Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
New Hampshire Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Great Glen Cross Country Invitational

Mount Washington, NH, September 12, 2009

[Male Varsity | Female Varsity | Male Junior Varsity | Female Junior Varsity | Male Varsity Freshmen | Female Varsity Freshmen | Male Junior Varsity Freshmen | Female Junior Varsity Freshmen | Male Varsity Large School Teams | Female Varsity Large School Teams | Male Varsity Medium School Teams | Female Varsity Medium School Teams | Male Varsity Small School Teams | Female Varsity Small School Teams | Male JV Large School Teams | Female JV Large School Teams | Female JV Medium School Teams | Male JV Small School Teams | Female JV Small School Teams ]

Male JV Medium School Teams

                GREAT GLENN CROSS COUNTRY INVITATIONAL 2009
                        MOUNT WASHINGTON VALLEY, NH
              RACE SCORING: YANKEE TIMING CO., 978-430-5669 
 

--------------------------------------------------------------------
        DIVISION MEDIUM MALE JR. VARSITY TEAM RESULTS
--------------------------------------------------------------------
  1. Coe-Brown                     
            2    4    5    6    8  (12) (24) =    25
         John Jarvis, Anthony Craven, Mike Rose, Jonathan Fitts, Adam Nelson,
         Brian Robert, Rob Valarese
  2. Hanover                       
            1    3   10   14   15  (16) (18) =    43
         Noah Williams, Nat Lowrey, Spencer Hardy, Shepard Emerson, Raphael
         Addante, Sam Merrens, Jacob Kornfeld
  3. Oyster River                  
            7    9   17   20   26  (28) (29) =    79
         Andrew Armstrong, Andy Southworth, Tim Drugan-Eppich, Peter Attisano,
         Roy Hutton, Ryan Horton, Andras Palfi
  4. ST THOMAS AQUINAS             
           13   19   31   34   37  (38) (39) =   134
         Andrew Foss, Cam Wood, Eric Lamoreaux, William Donovan, Ford Murphy,
         Colin Garcia, Alex Shea
  5. Bedford                       
           21   23   27   32   36  (40) (41) =   139
         Arthur Romero, Adam Knedeisen, Max McKee, Jim Delahunty, Alex Radke,
         Eli Berg, John Schappler
  6. Kingswood                     
           22   25   30   33   35  (43) (48) =   145
         Tyler Evans, Josiah Huckins, Nils Babcock, Steven Osgood, Martin
         Orlowicz, Austin Beveridge, Richard Lamere
  7. Lebanon                       
           11   42   44   45   46  (47)      =   188
         Alex Marvin, Zach Bessette, Dan Finn, Leo Wallin, Lincoln Crutchfield,
         Tobin Dewey






race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News