Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

GFLRRC St. Patrick's 4 Miler

Coconut Creek, FL, March 10, 2012

GFLRRC St. Patrick's 4-Miler

Scoring by AccuChip Timing

St. Patricks 4 Miler 4 Miler

St. Patricks 4 Miler

Age Group Results

March 10, 2012


Results by AccuChipUSA, Inc.

For questions about the results, click here



Men: 0- 0 1-10 11-12 13-14 15-16 17-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1-10 11-12 13-14 15-16 17-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

4 Miler

Male Overall Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

John Reback

45

41

1

22:02.6

5:31/M

2

Kevin Channer

Deerfield Beach FL

328

39

2

22:26.5

5:37/M

3

Jason Zangmeister

19

26

3

22:55.2

5:44/M

Top

Female Overall Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Alice Henley

43

23

7

24:33.5

6:08/M

2

Mary Christopher

74

27

24

27:24.6

6:51/M

3

Rachelle Ginsberg

42

33

25

27:31.3

6:53/M

Top

Male Master (40-49) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Allan Walton

39

45

9

24:42.7

6:11/M

2

Jefferson Ferreira

49

47

10

24:50.2

6:13/M

3

Vundembar Caldeira

48

46

12

25:47.2

6:27/M

Top

Female Master (40-49) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Katrina Kunka

56

40

50

30:33.5

7:38/M

2

Laurie Scarbrough

Fort Lauderdale FL

446

49

51

30:47.2

7:42/M

3

Annemarie Kosarek

141

43

53

31:07.5

7:47/M

Top

Male Grd Master (50-59) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Harrie Olsthoorn

106

51

4

23:02.5

5:46/M

2

Curt Liner

64

52

5

23:58.7

6:00/M

3

Jose E. Perez

Hialeah FL

426

51

6

24:15.2

6:04/M

Top

Female Grd Master (50-59) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Karen Fettner

107

51

33

28:39.7

7:10/M

2

Judy Zangmeister

23

54

41

29:54.2

7:29/M

3

Tamara Klopenstein

68

54

47

30:21.2

7:35/M

Top

Male Sr Grd Master (60-69 Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Robert Hendrick

134

69

31

28:09.7

7:02/M

2

Tom Crane

127

64

46

30:19.9

7:35/M

3

Bela Kovacs

Lauderdale-By-the-sea FL

387

64

76

33:11.8

8:18/M

Top

Female Sr Grd Master (60-69 Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Eileen Schneider

46

61

112

35:38.3

8:55/M

2

Mona Fandell

5

63

155

39:17.4

9:49/M

3

Beverly Carter

77

61

177

42:21.4

10:35/M

Top

Male Golden Mstr (70-79) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Michael Goldman

Pompano Beach FL

362

75

95

34:38.5

8:40/M

2

Jon Plotkin

Delray Beach FL

430

70

130

37:03.6

9:16/M

3

Win Spears

Weston FL

454

76

143

38:24.8

9:36/M

Top

Male 10 and Under

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Chase Magulick

101

10

30

27:58.7

7:00/M

2

Jonah Barth

36

10

43

29:59.5

7:30/M

Top

Male 11 to 12

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Justin Gonzalez

Coral Springs FL

363

12

233

59:38.6

14:55/M

Top

Female 15 to 16

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Sydney Kellener

11

16

90

34:18.3

8:35/M

2

Samantha Holsapple

20

16

185

43:08.7

10:47/M

Top

Male 17 to 19

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Fernando Montenegro

Coral Springs FL

419

18

15

26:32.4

6:38/M

2

Ian Somerville

Laconia NH

452

19

42

29:56.6

7:29/M

Top

Female 17 to 19

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Alena Ruben

Pembroke Pines FL

445

19

67

32:23.5

8:06/M

2

Sarahanne Brookins

Coral Springs FL

320

18

81

33:34.1

8:24/M

3

Jamie Ludwin

29

19

178

42:22.2

10:36/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Michael Cimoch

Coconut Creek FL

331

20

40

29:53.8

7:28/M

2

Tim Schleicher

135

24

122

36:35.4

9:09/M

3

Andre Fronthaler

136

23

123

36:35.8

9:09/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Emily Daycock

9

20

75

33:08.1

8:17/M

2

Giuliana Francini

Coconut Creek FL

351

22

88

34:07.4

8:32/M

3

Erica Freedland

Tampa FL

352

20

93

34:26.7

8:37/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Brandon Zapack

Deerfield Beach FL

474

28

20

27:14.4

6:49/M

2

David Saldarriaga

41

26

22

27:22.7

6:51/M

3

Bryan Urrego

Pompano Beach FL

461

28

83

33:39.8

8:25/M

4

Michael Stark

Deerfield Beach FL

456

28

109

35:35.5

8:54/M

5

Justin Glover

Fort Lauderdale FL

361

28

131

37:09.7

9:17/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Anne Klapthor

26

27

54

31:09.9

7:47/M

2

Manoella Montenegro

Coral Springs

420

28

91

34:23.2

8:36/M

3

Heather Feely

Fort Lauderdale FL

346

26

114

35:54.7

8:59/M

4

Laura Brewster

Ft. Lauderdale FL

318

28

126

36:51.9

9:13/M

5

Audra Poulin

Pompano Beach FL

431

29

132

37:16.8

9:19/M

6

Amy Friedman

Boca Raton FL

353

27

134

37:27.9

9:22/M

7

Laura Slieker

Fort Lauderdale FL

451

28

137

38:04.2

9:31/M

8

Rebecca Garvoille

Fort Lauderdale FL

357

29

139

38:07.7

9:32/M

9

Julieta Lopez

Coconut Creek FL

397

28

149

38:40.3

9:40/M

10

Suzanne Ramirez

Miami Lakes FL

434

28

150

38:46.8

9:42/M

11

Randi Milner

Deerfield Beach FL

416

28

157

39:31.8

9:53/M

12

Jayce Alfonzo

Coconut Creek FL

303

29

167

41:20.4

10:20/M

13

Jennifer Coslow

Pompano Beach

335

29

172

41:57.8

10:29/M

14

Irina Rosmann

Coconut Creek FL

444

28

173

42:03.9

10:31/M

15

Karen Black

Plantation FL

315

26

179

42:33.8

10:38/M

16

Amanda Burd

North Miami Beach FL

325

26

180

42:34.6

10:39/M

17

Noara Souza

Deerfield Beach FL

453

26

194

44:48.2

11:12/M

18

Jenna Shellhammer

Fort Lauderdale FL

450

26

196

45:52.8

11:28/M

19

Aubrey Grooms

Delray Beach FL

366

28

209

48:29.9

12:07/M

20

Elizabeth Petersen

Cooper City FL

427

27

215

50:13.8

12:33/M

21

Jessica Maxcy

Ft Lauderdale

408

28

227

56:04.9

14:01/M

22

Sarah Jany

Plantation FL

376

28

238

1:00:02.3

15:01/M

23

Michelle Griffin

Margate FL

365

27

242

1:06:05.3

16:31/M

24

Rachelle Warren

Margate FL

466

27

243

1:06:05.6

16:31/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Jonathan Barker

Hollywood FL

308

34

17

26:40.7

6:40/M

2

Fishman Eric

52

30

27

27:36.4

6:54/M

3

Justin Dimaio

25

30

28

27:46.5

6:57/M

4

Nazareno Gonzalez

Coral Springs FL

364

30

45

30:17.1

7:34/M

5

Ken Harris

Boynton Beach FL

369

33

65

32:18.4

8:05/M

6

C.j. Fleming

Deerfield Beach FL

350

30

73

32:49.5

8:12/M

7

Luke Southam

85

32

92

34:25.7

8:36/M

8

Lamar Jones

137

34

102

35:04.5

8:46/M

9

Glenn Fields

Ft Lauderdale FL

349

34

125

36:45.3

9:11/M

10

Eric Esper

Pembroke Pines FL

344

31

133

37:17.6

9:19/M

11

Michael McCahill

Plantation FL

409

34

161

40:21.5

10:05/M

12

Don Glasgow

53

34

186

43:30.6

10:53/M

13

Cameron Trant

Fort Lauderdale FL

459

34

187

43:40.8

10:55/M

14

Michael Wojciechowski

72

33

199

46:48.3

11:42/M

15

Karey Collins

12

30

204

47:57.5

11:59/M

16

Charles Zimmerer

88

34

237

59:44.1

14:56/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Amanda Hynes

59

34

36

29:15.4

7:19/M

2

Kara Mills

Delray Beach FL

415

34

52

30:56.9

7:44/M

3

Mariejosee Hayes

133

32

68

32:30.3

8:08/M

4

Veronica Vilar

50

34

105

35:14.6

8:49/M

5

Courtney Mohamed

Pompano Beach FL

417

31

110

35:35.9

8:54/M

6

Bridget Schneiderman

4

33

111

35:36.8

8:54/M

7

Milva Roperto

73

34

142

38:22.9

9:36/M

8

Jennifer Moser

Parkland FL

422

31

147

38:39.9

9:40/M

9

Kelly Dietrich

Parkland FL

339

31

148

38:39.9

9:40/M

10

Paola Aguilar

Pompano Beach FL

301

32

159

40:14.2

10:04/M

11

Wendi Trant

Fort Lauderdale FL

460

33

174

42:04.1

10:31/M

12

Meredith Leonard

Boca Raton FL

393

33

176

42:16.7

10:34/M

13

Tiffany McCahill

Plantation FL

410

31

181

42:39.4

10:40/M

14

Zsofia Inhauzer

Margate FL

374

33

183

43:03.3

10:46/M

15

Andrea Glasgow

51

34

189

44:07.7

11:02/M

16

Melissa Pickett

Coral Springs FL

428

34

225

55:36.1

13:54/M

17

Mary Clark

82

30

232

59:06.1

14:47/M

18

Kelly Molinares

89

34

236

59:43.8

14:56/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Mark Lachance

138

36

14

26:15.1

6:34/M

2

Russell Bernstein

Weston FL

313

39

29

27:57.7

6:59/M

3

Chadd Deo

78

38

34

28:47.4

7:12/M

4

Michael Waldman

Fort Lauderdale FL

465

36

56

31:20.4

7:50/M

5

Christopher Miller

Tamarac FL

413

39

70

32:36.3

8:09/M

6

Elvis Ramnarace

Boyton Beach FL

435

36

119

36:19.2

9:05/M

7

Todd C Wenzel

Coconut Creek FL

467

39

166

41:14.1

10:19/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Leandra Bates

Boca Raton FL

310

37

39

29:42.2

7:26/M

2

Janice Garofola

Coconut Creek FL

356

35

99

34:53.3

8:43/M

3

Rebecca Kelly

Weston FL

382

37

104

35:11.2

8:48/M

4

Claribel Garcia

Hollywood FL

355

36

113

35:40.4

8:55/M

5

Yoko Matsushita

Weston FL

406

37

117

36:12.5

9:03/M

6

Lisa Ciervo

Coral Springs

330

37

118

36:18.3

9:05/M

7

Nancy Marchitello

104

38

129

37:03.2

9:16/M

8

Jennifer Wilder

Oakland Park FL

469

39

151

38:48.6

9:42/M

9

Debra Schneiderman

3

36

154

39:12.8

9:48/M

10

Sonia Elliott

Wellington FL

343

37

156

39:18.5

9:50/M

11

Carmen Mohan

Tamarac FL

418

35

162

40:36.4

10:09/M

12

Sharon Allum

14

39

164

41:07.4

10:17/M

13

Melissa Lee

Coral Springs FL

392

36

197

45:52.8

11:28/M

14

Hazel Gallagher

Ft Lauderdale FL

354

35

200

46:55.6

11:44/M

15

Vanessa Swanepoel

Pompano Beach FL

70

37

202

47:30.8

11:53/M

16

Alyssa Arnell

Hallandale Beach FL

306

35

205

48:00.1

12:00/M

17

Camila Ferreira

Fort Lauderdale FL

348

36

206

48:16.8

12:04/M

18

Kari Vecchione

Pompano Beach

462

39

208

48:22.6

12:06/M

19

Kara Moore

24

39

222

52:58.4

13:15/M

20

Alexsa Mattar

Hialeah Gardens FL

407

38

229

56:58.7

14:15/M

21

Lorri Armband

Tamarac FL

305

39

234

59:38.8

14:55/M

22

Liza Kirschner

Sunrisse FL

386

38

246

1:08:14.1

17:04/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Stephen Scott

17

40

19

27:10.7

6:48/M

2

Adam Barth

37

43

44

30:03.7

7:31/M

3

Luis Anton

N. Lauderdale FL

304

44

48

30:30.4

7:38/M

4

James Jones

87

40

55

31:18.2

7:50/M

5

Joe Fatta

Plantation FL

345

41

96

34:40.5

8:40/M

6

Lambert Saint Pierre

132

40

106

35:27.5

8:52/M

7

Kevin Moore

142

43

127

36:52.3

9:13/M

8

Thomas Bromley

Coconut Creek FL

319

42

138

38:07.3

9:32/M

9

Edward McLean

61

43

165

41:13.3

10:18/M

10

Jason Osborne

75

42

193

44:38.6

11:10/M

11

Andrew Lee

Coral Springs FL

391

40

195

45:51.3

11:28/M

12

Adam Kirschner

Sunrise FL

385

41

245

1:08:13.8

17:03/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Marby Reyes

80

43

60

31:46.7

7:57/M

2

Debra Robenhymer

Coconut Creek FL

441

43

66

32:20.4

8:05/M

3

Stephanie Brady

Margate FL

317

42

86

33:50.2

8:28/M

4

Ana Lundgren

Margate FL

399

44

94

34:35.5

8:39/M

5

Helena Redshaw

Coconut Creek FL

436

40

107

35:31.9

8:53/M

6

Kerry Ann Slattery

66

42

135

37:39.7

9:25/M

7

Jennifer Bakowski

Coconut Creek FL

307

43

175

42:10.2

10:33/M

8

Andrea Obrien

Coconut Creek FL

425

43

198

46:30.2

11:38/M

9

Sherry Werner

Coconut Creek FL

468

44

203

47:31.3

11:53/M

10

Keenya Robertson

Pembroke Pines FL

442

43

207

48:18.8

12:05/M

11

Deborah McWeeney

13

41

239

1:01:15.2

15:19/M

12

Nicole Thebeau

Fort Lauderdale FL

84

40

240

1:04:18.1

16:05/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Jasper Bell

71

45

16

26:40.3

6:40/M

2

Michael McNerney

16

46

23

27:22.7

6:51/M

3

Antonio Nadais

Miami Beach FL

423

45

38

29:31.2

7:23/M

4

Scott Miller

81

49

57

31:44.4

7:56/M

5

Concepcion Ledezma

32

48

58

31:44.5

7:56/M

6

Carey Matles

40

45

61

31:49.4

7:57/M

7

John Slattery

65

48

85

33:48.1

8:27/M

8

Chuck Riggle

Parkland FL

438

46

89

34:09.9

8:32/M

9

Rack Sullivan

63

48

120

36:29.3

9:07/M

10

David Parkin

83

49

152

39:09.7

9:47/M

11

David Volz

Coral Springs FL

463

46

153

39:10.5

9:48/M

12

Jim Cordoba

Coral Springs FL

334

45

158

40:06.9

10:02/M

13

Daniel Yates

Coral Springs FL

473

48

235

59:40.2

14:55/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Idanny Matos

44

45

59

31:44.6

7:56/M

2

Debby Rivera

Coconut Creek FL

440

47

62

31:49.5

7:57/M

3

Rosemary Herrera

18

46

63

32:00.5

8:00/M

4

Carrie Mills

Innisfil FL

414

46

74

33:00.2

8:15/M

5

Diane Sheehan

105

45

115

36:07.4

9:02/M

6

Charlene Dawes

Pembroke Pines FL

338

48

124

36:38.5

9:10/M

7

Ruth Hodgson

Deerfield Beach FL

372

48

136

37:41.7

9:25/M

8

Debbie Harper

Plantation FL

368

45

140

38:08.8

9:32/M

9

Mindy Jennings

Davie FL

377

45

144

38:26.2

9:37/M

10

Lisa Mullins

22

48

160

40:19.7

10:05/M

11

Shauna Pierce

Fort Lauderdale FL

429

48

168

41:38.5

10:25/M

12

Jackie Beckford

58

48

170

41:42.3

10:26/M

13

Susan Falvai

21

47

184

43:07.7

10:47/M

14

Lynette Bellini

Westmont IL

312

46

192

44:36.5

11:09/M

15

Dawn McCann

2

45

210

48:33.4

12:08/M

16

Tam Clark

143

46

211

49:05.8

12:16/M

17

Jeannie Busch

7

46

218

51:28.8

12:52/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Robert Leaf

Weston FL

390

52

8

24:39.7

6:10/M

2

Rafael Guijarro

Pembroke Pines FL

367

51

13

26:04.2

6:31/M

3

Barry Hodges

28

53

18

26:46.8

6:42/M

4

Mark Parley

57

53

21

27:19.7

6:50/M

5

Stephen Lundgren

Margate FL

400

53

35

28:50.4

7:13/M

6

Michael Davis

Miramar FL

337

52

37

29:26.5

7:22/M

7

Larry Horak

Coconut Creek FL

373

50

78

33:18.6

8:20/M

8

Tom Jennings

Davie FL

378

52

79

33:23.8

8:21/M

9

Michael Hodgson

Deerfield Beach FL

371

50

82

33:35.1

8:24/M

10

David Mellinger

Weston FL

411

54

84

33:42.8

8:26/M

11

John Kelleher

10

50

97

34:46.5

8:42/M

12

Jeffrey Ziesche

Parkland FL

475

50

121

36:33.4

9:08/M

13

Irven Scott

Wilton Manors FL

448

50

169

41:40.9

10:25/M

14

Paul Dinardo

6

52

171

41:56.5

10:29/M

15

David Pagan

54

53

217

50:32.8

12:38/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Rie Gibbons

27

52

69

32:35.3

8:09/M

2

Jackie Rimler

Parkland FL

439

50

71

32:42.2

8:11/M

3

Mara Rossi

69

53

108

35:34.3

8:54/M

4

Elizabeth Roberts

109

54

201

47:18.7

11:50/M

5

Joanne Grahammer

55

54

213

49:16.8

12:19/M

6

Theodora Zugajewicz

126

54

224

55:32.7

13:53/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Jeff Powers

38

58

11

25:32.2

6:23/M

2

Ed Norton

Boca Raton FL

424

59

26

27:35.2

6:54/M

3

John House

110

56

32

28:39.2

7:10/M

4

Craig Stanke

Coral Springs FL

455

56

49

30:32.2

7:38/M

5

Glenn Wiltshire

8

57

64

32:11.7

8:03/M

6

Patrick Scott

Ft Lauderdale

449

57

72

32:48.9

8:12/M

7

Philip Troskey

67

58

80

33:26.2

8:22/M

8

Leo Geiger

140

55

101

35:04.1

8:46/M

9

Tim Anderson

79

59

103

35:10.5

8:48/M

10

Jerry Newcombe

30

55

116

36:11.5

9:03/M

11

Richard Jagusztyn

Fort Lauderdale FL

375

55

145

38:27.8

9:37/M

12

Robert Gillan

Coral Springs FL

360

59

191

44:12.2

11:03/M

13

Jim Ehrmantraut

West Palm Beach FL

342

57

230

57:41.5

14:25/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Cynthia Raes-Barnard

62

57

98

34:47.5

8:42/M

2

Lynn Buhler

Weston FL

321

55

141

38:19.3

9:35/M

3

Nancyrose Peduzzi

33

56

163

40:57.6

10:14/M

4

Lisa Bell

Coconut Creek

311

58

219

51:32.7

12:53/M

5

Ellen Bor

60

56

241

1:04:39.8

16:10/M

6

Gail Scarpitta

Margate FL

447

59

244

1:07:23.3

16:51/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Lawrence Byrne

Miami Lakes FL

327

63

87

33:58.5

8:30/M

2

Laurince Fejes

139

63

128

36:57.5

9:14/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Karen Burnside

1

60

220

52:23.5

13:06/M

2

Mary Crane

128

61

221

52:53.3

13:13/M

3

Anna Kruger

Fort Lauderdale FL

388

63

231

57:59.4

14:30/M

Top

Male 65 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

William Worley

Fort Lauderdale FL

471

69

77

33:14.8

8:19/M

2

Bob Kay

131

67

100

34:56.3

8:44/M

3

Kenneth Kavanaugh

Miami FL

381

69

146

38:39.4

9:40/M

4

Courtney Barron

86

69

188

44:03.9

11:01/M

5

John Bullen

Sunrise FL

322

68

216

50:29.5

12:37/M

Top

Female 65 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Connie Dill

Sunrise FL

341

65

228

56:47.9

14:12/M

Top

Male 70 to 74

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Al Tisch

Aventura FL

457

72

182

42:47.7

10:42/M

2

Mark Lewin

47

70

190

44:11.3

11:03/M

3

Peter Hawkins

108

74

212

49:12.6

12:18/M

4

Barry Holeve

76

71

223

53:21.1

13:20/M

5

Tony Jaswinski

130

72

226

55:52.3

13:58/M

Top

Male 75 to 79

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

Ira Brothman

31

79

214

49:47.4

12:27/M





My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News