey       11 Taunton                  10.23  
  4  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                 10.70  
  5  1700 Cardosa, John       FR Taunton                  11.17  
Section  5  
  1  1131 Sherman, Austin     11 King Philip               8.73  
  2   917 Tully, Connor       12 Attleboro                 9.01  
  3   864 Case, Philip        12 Attleboro                 9.15  
  4   869 Elliott, Matthew    10 Attleboro                 9.64  
  5  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip               9.75  
  6  1102 Dunne, Andrew       10 King Philip              10.09  
  7  1091 Carr, Henry         10 King Philip              10.76  
  8   863 Cao, Timothy        11 Attleboro                12.50  
Section  6  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield                 8.53  
  2  1383 Sarkis, AJ          12 North Attleb              8.57  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb              8.67  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb              8.79  
  5  1347 Jette, Ben          12 North Attleb              8.94  
  6  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 9.03  
  7  1193 Garr, Jack          11 Mansfield                 9.58  
  8  1216 Menz, Johnathan     11 Mansfield                 9.87  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Sharon  'A'                                         3:36.33  
  2 Oliver Ames  'A'                                    3:41.25  
  3 Stoughton  'A'                                      3:43.55  
  4 Milford HS  'A'                                     3:54.27  
  5 Canton  'A'                                         3:55.39  
  6 Foxboro  'A'                                        3:56.25  
Section  2  
  1 Franklin  'A'                                       3:36.01  
  2 North Attleboro  'A'                                3:38.35  
  3 Mansfield  'A'                                      3:39.13  
  4 King Philip  'A'                                    3:43.81  
  5 Attleboro  'A'                                      3:52.72  
  6 Taunton  'A'                                        3:56.98  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              5-04.00  
 --  1589 Perry, Sean          9 Stoughton                   NH  
 --  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton                   NH  
Flight  2  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            5-06.00  
  2  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                 5-04.00  
  3  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            5-02.00  
  3  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames            5-02.00  
Flight  3  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS             5-06.00  
 --   948 Hession, Patrick     9 Canton                      NH  
 --   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                      NH  
Flight  4  
  1  1635 Gibson, Terrence    10 Taunton                5-08.00  
  2  1618 Clark, Ben          12 Taunton                5-02.00  
 --  1700 Cardosa, John       FR Taunton                     NH  
 --  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                    NH  
 --  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                    NH  
 --  1070 Craig, Dakota       12 Franklin                    NH  
Flight  5  
  1  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip            5-09.00  
  2   940 Debow, Aidan           Attleboro              5-08.00  
  3   864 Case, Philip        12 Attleboro              5-06.00  
  4   875 Haselton, Eric      12 Attleboro              5-04.00  
  4  1086 Berdos, John        10 King Philip            5-04.00  
Flight  6  
  1  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb          J5-06.00  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             J5-04.00  
  3  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield             J5-04.00  
 --  1201 Keady, Brendan      11 Mansfield                   NH  
 --  1364 Li, Jesse           11 North Attleb                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton             18-11.00  
  2  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro               17-07.25  
  3   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro               17-04.50  
  4  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton             17-04.00  
  5   993 Fleck, Riley        10 Foxboro               15-01.50  
  6  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton             12-05.00  
Flight  2  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS            18-02.25  
  2  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS            17-08.75  
  3  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS            16-02.00  
  4   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                13-08.00  
  5   950 Kaplan, Jason        9 Canton                12-07.75  
  6   963 Vishny, Oren         9 Canton                12-03.25  
Flight  3  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames           19-07.00  
  2  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                19-01.00  
  3  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                18-08.50  
  4  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames           18-03.50  
  5  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                17-11.25  
  6  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames           12-08.50  
Flight  4  
  1  1037 Duffy, Jack         12 Franklin              18-03.50  
  2  1660 Mercado, Mike       12 Taunton               17-09.00  
  3  1062 Sameski, Tom        12 Franklin              16-03.50  
  4  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton               15-08.50  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin              15-06.75  
  6  1617 Cherenfant, Brian    9 Taunton               15-04.75  
Flight  5  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip           19-09.50  
  2  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip           18-10.00  
  3  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           18-02.00  
  4   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro             16-06.25  
  5   917 Tully, Connor       12 Attleboro             15-11.00  
  6   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro             13-03.00  
Flight  6  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             19-11.00  
  2  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb          19-07.25  
  3  1182 Considine, Jon      10 Mansfield             18-05.50  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb          18-00.25  
  5  1346 Jette, Alex         12 North Attleb          18-00.00  
  6  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield             17-04.75  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1061 Riedel, Jack        11 Franklin              44-01.75  
  2  1647 Kotsiopoulos, Bren  12 Taunton               39-06.75  
  3  1039 Fasulo, Cooper      12 Franklin              35-07.50  
  4  1058 Piligian, Sterphen  12 Franklin              34-08.00  
  5  1023 Ruben, X               Taunton               34-02.25  
  6  1043 Forsythe, Nick      12 Franklin              31-07.75  
  7  1080 Mark, X                Taunton               31-05.75  
  8  1627 Doherty, Cian       10 Taunton               25-07.75  
Flight  2  
  1   925 Zielinski, Robert   12 Attleboro             44-04.00  
  2  1095 Cooke, Michael      11 King Philip           43-11.00  
  3   859 Bray, Matthew       11 Attleboro             43-07.50  
  4  1103 Fess, Ryan          11 King Philip           39-11.50  
  5   891 McAndrews, Benjami  11 Attleboro             38-04.25  
  6   913 Silva, Joshua       11 Attleboro             36-07.50  
  7  1113 Jones, Brandon      12 King Philip           36-03.00  
  8  1096 Cote, Eric          11 King Philip           36-00.75  
Flight  3  
  1  1315 Beckwith, Eric      12 North Attleb          56-06.75  
  2  1190 Erickson, Oliver    11 Mansfield             43-10.25  
  3  1347 Jette, Ben          12 North Attleb          43-06.50  
  4  1324 Connelly, Sam       12 North Attleb          42-11.25  
  5  1198 Hunter, David       12 Mansfield             40-06.00  
  6  1175 Carpino, Michael    10 Mansfield             39-06.25  
  7  1178 Charette, Jake      12 Mansfield             37-02.00  
  8  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          35-03.00  
Flight  4  
  1  1565 Connolly, Shawn     12 Stoughton             41-03.50  
  2  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton             40-01.00  
  3  1580 Lucas, Kevin        10 Stoughton             38-02.00  
  4  1573 Green, Alex         12 Stoughton             37-01.00  
  5   999 Lally, Brendan      11 Foxboro               36-00.00  
  6  1015 Smith, Ryan         12 Foxboro               35-11.00  
  7   984 Capece, Connor      12 Foxboro               34-01.50  
  8  1006 McNeil, Dan         12 Foxboro               34-01.00  
Flight  5  
  1  1293 Surapine, Josh      12 Milford HS            35-01.25  
  2  1286 Pillarella, Marco   11 Milford HS            34-04.00  
  3   964 Waldman, Matthew    12 Canton                31-10.00  
  4  1263 Casey, Mike         10 Milford HS            28-08.25  
  5  1294 Thompson, Benjamin  12 Milford HS            28-05.75  
Flight  6  
  1  1432 Hamilton, Bill      12 Oliver Ames           44-02.50  
  2  1532 Simon, Max          12 Sharon                39-06.50  
  3  1456 Rossi, Erik         11 Oliver Ames           36-02.00  
  4  1461 Walker, Matthew     12 Oliver Ames           34-07.00  
  5  1521 Perry, Matthew      12 Sharon                34-01.00  
  6  1548 Williams-Thomas, D  11 Sharon                32-03.50  
  7  1423 Costa, Bradley      12 Oliver Ames           31-09.00  
  8  1490 Duhamel, Nicholas   10 Sharon                29-04.00  



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News