Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Winding Trails Triahtlon

Farmington, CT, July 12, 2011

Overall



              WINDING TRAILS TRIATHLON SERIES - 07/12/2011
                        Produced by SHARON MCHALE
                             FARMINGTON, CT
                                    
                          Fast Track Timing LLC
                         www.fasttracktiming.com
                         Powered by Ipico Sports

Place No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  Penalty 
===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= ======= 
   1     1 Toby Kulas                  M  34   1/7    M3034        Middlefield     CT    2    7:11   41    0:57    7   21:45   99    0:46    3   20:10   50:48         
   2    39 Mike Deangelo               M  30   2/7    M3034        Southington     CT   15    8:12   20    0:44   10   22:11    8    0:21    1   19:40   51:05         
   3    53 Unknown Triathlete          M   0   1/3    M0000        Unknown         NA    3    7:32   27    0:48   15   22:31   68    0:38    2   19:46   51:13         
   4    42 Henk Defeyter               M  35   1/27   M3539        West Haven      CT   14    8:10   22    0:45    3   21:23   23    0:26    7   21:10   51:51         
   5    48 Jon Arellano                M  42   1/24   M4044        New Haven       CT    7    7:48   37    0:56   16   22:35   27    0:27    5   20:55   52:38         
   6    24 David Cappello              M  48   1/17   M4549        Avon            CT   --    ----   --    ----   --   -----   --    ----    4   20:29   52:40         
   7    67 Robbie Ouellete             M  38   2/27   M3539        Bristol         CT   35    8:50   14    0:40    4   21:24   78    0:41   10   21:21   52:54         
   8    47 Chris Bryant                M  37   3/27   M3539        Glastonbury     CT   27    8:34   10    0:36    9   21:54   43    0:31   12   21:51   53:25         
   9    29 Scott Muska                 M  36   4/27   M3539        West Hartford   CT   36    8:51   94    1:18    8   21:53   15    0:22    9   21:13   53:35         
  10    25 Ken Schulz                  M  33   3/7    M3034        Farmington      CT    1    6:35   24    0:47   34   23:53  102    0:48   13   21:52   53:53         
  11    15 Ed Viani                    M  49   2/17   M4549        West Hartford   CT   20    8:21   69    1:08    6   21:41   64    0:37   21   22:24   54:08         
  12    65 Paul Armstrong              M  42   2/24   M4044        Unknown         NA   11    7:54  100    1:22   12   22:19   26    0:27   24   22:39   54:39         
  13    57 Rafael Martinez             M  40   3/24   M4044        Bloomfield      CT   32    8:47   33    0:53   14   22:29   18    0:24   22   22:29   55:00         
  14    40 John Koster                 M  38   5/27   M3539        Collinsville    CT   10    7:53   39    0:56   24   23:15   40    0:31   26   22:51   55:23         
  15    36 John Waiveris               M  36   6/27   M3539        Windsor         CT   13    8:05   75    1:10   23   23:13   44    0:31   27   23:04   56:01         
  16    63 Rachel Rosow                F  15   1/1    F1519        Avon            CT    4    7:34   60    1:03   50   25:26    3    0:17   14   21:53   56:11         
  17   129 Jeff Gelt                   M  38   7/27   M3539        Plainville      CT   64    9:32   42    0:57    5   21:30   52    0:34   39   24:02   56:34         
  18     4 Wesley Barnary              M  45   3/17   M4549        West Hartford   CT   65    9:33   53    1:01   36   24:05    5    0:20   11   21:49   56:46         
  19    26 Daniel Isakson              M  49   4/17   M4549        Avon            CT   72    9:42    7    0:34   30   23:38  105    0:51   20   22:09   56:52         
  20    51 Fran Feeney                 M  51   1/13   M5054        Wilbraham       MA   21    8:24   29    0:49   17   22:47   59    0:36   46   24:19   56:53         
  21   113 Walter Pacosa               M  54   2/13   M5054        West Springfiel MA   44    9:02   12    0:39   28   23:35   62    0:37   28   23:08   56:59         
  22   175 Roberto Diniro              M  32   4/7    M3034        New Haven       CT   57    9:29   67    1:06   45   25:08   12    0:22    6   21:00   57:03         
  23   345 Cheryl Cunningham           F  52   1/4    F5054        W Simsbury      CT   42    8:59   31    0:51   42   25:04    4    0:18   19   22:07   57:16         
  24   141 Randy Kirk                  M  16   1/9    M1519        Avon            CT   18    8:19   40    0:56   26   23:19   49    0:33   45   24:17   57:22         
  25    46 Pater Fabbri                M  50   3/13   M5054        West Hartford   CT   34    8:49   17    0:42   27   23:27    9    0:21   41   24:06   57:22         
  26    94 John McGrane                M  54   4/13   M5054        Farmington      CT   55    9:27   35    0:54   29   23:36   73    0:40   25   22:51   57:26         
  27    55 Shandi Kano                 F  25   1/8    F2529        West Hartford   CT   31    8:40   93    1:17   35   24:00    1    0:12   32   23:22   57:29         
  28    88 Roger Mahieu                M  47   5/17   M4549        Torrington      CT   81   10:03   88    1:16   32   23:51   20    0:25   18   22:06   57:39         
  29   179 Robert Low                  M  35   8/27   M3539        Farmington      CT   23    8:24   54    1:01   49   25:23   11    0:21   23   22:33   57:41         
  30    35 Darly Foley                 F  34   1/7    F3034        Surbridge       MA   30    8:38   62    1:03   19   22:54   95    0:45   62   25:12   58:30         
  31   172 Eric Carlson                M  26   1/7    M2529        Bristol         CT  147   12:07   98    1:20    1   19:35  140    1:10   48   24:32   58:42         
  32    62 Kevin McCranie              M  38   9/27   M3539        W. Greenwich    RI    6    7:41    2    0:25   11   22:16   35    0:29   99   27:58   58:47         
  33   122 Matthew Mangold             M  29   2/7    M2529        Ellington       CT   25    8:29   36    0:55   47   25:20   33    0:29   34   23:43   58:54         
  34   128 Malcolm Wilber              M  17   2/9    M1519        New Malborough  MA   33    8:49   55    1:02   43   25:05   82    0:42   31   23:21   58:56         
  35   139 Erik Tedesco                M  38  10/27   M3539        Bristol         CT   63    9:32  109    1:27   21   23:00  106    0:52   44   24:16   59:05         
  36   189 Jonathon Potter             M  40   4/24   M4044        Southington     CT  132   11:22   82    1:14   33   23:52   98    0:46   15   21:59   59:11         
  37    54 Jay Demers                  M  30   5/7    M3034        Ashford         CT   28    8:35   21    0:44   37   24:16   92    0:44   58   24:56   59:13         
  38    18 Jeff O'Coin                 M  29   3/7    M2529        Plainville      CT   24    8:27   38    0:56   68   26:13   51    0:34   29   23:14   59:21         
  39   156 Brian Kelleher              M  52   5/13   M5054        Harwington      CT   77    9:48   63    1:04   13   22:28   90    0:44   66   25:26   59:28         
  40    12 Kevin Fitzgibbons           M  38  11/27   M3539        Wallingford     CT   26    8:33   50    1:00   22   23:03   96    0:45   77   26:33   59:53         
  41   163 Dave Gallaway               M  42   5/24   M4044        New Hartford    CT  107   10:39   44    0:57   72   26:17  107    0:53    8   21:12   59:56         
  42   105 Mike Dbeisi                 M  36  12/27   M3539        Burlington      CT  138   11:54   95    1:19    2   20:41  113    0:56   61   25:09   59:57         
  43   324 Kristen Rigney              F  36   1/13   F3539        Woodstock       CT   46    9:12   45    0:58   71   26:15   67    0:38   30   23:18 1:00:19         
  44   123 Bryan Jennings              M  17   3/9    M1519        Avon            CT   38    8:52   43    0:57   63   25:55    2    0:16   50   24:33 1:00:32         
  45   119 Luke McNaboe                M  18   4/9    M1519        Burlington      CT  117   10:53  132    1:43   53   25:32   13    0:22   17   22:05 1:00:33         
  46   367 Lizz Weiler                 F  50   2/4    F5054        Avon            CT   16    8:14   47    0:59   81   26:50   69    0:38   54   24:45 1:01:24         
  47     9 Brianna Demers              F  24   1/3    F2024        Ashford         CT   96   10:21   15    0:40   55   25:36  100    0:48   43   24:10 1:01:32         
  48    66 Erin Faraco                 F  25   2/8    F2529        Barkhamsted     CT   41    8:58  130    1:42   85   27:09   10    0:21   35   23:52 1:02:00         
  49   165 Andrew Mayo                 M  43   6/24   M4044        West Hartford   CT  111   10:43   76    1:11   66   26:06   14    0:22   36   23:54 1:02:14         
  50   184 Jason Smith                 M  29   4/7    M2529        Winsted         CT   75    9:46   70    1:09   54   25:33   77    0:41   67   25:27 1:02:35         
  51   120 Mike Rollins                M  54   6/13   M5054        Avon            CT   60    9:31  102    1:22   78   26:42   19    0:24   52   24:39 1:02:37         
  52   164 Michael Burelle             M  42   7/24   M4044        Southwick       MA  152   12:25   99    1:21   25   23:17  133    1:06   55   24:50 1:02:56         
  53    64 Adam Silverman              M  41   8/24   M4044        West Hartford   CT    5    7:36  110    1:27   74   26:34   80    0:42   82   26:43 1:03:00         
  54   130 Chris Pierzga               M  42   9/24   M4044        Cornwall        CT   17    8:17   66    1:06   39   24:28   57    0:35  106   28:40 1:03:05         
  55    11 Costas Drakatos             M  52   7/13   M5054        Roxbury         CT   53    9:24   61    1:03   48   25:22   94    0:45   79   26:39 1:03:11         
  56   159 Ken Berto                   M  37  13/27   M3539        Unknown         CT   84   10:05    5    0:30   46   25:18   21    0:25   85   26:56 1:03:12         
  57    43 Patricia Attianese          F  40   1/12   F4044        East Granby     CT   54    9:26    3    0:26   90   27:31   16    0:22   69   25:32 1:03:15         
  58   148 Jacob Nyklicek              M  16   5/9    M1519        Avon            CT   78    9:49   48    0:59   95   27:43   25    0:26   49   24:33 1:03:28         
  59   110 Brian Foley                 M  41  10/24   M4044        Tolland         CT   88   10:10   52    1:01   84   27:07   55    0:35   57   24:55 1:03:45         
  60    81 James Revillini             M  31   6/7    M3034        Winsted         CT  133   11:39  139    1:49   58   25:44   46    0:32   42   24:08 1:03:50         
  61   354 Sandy Luke                  F  39   2/13   F3539        Clinton         CT   48    9:18   87    1:16   80   26:50  119    1:01   70   25:33 1:03:55         
  62   143 Patrick Clark               M  46   6/17   M4549        Farmington      CT   87   10:08   13    0:39  105   28:48   28    0:27   40   24:05 1:04:06         
  63   191 Lawrence Sidney             M  39  14/27   M3539        Avon            CT  106   10:36  125    1:41   83   27:04  131    1:06   37   23:55 1:04:19         
  64   190 Matt Szabo                  M  39  15/27   M3539        Canton          CT  136   11:45  153    2:07   97   27:54   53    0:34   16   22:04 1:04:23         
  65    22 Patty Driesch               F  38   3/13   F3539        Farmington      CT   45    9:03  123    1:40  121   30:19    7    0:21   33   23:30 1:04:51         
  66    61 David Mangold               M  37  16/27   M3539        Ellington       CT   73    9:43   73    1:10   41   24:45   87    0:43  105   28:37 1:04:56         
  67     5 Ray Bennetson               M  50   8/13   M5054        Newington       CT   58    9:29    8    0:35   40   24:40   86    0:43  118   29:43 1:05:09         
  68   327 Aubrey Schulz               F  33   2/7    F3034        Farmington      CT    8    7:51   18    0:43  124   30:42   79    0:41   63   25:22 1:05:17         
  69   173 Jimmy Sheehan               M  35  17/27   M3539        E Hamden        CT   85   10:05  119    1:33   91   27:37  160    1:38   51   24:38 1:05:29         
  70   108 Ray Beloin                  M  45   7/17   M4549        Farmington      CT   91   10:11  136    1:44   64   26:02  124    1:04   84   26:53 1:05:52         
  71   140 James Willhite              M  61   1/2    M6064        Meriden         CT   97   10:23  145    1:59   51   25:29  154    1:30   80   26:39 1:05:58         
  72   102 Dave Gordon                 M  56   1/8    M5559        Rocky Hill      CT  126   11:11    9    0:36   70   26:15   22    0:25   98   27:53 1:06:18         
  73   186 James McHoghlin             M  38  18/27   M3539        Unknown         NA   56    9:28   97    1:20   60   25:49  149    1:17  104   28:26 1:06:18         
  74   154 Daniel Kessler              M  19   6/9    M1519        Avon            CT  108   10:40   65    1:05  116   30:10   81    0:42   38   23:56 1:06:30         
  75    16 Yosi Haimes                 M  41  11/24   M4044        West Hartford   CT   19    8:20  108    1:26   61   25:49  132    1:06  122   29:56 1:06:36         
  76   160 Andrew Moskovitz            M  47   8/17   M4549        S Hadley        MA  115   10:51   90    1:17   73   26:26  125    1:04   87   27:10 1:06:45         
  77   138 Tim Murphy                  M  45   9/17   M4549        East Hampton    CT  153   12:33  142    1:53   18   22:53  130    1:05  103   28:23 1:06:46         
  78   162 Kevin Cunningham            M  43  12/24   M4044        Avon            CT   89   10:11   78    1:13   31   23:49   85    0:43  134   30:53 1:06:47         
  79   157 Christopher Blum            M  34   7/7    M3034        W Hartford      CT  144   12:03   32    0:51   89   27:27  127    1:05   68   25:31 1:06:56         
  80   161 Unknown Triathlete          M   0   2/3    M0000        Unknown         NA  150   12:21   79    1:13   87   27:18   54    0:35   71   25:35 1:07:00         
  81   168 John Pilla                  M  58   2/8    M5559        New Britain     CT  102   10:30   16    0:40   82   27:00   29    0:28  107   28:46 1:07:22         
  82    69 Zach Ruti                   M  15   7/9    M1519        Farmington      CT   76    9:47   23    0:46  128   30:56   39    0:30   64   25:25 1:07:22         
  83   145 Jonathan Lewis              M  39  19/27   M3539        W Hartford      CT   39    8:53  118    1:32  104   28:45  129    1:05   89   27:18 1:07:31         
  84   127 Christopher Oberhammer      M  50   9/13   M5054        Bethel          CT   47    9:14   49    0:59   65   26:05  104    0:49  131   30:33 1:07:38         
  85   187 Bob Bowman                  M  46  10/17   M4549        Windsor         CT   80    9:55   89    1:17  108   29:02   17    0:24   86   27:05 1:07:40         
  86   359 Andrea Blum                 F  35   4/13   F3539        W Hartford      CT   90   10:11   30    0:51  135   31:48    6    0:20   53   24:43 1:07:52         
  87   135 Dave Danenberg              M  55   3/8    M5559        Glastonbury     CT  139   11:54  160    2:15   76   26:40  164    1:49   65   25:25 1:08:01         
  88   193 David Lambert               M  29   5/7    M2529        Willamantic     CT  116   10:51  127    1:41   38   24:23  141    1:10  125   30:00 1:08:04         
  89   171 Eduardo Gautier             M  38  20/27   M3539        E Granby        CT  110   10:43   26    0:48   69   26:13  157    1:31  108   28:51 1:08:05         
  90   181 Dave Corbett                M  40  13/24   M4044        Avon            CT  100   10:28  105    1:25   44   25:06   91    0:44  130   30:31 1:08:11         
  91   170 John Zebrowski              M  52  10/13   M5054        W Hartford      CT  103   10:32  113    1:29  115   29:59   32    0:29   73   25:47 1:08:14         
  92   371 Stacey Archambault          F  37   5/13   F3539        Burlington      CT   49    9:21  143    1:54  101   28:30   97    0:46   94   27:48 1:08:17         
  93   323 Mary Liz Williams           F  49   1/7    F4549        West Hartford   CT   99   10:27  116    1:29  112   29:41   42    0:31   76   26:21 1:08:28         
  94   307 Allison Glenney             F  29   3/8    F2529        West Harford    CT   29    8:38  152    2:06  145   32:53   34    0:29   47   24:25 1:08:29         
  95   115 Unknown Triathlete          M   0   3/3    M0000        Unknown         NA  130   11:18   92    1:17   88   27:26  151    1:19   91   27:25 1:08:42         
  96   372 Cindy Scannell              F  53   3/4    F5054        Middlebury      CT  123   11:04  115    1:29  122   30:20  117    1:00   56   24:52 1:08:43         
  97   352 Dawn Dodsworth              F  36   6/13   F3539        Woodbury        CT   83   10:04    6    0:32  113   29:48   36    0:30   97   27:53 1:08:45         
  98   317 Michele Beaule              F  39   7/13   F3539        Farmington      CT   69    9:39   83    1:14  100   28:27  153    1:26  102   28:09 1:08:53         
  99   188 John Calcarechia            M  40  14/24   M4044        Unioinville     CT  146   12:04   85    1:15  107   28:55   56    0:35   74   26:07 1:08:53         
 100    76 Jason Treannie              M  36  21/27   M3539        Bristol         CT  148   12:08    1    0:25   59   25:47   47    0:32  127   30:16 1:09:06         
 101   360 Meryl Frey                  F  31   3/7    F3034        Simsbury        CT   98   10:26  122    1:40  123   30:37   38    0:30   75   26:14 1:09:25         
 102   331 Laura Stanley               F  44   2/12   F4044        Canton          CT   74    9:45  103    1:23  125   30:48  145    1:12   81   26:42 1:09:50         
 103    93 Robert Tacinelli            M  41  15/24   M4044        Avon            CT   59    9:30   34    0:54  109   29:03  122    1:03  116   29:38 1:10:05         
 104   125 Paul Amato                  M  55   4/8    M5559        Farmington      CT  157   12:45   59    1:02   99   28:14   65    0:38   92   27:30 1:10:06         
 105   316 Julie Rodriguez             F  43   3/12   F4044        Pine Medow      CT  159   13:08   25    0:47   67   26:07  114    0:57  113   29:13 1:10:09         
 106   361 Julie Goldstein             F  42   4/12   F4044        W Hartford      CT   70    9:40  147    2:01  132   31:15   48    0:33   83   26:46 1:10:12         
 107   151 Josh Weiner                 M  38  22/27   M3539        W Hartford      CT  101   10:29  126    1:41   79   26:49   37    0:30  137   31:14 1:10:41         
 108   106 Frank Mairano               M  64   2/2    M6064        Collinsville    CT  163   13:22   46    0:58   93   27:41  109    0:55   95   27:50 1:10:44         
 109    86 Leonard Coolbeth            M  54  11/13   M5054        Ashford         CT  156   12:38  144    1:54   56   25:40  147    1:17  114   29:23 1:10:50         
 110    95 Michael Weaver              M  25   6/7    M2529        Middletown      CT   79    9:51  140    1:50   94   27:42  159    1:35  123   29:59 1:10:56         
 111   166 Mark McGuire                M  47  11/17   M4549        Avon            CT  120   10:59  138    1:46   77   26:42  156    1:31  124   30:00 1:10:56         
 112   178 Scott Ranoni                M  38  23/27   M3539        North Haven     CT  119   10:59  124    1:41  144   32:48   70    0:38   59   24:58 1:11:01         
 113   351 Dawn Erlingson              F  37   8/13   F3539        New Hartford    CT  122   11:03   96    1:20  110   29:11   45    0:32  112   29:05 1:11:10         
 114   117 John Barrows                M  50  12/13   M5054        West Hartford   CT   52    9:24  154    2:09   96   27:52  116    0:59  133   30:52 1:11:13         
 115   313 Melissa Dumont              F  37   9/13   F3539        West Simsbury   CT  137   11:46   68    1:08  106   28:52  155    1:30  101   28:09 1:11:23         
 116   370 Diane Dlemais               F  45   2/7    F4549        Avon            CT   67    9:39  129    1:42  118   30:11  111    0:55  117   29:40 1:12:05         
 117   169 John Wilmarth               M  40  16/24   M4044        Harwington      CT  113   10:50   71    1:10  134   31:42   76    0:41  100   28:04 1:12:24         
 118   177 Chuck Calrert               M  48  12/17   M4549        Wa              CT  131   11:20  161    2:15  102   28:37  158    1:32  109   28:52 1:12:34         
 119   195 Michael Isaloff             M  38  24/27   M3539        Simsbury        CT  165   13:31  134    1:43  131   31:03   88    0:43   72   25:39 1:12:38         
 120   124 Bob Doherty                 M  48  13/17   M4549        Cromwell        CT  167   13:38  167    2:49   92   27:37  142    1:11   93   27:37 1:12:51         
 121   146 Douglas Lombard             M  35  25/27   M3539        Glastonbury     CT  149   12:11   86    1:15  103   28:37  108    0:54  129   30:20 1:13:16         
 122    68 Patrick Quirk               M  44  17/24   M4044        W Hartford      CT   50    9:21  121    1:36  127   30:50  162    1:44  120   29:50 1:13:19         
 123   144 Antonio Portelinha          M  43  18/24   M4044        Watertown       CT  173   17:18  149    2:01   52   25:32  148    1:17   90   27:19 1:13:26         
 124   366 Colleen Feriod              F  27   4/8    F2529        New Haven       CT  109   10:41   91    1:17  150   33:53  138    1:10   78   26:38 1:13:35         
 125   126 Eliot Waxman                M  46  14/17   M4549        Avon            CT  170   15:12   56    1:02  133   31:20  120    1:01   60   25:03 1:13:37         
 126    32 Phillip Kerr                M  41  19/24   M4044        West Hartford   CT   51    9:24  101    1:22   98   28:09  143    1:12  149   33:45 1:13:48         
 127    92 Michael Silvestri           M  28   7/7    M2529        Southbridge     CT   68    9:39   80    1:13  146   33:23   61    0:36  110   29:00 1:13:50         
 128   325 Anne O'Conner               F  52   4/4    F5054        Avon            CT   37    8:52   81    1:14  117   30:11  123    1:03  140   32:35 1:13:52         
 129   346 Sarah Dainak                F  35  10/13   F3539        W Hartford      CT    9    7:53  111    1:27  140   32:18   72    0:39  138   31:49 1:14:04         
 130   320 Jennifer Dorl               F  44   5/12   F4044        Manchester      CT  128   11:16  120    1:33  126   30:49  146    1:13  119   29:44 1:14:33         
 131   332 Kristine Plickys            F  40   6/12   F4044        Unionville      CT   95   10:20   77    1:11  139   32:12  135    1:08  128   30:18 1:15:06         
 132   304 Liza Boccnichio             F  33   4/7    F3034        New Hartford    CT  145   12:04  151    2:05  111   29:35  112    0:55  132   30:42 1:15:19         
 133   357 Jill Hogan                  F  41   7/12   F4044        Unionville      CT   40    8:54  107    1:26  137   32:02  118    1:00  141   32:40 1:15:59         
 134   362 Lauren Primovic             F  20   2/3    F2024        Avon            CT  112   10:44  131    1:42  151   33:55   83    0:43  111   29:02 1:16:04         
 135   183 Kevin McCormic              M  42  20/24   M4044        Bristol         CT  154   12:35  163    2:29  114   29:53  163    1:48  115   29:27 1:16:11         
 136   167 Mark Belsky                 M  58   5/8    M5559        Avon            CT  129   11:16  157    2:11   75   26:37  152    1:26  154   34:43 1:16:12         
 137   305 Anja Pennell                F  33   5/7    F3034        Farmington      CT  105   10:33  156    2:10  138   32:09   41    0:31  136   30:56 1:16:18         
 138   152 Huber Barry                 M  59   6/8    M5559        Plymouth        CT  160   13:12   28    0:48  136   31:54   58    0:36  126   30:03 1:16:31         
 139   182 Michael Kostrewa            M  40  21/24   M4044        Wethersfield    CT  121   11:02   51    1:00  120   30:16  110    0:55  150   33:45 1:16:56         
 140   337 Rebecca Hecker              F  39  11/13   F3539        Vernon          CT  134   11:39   58    1:02  119   30:13  139    1:10  145   33:02 1:17:04         
 141   180 David Austin                M  46  15/17   M4549        Farmington      CT  141   11:58  133    1:43   57   25:43  168    3:22  155   34:46 1:17:30         
 142   312 Brigitte Soucy              F  48   3/7    F4549        Avon            CT  124   11:05  117    1:31  129   30:59  150    1:18  146   33:05 1:17:57         
 143   344 Cecile Berry                F  46   4/7    F4549        Unknown         CT  114   10:50  128    1:42  149   33:44  121    1:02  135   30:56 1:18:11         
 144   101 Daren Casey                 M  46  16/17   M4549        Plainville      CT   86   10:07  159    2:15   86   27:18  165    2:18  161   37:43 1:19:38         
 145   368 Katie Durant                F  30   6/7    F3034        Wallingford     CT  127   11:12  148    2:01  163   38:08   50    0:33   96   27:53 1:19:45         
 146   318 Shannon Hanley              F  25   5/8    F2529        New Hartford    CT   43    9:01  164    2:36  143   32:46  137    1:10  153   34:23 1:19:53         
 147   137 Justin Bloom                M  37  26/27   M3539        West Hartford   CT   93   10:15  104    1:24  148   33:30  136    1:09  152   33:52 1:20:07         
 148    56 Gretchin Bade               F  45   5/7    F4549        East Granby     CT  143   12:02   19    0:43  160   37:04   31    0:29  121   29:53 1:20:08         
 149   365 Katherine Smallidge         F  33   7/7    F3034        Plainville      CT   92   10:15  158    2:13  152   33:57  126    1:04  144   32:57 1:20:25         
 150   194 Howard Lantner              M  17   8/9    M1519        Unknown         CT   62    9:32  135    1:43  156   35:17  144    1:12  147   33:07 1:20:50         
 151   356 Mary Muldoon                F  47   6/7    F4549        Windsor         CT  172   15:55   57    1:02  141   32:29   60    0:36  139   32:17 1:22:16         
 152   330 Natasha Bangel              F  26   6/8    F2529        Mansfield       CT  155   12:36  106    1:25  155   35:15  103    0:49  148   33:41 1:23:44         
 153   350 Jen Bossi                   F  23   3/3    F2024        Bristol         CT  142   12:00  114    1:29  167   42:27   71    0:39   88   27:13 1:23:46         
 154   118 Brian McNaboe               M  52  13/13   M5054        Burlington      CT  169   14:14  141    1:52  142   32:41   74    0:40  157   36:14 1:25:40         
 155   302 Debbie Thurston             F  41   8/12   F4044        Avon            CT  158   12:54   11    0:37  159   37:00   24    0:26  156   34:50 1:25:45         
 156   133 Stephen Roamponi            M  57   7/8    M5559        Oakville        CT  171   15:30   74    1:10  130   31:01  115    0:58  158   37:17 1:25:53         
 157   147 Devin Hawthorne             M  36  27/27   M3539        Hartford        CT  168   13:57  170    3:11  157   35:28  128    1:05  151   33:45 1:27:24         
 158   185 Dumais Christopher          M  14   1/1    M0114        Avon            CT  118   10:54  155    2:10  158   36:24   63    0:37  160   37:41 1:27:44         
 159   363 Abigail Ciaglo              F  45   7/7    F4549        Colchester      CT  135   11:41  169    2:57  147   33:25  161    1:40  163   38:49 1:28:30         
 160   158 Russell Waters              M  59   8/8    M5559        Putnam          CT  140   11:56  150    2:02  153   35:09   89    0:44  162   38:46 1:28:35         
 161   333 Maureen Kelly               F  26   7/8    F2529        New Hartford    CT  104   10:32  137    1:46  161   37:05  101    0:48  164   39:53 1:30:01         
 162   349 Sharon Harris               F  40   9/12   F4044        Avon            CT   82   10:04  146    2:00  164   39:56   66    0:38  159   37:38 1:30:13         
 163   134 Lisa Dutton                 F  41  10/12   F4044        Tolland         CT  161   13:20  168    2:56  165   41:06  166    2:19  142   32:51 1:32:29         
 164   131 Randall Dutton              M  40  22/24   M4044        Tolland         CT  162   13:20  165    2:43  166   41:16  167    2:21  143   32:52 1:32:29         
 165    44 Eden Wimpfheimer            F  40  11/12   F4044        East Granby     CT  151   12:23   64    1:05  162   37:17   84    0:43  165   44:10 1:35:36
====================================================================================================================================================================
DNF
====================================================================================================================================================================         
 136 William Suter               M  17   9/9    M1519        Avon            CT   66    9:36    4    0:28                30    0:28                              
  45 Nicholas McGhee             M  24   1/1    M2024        East Hartford   CT   12    8:04   72    1:10   20   22:56   75    0:41                              
 192 Nick Snufo                  M  48  17/17   M4549        Avon            CT  164   13:29  162    2:21  154   35:12   93    0:44                              
 347 Cassia Cogger               F  35  12/13   F3539        S Glastonbury   CT  166   13:32  166    2:43  168   43:54  134    1:07                              
  52 Fernando Rincon             M  40  23/24   M4044        Glastonbury     CT   94   10:19  112    1:28               169   18:37                              
  33 Jonathan Webb               M  42  24/24   M4044        Canton          CT   71    9:40   84    1:15   62   25:50                                           
 353 Brenda Glidden              F  38  13/13   F3539        West Hartford   CT   22    8:24                                                                     
 355 Lauren Celli                F  28   8/8    F2529        Simsbury        CT   61    9:31                                                                     
 343 Mark Booker                 F  44  12/12   F4044        Wethersfield    CT  125   11:06
====================================================================================================================================================================
AGE GROUPS
====================================================================================================================================================================
              
WINDING TRAILS TRIATHLON SERIES - 07/12/2011
                        Produced by SHARON MCHALE
                             FARMINGTON, CT
                                    
                          Fast Track Timing LLC
                         www.fasttracktiming.com
                         Powered by Ipico Sports
                  ********** AWARDS LIST **************
                                    
                                    
                        FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    69    63 Rachel Rosow                F  15   1/1    F1519        Avon            CT    1    7:34    1    1:03    1   25:26    1    0:17    1   21:53   56:11 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   102     9 Brianna Demers              F  24   1/3    F2024        Ashford         CT    1   10:21    1    0:40    1   25:36    3    0:48    1   24:10 1:01:32 
   2   190   362 Lauren Primovic             F  20   2/3    F2024        Avon            CT    2   10:44    3    1:42    2   33:55    2    0:43    3   29:02 1:16:04 
   3   209   350 Jen Bossi                   F  23   3/3    F2024        Bristol         CT    3   12:00    2    1:29    3   42:27    1    0:39    2   27:13 1:23:46 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    80    55 Shandi Kano                 F  25   1/8    F2529        West Hartford   CT    2    8:40    2    1:17    1   24:00    1    0:12    1   23:22   57:29 
   2   103    66 Erin Faraco                 F  25   2/8    F2529        Barkhamsted     CT    3    8:58    4    1:42    2   27:09    2    0:21    2   23:52 1:02:00 
   3   150   307 Allison Glenney             F  29   3/8    F2529        West Harford    CT    1    8:38    6    2:06    4   32:53    3    0:29    3   24:25 1:08:29 
   4   180   366 Colleen Feriod              F  27   4/8    F2529        New Haven       CT    7   10:41    1    1:17    5   33:53    7    1:10    4   26:38 1:13:35 
   5   202   318 Shannon Hanley              F  25   5/8    F2529        New Hartford    CT    4    9:01    7    2:36    3   32:46    6    1:10    6   34:23 1:19:53 
   6   208   330 Natasha Bangel              F  26   6/8    F2529        Mansfield       CT    8   12:36    3    1:25    6   35:15    5    0:49    5   33:41 1:23:44 
   7   217   333 Maureen Kelly               F  26   7/8    F2529        New Hartford    CT    6   10:32    5    1:46    7   37:05    4    0:48    7   39:53 1:30:01 
   8     0   355 Lauren Celli                F  28   8/8    F2529        Simsbury        CT    5    9:31                                                             
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    85    35 Darly Foley                 F  34   1/7    F3034        Surbridge       MA    2    8:38    2    1:03    1   22:54    5    0:45    1   25:12   58:30 
   2   124   327 Aubrey Schulz               F  33   2/7    F3034        Farmington      CT    1    7:51    1    0:43    4   30:42    4    0:41    2   25:22 1:05:17 
   3   157   360 Meryl Frey                  F  31   3/7    F3034        Simsbury        CT    4   10:26    3    1:40    3   30:37    1    0:30    3   26:14 1:09:25 
   4   188   304 Liza Boccnichio             F  33   4/7    F3034        New Hartford    CT    7   12:04    5    2:05    2   29:35    6    0:55    5   30:42 1:15:19 
   5   193   305 Anja Pennell                F  33   5/7    F3034        Farmington      CT    5   10:33    6    2:10    5   32:09    2    0:31    6   30:56 1:16:18 
   6   201   368 Katie Durant                F  30   6/7    F3034        Wallingford     CT    6   11:12    4    2:01    7   38:08    3    0:33    4   27:53 1:19:45 
   7   205   365 Katherine Smallidge         F  33   7/7    F3034        Plainville      CT    3   10:15    7    2:13    6   33:57    7    1:04    7   32:57 1:20:25 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    98   324 Kristen Rigney              F  36   1/13   F3539        Woodstock       CT    4    9:12    3    0:58    1   26:15    5    0:38    1   23:18 1:00:19 
   2   116   354 Sandy Luke                  F  39   2/13   F3539        Clinton         CT    5    9:18    7    1:16    2   26:50    8    1:01    4   25:33 1:03:55 
   3   121    22 Patty Driesch               F  38   3/13   F3539        Farmington      CT    3    9:03   10    1:40    9   30:19    2    0:21    2   23:30 1:04:51 
   4   142   359 Andrea Blum                 F  35   4/13   F3539        W Hartford      CT    9   10:11    2    0:51   10   31:48    1    0:20    3   24:43 1:07:52 
   5   148   371 Stacey Archambault          F  37   5/13   F3539        Burlington      CT    6    9:21   11    1:54    4   28:30    7    0:46    5   27:48 1:08:17 
   6   153   352 Dawn Dodsworth              F  36   6/13   F3539        Woodbury        CT    8   10:04    1    0:32    7   29:48    3    0:30    6   27:53 1:08:45 
   7   154   317 Michele Beaule              F  39   7/13   F3539        Farmington      CT    7    9:39    6    1:14    3   28:27   11    1:26    8   28:09 1:08:53 
   8   169   351 Dawn Erlingson              F  37   8/13   F3539        New Hartford    CT   10   11:03    8    1:20    6   29:11    4    0:32    9   29:05 1:11:10 
   9   171   313 Melissa Dumont              F  37   9/13   F3539        West Simsbury   CT   12   11:46    5    1:08    5   28:52   12    1:30    7   28:09 1:11:23 
  10   185   346 Sarah Dainak                F  35  10/13   F3539        W Hartford      CT    1    7:53    9    1:27   11   32:18    6    0:39   10   31:49 1:14:04 
  11   196   337 Rebecca Hecker              F  39  11/13   F3539        Vernon          CT   11   11:39    4    1:02    8   30:13   10    1:10   11   33:02 1:17:04 
  12     0   347 Cassia Cogger               F  35  12/13   F3539        S Glastonbury   CT   13   13:32   12    2:43   12   43:54    9    1:07                      
  13     0   353 Brenda Glidden              F  38  13/13   F3539        West Hartford   CT    2    8:24                                                             
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   112    43 Patricia Attianese          F  40   1/12   F4044        East Granby     CT    2    9:26    1    0:26    2   27:31    1    0:22    1   25:32 1:03:15 
   2   158   331 Laura Stanley               F  44   2/12   F4044        Canton          CT    4    9:45    6    1:23    3   30:48    9    1:12    2   26:42 1:09:50 
   3   161   316 Julie Rodriguez             F  43   3/12   F4044        Pine Medow      CT   11   13:08    3    0:47    1   26:07    6    0:57    4   29:13 1:10:09 
   4   162   361 Julie Goldstein             F  42   4/12   F4044        W Hartford      CT    3    9:40   10    2:01    5   31:15    3    0:33    3   26:46 1:10:12 
   5   186   320 Jennifer Dorl               F  44   5/12   F4044        Manchester      CT    8   11:16    8    1:33    4   30:49   10    1:13    5   29:44 1:14:33 
   6   187   332 Kristine Plickys            F  40   6/12   F4044        Unionville      CT    6   10:20    5    1:11    7   32:12    8    1:08    6   30:18 1:15:06 
   7   189   357 Jill Hogan                  F  41   7/12   F4044        Unionville      CT    1    8:54    7    1:26    6   32:02    7    1:00    7   32:40 1:15:59 
   8   211   302 Debbie Thurston             F  41   8/12   F4044        Avon            CT   10   12:54    2    0:37    8   37:00    2    0:26    9   34:50 1:25:45 
   9   218   349 Sharon Harris               F  40   9/12   F4044        Avon            CT    5   10:04    9    2:00   10   39:56    4    0:38   10   37:38 1:30:13 
  10   219   134 Lisa Dutton                 F  41  10/12   F4044        Tolland         CT   12   13:20   11    2:56   11   41:06   11    2:19    8   32:51 1:32:29 
  11   221    44 Eden Wimpfheimer            F  40  11/12   F4044        East Granby     CT    9   12:23    4    1:05    9   37:17    5    0:43   11   44:10 1:35:36 
  12     0   343 Mark Booker                 F  44  12/12   F4044        Wethersfield    CT    7   11:06                                                             
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   149   323 Mary Liz Williams           F  49   1/7    F4549        West Hartford   CT    2   10:27    3    1:29    1   29:41    2    0:31    1   26:21 1:08:28 
   2   172   370 Diane Dlemais               F  45   2/7    F4549        Avon            CT    1    9:39    6    1:42    2   30:11    4    0:55    2   29:40 1:12:05 
   3   198   312 Brigitte Soucy              F  48   3/7    F4549        Avon            CT    4   11:05    4    1:31    3   30:59    6    1:18    6   33:05 1:17:57 
   4   199   344 Cecile Berry                F  46   4/7    F4549        Unknown         CT    3   10:50    5    1:42    6   33:44    5    1:02    4   30:56 1:18:11 
   5   204    56 Gretchin Bade               F  45   5/7    F4549        East Granby     CT    6   12:02    1    0:43    7   37:04    1    0:29    3   29:53 1:20:08 
   6   207   356 Mary Muldoon                F  47   6/7    F4549        Windsor         CT    7   15:55    2    1:02    4   32:29    3    0:36    5   32:17 1:22:16 
   7   215   363 Abigail Ciaglo              F  45   7/7    F4549        Colchester      CT    5   11:41    7    2:57    5   33:25    7    1:40    7   38:49 1:28:30 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    76   345 Cheryl Cunningham           F  52   1/4    F5054        W Simsbury      CT    3    8:59    1    0:51    1   25:04    1    0:18    1   22:07   57:16 
   2   101   367 Lizz Weiler                 F  50   2/4    F5054        Avon            CT    1    8:14    2    0:59    2   26:50    2    0:38    2   24:45 1:01:24 
   3   152   372 Cindy Scannell              F  53   3/4    F5054        Middlebury      CT    4   11:04    4    1:29    4   30:20    3    1:00    3   24:52 1:08:43 
   4   184   325 Anne O'Conner               F  52   4/4    F5054        Avon            CT    2    8:52    3    1:14    3   30:11    4    1:03    4   32:35 1:13:52 
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                       FEMALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                         MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   214   185 Dumais Christopher          M  14   1/1    M0114        Avon            CT    1   10:54    1    2:10    1   36:24    1    0:37    1   37:41 1:27:44 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    77   141 Randy Kirk                  M  16   1/9    M1519        Avon            CT    1    8:19    3    0:56    1   23:19    6    0:33    4   24:17   57:22 
   2    89   128 Malcolm Wilber              M  17   2/9    M1519        New Malborough  MA    2    8:49    6    1:02    2   25:05    8    0:42    2   23:21   58:56 
   3    99   123 Bryan Jennings              M  17   3/9    M1519        Avon            CT    3    8:52    4    0:57    4   25:55    1    0:16    6   24:33 1:00:32 
   4   100   119 Luke McNaboe                M  18   4/9    M1519        Burlington      CT    9   10:53    8    1:43    3   25:32    2    0:22    1   22:05 1:00:33 
   5   113   148 Jacob Nyklicek              M  16   5/9    M1519        Avon            CT    7    9:49    5    0:59    5   27:43    3    0:26    5   24:33 1:03:28 
   6   130   154 Daniel Kessler              M  19   6/9    M1519        Avon            CT    8   10:40    7    1:05    6   30:10    7    0:42    3   23:56 1:06:30 
   7   138    69 Zach Ruti                   M  15   7/9    M1519        Farmington      CT    6    9:47    2    0:46    7   30:56    5    0:30    7   25:25 1:07:22 
   8   206   194 Howard Lantner              M  17   8/9    M1519        Unknown         CT    4    9:32    9    1:43    8   35:17    9    1:12    8   33:07 1:20:50 
   9     0   136 William Suter               M  17   9/9    M1519        Avon            CT    5    9:36    1    0:28                 4    0:28                      
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1     0    45 Nicholas McGhee             M  24   1/1    M2024        East Hartford   CT    1    8:04    1    1:10    1   22:56    1    0:41                      
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    86   172 Eric Carlson                M  26   1/7    M2529        Bristol         CT    7   12:07    5    1:20    1   19:35    5    1:10    3   24:32   58:42 
   2    88   122 Matthew Mangold             M  29   2/7    M2529        Ellington       CT    2    8:29    1    0:55    3   25:20    1    0:29    2   23:43   58:54 
   3    93    18 Jeff O'Coin                 M  29   3/7    M2529        Plainville      CT    1    8:27    2    0:56    5   26:13    2    0:34    1   23:14   59:21 
   4   105   184 Jason Smith                 M  29   4/7    M2529        Winsted         CT    4    9:46    3    1:09    4   25:33    4    0:41    4   25:27 1:02:35 
   5   144   193 David Lambert               M  29   5/7    M2529        Willamantic     CT    6   10:51    6    1:41    2   24:23    6    1:10    7   30:00 1:08:04 
   6   166    95 Michael Weaver              M  25   6/7    M2529        Middletown      CT    5    9:51    7    1:50    6   27:42    7    1:35    6   29:59 1:10:56 
   7   183    92 Michael Silvestri           M  28   7/7    M2529        Southbridge     CT    3    9:39    4    1:13    7   33:23    3    0:36    5   29:00 1:13:50 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    51     1 Toby Kulas                  M  34   1/7    M3034        Middlefield     CT    2    7:11    5    0:57    1   21:45    5    0:46    2   20:10   50:48 
   2    52    39 Mike Deangelo               M  30   2/7    M3034        Southington     CT    3    8:12    1    0:44    2   22:11    1    0:21    1   19:40   51:05 
   3    63    25 Ken Schulz                  M  33   3/7    M3034        Farmington      CT    1    6:35    3    0:47    3   23:53    6    0:48    4   21:52   53:53 
   4    75   175 Roberto Diniro              M  32   4/7    M3034        New Haven       CT    5    9:29    6    1:06    5   25:08    2    0:22    3   21:00   57:03 
   5    92    54 Jay Demers                  M  30   5/7    M3034        Ashford         CT    4    8:35    2    0:44    4   24:16    4    0:44    6   24:56   59:13 
   6   115    81 James Revillini             M  31   6/7    M3034        Winsted         CT    6   11:39    7    1:49    6   25:44    3    0:32    5   24:08 1:03:50 
   7   135   157 Christopher Blum            M  34   7/7    M3034        W Hartford      CT    7   12:03    4    0:51    7   27:27    7    1:05    7   25:31 1:06:56 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    55    42 Henk Defeyter               M  35   1/27   M3539        West Haven      CT    4    8:10    6    0:45    2   21:23    4    0:26    1   21:10   51:51 
   2    60    67 Robbie Ouellete             M  38   2/27   M3539        Bristol         CT    8    8:50    5    0:40    3   21:24   14    0:41    3   21:21   52:54 
   3    61    47 Chris Bryant                M  37   3/27   M3539        Glastonbury     CT    7    8:34    4    0:36    6   21:54    8    0:31    4   21:51   53:25 
   4    62    29 Scott Muska                 M  36   4/27   M3539        West Hartford   CT    9    8:51   15    1:18    5   21:53    2    0:22    2   21:13   53:35 
   5    67    40 John Koster                 M  38   5/27   M3539        Collinsville    CT    2    7:53    8    0:56   11   23:15    7    0:31    7   22:51   55:23 
   6    68    36 John Waiveris               M  36   6/27   M3539        Windsor         CT    3    8:05   13    1:10   10   23:13    9    0:31    8   23:04   56:01 
   7    70   129 Jeff Gelt                   M  38   7/27   M3539        Plainville      CT   13    9:32    9    0:57    4   21:30   11    0:34   10   24:02   56:34 
   8    82   179 Robert Low                  M  35   8/27   M3539        Farmington      CT    5    8:24   11    1:01   14   25:23    1    0:21    6   22:33   57:41 
   9    87    62 Kevin McCranie              M  38   9/27   M3539        W. Greenwich    RI    1    7:41    2    0:25    7   22:16    5    0:29   19   27:58   58:47 
  10    90   139 Erik Tedesco                M  38  10/27   M3539        Bristol         CT   12    9:32   19    1:27    8   23:00   18    0:52   11   24:16   59:05 
  11    95    12 Kevin Fitzgibbons           M  38  11/27   M3539        Wallingford     CT    6    8:33   10    1:00    9   23:03   17    0:45   16   26:33   59:53 
  12    97   105 Mike Dbeisi                 M  36  12/27   M3539        Burlington      CT   23   11:54   16    1:19    1   20:41   20    0:56   14   25:09   59:57 
  13   111   159 Ken Berto                   M  37  13/27   M3539        Unknown         CT   15   10:05    3    0:30   13   25:18    3    0:25   17   26:56 1:03:12 
  14   118   191 Lawrence Sidney             M  39  14/27   M3539        Avon            CT   19   10:36   23    1:41   19   27:04   23    1:06    9   23:55 1:04:19 
  15   119   190 Matt Szabo                  M  39  15/27   M3539        Canton          CT   22   11:45   26    2:07   21   27:54   12    0:34    5   22:04 1:04:23 
  16   122    61 David Mangold               M  37  16/27   M3539        Ellington       CT   14    9:43   12    1:10   12   24:45   15    0:43   21   28:37 1:04:56 
  17   125   173 Jimmy Sheehan               M  35  17/27   M3539        E Hamden        CT   16   10:05   21    1:33   20   27:37   27    1:38   12   24:38 1:05:29 
  18   129   186 James McHoghlin             M  38  18/27   M3539        Unknown         NA   11    9:28   17    1:20   16   25:49   25    1:17   20   28:26 1:06:18 
  19   139   145 Jonathan Lewis              M  39  19/27   M3539        W Hartford      CT   10    8:53   20    1:32   23   28:45   22    1:05   18   27:18 1:07:31 
  20   145   171 Eduardo Gautier             M  38  20/27   M3539        E Granby        CT   20   10:43    7    0:48   17   26:13   26    1:31   22   28:51 1:08:05 
  21   156    76 Jason Treannie              M  36  21/27   M3539        Bristol         CT   24   12:08    1    0:25   15   25:47   10    0:32   23   30:16 1:09:06 
  22   163   151 Josh Weiner                 M  38  22/27   M3539        W Hartford      CT   18   10:29   24    1:41   18   26:49    6    0:30   25   31:14 1:10:41 
  23   168   178 Scott Ranoni                M  38  23/27   M3539        North Haven     CT   21   10:59   22    1:41   25   32:48   13    0:38   13   24:58 1:11:01 
  24   175   195 Michael Isaloff             M  38  24/27   M3539        Simsbury        CT   26   13:31   25    1:43   24   31:03   16    0:43   15   25:39 1:12:38 
  25   177   146 Douglas Lombard             M  35  25/27   M3539        Glastonbury     CT   25   12:11   14    1:15   22   28:37   19    0:54   24   30:20 1:13:16 
  26   203   137 Justin Bloom                M  37  26/27   M3539        West Hartford   CT   17   10:15   18    1:24   26   33:30   24    1:09   27   33:52 1:20:07 
  27   213   147 Devin Hawthorne             M  36  27/27   M3539        Hartford        CT   27   13:57   27    3:11   27   35:28   21    1:05   26   33:45 1:27:24 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    58    48 Jon Arellano                M  42   1/24   M4044        New Haven       CT    2    7:48    3    0:56    3   22:35    4    0:27    1   20:55   52:38 
   2    65    65 Paul Armstrong              M  42   2/24   M4044        Unknown         NA    3    7:54   15    1:22    1   22:19    3    0:27    5   22:39   54:39 
   3    66    57 Rafael Martinez             M  40   3/24   M4044        Bloomfield      CT    6    8:47    1    0:53    2   22:29    2    0:24    4   22:29   55:00 
   4    91   189 Jonathon Potter             M  40   4/24   M4044        Southington     CT   19   11:22   11    1:14    6   23:52   12    0:46    3   21:59   59:11 
   5    96   163 Dave Gallaway               M  42   5/24   M4044        New Hartford    CT   15   10:39    4    0:57   13   26:17   13    0:53    2   21:12   59:56 
   6   104   165 Andrew Mayo                 M  43   6/24   M4044        West Hartford   CT   16   10:43    9    1:11   12   26:06    1    0:22    6   23:54 1:02:14 
   7   107   164 Michael Burelle             M  42   7/24   M4044        Southwick       MA   21   12:25   14    1:21    4   23:17   17    1:06    7   24:50 1:02:56 
   8   108    64 Adam Silverman              M  41   8/24   M4044        West Hartford   CT    1    7:36   19    1:27   14   26:34    9    0:42   10   26:43 1:03:00 
   9   109   130 Chris Pierzga               M  42   9/24   M4044        Cornwall        CT    4    8:17    7    1:06    7   24:28    7    0:35   13   28:40 1:03:05 
  10   114   110 Brian Foley                 M  41  10/24   M4044        Tolland         CT   11   10:10    6    1:01   15   27:07    5    0:35    8   24:55 1:03:45 
  11   131    16 Yosi Haimes                 M  41  11/24   M4044        West Hartford   CT    5    8:20   18    1:26   10   25:49   16    1:06   17   29:56 1:06:36 
  12   134   162 Kevin Cunningham            M  43  12/24   M4044        Avon            CT   12   10:11   10    1:13    5   23:49   10    0:43   19   30:53 1:06:47 
  13   146   181 Dave Corbett                M  40  13/24   M4044        Avon            CT   14   10:28   17    1:25    8   25:06   11    0:44   18   30:31 1:08:11 
  14   155   188 John Calcarechia            M  40  14/24   M4044        Unioinville     CT   20   12:04   13    1:15   17   28:55    6    0:35    9   26:07 1:08:53 
  15   159    93 Robert Tacinelli            M  41  15/24   M4044        Avon            CT    9    9:30    2    0:54   18   29:03   15    1:03   15   29:38 1:10:05 
  16   173   169 John Wilmarth               M  40  16/24   M4044        Harwington      CT   17   10:50    8    1:10   22   31:42    8    0:41   12   28:04 1:12:24 
  17   178    68 Patrick Quirk               M  44  17/24   M4044        W Hartford      CT    7    9:21   21    1:36   21   30:50   20    1:44   16   29:50 1:13:19 
  18   179   144 Antonio Portelinha          M  43  18/24   M4044        Watertown       CT   24   17:18   22    2:01    9   25:32   19    1:17   11   27:19 1:13:26 
  19   182    32 Phillip Kerr                M  41  19/24   M4044        West Hartford   CT    8    9:24   16    1:22   16   28:09   18    1:12   21   33:45 1:13:48 
  20   191   183 Kevin McCormic              M  42  20/24   M4044        Bristol         CT   22   12:35   23    2:29   19   29:53   21    1:48   14   29:27 1:16:11 
  21   195   182 Michael Kostrewa            M  40  21/24   M4044        Wethersfield    CT   18   11:02    5    1:00   20   30:16   14    0:55   22   33:45 1:16:56 
  22   220   131 Randall Dutton              M  40  22/24   M4044        Tolland         CT   23   13:20   24    2:43   23   41:16   22    2:21   20   32:52 1:32:29 
  23     0    52 Fernando Rincon             M  40  23/24   M4044        Glastonbury     CT   13   10:19   20    1:28                23   18:37                      
  24     0    33 Jonathan Webb               M  42  24/24   M4044        Canton          CT   10    9:40   12    1:15   11   25:50                                   
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    59    24 David Cappello              M  48   1/17   M4549        Avon            CT                                                        1   20:29   52:40 
   2    64    15 Ed Viani                    M  49   2/17   M4549        West Hartford   CT    1    8:21    5    1:08    1   21:41    5    0:37    5   22:24   54:08 
   3    71     4 Wesley Barnary              M  45   3/17   M4549        West Hartford   CT    2    9:33    3    1:01    5   24:05    1    0:20    2   21:49   56:46 
   4    72    26 Daniel Isakson              M  49   4/17   M4549        Avon            CT    3    9:42    1    0:34    3   23:38    7    0:51    4   22:09   56:52 
   5    81    88 Roger Mahieu                M  47   5/17   M4549        Torrington      CT    5   10:03    6    1:16    4   23:51    3    0:25    3   22:06   57:39 
   6   117   143 Patrick Clark               M  46   6/17   M4549        Farmington      CT    7   10:08    2    0:39   13   28:48    4    0:27    6   24:05 1:04:06 
   7   126   108 Ray Beloin                  M  45   7/17   M4549        Farmington      CT    8   10:11   10    1:44    7   26:02    9    1:04    8   26:53 1:05:52 
   8   132   160 Andrew Moskovitz            M  47   8/17   M4549        S Hadley        MA    9   10:51    8    1:17    8   26:26   10    1:04   10   27:10 1:06:45 
   9   133   138 Tim Murphy                  M  45   9/17   M4549        East Hampton    CT   13   12:33   12    1:53    2   22:53   11    1:05   12   28:23 1:06:46 
  10   141   187 Bob Bowman                  M  46  10/17   M4549        Windsor         CT    4    9:55    7    1:17   14   29:02    2    0:24    9   27:05 1:07:40 
  11   167   166 Mark McGuire                M  47  11/17   M4549        Avon            CT   10   10:59   11    1:46    9   26:42   13    1:31   14   30:00 1:10:56 
  12   174   177 Chuck Calrert               M  48  12/17   M4549        Wa              CT   11   11:20   14    2:15   12   28:37   14    1:32   13   28:52 1:12:34 
  13   176   124 Bob Doherty                 M  48  13/17   M4549        Cromwell        CT   15   13:38   16    2:49   11   27:37   12    1:11   11   27:37 1:12:51 
  14   181   126 Eliot Waxman                M  46  14/17   M4549        Avon            CT   16   15:12    4    1:02   15   31:20    8    1:01    7   25:03 1:13:37 
  15   197   180 David Austin                M  46  15/17   M4549        Farmington      CT   12   11:58    9    1:43    6   25:43   16    3:22   15   34:46 1:17:30 
  16   200   101 Daren Casey                 M  46  16/17   M4549        Plainville      CT    6   10:07   13    2:15   10   27:18   15    2:18   16   37:43 1:19:38 
  17     0   192 Nick Snufo                  M  48  17/17   M4549        Avon            CT   14   13:29   15    2:21   16   35:12    6    0:44                      
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1    73    51 Fran Feeney                 M  51   1/13   M5054        Wilbraham       MA    1    8:24    4    0:49    2   22:47    4    0:36    4   24:19   56:53 
   2    74   113 Walter Pacosa               M  54   2/13   M5054        West Springfiel MA    3    9:02    2    0:39    4   23:35    5    0:37    2   23:08   56:59 
   3    78    46 Pater Fabbri                M  50   3/13   M5054        West Hartford   CT    2    8:49    3    0:42    3   23:27    1    0:21    3   24:06   57:22 
   4    79    94 John McGrane                M  54   4/13   M5054        Farmington      CT    7    9:27    5    0:54    5   23:36    6    0:40    1   22:51   57:26 
   5    94   156 Brian Kelleher              M  52   5/13   M5054        Harwington      CT   10    9:48    8    1:04    1   22:28    9    0:44    6   25:26   59:28 
   6   106   120 Mike Rollins                M  54   6/13   M5054        Avon            CT    9    9:31    9    1:22   10   26:42    2    0:24    5   24:39 1:02:37 
   7   110    11 Costas Drakatos             M  52   7/13   M5054        Roxbury         CT    6    9:24    7    1:03    7   25:22   10    0:45    8   26:39 1:03:11 
   8   123     5 Ray Bennetson               M  50   8/13   M5054        Newington       CT    8    9:29    1    0:35    6   24:40    8    0:43   10   29:43 1:05:09 
   9   140   127 Christopher Oberhammer      M  50   9/13   M5054        Bethel          CT    4    9:14    6    0:59    9   26:05   11    0:49   11   30:33 1:07:38 
  10   147   170 John Zebrowski              M  52  10/13   M5054        W Hartford      CT   11   10:32   10    1:29   12   29:59    3    0:29    7   25:47 1:08:14 
  11   165    86 Leonard Coolbeth            M  54  11/13   M5054        Ashford         CT   12   12:38   12    1:54    8   25:40   13    1:17    9   29:23 1:10:50 
  12   170   117 John Barrows                M  50  12/13   M5054        West Hartford   CT    5    9:24   13    2:09   11   27:52   12    0:59   12   30:52 1:11:13 
  13   210   118 Brian McNaboe               M  52  13/13   M5054        Burlington      CT   13   14:14   11    1:52   13   32:41    7    0:40   13   36:14 1:25:40 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   128   102 Dave Gordon                 M  56   1/8    M5559        Rocky Hill      CT    2   11:11    1    0:36    1   26:15    1    0:25    3   27:53 1:06:18 
   2   137   168 John Pilla                  M  58   2/8    M5559        New Britain     CT    1   10:30    2    0:40    4   27:00    2    0:28    4   28:46 1:07:22 
   3   143   135 Dave Danenberg              M  55   3/8    M5559        Glastonbury     CT    4   11:54    8    2:15    3   26:40    8    1:49    1   25:25 1:08:01 
   4   160   125 Paul Amato                  M  55   4/8    M5559        Farmington      CT    6   12:45    4    1:02    5   28:14    4    0:38    2   27:30 1:10:06 
   5   192   167 Mark Belsky                 M  58   5/8    M5559        Avon            CT    3   11:16    7    2:11    2   26:37    7    1:26    6   34:43 1:16:12 
   6   194   152 Huber Barry                 M  59   6/8    M5559        Plymouth        CT    7   13:12    3    0:48    7   31:54    3    0:36    5   30:03 1:16:31 
   7   212   133 Stephen Roamponi            M  57   7/8    M5559        Oakville        CT    8   15:30    5    1:10    6   31:01    6    0:58    7   37:17 1:25:53 
   8   216   158 Russell Waters              M  59   8/8    M5559        Putnam          CT    5   11:56    6    2:02    8   35:09    5    0:44    8   38:46 1:28:35 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
   1   127   140 James Willhite              M  61   1/2    M6064        Meriden         CT    1   10:23    2    1:59    1   25:29    2    1:30    1   26:39 1:05:58 
   2   164   106 Frank Mairano               M  64   2/2    M6064        Collinsville    CT    2   13:22    1    0:58    2   27:41    1    0:55    2   27:50 1:10:44 
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    
                                    
                                    
                        MALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Rank Swim    Rank Tran1   Rank Bike    Rank Tran2   Rank Run     Finish  
===== ===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ======= 
NO FINISHERS                                    

=====================================================================================================================================================================
TINY TRIATHLON
=====================================================================================================================================================================

Place No.   Name                        S Age Div/Tot  Div          City            St Wa Finish  Penalty 
===== ===== =========================== = === ======== ============ =============== == == ======= ======= 
   1   553 Mick Hains                  M  13   1/9    M0114        West Hartford   CT 6    29:34         
   2   510 Corey Laforest-Roys         M  15   1/1    M1519        Farmington      CT 6    29:38         
   3   519 Christopher Lebeau          M  12   2/9    M0114        Bristol         CT 6    29:58         
   4   528 Harrison Dayton             M  12   3/9    M0114        Bristol         CT 6    30:57         
   5   538 Pam Rosow                   F  52   1/1    F5054        Unknown         CT 6    32:23         
   6   513 Emma Wilber                 F  11   1/9    F0114        Great Barringto CT 6    33:06         
   7   516 Zachary Brandy              M  13   4/9    M0114        Vernon          CT 6    33:45         
   8   515 Maureen Hull                F  47   1/5    F4549        Vernon          CT 6    34:45         
   9   523 Mitchell Ives               M  12   5/9    M0114        Farmington      CT 6    34:48         
  10   533 Renee Bosse                 F  11   2/9    F0114        New Hartford    CT 6    34:53         
  11   517 Tyler Hull                  M  14   6/9    M0114        Vernon          CT 6    34:55         
  12   554 Elizabeth Radier            F  15   1/3    F1519        Avon            CT 6    35:41         
  13   532 Brian Sweeney               M  37   1/2    M3539        Windsor         CT 6    36:03         
  14   549 Michaela Tripputi           F  12   3/9    F0114        Farmington      CT 6    36:28         
  15   309 Jamie Castro                F  25   1/1    F2529        Newington       CT 6    37:24         
  16   547 Roman Castro                M   0   1/5    M0000        Unknown         NA 6    37:29         
  17   546 Heather Taylor              F  39   1/3    F3539        Farmington      CT 6    37:46         
  18   524 Wendy Ives                  F  44   1/10   F4044        Farmington      CT 6    38:05         
  19   544 Ediu Doemland               F  13   4/9    F0114        Farmington      CT 6    38:10         
  20   505 Caroline Capello            F  13   5/9    F0114        Avon            CT 6    38:32         
  21   545 Belle Magna                 F  11   6/9    F0114        Canton          CT 6    38:50         
  22   535 Roman Castro                M  56   1/1    M5559        Newington       CT 6    39:01         
  23   548 Kidl Tripputi               F  45   2/5    F4549        Farmington      CT 6    39:03         
  24   504 Unknown Triathlete          M   0   2/5    M0000        Unknown         NA 6    39:33         
  25   521 Allyson Forster             F  37   2/3    F3539        Avon            CT 6    39:37         
  26   537 John Dickey                 M  42   1/1    M4044        New Hartford    CT 6    40:13         
  27   511 Zachary Gelt                M  10   7/9    M0114        Plainville      CT 6    40:23         
  28   514 Jenisha Rodriguez           F  37   3/3    F3539        Cromwell        CT 6    40:36         
  29   522 Melissa Valentine           M  47   1/2    M4549        Simsbury        CT 6    40:38         
  30   556 Kendra Singleton            F  15   2/3    F1519        New Hartford    CT 6    40:45         
  31   374 Maggie Hayes                M  39   2/2    M3539        Avon            CT 6    41:25         
  32   373 Maggie Kieper               F  40   2/10   F4044        Avon            CT 6    41:27         
  33   559 Nancy Hunsr                 F  59   1/1    F5559        Bloomfield      CT 6    42:01         
  34   525 Kelly Kloc                  F  42   3/10   F4044        Prospect        CT 6    42:18         
  35   536 Tracy Dickey                M   8   3/5    M0000        New Hartford    CT 6    42:28         
  36   550 Mark Tripputi               M  45   2/2    M4549        West Hartford   CT 6    42:33         
  37   518 Hanna Saucie                F  15   3/3    F1519        Avon            CT 6    43:00         
  38   539 Jill Tacovzzi               F  47   3/5    F4549        Burlington      CT 6    43:11         
  39   526 Phillips Sandy              F  41   4/10   F4044        Avon            CT 6    43:19         
  40   541 Fredonner Gautier           F  40   5/10   F4044        E Granby        CT 6    43:47         
  41   531 Heather McGuire             F  12   7/9    F0114        Avon            CT 6    44:30         
  42   534 Aj Dickey                   M   9   4/5    M0000        New Hartford    CT 6    44:30         
  43   502 Colleen Keating             F  42   6/10   F4044        West Grandby    CT 6    44:38         
  44   558 Katherine Berzinkas         F  41   7/10   F4044        West Hartford   CT 6    44:44         
  45   501 Lisa Deseno                 F  43   8/10   F4044        Berlin          CT 6    45:30         
  46   500 Diane McGough               F  41   9/10   F4044        Windsor Locks   CT 6    48:17         
  47   512 Wyat Gelt                   M   8   5/5    M0000        Plainville      CT 6    48:56         
  48   527 Ben Armstrong               M  11   8/9    M0114        Farmington      CT 6    48:57         
  49   530 Erin McGuire                F  14   8/9    F0114        Avon            CT 6    48:58         
  50   520 Sarah Roberson              F  47   4/5    F4549        Avon            CT 6    51:14         
  51   542 Edith Di Francesco          F  47   5/5    F4549        Avon            CT 6    52:23         
  52   543 Jessica Di Francesco        F  20   1/1    F2024        Avon            CT 6    52:24         
  53   560 Sami Hasenhag               F  13   9/9    F0114        Granby          CT 6    58:06         
  54   509 Kelly Haschbalg             F  40  10/10   F4044        Granby          CT 6    58:18
=====================================================================================================================================================================
                                                                                                                                                            




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News