Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Berkshire Bank Y-Athlon

Pittsfield, MA, August 27, 2011

[Relay Team Results | Division Results ]

Overall Triathlon Results

CHIP Timing & Results by Platt Timing 860-645-1476

                          Platt Systems Official Reporting System
         Berkshire Bank Y-Athlon || Saturday August 27, 2011 || Platt: Timing
  Lake Onota || Pittsfield, Mass ||  Distances: 1/2 mile Swim | 14.5 Mile Bicycle | 5 Km Run 
              Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 || OVERCAST SKIES - 78 DEGREES
        
                                    *************************************************************
                                      INDIVIDUAL RACE RESULTS - PICTURES ON PLATT TIMING FACEBOOK
                                    *************************************************************
OVERALL                                        WAVE   DIVISION |--- SWIM--| |---T1  --||-- BIKE --||---T2  --||--- RUN  --|WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME   PLC/TOT   RANK  SPLIT RANK SPLIT RANK  SPLIT RANK SPLIT RANK  SPLIT  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  =======  ========   ====  ===== ==== ===== ====  ===== ==== ===== ====  =====  == =====
  1    Mark Snowise               42M M4044  1:11:40    1/11      4   11:47   24   :48    5   39:01  19   :26    3   19:38  1   117  
  2    Stephen Foley              39M M3539  1:13:00    1/8      19   14:05   17   :34    3   38:16  40   :35    2   19:30  1   33   
  3    Matthew Voisin             33M M3034  1:13:34    1/9      12   13:28   16   :31    4   38:59  13   :23    4   20:13  1   92   
  4    Martha Grinnell            45F F4549  1:16:43    1/8       5   12:34   26   :49    7   39:38  38   :34   14   23:08  2   41   
  5    Craig Hills                38M M3539  1:17:57    2/8       7   12:43   15   :30   12   40:28  34   :32   20   23:44  1   45   
  6    Craig Crawford             41M M4044  1:18:27    2/11      1   10:45   37  1:02    8   39:53  15   :25   61   26:22  1   19   
  7    Todd Crosset               51M M5054  1:18:38    1/7       3   11:47   20   :43   13   41:09  46   :41   34   24:18  1   20   
  8    Donald Pacher              39M M3539  1:19:16    3/8      46   15:46   75  1:40   11   40:24  63   :50    6   20:36  1   107  
  9    Jonathan Conkling          34M M3034  1:19:24    2/9       6   12:39   25   :49   14   41:15  45   :40   26   24:01  1   16   
  10   William Wheeler            31M M3034  1:19:25    3/9      87   18:25   45  1:08    6   39:38  66   :51    1   19:23  1   95   
  11   Mike Cousins               44M M4044  1:19:53    3/11     18   14:03   46  1:08   15   41:16  67   :51    9   22:35  1   18   
  12   Todd Seeber                46M M4549  1:20:13    1/14     11   13:24   44  1:08   19   42:07  44   :38   11   22:56  1   104  
  13   Brian Spagnoletti          36M M3539  1:21:40    4/8      24   14:40   73  1:39    9   40:04  90  1:05   32   24:12  1   102  
  14   Martha Berrouard           44F F4044  1:22:01    1/9      15   13:46   43  1:06   20   42:11  61   :50   29   24:08  2   6    
  15   Robert Benner              52M M5054  1:22:33    2/7      33   15:02   18   :40   17   41:47  37   :34   35   24:30  1   4    
  16   Richard Conroy             46M M4549  1:23:35    2/14     29   14:58   54  1:17   25   42:49  96  1:10   16   23:21  1   17   
  17   Richard Ranti              49M M4549  1:24:01    3/14     45   15:45   28   :53   24   42:48  33   :32   28   24:03  1   69   
  18   Robert Popper              46M M4549  1:24:55    4/14     35   15:05   36  1:02   47   44:48  29   :30   17   23:30  1   65   
  19   David Parker               46M M4549  1:25:08    5/14     68   17:23   49  1:11   16   41:31  31   :31   36   24:32  1   120  
  20   Jeffrey White              56M M5559  1:25:16    1/7      30   14:58   64  1:24   28   42:55  85  1:00   41   24:59  1   96   
  21   Katie FitzGerald-McCul     45F F4549  1:25:30    2/8       2   11:37   29   :54   71   47:42  17   :26   40   24:51  2   31   
  22   Buzz Gardner               58M M5559  1:25:46    2/7      32   15:02   47  1:11   32   43:21  53   :46   45   25:26  1   35   
  23   Tim Payne                  43M M4044  1:25:57    4/11     44   15:41   63  1:24   34   43:38  47   :41   37   24:33  1   63   
  24   James Going                26M M2529  1:26:25    1/2      25   14:46   31   :55   63   46:59  27   :29   15   23:16  1   122  
  25   Stephen Roberts            46M M4549  1:26:30    6/14     50   16:00   39  1:03   53   45:44  50   :44   13   22:59  1   74   
  26   John McGrane               56M M5559  1:26:51    3/7      82   18:04   53  1:17   22   42:36  71   :52   27   24:02  1   54   
  27   Lisa Foglio                50F F5054  1:26:58    1/8      48   15:54   42  1:04   42   44:23  73   :53   39   24:44  2   32   
  28   Eric Kirouac               15M M0019  1:27:40    1/4      83   18:05   21   :45   35   43:40  39   :35   38   24:35  1   49   
  29   Dan Whitehead              49M M4549  1:28:12    7/14     94   19:04   67  1:28   30   43:17  28   :29   24   23:54  1   97   
  30   Pavel Sidorenko            21M M2024  1:28:26    1/6      13   13:38   56  1:18   59   46:32  42   :36   60   26:22  1   82   
  31   Daniel Hassett             23M M2024  1:28:29    2/6      67   17:22   34   :59   37   43:47  89  1:05   44   25:16  1   43   
  32   Kevin Mercer               20M M2024  1:28:32    3/6       8   12:46  103  2:08   81   48:48  82   :57   23   23:53  1   55   
  33   Maggie Ryan                36F F3539  1:28:42    1/4      37   15:08   41  1:04   54   45:51  83   :58   49   25:41  2   76   
  34   Garry Krinsky              55M M5559  1:29:10    4/7      90   18:42   88  1:48   41   44:18 110  1:25   12   22:57  1   106  
  35   Matthew Puntin             36M M3539  1:29:15    5/8      74   17:43   35  1:01   38   43:54  35   :33   54   26:04  1   66   
  36   Dwalin DeBoer              36F F3539  1:29:19    2/4      28   14:56   71  1:35   72   47:43  79   :54   31   24:11  2   25   
  37   Logan WIlson               17M M0019  1:29:27    2/4     112   20:57   81  1:42   44   44:31  25   :28    7   21:49  1   119  
  38   Ashli Minor                40F F4044  1:29:42    2/9      17   13:58   76  1:40   83   49:09  86  1:00   25   23:55  2   58   
  39   Hilary Greene              41F F4044  1:29:46    3/9      64   17:03   59  1:19   57   46:24  56   :47   33   24:13  2   40   
  40   Cody Williams              33M M3034  1:29:56    4/9      34   15:03   55  1:18   51   45:05 107  1:25   63   27:05  1   116  
  41   Richard Keating            52M M5054  1:30:02    3/7     115   21:28   51  1:14   21   42:35  98  1:14   18   23:31  1   48   
  42   Jacob Verter               18M M0019  1:30:13    3/4      16   13:54  100  2:02   85   50:10   3   :18   22   23:49  1   89   
  43   Gary Richardson            59M M5559  1:30:19    5/7      81   18:02   52  1:14   26   42:51  58   :49   65   27:23  1   73   
  44   James Virgilio             54M M5054  1:31:17    4/7      53   16:20   48  1:11   36   43:42  52   :44   82   29:20  1   90   
  45   Steve Foose                62M M6064  1:31:19    1/4      21   14:08  115  2:39   46   44:43 121  1:49   68   28:00  1   111  
  46   Peter Hogan                53M M5054  1:31:20    5/7      91   18:43   23   :45   64   47:20  72   :53   19   23:39  1   46   
  47   David Ulmer                63M M6064  1:31:38    2/4      78   17:58  105  2:09   48   44:50 109  1:25   43   25:16  1   88   
  48   Daniel Kramer              46M M4549  1:31:48    8/14     40   15:22   62  1:23   56   46:08  57   :48   72   28:07  1   50   
  49   Jon Dooley                 35M M3539  1:32:32    6/8      89   18:37   82  1:43   49   44:54  88  1:05   56   26:13  1   28   
  50   David Wilson               49M M4549  1:32:39    9/14    106   20:27   84  1:45   66   47:30  43   :38    8   22:19  1   98   
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  1   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                           Berskshire Y Sprint Triathlon Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
OVERALL                                        WAVE   DIVISION |--- SWIM--| |---T1  --||-- BIKE --||---T2  --||--- RUN  --|WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME   PLC/TOT   RANK  SPLIT RANK SPLIT RANK  SPLIT RANK SPLIT RANK  SPLIT  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  =======  ========   ====  ===== ==== ===== ====  ===== ==== ===== ====  =====  == =====
  51   Alicia Wendolowski         35F F3539  1:32:42    3/4      63   16:58   33   :58   50   44:56  70   :52   77   28:58  2   105  
  52   Mary Sheehan               51F F5054  1:33:01    2/8      61   16:49   27   :52   79   48:29  84   :58   51   25:53  2   80   
  53   Josh Hopmans               17M M0019  1:33:05    4/4      26   14:49  120  2:48   80   48:46  75   :54   50   25:48  1   47   
  54   Randy Brewer               57M M5559  1:33:07    6/7      69   17:24   78  1:40   73   48:05  24   :28   47   25:30  1   10   
  55   Russell Green              44M M4044  1:33:08    5/11    105   20:25   69  1:31   39   44:08  51   :44   58   26:20  1   39   
  56   Christian Limberger        33M M3034  1:33:09    5/9      51   16:07  123  3:01   40   44:17 108  1:25   74   28:19  1   53   
  57   Lara Shore-Sheppard        41F F4044  1:33:23    4/9      43   15:33   77  1:40   68   47:35  49   :41   67   27:54  2   81   
  58   Chad Davine                40M M4044  1:33:36    6/11     31   15:01  104  2:09   67   47:33  64   :50   70   28:03  1   23   
  59   TOdd Washburn              42M M4044  1:33:37    7/11     75   17:44   83  1:45   55   46:03 119  1:46   57   26:19  1   125  
  60   Gary Moynihan              48M M4549  1:33:47   11/14     84   18:15   58  1:19   23   42:38  94  1:09   89   30:26  1   221  
  61   Fred Thompson              70M M70++  1:35:02    1/1      88   18:27   90  1:51   18   41:50  99  1:15   96   31:39  1   86   
  62   John Blaum                 46M M4549  1:35:52   12/14      9   12:59   87  1:47   65   47:23 112  1:30  100   32:13  1   8    
  63   DOnald KUczarski           51M M5054  1:36:10    6/7      72   17:33   60  1:22   52   45:23 100  1:18   91   30:34  1   118  
  64   Debra Wechter              36F F3539  1:37:30    4/4      62   16:54   30   :55   76   48:18  62   :50   90   30:33  2   94   
  65   Matthew Tebo               33M M3034  1:37:32    6/9      71   17:29  109  2:19   69   47:40 105  1:21   76   28:43  1   84   
  66   Mick Natoli                53M M5054  1:37:36    7/7      73   17:35   57  1:19   70   47:41  55   :47   86   30:14  1   108  
  67   Alison Dixon               48F F4549  1:38:44    3/8      47   15:54   38  1:02   82   48:54  54   :47   98   32:07  2   26   
  68   Timothy Christiansen       33M M3034  1:39:33    7/9      39   15:21  117  2:45   75   48:14  74   :53  102   32:20  1   15   
  69   Katherine Myers            51F F5054  1:40:25    3/8     108   20:30   40  1:03   74   48:07  26   :28   87   30:17  2   59   
  70   Cynthia Gardner            60F F6064  1:40:44    1/2      77   17:52   65  1:24   97   53:51 117  1:43   53   25:54  2   36   
  71   Clancy Blair               60M M6064  1:41:14    3/4      41   15:27  127  4:10  103   54:37  92  1:07   52   25:53  1   7    
  72   Randy Zucco                40M M4044  1:41:17    8/11    127   26:26   94  1:54   77   48:20  22   :27   30   24:10  1   100  
  73   David Hershey              22M M2024  1:41:35    4/6      97   19:27   74  1:39   88   51:52  11   :23   73   28:14  1   44   
  74   Amy Roccabruna             41F F4044  1:41:36    5/9      60   16:45   32   :58   78   48:24 113  1:30  109   33:59  2   110  
  75   Daniel Rogacki             47M M4549  1:41:48   13/14     20   14:07   85  1:45   94   53:00  21   :27  104   32:29  1   75   
  76   Sarah Gardner              49F F4549  1:42:56    4/8      66   17:14  121  3:00   98   54:04  36   :33   71   28:05  2   37   
  77   Sarah Dahl                 43F F4044  1:43:27    6/9      56   16:41   97  1:57   86   51:35  87  1:01  101   32:13  2   22   
  78   Liza Donlon                48F F4549  1:44:20    5/8      79   17:58  101  2:03   93   52:58 116  1:39   83   29:42  2   27   
  79   Justine Repaci             46F F4549  1:44:37    6/8      95   19:22   80  1:42   87   51:50 114  1:32   84   30:11  2   72   
  80   Steve Nickoski             46M M4549  1:44:38   14/14    125   25:48  106  2:11   61   46:38  59   :49   80   29:12  1   60   
  81   Hannah Barden              32F F3034  1:45:12    1/2      98   19:29   91  1:52   96   53:29 103  1:20   78   29:02  2   109  
  82   Cybele Raver               47F F4549  1:46:45    7/8      96   19:26  118  2:46   92   52:51 111  1:30   85   30:12  2   71   
  83   Jennifer Odegaard          29F F2529  1:47:59    1/4      54   16:26  126  3:55  104   55:24  32   :31   97   31:43  2   61   
  84   Joanna Arkema              32F F3034  1:48:01    2/2      99   19:31   96  1:55  105   56:02 102  1:19   81   29:14  2   113  
  85   Janet Wynn                 60F F6064  1:48:46    2/2      80   18:02   79  1:41  107   56:33  78   :54   94   31:36  2   99   
  86   Sibul Jacobson             68F F6569  1:48:50    1/2      85   18:18   95  1:54  100   54:16 115  1:35  105   32:47  2   124  
  87   Christopher Barry          42M M4044  1:50:18    9/11    109   20:39  125  3:19   99   54:11  65   :51   93   31:18  1   2    
  88   Mary FitzGerald            44F F4044  1:51:12    7/9      22   14:15   68  1:30  118 1:00:53 126  2:10  103   32:24  2   30   
  89   Bernadine Williams         44F F4044  1:51:26    8/9      70   17:27   98  1:57  109   56:34  81   :56  111   34:32  2   103  
  90   Christine Chapman          29F F2529  1:51:27    2/4     114   21:17   66  1:27  101   54:16  93  1:07  106   33:20  2   14   
  91   Thomas Doyle               40M M4044  1:51:38   10/11    116   22:21  108  2:16  112   58:29  48   :41   66   27:51  1   114  
  92   Donna Virgilio             54F F5054  1:51:43    4/8      92   19:01   50  1:12  102   54:18  91  1:06  117   36:06  2   91   
  94   Alan Scherl                57M M5559  1:51:53    7/7     101   19:58  113  2:36   90   52:05 123  1:53  116   35:21  1   77   
  95   Eileen Allee               52F F5054  1:52:12    5/8      57   16:43  112  2:27  119 1:01:17  30   :31   92   31:14  2   115  
  96   Nicole Von Oy              29F F2529  1:53:02    3/4      52   16:09  110  2:24  106   56:18 122  1:50  119   36:21  2   93   
  97   Tracy Racicot              43F F4044  1:53:10    9/9     121   23:36  102  2:08   89   52:00 124  1:57  107   33:29  2   68   
  98   Katy Terrell               23F F2024  1:54:32    1/2     100   19:57   70  1:32  121 1:02:19  18   :26   88   30:18  2   85   
  98   Melanie Levitan            54F F5054  1:56:52    6/8     113   21:00  116  2:41  108   56:34 120  1:48  114   34:49  2   52   
  99   Ryan Hibbard               30M M3034  1:58:33    8/9     102   19:59   89  1:49  123 1:04:18   9   :20   99   32:07  1   112  
                  ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  2   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                           Berskshire Y Sprint Triathlon Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
OVERALL                                        WAVE   DIVISION |--- SWIM--| |---T1  --||-- BIKE --||---T2  --||--- RUN  --|WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME   PLC/TOT   RANK  SPLIT RANK SPLIT RANK  SPLIT RANK SPLIT RANK  SPLIT  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  =======  ========   ====  ===== ==== ===== ====  ===== ==== ===== ====  =====  == =====
  100  Sandra Bell                66F F6569  1:59:59    2/2     110   20:40  114  2:37  114   59:20 125  2:10  115   35:12  2   3    
  101  Andrew Tanzillo            43M M4044  2:01:25   11/11     76   17:50  124  3:08  128 1:18:30 106  1:25    5   20:32  1   83   
  102  David Green                38M M3539  2:03:13    8/8     107   20:28  129  6:43  116 1:00:19  95  1:09  112   34:34  1   38   
  103  Shawn Paunchai-Green       33M M3034  2:03:13    9/9     117   22:33  128  5:01  115   59:53 104  1:20  110   34:26  1   62   
  104  Alison Byrnes              23F F2024  2:03:19    2/2      86   18:23   72  1:38  125 1:06:33  41   :36  118   36:09  2   13   
  105  Denise Davis               45F F4549  2:11:17    8/8     123   24:56   92  1:52  120 1:01:21 118  1:44  122   41:24  2   24   
  106  Heidi Ferren               50F F5054  2:18:51    7/8     126   26:11  107  2:14  117 1:00:47 127  2:13  123   47:26  2   123  
  107  Toby Quirk                 62M M6064  2:22:26    4/4     120   23:19  111  2:26  124 1:05:43  97  1:11  124   49:47  1   67   
  108  Marlene Aulten             54F F5054  2:34:10    8/8     128   27:20  119  2:46  126 1:07:14  69   :51  125   55:59  2   1    
  DQ   Adam Schulz *DQ*   1RL     21M M2024  1:26:28    5/6     111   20:57   99  2:02   60   46:36  80   :55  126 3:15:58  1   78   
  DQ   Kyle Bernardo *DQ*  1RL    23M M2024  1:27:06    6/6      27   14:54   61  1:22   91   52:19  68   :51  127 3:17:40  1   5    
  DQ   Matthew Tracy **DQ*        48M M4549  1:33:02   10/14     **   NS      86  1:45   58   46:31  77   :54   64   27:21  1   87   
  DQ   Mike Wilk **DQ**           39M M3539  1:52:03    7/8      **   NS      **  NT    111   58:24  76   :54  108   33:42  1   101  
  DNF  Elizabeth Pierce *DNF*     27F F2529             4/4     122   23:51  122  3:01  127 1:14:52   0    --  **           2   64   
  DNF  Jason Cuddihy *DNF         28M M2529             2/2      36   15:08   93  1:54    0      --   0    --  **           1   21   
1RL= ONE RUN LOOP
                                          **********************
                                           DIVISION   RESULTS
                                          **********************
DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

                **  FEMALE RESULTS: ** TOP FEMALE FINISHER ** 
  1    Martha Grinnell            45F F----  1:16:43  2 41   
                **  MALE RESULTS:  ** TOP MALE FINISHER ** 
  1    Mark Snowise               42M M----  1:11:40  1 117  
 
 *************************************************************
 
                **  FEMALE RESULTS:  20 - 24 ** 
  1    Katy Terrell               23F F2024  1:54:32  2 85   
  2    Alison Byrnes              23F F2024  2:03:19  2 13   
                **  FEMALE RESULTS:  25 - 29 ** 
  1    Jennifer Odegaard          29F F2529  1:47:59  2 61   
  2    Christine Chapman          29F F2529  1:51:27  2 14   
  3    Nicole Von Oy              29F F2529  1:53:02  2 93   
                **  FEMALE RESULTS:  30 - 34 ** 
  1    Hannah Barden              32F F3034  1:45:12  2 109  
  2    Joanna Arkema              32F F3034  1:48:01  2 113  
                **  FEMALE RESULTS:  35 - 39 ** 
  1    Maggie Ryan                36F F3539  1:28:42  2 76   
  2    Dwalin DeBoer              36F F3539  1:29:19  2 25   
  3    Alicia Wendolowski         35F F3539  1:32:42  2 105  
                **  FEMALE RESULTS:  40 - 44 ** 
  1    Martha Berrouard           44F F4044  1:22:01  2 6    
  2    Ashli Minor                40F F4044  1:29:42  2 58   
  3    Hilary Greene              41F F4044  1:29:46  2 40   
  4    Lara Shore-Sheppard        41F F4044  1:33:23  2 81   
                **  FEMALE RESULTS:  45 - 49 ** 
  1    Katie FitzGerald-McCul     45F F4549  1:25:30  2 31   
  2    Alison Dixon               48F F4549  1:38:44  2 26   
  3    Sarah Gardner              49F F4549  1:42:56  2 37   
  4    Liza Donlon                48F F4549  1:44:20  2 27   
                **  FEMALE RESULTS:  50 - 54 ** 
  1    Lisa Foglio                50F F5054  1:26:58  2 32   
  2    Mary Sheehan               51F F5054  1:33:01  2 80   
  3    Katherine Myers            51F F5054  1:40:25  2 59   
  4    Donna Virgilio             54F F5054  1:51:43  2 91   
                **  FEMALE RESULTS:  60 - 64 ** 
  1    Cynthia Gardner            60F F6064  1:40:44  2 36   
  2    Janet Wynn                 60F F6064  1:48:46  2 99   
                **  FEMALE RESULTS:  65 - 69 ** 
  1    Sibul Jacobson             68F F6569  1:48:50  2 124  
  2    Sandra Bell                66F F6569  1:59:59  2 3    
                                       Platt Systems Official Reporting System
                           Berskshire Y Sprint Triathlon Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476
DIVISION                                       WAVE  WA  
PLC    Name                       A/S  DIV     TIME  VE BIB 
====  ========================== ==== =====  ======= == =====

                **  MALE RESULTS:  19 and under ** 
  1    Eric Kirouac               15M M0019  1:27:40  1 49   
  2    Logan WIlson               17M M0019  1:29:27  1 119  
  3    Jacob Verter               18M M0019  1:30:13  1 89   
                **  MALE RESULTS:   20 - 24 ** 
  1    Pavel Sidorenko            21M M2024  1:28:26  1 82   
  2    Daniel Hassett             23M M2024  1:28:29  1 43   
  3    Kevin Mercer               20M M2024  1:28:32  1 55   
                **  MALE RESULTS:   25 - 29 ** 
  1    James Going                26M M2529  1:26:25  1 122  
  2    Jason Cuddihy *DNF         28M M2529  4:39:10  1 21   
                **  MALE RESULTS:   30 - 34 ** 
  1    Matthew Voisin             33M M3034  1:13:34  1 92   
  2    Jonathan Conkling          34M M3034  1:19:24  1 16   
  3    William Wheeler            31M M3034  1:19:25  1 95   
                **  MALE RESULTS:   35 - 39 ** 
  1    Stephen Foley              39M M3539  1:13:00  1 33   
  2    Craig Hills                38M M3539  1:17:57  1 45   
  3    Donald Pacher              39M M3539  1:19:16  1 107  
  4    Brian Spagnoletti          36M M3539  1:21:40  1 102  
                **  MALE RESULTS:   40 - 44 ** 
  1    Craig Crawford             41M M4044  1:18:27  1 19   
  2    Mike Cousins               44M M4044  1:19:53  1 18   
  3    Tim Payne                  43M M4044  1:25:57  1 63   
  4    Russell Green              44M M4044  1:33:08  1 39   
                **  MALE RESULTS:   45 - 49 ** 
  1    Todd Seeber                46M M4549  1:20:13  1 104  
  2    Richard Conroy             46M M4549  1:23:35  1 17   
  3    Richard Ranti              49M M4549  1:24:01  1 69   
  4    Robert Popper              46M M4549  1:24:55  1 65   
                **  MALE RESULTS:   50 - 54 ** 
  1    Todd Crosset               51M M5054  1:18:38  1 20   
  2    Robert Benner              52M M5054  1:22:33  1 4    
  3    Richard Keating            52M M5054  1:30:02  1 48   
  4    James Virgilio             54M M5054  1:31:17  1 90   
                **  MALE RESULTS:   55 - 59 ** 
  1    Jeffrey White              56M M5559  1:25:16  1 96   
  2    Buzz Gardner               58M M5559  1:25:46  1 35   
  3    John McGrane               56M M5559  1:26:51  1 54   
  4    Garry Krinsky              55M M5559  1:29:10  1 106  
                **  MALE RESULTS:   60 - 64 ** 
  1    Steve Foose                62M M6064  1:31:19  1 111  
  2    David Ulmer                63M M6064  1:31:38  1 88   
  3    Clancy Blair               60M M6064  1:41:14  1 7    
                **  MALE RESULTS:   70 - ++ ** 
  1    Fred Thompson              70M M70++  1:35:02  1 86   
                **  RELAY RESULTS:  RELAY CORPORATE ** 
  1    Frank Tessier Rapahel Gim  99R RRC--  1:28:12  2 202  
      Rapahel Gimbert - Frank Tessier - Collin hunter ( Chez Nous)
  2    Damian Sherman Christine   99R RRC--  1:43:08  2 201  
      Christine Witruk - Damian Sherman - Christine Witruk ( Cavallero Plastics)
  3    Art Kittler James Holland  99R RRC--  1:44:14  2 203  
      James Holland - Art Kittler - James Holland ( Druy High School)
                **   ** RELAY ALL FEMALE FINISHERS OVER 40 ** 
  1    Stacy Hebb Rebecca Armstr  99R RRF--  1:51:29  2 213  
      Rebecca Armstrong - Stacy Hebb - Mary Valsquez-Slack ( Tri-Chicks)
  2    Brenda Bastedo Melinda Gr  99R RRF--  1:54:58  2 206  
      Melinda Grant - Brenda Bastedo - Kristin COle ( Righteous Babe)
                **  RELAY RESULTS:  ALL FEMALE FINISHERS under 40 - -- ** 
  1    Chris Gorette TRicia Wyat  99R RRG--  1:23:28  2 215  
      Tricia Wyatt - Chris Gorette - Dawn Posey ( TCW)
  2    Clare Nelson Hannah Nelso  99R RRG--  1:46:03  2 211  
      Hannah Nelson - Clare Nelson - Ann Nelson ( The Nelson Girlies)
  3    Glynn kate Glynn kate      99R RRG--  1:54:56  2 214  
      glynn kate - glynn kate - Carmichael Ryanne ( Kate & Ryanne Rock!)
                **  RELAY RESULTS:  ALL MALE FINISHERS UNDER 40 - -- ** 
  1    Wicks Spangenberg          99R RRN--  1:14:56  2 216  
      Dylan Spangenberg - Zach WIcks - Dylan Spangenberg ( Team #1)
  2    Brandon Louison Michael G  99R RRN--  1:18:57  2 204  
      Michael Goretti - Brandon Louison - Braedon Weller ( Gypsy Joynt)
  3    Joe Dapson Brent White     99R RRN--  1:29:07  2 205  
      Brent White - Joe Dapson - John ROloson ( Joe Brent & John)
                **   ** RELAY MIXED FINISHERS  OVER 40** 
  1    Craig Spencer-Ho Victoria  99R RRX--  1:23:17  2 210  
      Victoria Spencer - Craig Spencer-Hopkins - Daniel Moon ( Team Spencer)
                **   ** RELAY  MIXED UNDER 40** 
  1    Dan Flynn George Sommervi  99R RRY--  1:23:44  2 209  
      George Sommerville - Dan Flynn -  Brittany Breault ( Team Sommerville)
  2    Matthew Holland Sarah Voi  99R RRY--  1:28:18  2 212  
      Sarah Voisin - Matthew Holland - Seth Rogers ( The Spouses)
  3    MIke Passetto Jessica Gia  99R RRY--  1:35:19  2 208  
      Jessica Giarolo - MIke Passetto - Heather Witherell ( Team Giarolo)

                                          ********************
                                          PLATTSYS.COM RESULTS
                                          ********************
                                          
  



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News