Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

FrankenFooter Half Marathon

New Port Richey , FL, October 28, 2012

[FrankenFooter Half Overall | FrankenFooter Half Female Overall | FrankenFooter Half Male Overall | Living Dead Challenge Half ]

FrankenFooter Half Age Groups

FrankenFooter Half

FrankenFooter Half

FrankenFooter Half

October 28, 2012


Results by: Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.

Men: 0-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Female Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jacki Watchel                     New Port Richey  FL   572   33        3      1:22:57.6      6:20/M
Top

Male Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Larry Smart                       Tampa  FL             558   43        1      1:18:15.6      5:58/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Josephine Weeden                  Saline  MI           1137   44        7      1:30:59.7      6:57/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Danny Joseph                      Venice  FL           1153   49        4      1:24:39.1      6:28/M
Top

Female Grandmster Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kerri Kitchen                     Crystal River  FL     531   50       35      1:48:44.5      8:18/M
Top

Male Grandmster Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dennis Byron                      Palm Harbor  FL       510   54        8      1:31:40.1      7:00/M
Top

Male 13 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Unknown Partic. 1150                                   1150           101      2:07:55.7      9:46/M
Top

Female 14 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Marissa Tomei                     Wesley Chapel  FL     567   19       18      1:44:00.5      7:56/M
       2    Ajla Spijoic                      New Port Richey  FL   563   19       20      1:44:01.2      7:56/M
       3    Jessica Ortiz                     Winter Haven  FL      544   19       21      1:44:33.5      7:59/M
       4    Brooke Peters                     Winter Haven  FL      547   19       42      1:49:51.8      8:23/M
       5    Melissa Schiedenhelm              Port Richey  FL       554   19       52      1:54:08.6      8:43/M
       6    Alea Basulto                      Land O Lakes  FL      502   19       76      1:59:45.2      9:08/M
Top

Male 14 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Will Ebanks                       Spring Hill  FL      1035   16       25      1:45:48.8      8:05/M
       2    Zachary Callaway                  Tampa  FL            1010   16       55      1:55:14.9      8:48/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Samantha Greenlee                 New Port Richey  FL   521   24        5      1:29:09.3      6:48/M
       2    Rebecca Reese                     Orlando  FL          1112   24       38      1:49:16.4      8:20/M
       3    Danielle Trouton                  New Port Richey  FL  1129   23       51      1:53:36.5      8:40/M
       4    Christa Acosta                    Winter Haven  FL      500   20       62      1:56:35.9      8:54/M
       5    Karina Pineda                     Tampa  FL             550   22      104      2:07:57.2      9:46/M
       6    Michelle Ventaloro                Spring Hill  FL       571   22      140      2:25:21.1     11:06/M
       7    Arianna Gadaleta                  Holiday  FL          1043   23      194      2:55:09.1     13:22/M
       8    Katy Marques                      Odessa  FL           1082   22      198      3:01:35.0     13:52/M
       9    Celine Parietti                   Orlando  FL           546   21      203      3:02:12.0     13:55/M
Top

Male 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Patrick Kavalec                   Palm Harbor  FL      1065   20       11      1:38:01.6      7:29/M
       2    Brian Cox                         Dunedin  FL          1147   23      103      2:07:56.7      9:46/M
       3    John Cattell                      St Petersburg  FL    1013   24      132      2:20:01.4     10:41/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Carlie Williams                   St. Petersburg  FL   1140   28       86      2:03:11.3      9:24/M
       2    Melissa Coghlan                   Dunedin  FL          1021   28      102      2:07:56.1      9:46/M
       3    Bibiana Pineda                    Brandon  FL           549   29      113      2:13:16.7     10:10/M
       4    Eva Stone                         Dade City  FL         564   28      115      2:14:34.2     10:16/M
       5    Michaela Churilla                 Lutz  FL             1018   26      129      2:18:40.1     10:35/M
       6    Amber Meurer                      Wesley Chapel  FL    1157   28      133      2:20:03.0     10:41/M
       7    Stephanie Cavalier                Valrico  FL          1015   27      147      2:27:58.5     11:18/M
       8    Jacqueline Warme                  Trinity  FL          1135   28      155      2:29:54.2     11:27/M
       9    Denise Logaglio                   Holiday  FL          1072   25      156      2:30:40.4     11:30/M
      10    Melissa McHugh                    Palm Harbor  FL      1088   29      161      2:31:10.1     11:32/M
      11    Andrea Soehnlen                   Tampa  FL            1124   29      169      2:35:13.6     11:51/M
      12    Jenna Hart                        New Port Richey  FL  1051   27      178      2:40:58.0     12:17/M
      13    Stephanie McAnly                  Weeki Wachee  FL     1084   25      185      2:46:13.7     12:41/M
      14    Nicole Minott                     Tampa  FL            1095   28      192      2:52:58.6     13:12/M
      15    Eva Decresie                      Holiday  FL          1032   26      207      3:14:25.0     14:50/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Benjamin Raposa                   Tampa  FL            1109   29       89      2:03:33.2      9:26/M
       2    Aaron Curry                       New Port Richey  FL  1029   27      126      2:17:19.8     10:29/M
       3    Matthew Louie                     Mountain Lakes  NJ   1076   28      149      2:28:04.0     11:18/M
       4    Derek Hsen Dai Hsu                Gainesville  FL      1059   27      150      2:28:04.0     11:18/M
       5    Chad Cavalier                     Valrico  FL          1014   28      151      2:28:14.9     11:19/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nicole Sackrider                  New Port Richey  FL  1115   30       54      1:54:44.7      8:45/M
       2    Michelle Chang                    Wesley Chapel  FL     512   33       64      1:57:18.9      8:57/M
       3    Kate Donnelly                     Tampa  FL             516   30       73      1:58:18.9      9:02/M
       4    Jennifer Schwartzberg             Tampa  FL            1119   34       82      2:01:33.7      9:17/M
       5    Laura Kelly                       Tampa  FL            1066   31       88      2:03:32.3      9:26/M
       6    Amanda Jones                      Bartow  FL           1061   33       92      2:04:43.5      9:31/M
       7    Samantha Lopez                    Tampa  FL            1074   33       99      2:07:09.7      9:42/M
       8    Summer McClelland                 San Antonio  FL       539   31      100      2:07:40.4      9:45/M
       9    Amanda Harris                     Dunedin  FL          1049   33      111      2:12:44.0     10:08/M
      10    Marcia Garvin                     Tampa  FL            1046   34      136      2:21:20.5     10:47/M
      11    Jennifer Sloan                    Port Richey  FL      1123   31      139      2:23:48.3     10:59/M
      12    Michelle McLain                   Land O Lakes  FL      540   32      141      2:25:22.4     11:06/M
      13    Angel Butler                      Winter Garden  FL    1009   33      145      2:27:34.3     11:16/M
      14    Heather Christopher               Spring Hill  FL      1017   32      152      2:28:29.2     11:20/M
      15    Jenna Easton                      Wesley Chapel  FL    1034   30      160      2:31:01.8     11:32/M
      16    Elizabeth Virgen                  Dade City  FL        1132   34      167      2:34:28.6     11:47/M
      17    Everis Fairchild                  Lakeland  FL         1038   33      171      2:35:48.6     11:54/M
      18    Amy Mecsko                        Wesley Chapel  FL    1089   33      172      2:36:00.9     11:55/M
      19    Meghan Brunelli                   Palmetto  FL         1008   34      179      2:41:54.6     12:22/M
      20    Heather Williams                  Tampa  FL            1141   31      182      2:44:56.4     12:35/M
      21    Colleen Ice                       Orlando  FL          1155   33      183      2:44:56.8     12:35/M
      22    Leigh Williams                    New Port Richey  FL  1142   34      187      2:48:27.2     12:52/M
      23    Cheryl Houser                     Tampa  FL            1058   32      189      2:51:00.8     13:03/M
      24    Emily Channell                    Orlando  FL          1158   32      202      3:02:04.5     13:54/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ferit Toska                       Gainesville  FL       570   32        2      1:21:53.7      6:15/M
       2    Yonni Lopez                       Tampa  FL            1075   34       17      1:43:50.7      7:56/M
       3    Scott Kushin                      Tampa  FL            1069   32       33      1:48:37.6      8:17/M
       4    Tom Donnelly                      Tampa  FL             517   34       37      1:49:06.5      8:20/M
       5    Eric Slafky                       Spring Hill  FL      1122   31       44      1:50:55.7      8:28/M
       6    Matt Ellinger                     Trinity  FL           519   33       56      1:55:18.8      8:48/M
       7    Joel Holtry                       Tampa  FL            1055   32       63      1:57:01.8      8:56/M
       8    Michael Foss                      Wesley Chapel  FL    1041   34       67      1:57:39.1      8:59/M
       9    Robert Harris                     Dunedin  FL          1050   34       69      1:57:44.0      8:59/M
      10    Benjamin Fairchild                Lakeland  FL         1037   34       80      2:01:03.9      9:14/M
      11    Ralph Clark                       New Port Richey  FL  1020   30       93      2:05:01.1      9:33/M
      12    Josh White                        Brooksville  FL       573   34       95      2:06:00.3      9:37/M
      13    Christopher Hagen                 Clermont  FL         1048   30      114      2:14:16.3     10:15/M
      14    Brian Stankiewicz                 Lutz  FL             1125   30      128      2:18:39.8     10:35/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Georgia Underwood                 Lighthouse Point  F  1130   38       22      1:44:56.3      8:01/M
       2    Danielle Usilton                  Fort Lauderdale  FL  1131   38       23      1:45:02.1      8:01/M
       3    Kara Hourdas                      Tarpon Springs  FL   1057   38       47      1:51:26.3      8:30/M
       4    Dana Murphy                       St Petersburg  FL    1098   39       78      2:00:00.3      9:10/M
       5    Tracy Rappaport                   Wesley Chapel  FL    1110   39       87      2:03:24.9      9:25/M
       6    Christine Rizzuto                 Spring Hill  FL       553   39       97      2:06:45.4      9:41/M
       7    Kim Krook                         Land O Lakes  FL      535   38      110      2:12:40.4     10:08/M
       8    Chrissy Bell                      Odessa  FL           1004   38      120      2:15:41.5     10:21/M
       9    Sheri Lynn                        Inverness  FL         122   39      122      2:16:43.5     10:26/M
      10    Kari Kadlub                       Wesley Chapel  FL    1063   36      131      2:18:46.6     10:36/M
      11    Jennifer Batchelor                Land O Lakes  FL      504   39      135      2:21:18.7     10:47/M
      12    Kimberly Ross                     San Angelo  TX       1114   39      138      2:22:52.5     10:54/M
      13    Carmen Pedroso                    Gainesville  FL      1105   37      153      2:29:22.6     11:24/M
      14    Cindy Batik                       Tampa  FL            1003   35      154      2:29:47.7     11:26/M
      15    Tracey Tripp                      Odessa  FL           1128   39      163      2:32:24.7     11:38/M
      16    Mary Sue Martin                   Crystal River  FL     582   37      165      2:33:50.7     11:45/M
      17    Kimberly Young                    Lutz  FL              577   39      166      2:34:18.4     11:47/M
      18    Michelle Blagg                    Tampa  FL            1006   39      177      2:40:19.5     12:14/M
      19    Mary Lewis                        Holiday  FL          1071   39      184      2:45:29.6     12:38/M
      20    Amy Canavan                       Palm Harbor  FL      1011   36      186      2:47:06.3     12:45/M
      21    Alyssa Bonet                      Temple Terrace  FL   1007   36      188      2:51:00.7     13:03/M
      22    Jennifer Sanchez                  Land O Lakes  FL     1116   39      190      2:52:56.6     13:12/M
      23    Christy Rankin                    Welsy Chapel  FL      552   35      191      2:52:56.9     13:12/M
      24    Jennifer Erwin                    Clearwater  FL       1036   36      197      2:59:34.0     13:42/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joe Palmer                        Palm Harbor  FL      1101   39        6      1:30:23.1      6:54/M
       2    Joel Fenlason                     Patrick Afb  FL      1040   39       12      1:38:17.7      7:30/M
       3    Diogenes Hernandez                Tampa  FL            1053   37       16      1:41:35.8      7:45/M
       4    Joel Bickford                     Terra Ceia  FL       1148   37       19      1:44:00.5      7:56/M
       5    Stacy Walser                      Tampa  FL            1134   37       26      1:46:44.7      8:09/M
       6    Gerard Solis                      Lithia  FL            559   39       40      1:49:43.9      8:23/M
       7    Scott MacDonald                   Brandon  FL           536   38       57      1:55:31.0      8:49/M
       8    George Hourdas                    Tarpon Springs  FL   1056   39       74      1:58:25.8      9:02/M
       9    John Meyer                        Tampa  FL             542   37       75      1:58:25.8      9:02/M
      10    Jose Virgen                       Dade City  FL        1133   36       79      2:00:26.7      9:12/M
      11    Francisco Silva-Gonzalez          Tampa  FL            1121   39       90      2:03:34.6      9:26/M
      12    Lewis Clark                       Ormond Beach  FL     1019   35       91      2:04:15.9      9:29/M
      13    Damon Miltner                     Franklin  TN         1094   36      107      2:08:47.7      9:50/M
      14    Jim Mecsko                        Wesley Chapel  FL    1090   37      173      2:36:00.9     11:55/M
      15    Charles Sekeres                   New Port Richey  FL  1120   39      193      2:53:46.6     13:16/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Christina Chabrier                Wesley Chapel  FL     511   40       10      1:36:06.8      7:20/M
       2    Kat Matuszko                      Port Richey  FL       538   43       15      1:40:33.1      7:41/M
       3    Suzy Zahn                         Lighthouse Point  F  1144   42       32      1:48:35.4      8:17/M
       4    Christina Mitchelson              Land O' Lakes  FL    1097   44       34      1:48:42.6      8:18/M
       5    Sissi Hethershaw                  Palm Harbor  FL       526   44       48      1:51:55.9      8:33/M
       6    Laura Spain                       Hernando  FL          560   44       53      1:54:21.4      8:44/M
       7    Peggy Hipp                        Tampa  FL             527   40       58      1:55:33.3      8:49/M
       8    Annais Scott                      New Port Rich  FL     556   41       60      1:56:16.6      8:53/M
       9    Kathleen Kiernan-Titchener        Land O Lakes  FL      530   42       70      1:57:46.6      8:59/M
      10    Tonya Svoboda                     Lutz  FL              565   44       85      2:01:58.7      9:19/M
      11    Lisa Benjamin                     Tampa  FL             507   44      108      2:10:19.3      9:57/M
      12    Denise Taylor                     Land O Lakes  FL     1126   41      119      2:15:34.8     10:21/M
      13    Katharine Sellers                 Oldsmar  FL           557   43      130      2:18:45.2     10:35/M
      14    Anne O'Roake                      Riverview  FL        1100   41      134      2:20:55.8     10:45/M
      15    Teresa McGee                      Brandon  FL          1087   41      143      2:25:41.4     11:07/M
      16    Marjorie Crosbie                  Tampa  FL            1027   42      157      2:30:41.6     11:30/M
      17    Grace Ashley                      Lake Panasoffkee  F  1002   40      176      2:37:45.9     12:03/M
      18    Yarisi Valero                     Tampa  FL            1145   41      181      2:44:16.2     12:32/M
      19    Jennifer Garcia                   Sanford  FL          1044   44      195      2:57:58.0     13:35/M
      20    Kelley Schaeffer                  Odessa  FL           1117   40      199      3:01:47.0     13:53/M
      21    Jennifer Cummings                 Orlando  FL          1028   41      206      3:08:00.0     14:21/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jay Parker                        Welsey Chapel  FL    1102   43       13      1:38:35.9      7:32/M
       2    Jeff Fink                                               581   42       30      1:48:03.2      8:15/M
       3    Chris Antonio                     Trinity  FL           501   40       39      1:49:33.6      8:22/M
       4    Shannon Maness                    New Port Richey  FL  1081   44       41      1:49:49.7      8:23/M
       5    Douglas Whiteley                  Trinity  FL          1139   41       46      1:51:20.1      8:30/M
       6    Stuart Dow                        Lakeland  FL         1146   44       66      1:57:28.9      8:58/M
       7    Matthew Schaeffer                 Odessa  FL           1118   43      200      3:01:47.5     13:53/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Beth Scanlan                                            580   45       29      1:48:03.0      8:15/M
       2    Cynthia Spidell                   Odessa  FL            562   45       43      1:50:10.5      8:25/M
       3    Jodi Karuso                       Hudson  FL           1064   46       49      1:52:08.0      8:34/M
       4    Suzy Jackson                      Tampa  FL            1060   46       81      2:01:17.7      9:15/M
       5    Julie Richter                     Tampa  FL            1113   47       84      2:01:56.5      9:18/M
       6    Irma Vandam                                             578   46       98      2:07:07.3      9:42/M
       7    Kelly Wynns                       Placida  FL          1143   46      109      2:12:24.7     10:06/M
       8    Renee Cohen                       Odessa  FL            513   45      116      2:14:58.5     10:18/M
       9    Sue Kowalski                      Tampa  FL             534   46      118      2:15:27.2     10:20/M
      10    Lisa McDonald                     Lecanto  FL          1085   49      137      2:21:34.5     10:48/M
      11    Lisa Purton                       Valrico  FL          1108   48      144      2:25:54.0     11:08/M
      12    Jennifer Paullin                  Spring Hill  FL      1103   48      158      2:30:42.5     11:30/M
      13    Dana Felice                       Tampa  FL            1039   45      159      2:30:47.8     11:31/M
      14    Cheryl Lee                        Tarpon Springs  FL   1070   47      162      2:32:23.5     11:38/M
      15    Pam Ludlow                        Dunnellan  FL         583   46      164      2:33:37.4     11:44/M
      16    Jackie Bernabe                    Lutz  FL             1005   49      168      2:35:04.2     11:50/M
      17    Karen MacAuley                    St Petersburg  FL    1080   47      170      2:35:30.5     11:52/M
      18    Kate Prodenchuk                   Tampa  FL             551   46      205      3:07:46.0     14:20/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Douglas White                     Tampa  FL            1138   49        9      1:34:00.8      7:11/M
       2    Mark Titchener                    Land O Lakes  FL      566   47       24      1:45:09.2      8:02/M
       3    Edward Korshin                    Tampa  FL            1068   47       27      1:47:08.4      8:11/M
       4    Greg Dill                         Brooksville  FL       515   48       28      1:47:33.0      8:13/M
       5    David Yancey                      Tampa  FL             576   48       31      1:48:26.1      8:17/M
       6    Tom Dhans                         Brooksville  FL      1033   48       36      1:48:59.0      8:19/M
       7    Andrew Weeden                     Saline  MI           1136   48       45      1:51:02.5      8:29/M
       8    Mitchell Harvey                   Lakeland  FL         1052   45       59      1:55:48.1      8:50/M
       9    Allen Ashley                      Lake Panasoffkee  F  1001   46       68      1:57:42.2      8:59/M
      10    Steve Pincket                     Lakeland  FL          548   49       71      1:58:05.1      9:01/M
      11    Christopher Kloess                New Port Richey  FL  1067   46       83      2:01:50.1      9:18/M
      12    Richard Batchelor                 Land O Lakes  FL      506   46       96      2:06:26.7      9:39/M
      13    Tom Klebeck                       Lutz  FL              532   48      105      2:08:27.0      9:48/M
      14    Tommy Medlin                      Seffner  FL          1156   49      112      2:13:06.0     10:10/M
      15    Vance Nagel                       Lutz  FL             1099   48      148      2:28:02.8     11:18/M
      16    Joe Payne                         Plant City  FL       1104   45      175      2:37:10.0     12:00/M
      17    Karen Corkey                      Odessa  FL            514   47      204      3:03:14.0     13:59/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tanya Tooker                      Lighthouse Point  F  1149   50       77      1:59:56.3      9:09/M
       2    Marie Grubb                       New Port Richey  FL  1047   52      106      2:08:28.9      9:48/M
       3    Nancy Harkins                     Palm Harbor  FL       524   50      142      2:25:41.3     11:07/M
       4    Virginia Hansen                   Elberfeld  IN         523   52      196      2:59:33.0     13:42/M
       5    Carla Copp                        Seminole  FL         1024   53      208      3:23:14.0     15:31/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Alan Powell                                            1151   50       14      1:39:40.9      7:36/M
       2    Donald Rasdall                    Seminole  FL         1111   52       50      1:53:34.4      8:40/M
       3    Bob Tiller                        Palm Harbor  FL      1127   50       61      1:56:33.3      8:54/M
       4    Patrick Murphy                    Lakeland  FL          543   50       65      1:57:27.3      8:58/M
       5    Jeffery Schrade                                         231   51       72      1:58:13.1      9:01/M
       6    Peter Mitchell                    Wesley Chapel  FL    1096   50      117      2:15:19.8     10:20/M
       7    Jim Bollinger                     Apollo Beach  FL      509   53      124      2:17:03.9     10:28/M
       8    Ed Curry                          New Port Richey  FL  1030   50      125      2:17:16.7     10:29/M
       9    Jay Copp                          Seminole  FL         1025   53      209      3:23:16.0     15:31/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Pam Lombardi                      Hudson  FL           1073   56      146      2:27:55.3     11:17/M
       2    Lynn Davis                        New Port Richey  FL  1031   58      210      3:34:29.0     16:22/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Don Mehan                         Saint Petersburg  F  1092   56       94      2:05:26.0      9:35/M
       2    Patrick McDonald                  Lecanto  FL          1086   57      121      2:16:21.4     10:25/M
       3    David Vandam                                            579   56      123      2:16:50.0     10:27/M
       4    Daniel Frank                      Springfield  IL      1042   58      127      2:17:35.3     10:30/M
       5    Vic Maldonado                     Crystal River  FL     537   56      180      2:43:42.7     12:30/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kally Williams                    Dade City  FL         574   63      174      2:36:48.1     11:58/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rolf Goedhart                     Trinity  FL          1154   60      201      3:02:04.0     13:54/M




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News