Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Georgia Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Inaugural KnightLight 5K

Bethlehem, GA, March 11, 2011

[Age Group ]

Overall

Classic Race Services

Classic Race Services

Results courtesy of the Classic Race Services



 2011 - 1st Annual Knight Light 5K & Fun Run        
 Overall Finish List        
 March 11, 2011        
 CLASSIC RACE SERVICES - ATHENS, GA        
                                                                                             
 Place Name                    City               Bib No Age Age Group Place Time    Pace    
 1     Eric Ashley Loffland    Glen Rose  TX      396    36      1 Overall   17:54.6  5:46/M 
 2     Hunter Orvis                               338    25      1 M 25-29   18:20.2  5:55/M 
 3     Clint Watkins           Madison  GA        427    42      1 Masters   18:25.9  5:56/M 
 4     John Van Steenbergh     Flowery Branch  GA 262    44      2 M 40-44   18:33.7  5:59/M 
 5     William Wright          Winder  GA         449    14      1 M 11-14   19:02.9  6:08/M 
 6     Warren Caputo           Jefferson  GA      295    41      3 M 40-44   19:29.6  6:17/M 
 7     Trey Brush              Jefferson  GA      48     39      2 M 35-39   19:36.1  6:19/M 
 8     Chris Lee               Winder  GA         169    17      1 M 15-19   19:45.2  6:22/M 
 9     Jeromy Risner           Flowery Branch  GA 292    41      4 M 40-44   20:54.8  6:45/M 
 10    Casey Mull              Athens  GA         199    27      1 M 25-29   21:23.5  6:54/M 
 11    David Eckles            Athens  GA         432    35      3 M 35-39   21:44.3  7:01/M 
 12    Amanda Partee-Manders   Winder  GA         205    27      1 Overall   21:48.8  7:02/M 
 13    Bo Ryles                Bogart  GA         437    55      1 M 55-59   21:51.1  7:03/M 
 14    Jimmy Ware              Monroe  GA         296    46      1 M 45-49   21:58.7  7:05/M 
 15    Dylan Anderson          Anderson  SC       15     19      2 M 15-19   22:04.1  7:07/M 
 16    Harrison Labollita      Monroe  GA         156    14      2 M 11-14   22:08.2  7:08/M 
 17    Michael Caputa          Crawford  GA       458    35      4 M 35-39   22:08.8  7:08/M 
 18    Caitlin Connell         Statham  GA        307    16      1 F 15-19   22:12.2  7:10/M 
 19    Randy Cruce             Lawrenceville  GA  80     47      2 M 45-49   22:17.3  7:11/M 
 20    Anna Dean               Winder  GA         412    15      1 F 15-19   22:29.1  7:15/M 
 21    Robert Casey Wright     Winder  GA         289    34      1 M 30-34   22:30.3  7:15/M 
 22    Kate Hovan              Monroe  GA         426    34      2 F 30-34   22:32.9  7:16/M 
 23    Chad A Everson          Winder  GA         104    38      5 M 35-39   22:36.5  7:17/M 
 24    Whitley Kennedy         Winder  GA         406    15      3 F 15-19   22:37.9  7:18/M 
 25    Roger Keel              Vall  AL           152    57      2 M 55-59   22:42.3  7:19/M 
 26    Morgan White            Monroe  GA         448    15      2 F 15-19   22:50.4  7:22/M 
 27    Blair Frost             Dacula  GA         324    20      1 M 20-24   23:07.5  7:27/M 
 28    Aaron Risner            Cumming  GA        293    15      3 M 15-19   23:09.2  7:28/M 
 29    David Laggis            Winterville  GA    339    25      2 M 25-29   23:10.8  7:28/M 
 30    Mark Schroeder          Winterville  GA    337    26      3 M 25-29   23:22.5  7:32/M 
 31    Graham Doolittle        Monroe  GA         300    14      3 M 11-14   23:24.6  7:33/M 
 32    Russell Dudley          North Augusta  SC  98     46      3 M 45-49   23:34.1  7:36/M 
 33    Mel Garber              Watkinsville  GA   438    61      1 M 60-64   23:54.9  7:43/M 
 34    Joan Walls              Winder  GA         266    52      1 Masters   24:00.3  7:45/M 
 35    Jerry Franzone          Monticello  GA     294    39      6 M 35-39   24:02.1  7:45/M 
 36    Troy Moore              Bethlehem  GA      196    29      4 M 25-29   24:04.3  7:46/M 
 37    Brandy Bigler           Dacula  GA         414    32      1 F 30-34   24:06.6  7:46/M 
 38    Tanya Locke             Loganville  GA     430    41      1 F 40-44   24:23.0  7:52/M 
 39    Brittany Litke          Hoschton  GA       407    15      3 F 15-19   24:29.8  7:54/M 
 40    David Michael Grabske   Winder  GA         128    40      5 M 40-44   24:31.5  7:55/M 
 41    Kelsey Sheffer          Bethlehem  GA      232    19      4 F 15-19   24:37.5  7:56/M 
 42    Justin M Mathews        Suwanee  GA        180    28      5 M 25-29   24:46.8  7:59/M 
 43    Matt Whiting            Winder  GA         272    39      7 M 35-39   24:55.3  8:02/M 
 44    Nikki Canaday           Monroe  GA         57     36      1 F 35-39   24:56.7  8:03/M 
 45    Steve F Power           Winder  GA         212    41      6 M 40-44   24:59.0  8:04/M 
 46    Kelli McGlennen         Cumming  GA        188    45      1 F 45-49   25:04.8  8:05/M 
 47    Ed Hall                 Carlton  GA        136    45      4 M 45-49   25:07.8  8:06/M 
 48    Melissa Bennett         Covington  GA      33     33      2 F 30-34   25:08.8  8:06/M 
 49    Kasey Reid              Monticello  GA     214    35      2 F 35-39   25:18.1  8:10/M 
 50    Brandon McIntyre        Statham  GA        189    33      2 M 30-34   25:33.7  8:15/M 
 51    Dana House              Winder  GA         309    34      3 F 30-34   25:42.5  8:17/M 
 52    Haley Van Steenbergh    Flowery Branch  GA 261    9       4 F  0-10   25:46.4  8:19/M 
 53    Tripp Barker            Bethlehem  GA      25     18      4 M 15-19   25:48.2  8:19/M 
 54    Bryson Turner           Dacula  GA         323    19      5 M 15-19   25:49.6  8:20/M 
 55    George Southgate        Calhoun  GA        244    64      2 M 60-64   25:51.2  8:20/M 
 56    Rachael Turner          Atlanta            322    22      1 F 20-24   25:52.6  8:21/M 
 57    Brennan Stringer        Loganville  GA     411    14      4 M 11-14   25:56.3  8:22/M 
 58    Julie Telford           Braselton  GA      254    43      2 F 40-44   25:59.2  8:23/M 
 59    Mike Kelly              Clarkesville  GA   404    54      1 M 50-54   26:05.3  8:25/M 
 60    Luke Martin             Winder  GA         177    28      2 M 25-29   26:08.5  8:26/M 
 61    Amanda Tipton           Loganville  GA     255    28      3 F 25-29   26:12.3  8:27/M 
 62    Trey Foley              Winterville  GA    450    14      5 M 11-14   26:15.2  8:28/M 
 63    Ronnie Roberts Jr       Bethlehem  GA      215    32      3 M 30-34   26:26.7  8:32/M 
 64    Abby Anderson           Watkinsville  GA   12     20      2 F 20-24   26:38.2  8:35/M 
 65    Colby Meeks             Statham  GA        191    9       2 M  0-10   26:41.1  8:36/M 
 66    Stacey Goddard                             332    34      4 F 30-34   26:43.8  8:37/M 
 67    Tracy Marion            Bethlehem  GA      174    41      3 F 40-44   26:53.1  8:40/M 
 68    Derek Fort              Monroe  GA         108    36      8 M 35-39   26:56.7  8:41/M 
 69    Randall Martin          Monroe  GA         178    52      2 M 50-54   27:11.0  8:46/M 
 70    Sean Van Steenbergh     Flowery Branch  GA 263    8       3 M  0-10   27:18.3  8:48/M 
 71    Rhonda Trainor          Duluth  GA         298    46      2 F 45-49   27:19.8  8:49/M 
 72    Patty Schaefer          Loganville  GA     223    38      3 F 35-39   27:24.2  8:50/M 
 73    Chandler White          Monroe  GA         446    13      6 M 11-14   27:27.7  8:51/M 
 74    Michael Morgan          Athens  GA         197    26      6 M 25-29   27:29.1  8:52/M 
 75    Laura Guest             Watkinsville  GA   134    41      4 F 40-44   27:30.7  8:52/M 
 76    Michele Fort            Monroe  GA         110    36      4 F 35-39   27:32.8  8:53/M 
 77    Carl Fuller             Winder  GA         403    41      7 M 40-44   27:49.9  8:58/M 
 78    Nathan Brett            Commerce  GA       41     24      2 M 20-24   27:51.3  8:59/M 
 79    Zach Vaughn             Watkinsville  GA   436    16      6 M 15-19   27:54.2  9:00/M 
 80    Ashley Benton           Watkinsville  GA   319    15      5 F 15-19   28:01.5  9:02/M 
 81    Andrew Bryson           Winder  GA         49     12      7 M 11-14   28:10.7  9:05/M 
 82    Anna Cobb               Bogart  GA         69     10      5 F  0-10   28:12.2  9:06/M 
 83    Mary Wommack            Winder  GA         285    37      5 F 35-39   28:14.5  9:06/M 
 84    Dana Shraine Lester     Monroe  GA         172    37      6 F 35-39   28:15.8  9:07/M 
 85    Austin Schwebel         Monroe  GA         419    14      8 M 11-14   28:26.8  9:10/M 
 86    Michelle Edwards        Duluth  GA         102    45      3 F 45-49   28:28.3  9:11/M 
 87    Chasity Roth            Monroe  GA         218    30      5 F 30-34   28:32.3  9:12/M 
 88    Bethany Brett           Commerce  GA       40     23      3 F 20-24   28:38.9  9:14/M 
 89    Jeff Joiner             Snellville  GA     151    49      5 M 45-49   28:44.6  9:16/M 
 90    Victoria Patrick        Winder  GA         433    48      4 F 45-49   28:46.4  9:17/M 
 91    Matthew Manders         Winder  GA         424    27      7 M 25-29   28:48.0  9:17/M 
 92    Chad Sauls              Winder  GA         423    33      4 M 30-34   28:49.5  9:18/M 
 93    April McLean                               400    47      5 F 45-49   28:51.1  9:18/M 
 94    Jack William Eberhart   Winterville  GA    101    37      9 M 35-39   28:55.0  9:20/M 
 95    Jordan McDuff           Braselton  GA      444    14      9 M 11-14   29:01.4  9:22/M 
 96    Shawna L Johnson        Loganville  GA     435    42      5 F 40-44   29:22.2  9:28/M 
 97    Patty Joiner            Monroe  GA         428    28      4 F 25-29   29:23.0  9:29/M 
 98    Christen Connell        Statham  GA        418    16      6 F 15-19   29:26.2  9:30/M 
 99    Gerry Fahey             Monroe  GA         291    68      1 M 65-69   29:30.6  9:31/M 
 100   Jerry Cunningham        Clarkesville  GA   82     54      3 M 50-54   29:31.6  9:31/M 
                                                                                             
 Place Name                    City               Bib No Age Age Group Place Time    Pace    
 101   Mike Dickinson          Winder  GA         96     41      8 M 40-44   29:51.8  9:38/M 
 102   Michelle Ferguson       Jefferson  GA      107    42      6 F 40-44   29:55.4  9:39/M 
 103   Tina Hunt               Elberton  GA       143    49      6 F 45-49   30:05.5  9:42/M 
 104   Ashley Caputa           Winder  GA         58     25      5 F 25-29   30:06.5  9:43/M 
 105   Dayton Kort             Social Circle  GA  402    62      3 M 60-64   30:10.4  9:44/M 
 106   Alex Williams           Monroe  GA         278    11     10 M 11-14   30:12.0  9:45/M 
 107   Alex Barker                                21     15      7 M 15-19   30:13.4  9:45/M 
 108   Jenni Holmwood          Monroe  GA         141    32      6 F 30-34   30:29.0  9:50/M 
 109   Melanie Bradley         Winder  GA         35     32      7 F 30-34   30:31.2  9:51/M 
 110   Alissa Rothschild       Loganville  GA     219    35      7 F 35-39   30:32.8  9:51/M 
 111   Ethan German            Winder  GA         120    9       4 M  0-10   30:34.6  9:52/M 
 112   Richard Sailors         Maysville  GA      221    39     10 M 35-39   30:42.4  9:54/M 
 113   Jimmy Cobb              Bogart  GA         70     48      6 M 45-49   30:47.2  9:56/M 
 114   Stephanie Miche Carter  Monroe  GA         60     25      6 F 25-29   30:48.2  9:56/M 
 115   Pam Lampe               Monroe  GA         164    48      7 F 45-49   30:48.8  9:56/M 
 116   Geordie Stewart         Monroe  GA         250    29      8 M 25-29   30:49.7  9:56/M 
 117   Lisa Dutton             Monroe  GA         100    48      8 F 45-49   30:54.1  9:58/M 
 118   Shina German            Winder  GA         121    9       6 F  0-10   31:03.3 10:01/M 
 119   Susan Van Steenbergh    Flowery Branch  GA 264    42      7 F 40-44   31:20.0 10:06/M 
 120   Rhonda Whiting          Winder  GA         273    41      8 F 40-44   31:22.6 10:07/M 
 121   Brandon Guerrier        Monroe  GA         132    12     11 M 11-14   31:25.7 10:08/M 
 122   Cindy Pursell           Statham  GA        421    38      8 F 35-39   31:27.1 10:09/M 
 123   Yvette Rogers           Loganville  GA     467    36      9 F 35-39   31:32.9 10:10/M 
 124   Ashley R Daniel         Bethlehem  GA      84     27      7 F 25-29   31:38.4 10:12/M 
 125   Ashley Brown            Monroe  GA         44     27      8 F 25-29   31:39.5 10:13/M 
 126   Kathy Givens            Douglasville  GA   126    62      1 F 60-64   31:48.3 10:15/M 
 127   Allen Burton            Social Circle  GA  405    43      9 M 40-44   31:49.1 10:16/M 
 128   Patrick Ward            Bogart  GA         270    16      8 M 15-19   31:49.8 10:16/M 
 129   Jessica Searcy          Roopville  GA      226    12      1 F 11-14   31:51.6 10:16/M 
 130   Tiffany Pence           Winder  GA         207    34      8 F 30-34   31:53.7 10:17/M 
 131   Joseph Schaefer         Loganville  GA     420    13     12 M 11-14   31:55.1 10:18/M 
 132   Emma Foley              Winterville  GA    451    39     10 F 35-39   31:58.8 10:19/M 
 133   Holly White             Monroe  GA         447    41      9 F 40-44   32:06.7 10:21/M 
 134   Matt Meeks              Statham  GA        193    34      5 M 30-34   32:11.3 10:23/M 
 135   Emily Layton            Bethlehem  GA      166    12      2 F 11-14   32:13.1 10:24/M 
 136   Mandy Guest             Watkinsville  GA   135    13     13 M 11-14   32:37.1 10:31/M 
 137   Angie Gray              Winder  GA         129    36     11 F 35-39   32:40.3 10:32/M 
 138   Darrell Sorah           Winder  GA         239    42     10 M 40-44   32:48.0 10:35/M 
 139   Katherine Anderson      Winder  GA         305    26      9 F 25-29   32:49.7 10:35/M 
 140   Catherine Doolittle     Monroe  GA         302    11      3 F 11-14   32:56.4 10:37/M 
 141   Robin Doolittle         Monroe  GA         301    40     10 F 40-44   32:58.7 10:38/M 
 142   Robert McDaniel         Lawrenceville  GA  187    34      6 M 30-34   33:00.9 10:39/M 
 143   Glara Seo               Athens  GA         230    26     10 F 25-29   33:03.4 10:40/M 
 144   Elise Ann Daniel        Monroe  GA         85     29     11 F 25-29   33:09.3 10:42/M 
 145   Ryan Whiting            Winder  GA         274    12     14 M 11-14   33:21.7 10:45/M 
 146   Francis Chandler        Winder  GA         318    88      1 F 75-99   33:24.3 10:46/M 
 147   Ray Abner               Hoschton  GA       2      53      4 M 50-54   33:26.9 10:47/M 
 148   Jacob Parker            Monroe  GA         203    12     15 M 11-14   33:28.3 10:48/M 
 149   Meghan Bramblett                           505    13      4 F 11-14   33:30.8 10:48/M 
 150   Jay Fulford             Bethlehem  GA      111    6       5 M  0-10   33:35.5 10:50/M 
 151   John Fulford            Bethlehem  GA      112    37     11 M 35-39   33:36.9 10:50/M 
 152   Erica Shepley           Winder  GA         434    26     12 F 25-29   33:39.3 10:51/M 
 153   Foster White                               506    10      6 M  0-10   33:39.8 10:51/M 
 154   Quentin Ladson          Bethlehem  GA      159    15      9 M 15-19   33:50.8 10:55/M 
 155   Christine R Willis      Winder  GA         281    40     11 F 40-44   33:51.3 10:55/M 
 156   Aaron Gano              Bethlehem  GA      445    12     16 M 11-14   34:04.9 10:59/M 
 157   Marie Scroggs           Monroe  GA         224    39     12 F 35-39   34:05.6 11:00/M 
 158   Sue Perry               Clermont  GA       440    45      9 F 45-49   34:06.4 11:00/M 
 159   Eric Polite             Bethlehem  GA      308    37     12 M 35-39   34:07.2 11:00/M 
 160   Jacob Dickinson         Winder  GA         92     12     17 M 11-14   34:08.9 11:01/M 
 161   Lisa Meeks              Statham  GA        192    36     13 F 35-39   34:13.3 11:02/M 
 162   Caroline Evans          Winder  GA         103    39     14 F 35-39   34:20.6 11:05/M 
 163   Lydia M Clopton         Athens  GA         68     30      9 F 30-34   34:21.1 11:05/M 
 164   Stephanie Sorrells      Winder  GA         243    35     15 F 35-39   34:33.5 11:09/M 
 165   Tracey Lynn Miller      Bethlehem  GA      195    40     12 F 40-44   34:38.1 11:10/M 
 166   Madison Locke           Loganville  GA     431    13      5 F 11-14   34:40.6 11:11/M 
 167   Trisha Hamrick          Monroe  GA         137    14      6 F 11-14   34:41.1 11:11/M 
 168   Meghan Erin Seabolt     Clermont  GA       225    29     13 F 25-29   34:43.0 11:12/M 
 169   Cheryl Darnell          Winder  GA         86     30     10 F 30-34   34:50.6 11:14/M 
 170   Ron Landen              Columbus  GA       165    66      2 M 65-69   34:54.7 11:15/M 
 171   Haley Guest             Watkinsville  GA   133    12      7 F 11-14   34:59.0 11:17/M 
 172   Brandi Black Duke       Bethlehem  GA      99     36     16 F 35-39   35:05.1 11:19/M 
 173   Heather Holman          Bethlehem  GA      140    43     13 F 40-44   35:06.3 11:19/M 
 174   Kelley Brown            Monroe  GA         429    43     14 F 40-44   35:20.4 11:24/M 
 175   Nicole Lee              Winder  GA         171    35     17 F 35-39   35:22.9 11:25/M 
 176   Joseph Lee              Winder  GA         170    12     18 M 11-14   35:24.3 11:25/M 
 177   Rebecca May             Loganville  GA     184    37     18 F 35-39   35:25.9 11:25/M 
 178   Joshua Hilton                              461    9       7 M  0-10   35:27.0 11:26/M 
 179   Ernest Smallman         Atlanta  GA        236    66      3 M 65-69   35:41.9 11:31/M 
 180   Ruth G Collins          Jefferson  GA      73     29     14 F 25-29   35:48.1 11:33/M 
 181   Kyle Williams           Monroe  GA         279    42     11 M 40-44   35:51.5 11:34/M 
 182   Joy N. Cuttray          Snellville  GA     83     27     15 F 25-29   35:55.0 11:35/M 
 183   Angie Furney            Athens  GA         115    33     11 F 30-34   35:57.5 11:36/M 
 184   Jessica Martin          Winder  GA         176    30     12 F 30-34   35:59.2 11:36/M 
 185   Sharon S Gregg          Monroe  GA         130    34     13 F 30-34   36:02.8 11:37/M 
 186   Sara Grace Fulford      Bethlehem  GA      114    9       7 F  0-10   36:04.2 11:38/M 
 187   Leigh Fulford           Bethlehem  GA      113    38     19 F 35-39   36:04.8 11:38/M 
 188   Mike Darnell            Winder  GA         89     32      7 M 30-34   36:09.6 11:40/M 
 189   Terri Torbett           LOGANVILLE  GA     259    36     20 F 35-39   36:30.0 11:46/M 
 190   Jennifer Givan                             471    43     15 F 40-44   36:32.0 11:47/M 
 191   Coleman Barker                             23     46      7 M 45-49   36:36.2 11:48/M 
 192   Crista Andrews          Bethlehem  GA      19     36     21 F 35-39   36:55.0 11:55/M 
 193   Pete Wilcenski          Snellville  GA     276    34      8 M 30-34   36:56.5 11:55/M 
 194   Mindy Hogg              Watkinsville  GA   320    49      8 F 45-49   37:04.3 11:57/M 
 195   Paige Sailors           Maysville  GA      220    33     14 F 30-34   37:08.6 11:59/M 
 196   Chris Scammon           Rex  GA            222    64      4 M 60-64   37:12.2 12:00/M 
 197   Timothy Abney                              462    56      3 M 55-59   37:32.8 12:06/M 
 198   Susie Leach             Bethlehem  GA      168    35     22 F 35-39   37:34.6 12:07/M 
 199   Amy Couch               Monroe  GA         321    41     16 F 40-44   37:36.4 12:08/M 
 200   Amy Smith               Bethlehem  GA      237    34     15 F 30-34   37:38.1 12:08/M 
                                                                                             
 Place Name                    City               Bib No Age Age Group Place Time    Pace    
 201   Bucky Woods             Clarkesville  GA   286    56      4 M 55-59   37:41.3 12:09/M 
 202   Abby Lammers            Dacula  GA         160    9       9 F  0-10   37:44.9 12:10/M 
 203   Morganne Brisby         Bethlehem  GA      452    12      8 F 11-14   37:47.1 12:11/M 
 204   Lilly Dickinson         Winder  GA         94     10     10 F  0-10   37:47.6 12:11/M 
 205   Jana Brisby             Bethlehem  GA      42     38     13 M 35-39   38:07.5 12:18/M 
 206   Kristi Davis            Arnoldsville  GA   442    30     16 F 30-34   38:26.2 12:24/M 
 207   Angela Bewley           Statham  GA        422    32     17 F 30-34   38:27.7 12:24/M 
 208   Kristie Humble                             465    38     23 F 35-39   38:34.3 12:26/M 
 209   Jeannine Crowe          Cumming  GA        78     33     18 F 30-34   38:47.8 12:31/M 
 210   Mack Aldred             Winder  GA         303    13     19 M 11-14   38:52.1 12:32/M 
 211   Dell A Slowick          Winder  GA         235    36     24 F 35-39   38:57.8 12:34/M 
 212   Evelyn Dejesus-Guerrier Monroe  GA         90     49     10 F 45-49   39:00.8 12:35/M 
 213   Stephanie Stinchcomb    Winder  GA         252    35     25 F 35-39   39:05.2 12:36/M 
 214   Jacob Ward              Bogart  GA         267    12     20 M 11-14   39:24.1 12:43/M 
 215   April Staples           Monroe  GA         306    41     17 F 40-44   39:35.6 12:46/M 
 216   Rachael Casper          Monroe  GA         61     63      2 F 60-64   40:10.8 12:57/M 
 217   Tabatha McCullers       Winder  GA         185    37     26 F 35-39   40:12.1 12:58/M 
 218   Tammy Williams          Monroe  GA         280    43     18 F 40-44   40:32.2 13:05/M 
 219   Harold Cunningham       Lawrenceville  GA  81     61      5 M 60-64   40:37.2 13:06/M 
 220   John Crowe              Cumming  GA        79     38     14 M 35-39   40:51.1 13:11/M 
 221   Melinda Ward            Bogart  GA         268    40     19 F 40-44   41:23.3 13:21/M 
 222   Linda Zeeman            Atlanta  GA        290    66      1 F 65-69   41:37.1 13:25/M 
 223   Ashton Butler           Winder  GA         425    16      7 F 15-19   41:39.0 13:26/M 
 224   Stacy R Shuler          Winder  GA         233    42     20 F 40-44   41:43.0 13:27/M 
 225   Daryle Worley           Toccoa  GA         287    79      1 M 75-99   41:59.4 13:33/M 
 226   Tammy Labollita         Monroe  GA         158    44     21 F 40-44   42:15.3 13:38/M 
 227   Michael Ward            Bogart  GA         269    42     12 M 40-44   42:57.1 13:51/M 
 228   Stephanie Holcombe      Covington  GA      466    23      4 F 20-24   43:06.3 13:54/M 
 229   Tammy Lynn Baughman     Winder  GA         32     42     22 F 40-44   43:20.0 13:59/M 
 230   Hailey Hedberg          Flowery Branch  GA 138    14      9 F 11-14   43:49.1 14:08/M 
 231   Lorie Hedberg           Flowery Branch  GA 139    49     11 F 45-49   43:50.7 14:08/M 
 232   Maxie Conley            Hoschton  GA       76     39     27 F 35-39   43:59.1 14:11/M 
 233   Karen Boone             Loganville  GA     34     44     23 F 40-44   44:00.6 14:12/M 
 234   Dwayne Hunter           Winder  GA         144    13     21 M 11-14   44:02.6 14:12/M 
 235   Chelsea Jenkins         Hoschton  GA       150    18      8 F 15-19   44:04.6 14:13/M 
 236   Larissa Bassett         Auburn  GA         30     11     10 F 11-14   44:12.1 14:15/M 
 237   Candice McDaniel        Lawrenceville  GA  186    39     28 F 35-39   44:21.9 14:18/M 
 238   Barbara Conley          Hoschton  GA       74     66      2 F 65-69   44:45.5 14:26/M 
 239   Brittnye Alden          Statham  GA        10     29     16 F 25-29   45:05.0 14:33/M 
 240   Roy Jr. Charlton        Monroe  GA         67     9       8 M  0-10   45:16.9 14:36/M 
 241   Ava Charlton            Monroe  GA         64     7      11 F  0-10   45:23.4 14:38/M 
 242   Dianne Dohm             Bethlehem  GA      97     42     24 F 40-44   45:24.4 14:39/M 
 243   Katherine Weaver        Bethlehem  GA      271    27     17 F 25-29   46:11.3 14:54/M 
 244   Clint Rhodes            Snellville  GA     297    58      5 M 55-59   46:34.2 15:01/M 
 245   Byron Brown             Norcross  GA       45     65      4 M 65-69   46:35.0 15:02/M 
 246   Anne Patrick            Smyrna  GA         413    74      1 F 70-74   46:38.3 15:03/M 
 247   Sharon Lewis            Lawrenceville  GA  173    38     29 F 35-39   47:00.5 15:10/M 
 248   Carly Ferguson                             105    12     11 F 11-14   48:04.8 15:30/M 
 249   Stephanie Huneycutt     Snellville  GA     142    30     19 F 30-34   49:00.6 15:48/M 
 250   Holly Brogden           Athens  GA         43     35     30 F 35-39   49:03.3 15:49/M 
 251   Melisa Barker           Bethlehem  GA      24     42     25 F 40-44   49:57.4 16:07/M 
 252   Jennifer Winter         Arnoldsville  GA   283    39     31 F 35-39   50:29.0 16:17/M 
 253   Kayleigh Winter         Arnoldsville  GA   284    15      9 F 15-19   50:31.3 16:18/M 
 254   Doug Ashley             Commerce  GA       20     53      5 M 50-54   51:39.5 16:40/M 
 255   Dennis Israel           Cornelia  GA       149    58      6 M 55-59   51:42.2 16:41/M 
 256   Allison Barker                             22     13     12 F 11-14   51:46.6 16:42/M 
 257   Savannah Chandler       Winder  GA         3      13     13 F 11-14   51:47.4 16:42/M 
 258   David Brown             Bethlehem  GA      46     49      8 M 45-49   51:52.7 16:44/M 
 259   Tammy Brown             Bethlehem  GA      47     48     12 F 45-49   51:54.0 16:45/M 
 260   Teresa Woystek          Winder  GA         288    19     10 F 15-19   51:55.1 16:45/M 
 261   Melinda Shealey         Bethlehem  GA      231    44     26 F 40-44   52:16.6 16:52/M 
 262   Amy Starnes             Winder  GA         439    34     20 F 30-34   52:30.0 16:56/M 
 263   Jason Gallman           Winder  GA         118    39     15 M 35-39   52:36.0 16:58/M 
 264   Aram Gallman            Winder  GA         116    9       9 M  0-10   52:48.9 17:02/M 
 265   Gwen Polite             Winder  GA         210    34     21 F 30-34   53:01.8 17:06/M 
 266   Tiffany Griggs          Winder  GA         131    38     32 F 35-39   53:03.1 17:07/M 
 267   Harold Koon             Lawrenceville  GA  154    71      1 M 70-74   53:46.3 17:21/M 
 268   Helen Koon              Lawrenceville  GA  153    67      3 F 65-69   53:47.7 17:21/M 
 269   Stephanie Taynor        Bethlehem  GA      253    40     27 F 40-44   53:54.6 17:23/M 
 270   Ryan Mattox             Bethlehem  GA      181    47      9 M 45-49   54:09.3 17:28/M 
 271   Amber Segars            Monroe  GA         227    32     22 F 30-34   54:12.3 17:29/M 
 272   Douglas Segars          Monroe  GA         228    32      9 M 30-34   54:13.5 17:29/M 



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News