Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Greater Boston Track Club Invitational

Cambridge, MA, January 18, 2009

Complete Meet Results

MTFOA & GBTC

Harvard University                                        Hy-Tek's MEET MANAGER  4:31 PM  
                     2009 Greater Boston Track Club Invitational - 1/18/2009
                            Gordon  Indoor Track - Harvard University
                                             Results
Women 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                        Prelims          H#

Preliminaries
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        7.90 q        2       
  2  Matthias, Sasha-Kay         Essex CC                        7.95 q        3       
  3  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                        8.10 q        4       
  4  Howard, Nia                 Roxbury CC                      8.18 q        4       
  5  Wells, Tanisha              Essex CC                        8.19 q        1       
  6  Denny, Seanne             16Cambridge Jets                  8.30 q        4       
  7  Fitzpatrick, Tatiana      17Cambridge Jets                  8.35 q        3       
  8  Conway, Kasey               Bentley                         8.40 q        3       
  9  Dreher, Kathleen            Patriot Athletics               8.43          2       
 10  Walker, Candice             Essex CC                        8.45          1       
 11  Kovacs, Deborah           37Liberty AC                      8.48          1       
 12  Ditroia, Elizabeth          Bentley                         8.67          2       
 13  Czurylo, Monika             Bentley                         8.69          4       
 14  Johnson, Keisha             Bentley                         8.75          2       
 15  Malonis, Alexandra          Bentley                         8.86          3       
 16  Willis, Deidra              Phillips Andover                8.88          4       
 17  Law, Maggie                 Phillips Andover                9.07          2       
 18  Fumudoh, Ziwe               Phillips Andover                9.11          1       
 19  Shimer, Sophia              Phillips Andover                9.38          3       
 20  Burgess, Anna               Phillips Andover                9.41          3       
 21  Fortuna, Paula            48Mass Velocity                   9.48          4       
 22  Reohr, Melissa              Bentley                         9.49          1       
 23  Bhaiwala, Zahra             Phillips Andover                9.74          2       
Women 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        7.73                  
  2  Matthias, Sasha-Kay         Essex CC                        7.83                  
  3  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                        8.07                  
  4  Wells, Tanisha              Essex CC                        8.12                  
  5  Howard, Nia                 Roxbury CC                      8.15                  
  6  Denny, Seanne             16Cambridge Jets                  8.25                  
  7  Conway, Kasey               Bentley                         8.34                  
  8  Fitzpatrick, Tatiana      17Cambridge Jets                  8.38                  
Women 200 Meter Dash GBTC Invite Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                       26.37                  
  2  Brathwaite, Monet         16Cambridge Jets                 26.56                  
  3  Bell, Ashely                So. Conn. St.                  26.73                  
  4  Gannon, Kerri             26Unattached                     26.91                  
  5  Wells, Tanisha              Essex CC                       26.93                  
  6  Walker, Candice             Essex CC                       28.30                  
Women 200 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Richards, Sasha-Gay         Essex CC                       26.37          1       
  2  Brathwaite, Monet         16Cambridge Jets                 26.56          1       
  3  Bell, Ashely                So. Conn. St.                  26.73          1       
  4  Howard, Nia                 Roxbury CC                     26.83          8       
  5  Gannon, Kerri             26Unattached                     26.91          1       
  6  Wells, Tanisha              Essex CC                       26.93          1       
  7  O'Brien, Sara               Greater Boston TC              27.00          2       
  8  Munsey, Jennifer            So. Conn. St.                  27.15          2       
  9  Ciccarelli, Rebecca         Bentley                        27.34          3       
 10  Denny, Seanne             16Cambridge Jets                 27.38          2       
 11  Kloiber, Christine          Greater Boston TC              27.53          2       
 12  Kovacs, Deborah           37Liberty AC                     27.63          3       
 13  Flieger, Corinne            Bentley                        28.10          3       
 14  Sneed, Amaris               So. Conn. St.                  28.11          3       
 15  Dreher, Kathleen            Patriot Athletics              28.12          3       
 16  Douvadjian, Justine         Bryant                         28.22          3       
 17  Clare, Tessa                Greater Boston TC              28.22          2       
 18  Weatherall, Grace           Phillips Exeter                28.28          7       
 19  Walker, Candice             Essex CC                       28.30          1       
 20  DeJeong, Emily              Phillips Exeter                28.42          5       
 21  Harrington, Sydney          Greater Boston TC              28.85          6       
 22  Czurylo, Monika             Bentley                        28.93          4       
 23  Conway, Kasey               Bentley                        29.25          4       
 24  Gormer, Lauren              Phillips Exeter                29.33          4       
 25  Dissmore, Siera             Phillips Exeter                29.50          8       
 26  Ditroia, Elizabeth          Bentley                        29.54          4       
 27  O'Grady, Clare              Phillips Exeter                29.64          6       
 28  Burgess, Anna               Phillips Andover               29.70          7       
 29  Caicedo, Stephanie          So. Conn. St.                  29.91          4       
 30  Tefft, Karina               Phillips Exeter                30.00          5       
 31  Law, Maggie                 Phillips Andover               30.17          7       
 32  Holloman-Pressley,        17Unattached                     30.19          4       
 33  Puppala, Bhargavi           Phillips Exeter                30.29          6       
 34  Rohan, Brianna              Patriot Athletics              30.36          6       
 35  Fumudoh, Ziwe               Phillips Andover               30.38          7       
 36  Biggins, Colleen            clark university               30.76          6       
 37  Willis, Deidra              Phillips Andover               30.77          7       
 38  Evans, Meagan               Bryant                         30.82          5       
 39  Shimer, Sophia              Phillips Andover               31.23          8       
 40  Malonis, Alexandra          Bentley                        31.24          5       
 41  Grieg, Liane                Bryant                         31.35          5       
 42  Bhaiwala, Zahra             Phillips Andover               31.59          8       
 43  Fortuna, Paula            48Mass Velocity                  32.11          8       
 44  Izen, Sydney              15Emerging Elite                 32.40          7       
 45  Reohr, Melissa              Bentley                        32.44          5       
---  Williams, Rachel            Bryant                           DNF          6       
Women 400 Meter Dash GBTC Invit. Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Dumont, Akeisha             Essex CC                       57.78                  
  2  Pierre-Louis, Josette       Greater Boston TC              57.88                  
  3  Hetmeyer, Claudette         Bronx CC                       59.68                  
  4  Edwards, Magan              Essex CC                     1:00.40                  
  5  Gannon, Kerri             26Unattached                   1:01.49                  
Women 400 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Dumont, Akeisha             Essex CC                       57.78          1       
  2  Pierre-Louis, Josette       Greater Boston TC              57.88          1       
  3  Hetmeyer, Claudette         Bronx CC                       59.68          1       
  4  O'Brien, Sara               Greater Boston TC            1:00.27          2       
  5  Edwards, Magan              Essex CC                     1:00.40          1       
  6  Brathwaite, Monet         16Cambridge Jets               1:00.76          2       
  7  Gannon, Kerri             26Unattached                   1:01.49          1       
  8  Munsey, Jennifer            So. Conn. St.                1:01.59          2       
  9  Kloiber, Christine          Greater Boston TC            1:01.60          2       
 10  Ciccarelli, Rebecca         Bentley                      1:01.76          2       
 11  Clare, Tessa                Greater Boston TC            1:02.73          3       
 12  Sneed, Amaris               So. Conn. St.                1:04.27          3       
 13  Pelletier, Katie            Bryant                       1:04.28          3       
 14  Papalia, Amy                Bentley                      1:04.70          3       
 15  Najar, Hannah               Phillips Exeter              1:04.84          4       
 16  Warner, Kimberly            Bryant                       1:05.11          3       
 17  Cahill, Kendra            17Cambridge Jets               1:05.94          3       
 18  Jessee, Katie               Patriot Athletics            1:06.97          4       
 19  Andrade, Breanna          15Unattached                   1:07.84          4       
 20  Pineda, Katherine           Phillips Exeter              1:09.42          4       
 21  Valette, Zoe                Phillips Exeter              1:10.53          4       
 22  Gosling, Katie              Wellesley                    1:15.21          4       
Women 800 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Reilly, Stephanie         30R.Un                         2:11.38                  
  2  Regan, Catherine            New Balance Boston           2:12.53                  
  3  Ballard, Erin               New Balance Boston           2:17.23                  
  4  Nelson, Alissa            28Unattached                   2:18.84                  
  5  Hayden, Laura               Greater Boston TC            2:22.19                  
  6  Clark, Deanna               Greater Boston TC            2:22.55                  
  7  Murphy, Megan             24Unattached                   2:23.19                  
  8  Day, Jonique                Essex CC                     2:27.31                  
  9  Kennedy, Lindsey            Bentley                      2:27.93                  
 10  Powell, Barbara             Bentley                      2:29.88                  
 11  Davis, Diana              23Unattached                   2:30.49                  
 12  Marrero, Evelyn             Bentley                      2:30.68                  
 13  Stephens, Victoria          Unattached                   2:31.34                  
 14  Purcell Maillet, Erin     13Cambridge Jets               2:32.24                  
 15  Roderman, Brittany          Bentley                      2:33.20                  
 16  Walker, Jasmine             Essex CC                     2:33.51                  
 17  Johnson, Erin.              Northeastern                 2:35.65                  
 18  Hanlon, Christine           Phillips Exeter              2:36.15                  
 19  golemme, leslie           43Liberty AC                   2:36.31                  
 20  Garber, Amanda              Bryant                       2:38.17                  
 21  Campbell, Kendrick          Phillips Exeter              2:41.78                  
 22  Donovan, Marissa            Bryant                       2:45.55                  
 23  Eversley, Ocean           50Liberty AC                   2:48.69                  
 24  Arouca, Katelyn             Bryant                       2:51.10                  
Women 800 Meter Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Reilly, Stephanie         30R.Un                         2:11.38                  
  2  Regan, Catherine            New Balance Boston           2:12.53                  
  3  Ballard, Erin               New Balance Boston           2:17.23                  
  4  Nelson, Alissa            28Unattached                   2:18.84                  
  5  Murphy, Megan             24Unattached                   2:23.19                  
  6  Day, Jonique                Essex CC                     2:27.31                  
  7  Powell, Barbara             Bentley                      2:29.88                  
  8  Walker, Jasmine             Essex CC                     2:33.51                  
  9  Johnson, Erin.              Northeastern                 2:35.65                  
Women 1 Mile Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Warden, Kat                 Unat-Boston U.               4:57.93                  
  2  Malloy, Caitlin             New Balance Boston           5:01.56                  
  3  Archard, Erin               New Balance Boston           5:02.77                  
  4  Coogan, Katrina           15Phillips Exeter              5:03.16                  
  5  McCabe, Allison             Greater Boston TC            5:03.47                  
  6  Lee, Jennifer               Greater Boston TC            5:05.17                  
  7  Crispin, Sarah              New Balance Boston           5:08.66                  
  8  Nash, Melissa               Bentley                      5:13.04                  
  9  Hatton, Cayla               Phillips Andover             5:14.26                  
 10  Clark, Caitlyn            24Sisu Project                 5:16.22                  
 11  Gaskins, Ronnesia           Greater Boston TC            5:18.22                  
 12  Briasco, Elizabeth        16Awesome Power                5:21.91                  
 13  Davis, Diana              23Unattached                   5:26.17                  
 14  Jackson, Kimberly         30Prmh                         5:26.63                  
 15  Green, Yvonne               New Balance Boston           5:29.25                  
 16  Famous, Katie               Greater Boston TC            5:29.32                  
 17  Chula-Maguire,            33Prmh                         5:30.98                  
 18  Milne, Lee                  Emerging Elite               5:32.53                  
 19  Powell, Barbara             Bentley                      5:33.03                  
 20  Hastings, Hannah            Greater Boston TC            5:35.98                  
 21  Marrero, Evelyn             Bentley                      5:41.41                  
 22  Hanover, Julie            38Unattached                   5:43.36                  
 23  Freeley, Bridget          16Emerging Elite               5:46.59                  
 24  Linov, Pamela             45Liberty AC                   5:48.17                  
 25  Graham, Rachel              Bentley                      5:52.79                  
 26  Barry, Riley              15Emerging Elite               5:58.43                  
 27  Ellinger, Katie             Phillips Andover             5:58.82                  
 28  golemme, leslie           43Liberty AC                   6:00.38                  
 29  Sichko, Stassja             Phillips Andover             6:06.46                  
 30  Lein, Karen               50Liberty AC                   7:31.98                  
Women 1 Mile Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Warden, Kat                 Unat-Boston U.               4:57.93                  
  2  Malloy, Caitlin             New Balance Boston           5:01.56                  
  3  Archard, Erin               New Balance Boston           5:02.77                  
  4  Coogan, Katrina           15Phillips Exeter              5:03.16                  
  5  McCabe, Allison             Greater Boston TC            5:03.47                  
  6  Lee, Jennifer               Greater Boston TC            5:05.17                  
  7  Crispin, Sarah              New Balance Boston           5:08.66                  
  8  Nash, Melissa               Bentley                      5:13.04                  
  9  Clark, Caitlyn            24Sisu Project                 5:16.22                  
 10  Green, Yvonne               New Balance Boston           5:29.25                  
Women 3000 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Holbrook, Mariko            Baa                          9:44.71                  
  2  Kennedy, Laura              New Balance Boston           9:46.01                  
  3  Donahue, Sara               Greater Boston TC            9:48.20                  
  4  Radzik, Nicole            22Unattached                  10:19.54                  
  5  Ovanin, Jane-Marie          Greater Boston TC           10:28.95                  
  6  Lynch, Meghan               Greater Boston TC           10:29.08                  
  7  Briasco, Elizabeth        16Awesome Power               10:41.03                  
  8  Vance, Tara                 Greater Boston TC           10:56.01                  
  9  Weng, Jessica               Wellesley                   11:01.14                  
 10  Mallick, Emily            26Westchester Track Club      11:09.83                  
 11  Fenwick, Casey              Bryant                      11:17.08                  
 12  Ayers, Margaret             Phillips Exeter             11:17.23                  
 13  Invernizzi, Katelin       22Boston North                11:18.73                  
 14  Ragone, Kat                 Bryant                      11:31.47                  
---  Denise, Jennifer            Bryant                           DNF                  
Women 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                        Prelims          H#
Preliminaries
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        8.54 q        2       
  2  Hill, Kasey               23Unattached                      8.91 q        2       
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC               8.97 q        1       
  4  Poggi, Jenna              17Air Time Athletics              9.20 q        2       
  5  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                   9.59 q        1                
  6  Harrington, Sydney          Greater Boston TC              10.09 q        2       
  7  Kirk, Stephanie             Bryant                         10.24 q        1       
  8  Petit, Shaina               Northeastern                   10.25 q        1       
  9  Caicedo, Stephanie          So. Conn. St.                  10.94          1       
 10  Ferryman, Monifa            So. Conn. St.                  13.05          2       
Women 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ruddock, Natasha            Essex CC                        8.43                  
  2  Hill, Kasey               23Unattached                      8.75                  
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC               8.85                  
  4  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                   9.44                  
  5  Harrington, Sydney          Greater Boston TC               9.97                  
  6  Petit, Shaina               Northeastern                   10.15                  
  7  Kirk, Stephanie             Bryant                         10.71                  
Women 4x440 Yard Relay Open
    Team                          Relay                        Finals
Finals
  1  Essex CC                        A                        4:07.65                  
  2  Liberty                         A                        4:51.64                  
Women High Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Hawkes, Jennifer            Greater Boston TC              1.58m                  
  2  Clare, Tessa                Greater Boston TC              1.57m                  
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC             J1.57m                  
  4  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                 J1.57m                  
  5  Govatsos, Andrea            Northeastern                   1.52m                  
---  Chanaj, Joanna              Bryant                            NH                  
---  Farbotko, Melanie           Bryant                            NH                  
---  Biggins, Colleen            clark university                  NH                  
---  Katie, Hoyt                 So. Conn. St.                     NH                  
Women Pole Vault Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Mathelier, Sasha            So. Conn. St.                  3.66m                  
  2  Bennett, Lauren             Northeastern                   3.36m                  
  2  Poggi, Jenna              17Air Time Athletics             3.36m                  
  4  Reardon, Brittany         16Unattached                     3.21m                  
  5  Furlong, Ashley             Northeastern                   3.06m                  
  5  Hafford, Kristen            Northeastern                   3.06m                  
  7  Ganley, Karla             14Air Time Athletics             2.76m                  
  8  McPhee, Hanna             16Air Time Athletics             2.61m                  
  9  Mestre, Yanelis           15Air Time Athletics            J2.61m                  
---  Foti, Jacqui                Unattached                        NH                  
---  Brown, Stephanie          14Air Time Athletics                NH                  
---  Cassata, Rachel             Northeastern                      NH                  
---  Houde, Rebecca              So. Conn. St.                     NH                  
---  Lawler, Kathleen            So. Conn. St.                     NH                  
Women Long Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Howard, Nia                 Roxbury CC                     5.25m                  
  2  Walker, Courtni             So. Conn. St.                  5.18m                  
  3  Fitzpatrick, Tatiana      17Cambridge Jets                 5.17m                  
  4  Saylor, Sasha               So. Conn. St.                  4.81m                  
  5  Dreher, Kathleen            Patriot Athletics              4.80m                  
  6  Johnson, Keisha             Bentley                        4.68m                  
---  Biggins, Colleen            clark university                  ND                  
---  Le, Jeanine                 clark university                  ND                  
---  Hutchinson, Amy             Bryant                            ND                  
---  Malonis, Alexandra          Bentley                           ND                  
Women Triple Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Williams, Sherita         27Greater Boston TC             12.93m                  
  2  Matthias, Sasha-Kay         Essex CC                      11.28m                  
  3  Saylor, Sasha               So. Conn. St.                 10.68m                  
  4  Walker, Courtni             So. Conn. St.                J10.68m                  
  5  Johnson, Keisha             Bentley                       10.50m                  
  6  Flieger, Corinne            Bentley                       10.06m                  
Women Shot Put Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Harrison, Patricia          Northeastern                  12.58m                  
  2  Hill, Kasey               23Unattached                    12.48m                  
  3  Riel, Tiana                 Greater Boston TC             11.04m                  
  4  Connor, Stacey              Greater Boston TC             10.97m                  
  5  Petit, Shaina               Northeastern                  10.49m                  
  6  Murphy, Deirdre             Greater Boston TC             10.23m                  
  7  Kearney, Kasey              Bentley                        9.82m                  
  8  Axelrod, Kelsie             Bentley                        7.95m                  
---  Conzater, Sasha             Roxbury CC                        ND                  
---  Helton, Takiah            18Y-Speed Track Club                ND                  
Women Weight Throw Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Bishop, Kelsey            21Unattached                    14.01m                  
  2  Stowers, Lee              18Unattached                    13.92m                  
  3  Rose, Fatima              18Unattached                    12.94m                  
  4  Connor, Stacey              Greater Boston TC             11.24m                  
  5  Power, Brittany           18Unattached                    11.15m                  
  6  Keller, Katy              16Unattached                    10.52m                  
  7  Crocker, Heather            Northeastern                   8.68m                  
  8  Kearney, Kasey              Bentley                        7.70m                  
Men 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                        Prelims          H#
Preliminaries
  1  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club               7.17 q        4       
  2  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club           7.17 q        2       
  3  Burwell, Wayne              Greater Boston TC               7.18 q        4       
  4  Fahnenstiel, John         20Unattached                      7.19 q        3       
  5  Thomas, Webster           21Unattached                      7.20 q        4       
  6  Tirella, Christian          Greater Boston TC               7.27 q        4       
  7  Harris, Antwan            23Unattached                      7.28 q        3       
  8  Shreeves, Andre           28Unattached                      7.29 q        2       
  9  Lewis, Harry                Essex CC                        7.30          1       
 10  Kromah, Louseney            Roxbury CC                      7.35          2       
 11  Regan, Tim                  Unattached                      7.45          4       
 12  Adeola, Immanuel            Groton School                   7.46          3       
 13  Anderson, Iton              Essex CC                        7.47          1       
 14  Assini, Nick              21Unattached                      7.48          1       
 15  Hoffner, Justin             Bryant                          7.56          2       
 16  Conley, Thomas            31Unattached                      7.62          3       
 17  Sadler, Layne               Bentley                         7.64          2       
 18  Ukadike, Justice            Phillips Exeter                 7.71          1       
 19  Perron, Zach                Bryant                          7.74          3       
 20  Chan, Stephen               Phillips Exeter                 7.76          2       
 21  Kruy, Joseph                Phillips Andover                7.77          2       
 22  Narayan, Ram                Phillips Andover                7.89          4       
 23  Ma, Michael                 Phillips Andover                7.91          1       
 24  Adegbe, Jesse               Unattached                      7.97          3       
 25  Puckerine, Jerell           Musketeers Track Club           8.02          4       
 26  Rossi, Mike                 Bentley                         8.04          1       
 27  Whitworth, Issaac           Northeastern                    8.06          1       
 28  Parra, Ben                  Patriot Athletics               8.12          4       
 29  Du, Alexander               Phillips Andover                8.32          1       
 30  Zhang, Eddie                Phillips Andover                8.38          3       
 31  Coppola, John             19clark university                8.39          3       
 32  Morlani, Anthony            Phillips Andover                8.54          2       
Men 60 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club               7.03                  
  2  Fahnenstiel, John         20Unattached                      7.09                  
  3  Burwell, Wayne              Greater Boston TC               7.11                  
  4  Thomas, Webster           21Unattached                      7.18                  
  5  Tirella, Christian          Greater Boston TC               7.20                  
  6  Shreeves, Andre           28Unattached                      7.23                  
  7  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club           7.24                  
  8  Harris, Antwan            23Unattached                      7.24                  
Men 200 Meter Dash GBTC Invite Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Pinder, Demetrius           Essex CC                       21.96                  
  2  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club          22.25                  
  3  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club              22.46                  
  4  Tirella, Christian          Greater Boston TC              22.93                  
  5  Benedict, Steven          29Unattached                     23.05                  
Men 200 Meter Dash Open Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Pinder, Demetrius           Essex CC                       21.96          1       
  2  Gordan, Lalonde           19Musketeers Track Club          22.25          1       
  3  Egbe, Amechi              19C.T.S. Track Club              22.46          1       
  4  O'Connor, Thomas            Bryant                         22.47          2       
  5  Vatti, Mike                 Bentley                        22.57          2       
  6  Burwell, Wayne              Greater Boston TC              22.65          3       
  7  Phillip, Isaiah           18Musketeers Track Club          22.70          2       
  8  Manenkoff, Jason          26NJ Elite                       22.79          8       
  9  Tirella, Christian          Greater Boston TC              22.93          1       
 10  Benedict, Steven          29Unattached                     23.05          1       
 11  Manenkoff, Justin         26Quikazhell T.G.                23.30          2       
 12  Henry, Rome               24Unattached                     23.35          2       
 13  Assini, Nick              21Unattached                     23.40          3       
 14  Kromah, Louseney            Roxbury CC                     23.44          5       
 15  Lewis, Harry                Essex CC                       23.62          2       
 16  Regan, Tim                  Unattached                     23.68          3       
 17  Bucknor, Tafari           18Musketeers Track Club          23.82          3       
 18  Early, Peter              18Unattached                     23.94          3       
 19  Potter, Chase               Phillips Andover               24.05          5       
 20  Adeola, Immanuel            Groton School                  24.19          5       
 21  Habansky, Adam              Bentley                        24.30          5       
 22  Bojanic, Christopher      18Unattached                     24.33          6       
 23  Paquin, Shawn               Bentley                        24.47          4       
 24  Sadler, Layne               Bentley                        24.60          4       
 25  Guida, Andrew               Greater Boston TC              24.69          5       
 26  Andersen, Alex            21clark university               24.72          6       
 27  Walant, Tim                 Bentley                        24.78          5       
 28  Ukadike, Justice            Phillips Exeter                24.92          7       
 29  Kruy, Joseph                Phillips Andover               25.09          8       
 30  Laguerre, Kevin             Northeastern                   25.23          4       
 31  Gauthier, Andrew            Bentley                        25.30          4       
 32  Robertson, Anthony          Musketeers Track Club          25.31          3       
 33  Narayan, Ram                Phillips Andover               25.58          8       
 34  Puckerine, Jerell           Musketeers Track Club          25.63          6       
 35  Bastable, Conrad            Phillips Andover               25.77          7       
 36  Ma, Michael                 Phillips Andover               25.83          8       
 37  Harris, Denzil              Phillips Exeter                26.05          6       
 38  Whitworth, Issaac           Northeastern                   26.24          4       
 39  Dragone, Nick               Patriot Athletics              26.25          6       
 40  Zhang, Eddie                Phillips Andover               26.34          7       
 41  Parra, Ben                  Patriot Athletics              26.46          7       
 42  Mongiello, Anthony        30Unattached                     26.52          8       
 43  Chan, Stephen               Phillips Exeter                26.91          6       
 44  Fischetti, Nicholas       15Unattached                     26.96          7       
 45  Morlani, Anthony            Phillips Andover               26.97          7       
 46  Du, Alexander               Phillips Andover               27.76          8       
Men 400 Meter Dash Invitational Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Hylton, Riker               Essex CC                       49.19                  
  2  Davis, Kenneth              Essex CC                       50.05                  
  3  Vatti, Mike                 Bentley                        50.16                  
  4  Engel, Alexander            Bryant                         50.36                  
  5  Reid, Hugh                29Musketeers Track Club          50.69                  
Men 400 Meter Dash Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Hylton, Riker               Essex CC                       49.19          1       
  2  Davis, Kenneth              Essex CC                       50.05          1       
  3  Vatti, Mike                 Bentley                        50.16          1       
  4  Williams, Charles           Essex CC                       50.24          2       
  5  Engel, Alexander            Bryant                         50.36          1       
  6  Reid, Hugh                29Musketeers Track Club          50.69          1       
  7  Manenkoff, Justin         26Quikazhell T.G.                51.10          2       
  8  DiBella, Michael            Bryant                         51.18          3       
  9  Brennan, Joseph           23Unattached                     51.45          2       
 10  Wilson, Raymond             Essex CC                       51.89          2       
 11  Francois, Eldin             Bronx CC                       52.08          3       
 12  Fitzgerald, Andrew          Bryant                         52.34          3       
 13  Manenkoff, Jason          26NJ Elite                       52.34          2       
 14  Samuel, Lyndon            15Musketeers Track Club          53.68          3       
 15  Robertson, Anthony          Musketeers Track Club          54.12          3       
 16  Potter, Chase               Phillips Andover               54.26          5       
 17  McDermott, Mark           24Unattached                     54.40          5       
 18  Dean, Matt                  Phillips Exeter                54.41          6       
 19  Babatunde, Olamide          Phillips Andover               54.47          5       
 20  Jones, Gladstone          45Nike Central Park TC           54.52          3       
 21  Habansky, Adam              Bentley                        55.02          4       
 22  Bastable, Conrad            Phillips Andover               55.08          6       
 23  Stephen, Garrett            Bentley                        55.23          4       
 24  Kilkenny, Ryan              Bentley                        55.30          5       
 25  Bakhtiari, Mike             Bentley                        55.34          4       
 26  Gauthier, Andrew            Bentley                        55.45          4       
 27  Foley, Andrew               Bentley                        55.57          4       
 28  Williams, Doug              Black and Tan Track Club       55.61          6       
 29  Needham, Michael          48Mass Velocity                  55.83          6       
 30  Greene, Harry             18Unattached                     55.94          7       
 31  Basile, Vinnie            32Unattached                     56.62          7       
 32  Puckerine, Jerell           Musketeers Track Club          56.70          6       
 33  Guida, Andrew               Greater Boston TC              57.53          5       
 34  Kafkas, Nicholas            Northeastern                   57.83          4       
 35  Hurlburt, Thomas          19clark university               59.35          6       
 36  Alvarez-Backus, Blaine    44Unattached                     59.63          7       
 37  Mongiello, Anthony        30Unattached                     59.83          7       
 38  Taft, Tucker              55Mass Velocity                1:00.55          7       
 39  Pomeroy, Bob              46Unattached                   1:01.84          7       
 40  Paquin, Shawn               Bentley                      1:07.72          5       
Men 800 Meter Run Masters Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Davie, Bruce              45Greater Boston TC            2:13.59                  
  2  Steeves, Scott            44Unattached                   2:13.65                  
  3  Dwyer, Wayne              55Mystic Runners               2:28.27                  
  4  Discenza, Leonard         51Unattached                   2:35.26                  
  5  Segal, Robert             55Mass Velocity                2:39.53                  
  6  Viegas, Stephen           59Mystic Runners               2:42.58                  
  7  Kolb, Tom                 53Gcs                          2:45.27                  
Men 800 Meter Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Otto, Joe                   New Balance Boston           1:56.24                  
  2  Alliette, Kevin           27Unattached                   1:56.47                  
  3  Jacques, Peter              Bryant                       1:57.54                  
  4  Mainwaring, Phil            New Balance Boston           1:57.64                  
  5  McCann, Chris               New Balance Boston           1:58.39                  
  6  Getts, Justin               Bryant                       1:58.78                  
---  Darcy, Dan                  Bentley                          DNF                  
Men 800 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Otto, Joe                   New Balance Boston           1:56.24          1       
  2  Alliette, Kevin           27Unattached                   1:56.47          1       
  3  Jacques, Peter              Bryant                       1:57.54          1       
  4  Mainwaring, Phil            New Balance Boston           1:57.64          1       
  5  McCann, Chris               New Balance Boston           1:58.39          1       
  6  Getts, Justin               Bryant                       1:58.78          1       
  7  Clark, Drew                 Bryant                       1:58.86          2       
  8  Bender, Dane                Essex CC                     1:59.73          2       
  9  Langton, Jeremy             Bentley                      2:00.24          2       
 10  Morrison, Bengallo          Essex CC                     2:00.40          2       
 11  Schiller, Matt              Greater Boston TC            2:00.66          2       
 12  Cronin, Brian               Greater Boston TC            2:01.00          2       
 13  Busby, Ryan                 Bryant                       2:01.32          2       
 14  Ibrahim, Abdi               Unattached                   2:01.86          2       
 15  Newcomb, Kieran           15Awesome Power                2:02.40          2       
 16  Chick, Doug               29Unattached                   2:03.20          3       
 17  McDermott, Mark           24Unattached                   2:03.37          3       
 18  Discenza, Michael           Phillips Andover             2:03.42          3       
 19  McKenna, Steve              Unattached                   2:04.12          3       
 20  Reid, Hugh                29Musketeers Track Club        2:04.68          3       
 21  Kennedy, Brian            17Unattached                   2:04.86          3       
 22  Coughlin, Benjamin          Bryant                       2:05.69          4       
 23  Huminski, Austin            Bryant                       2:06.62          4       
 24  Kilkenny, Ryan              Bentley                      2:06.63          4       
 25  Primes, Mike                Bentley                      2:06.64          4       
 26  Najar, Will                 Phillips Exeter              2:06.82          4       
 27  Watts, Jim                  Greater Boston TC            2:06.83          3       
 28  MacDonald, Stephen          Unattached                   2:10.26          4       
 29  Robertson, Anthony          Musketeers Track Club        2:10.74          4       
 30  Samuel, Lyndon            15Musketeers Track Club        2:14.22          4       
 31  Basile, Vinnie            32Unattached                   2:14.81          4       
 32  DeLuca, James             25Wicked Running Club          2:16.91          4       
---  Darcy, Dan                  Bentley                          DNF          1       
Men 1 Mile Run Championship Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ashe, Eric                20Unattached                   4:10.17                  
  2  Kerr, Matthew             32Baa                          4:10.74                  
  3  Natali, Paolo             28Unattached                   4:12.41                  
  4  Lutz, Justin                New Balance Boston           4:13.92                  
  5  Kaijala, Tim                New Balance Boston           4:14.27                  
  6  Jenkins, Nate             28Saucony                      4:16.19                  
  7  Lavallee, Roland            New Balance Boston           4:18.68                  
  8  Simpson, Chris            40Black and Tan Track Club     4:23.13                  
  9  Haringa, Matt               Greater Boston TC            4:24.93                  
 10  Bartlett, Jeff              Sisu Project                 4:25.55                  
Men 1 Mile Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ashe, Eric                20Unattached                   4:10.17                  
  2  Kerr, Matthew             32Baa                          4:10.74                  
  3  Natali, Paolo             28Unattached                   4:12.41                  
  4  Lutz, Justin                New Balance Boston           4:13.92                  
  5  Kaijala, Tim                New Balance Boston           4:14.27                  
  6  Jenkins, Nate             28Saucony                      4:16.19                  
  7  Lavallee, Roland            New Balance Boston           4:18.68                  
  8  Simpson, Chris            40Black and Tan Track Club     4:23.13                  
  9  Haringa, Matt               Greater Boston TC            4:24.93                  
 10  Bartlett, Jeff              Sisu Project                 4:25.55                  
 11  Bernier, Alan             34Cms                          4:30.35                  
 12  Unger, TJ                 30Hfc Striders                 4:30.55                  
 13  Germain, Matthew          26Sisu Project                 4:30.63                  
 14  Brunelli, Bryan             Northeastern                 4:32.26                  
 15  Breen, Ted                  Greater Boston TC            4:32.76                  
 16  Eckel, Ryan                 Greater Boston TC            4:33.08                  
 17  Leger, Tom                  Phillips Exeter              4:34.77                  
 18  Newcomb, Kieran           15Awesome Power                4:35.19                  
 19  Bergantino, Steve           Bentley                      4:37.06                  
 20  Vona, Jeff                  Bentley                      4:40.52                  
 21  Stanley, Bryan            15Lynx Elite Athletics         4:42.15                  
 22  Vance, James              19Johnson & Wales              4:43.32                  
 23  Guarascio, Michael          Greater Boston TC            4:44.77                  
 24  Lowe, Chris                 Boston-North                 4:44.94                  
 25  Evanter, Caleb            22clark university             4:47.62                  
 26  Richardson, Miles           Phillips Exeter              4:48.13                  
 27  Nukal, Arjun                Phillips Exeter              4:48.34                  
 28  Discenza, Michael           Phillips Andover             4:49.18                  
 29  Ballenthin, Robby           Bentley                      4:49.77                  
 30  Burnett, Dan                Emerging Elite               4:49.78                  
 31  Bourdeau, Dan               Bentley                      4:50.82                  
 32  infascelli, stephen       29Unattached                   4:51.17                  
 33  Morris, Sam                 Phillips Exeter              4:55.70                  
 34  MacDonald, Stephen          Unattached                   4:59.95                  
 35  LaLiberte, Justin         21Unattached                   5:04.43                  
 36  Fava, Dan                   Bentley                      5:08.27                  
 37  Sewell, Alex                Greater Boston TC            5:12.67                  
 38  O'Neil, Patrick             clark university             5:18.40                  
 39  Naughton, Bobby             clark university             5:18.40                  
 40  Hamilton, James             Phillips Andover             5:19.10                  
Men 3000 Meter Run Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ely, Matthew              32Baa                          8:40.30                  
  2  LaRosa, Mark              32Baa                          8:43.37                  
  3  Mueller, Bernie           25Baa                          8:44.02                  
  4  Smith, Dan                  Greater Boston TC            8:44.26                  
  5  Mayall, Mark                New Balance Boston           8:44.33                  
  6  Carrara, Ryan               New Balance Boston           8:44.92                  
  7  Bedoya, David               Greater Boston TC            8:45.18                  
  8  Galebach, Philip          17Unattached                   8:49.42                  
  9  Raffetto, Louis             Baa                          8:51.45                  
 10  Teague, Chris             39Hfc Striders                 8:55.38                  
 11  Mahoney, Chris            31Whirlaway                    8:56.28                  
 12  Cattagio, Timothy           Unattached                   8:56.47                  
 13  Gordon, Josh                Baa                          8:59.84                  
 14  Biggart, Matt               Greater Boston TC            9:03.46                  
 15  Miller, Ryan              26Sisu Project                 9:03.62                  
 16  Vance, James              19Johnson & Wales              9:05.84                  
 17  Fram, Craig               50Whirlaway                    9:07.84                  
 18  Pak, Junyong                Greater Boston TC            9:10.89                  
 19  Watson, Andy                Bentley                      9:11.51                  
 20  Casey, Tom                  Bryant                       9:11.54                  
 21  Webb, Eric                  Bentley                      9:12.49                  
 22  Pazik, Peter              44Unattached                   9:13.44                  
 23  Mitton, John                Bryant                       9:13.46                  
 24  Blouin, John                Greater Boston TC            9:16.39                  
 25  Papadopoulos, Giannis       Greater Boston TC            9:18.09                  
 26  Pawlicki, James           34Cms                          9:20.74                  
 27  Kenwood, Mark               Bryant                       9:22.82                  
 28  Webber, Matthew             Northeastern                 9:23.72                  
 29  Ballenthin, Robby           Bentley                      9:24.83                  
 30  Evanter, Caleb            22clark university             9:25.96                  
 31  Maloney, Justin             New Balance Boston           9:28.07                  
 32  infascelli, stephen       29Unattached                   9:28.86                  
 33  Uchiki, Tomoaki           34Greater Boston TC            9:30.16                  
 34  Smith, Chris                Greater Boston TC            9:31.26                  
 35  Reagan, Sean                Bentley                      9:32.03                  
 36  Mendoza, Eric               Greater Boston TC            9:34.82                  
 37  Davie, Bruce              45Greater Boston TC            9:36.75                  
 38  Witherell, Tom              Bentley                      9:38.17                  
 39  Kennelly, Joseph          19clark university             9:41.23                  
 40  Hewitt, Jason               Greater Boston TC            9:43.33                  
 41  Weinstein, Andrew           Phillips Exeter              9:44.15                  
 42  Quimby, Alden               Phillips Exeter              9:44.90                  
 43  Hall, Dan                   Greater Boston TC            9:46.22                  
 44  Russo, Charlie            31Somerville Road Runners      9:50.50                  
 45  Gehen, Dan                  Bryant                       9:51.33                  
 46  Reiss, Kyle               19Unattached                   9:53.07                  
 47  Warrington, Pete            Greater Boston TC            9:53.61                  
 48  Campbell, Gabe              Bentley                      9:58.43                  
 49  Andrews, Tyler            18Unattached                  10:02.59                  
 50  Breen, Derek                Bentley                     10:10.74                  
 51  Wyner, Jonathan           48Cambridge Sports Union      10:22.22                  
 52  Short, Timothy            28Unattached                  10:41.08                  
 53  MacFarland, Gordon        60Cambridge Sports Union      10:55.14                  
Men 3000 Meter Run GBTC Invit. Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Ely, Matthew              32Baa                          8:40.30                  
  2  LaRosa, Mark              32Baa                          8:43.37                  
  3  Mueller, Bernie           25Baa                          8:44.02                  
  4  Smith, Dan                  Greater Boston TC            8:44.26                  
  5  Mayall, Mark                New Balance Boston           8:44.33                  
  6  Carrara, Ryan               New Balance Boston           8:44.92                  
  7  Bedoya, David               Greater Boston TC            8:45.18                  
  8  Galebach, Philip          17Unattached                   8:49.42                  
  9  Raffetto, Louis             Baa                          8:51.45                  
 10  Teague, Chris             39Hfc Striders                 8:55.38                  
 11  Gordon, Josh                Baa                          8:59.84                  
 12  Miller, Ryan              26Sisu Project                 9:03.62                  
 13  Vance, James              19Johnson & Wales              9:05.84                  
 14  Maloney, Justin             New Balance Boston           9:28.07                  
Men 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                        Prelims
Preliminaries
  1  Aina, Colin               26Executive Track Club            7.94 q                
  2  Cotto, Hector               Greater Boston TC               7.95 q                
  3  Monteiro, Anthony           Bryant                          8.74 q                
  4  Akindele-Alo, Adedeji     22Unattached                      8.80 q                
  5  O'Connor, Jim               Bentley                         9.03 q                
  6  Anderson, Iton              Essex CC                        9.06 q                
  7  Bertolami, Andrew           Bentley                         9.12 q                
  8  Walant, Tim                 Bentley                         9.23 q                
Men 60 Meter Hurdles Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Cotto, Hector               Greater Boston TC               7.80                  
  2  Aina, Colin               26Executive Track Club            7.92                  
  3  Akindele-Alo, Adedeji     22Unattached                      8.49                  
  4  Anderson, Iton              Essex CC                        8.77                  
  5  Monteiro, Anthony           Bryant                          8.79                  
  6  O'Connor, Jim               Bentley                         8.93                  
  7  Walant, Tim                 Bentley                         9.01                  
  8  Bertolami, Andrew           Bentley                         9.27                  
Men 4x440 Yard Relay Open
    Team                          Relay                        Finals
Finals
  1  Essex CC                        A                        3:23.33                  
  2  Musketeers Track Club           A                        3:28.45                  
  3  New Balance Boston              A                        3:30.98                  
  4  Greater Boston TC               B                        3:46.09                  
  5  clark university                A                        4:01.48                  
Men High Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Staples, Andrew             Northeastern                   1.97m                  
  2  Li, Adrian                  Northeastern                  J1.97m                  
  3  Benjaminsen, Justin         Northeastern                   1.87m                  
---  Samuel, Lyndon            15Musketeers Track Club             NH                  
---  Early, Peter              18Unattached                        NH                  
Men Pole Vault Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Rodriguez, Pablo            Northeastern                   4.71m                  
  2  McGovern, Brian             Unat-Northeastern              4.56m                  
  3  Reading, Michael          17Unattached                     3.51m                  
Finals ...   (Men Pole Vault Open)
    Name                     Age  Team                         Finals
---  Chisam, Matt                Greater Boston TC                 NH                  
---  amern, martin               Air Time Athletics                NH                  
---  Marston, Mike               Northeastern                      NH                  
---  Casbarro, Nick              Northeastern                      NH                  
Men Long Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Xavier, John                Unat-Bronx CC                  6.65m                  
  2  Kusmin, Dave                Bentley                        6.41m                  
  3  Bucknor, Tafari           18Musketeers Track Club          6.27m                  
  4  Bergson, Brendan            Northeastern                   6.24m                  
  5  Brida, Chris                Bryant                         6.03m                  
  6  Phillip, Isaiah           18Musketeers Track Club          5.95m                  
  7  Bojanic, Christopher      18Unattached                     5.93m                  
  8  Andersen, Alex            21clark university               5.91m                  
  9  Staples, Andrew             Northeastern                   5.87m                  
 10  Laguerre, Kevin             Northeastern                   5.83m                  
 11  Dragone, Nick               Patriot Athletics              5.50m                  
---  Concannon, Tim            19Unattached                        ND                  
---  Parra, Ben                  Patriot Athletics                 ND                  
---  Schueler, Corey           17Unattached                      FOUL                  
Men Triple Jump Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Kusmin, Dave                Bentley                       13.00m                  
  2  Zurlo, Mark                 Bentley                       12.30m                  
---  Davis, Nick                 South Hadley                      ND                  
Men Shot Put Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Hunter, Nate                Northeastern                  18.24m                  
  2  Harrison, Richard           Greater Boston TC             17.13m                  
  3  Page, Michael               Northeastern                  13.97m                  
  4  Jablonski, Patrick          Northeastern                  13.70m                  
  5  Riley, Matt                 Phillips Exeter               13.00m                  
  6  Caprio, Steve               Northeastern                  12.74m                  
  7  Long, Steven                Bentley                       12.13m                  
  8  Burgoyne, Jim             48Twilight Throwers             11.79m                  
  9  Chang, Marcus               Bentley                       11.37m                  
 10  Ginthwain, Erik             Bentley                       10.99m                  
---  Mastone, Mark             18Unattached                      FOUL                  
Men Weight Throw Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  jussaume, steven          24Shore AC                      19.50m                  
  2  Isaacs, Aaron               ConnQuest                     18.76m                  
  3  Faboyede, Bamidele          Northeastern                  18.08m                  
  4  Iannetta, Alex              Northeastern                  16.07m                  
  5  Gambardella, Frank        22Unattached                    14.81m                  
  6  DiCiaccio, Thomas         19Unattached                    13.78m                  
  7  Anderson, Ian               Northeastern                  12.87m                  
  8  Caprio, Steve               Northeastern                  11.42m                  
  9  Mastone, Andrew           18Unattached                    10.75m                  
Mixed 3000 Meter Race Walk Open
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Vincent, Evan            M16Maine Racewalkers           14:55.06                  
  2  Taylor, Erin             W30South Texas Walking Club    15:41.07                  
  3  Swerdlow, Charles        M16Maine Racewalkers           15:59.94                  
  4  Peckiconis, Stephen      M49Cambridge Sports Union      16:16.73                  
  5  Dunn, Abby               W14LA Racewalkers              16:18.82                  
  6  Bernier, Christie        W16LA Racewalkers              16:23.94                  
  7  Court-Menendez, Nicole   W14LA Racewalkers              16:49.44                  
  8  epstein, larry           M50New England Walkers         16:50.02                  
  9  Fowler, Barry            M51CT Racewalkers              20:17.80                  
Mixed 60 Meter Dash Masters Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Travers, Michael         M50Mass Velocity                   8.25                  
  2  Kelly, Dan               M60Greater Boston TC               8.42                  
  3  Pollinger, Arnie         M49Mass Velocity                   8.61                  
  4  McDonough, Bill          M51Mass Velocity                   8.91                  
  5  Robinson, Bill           M45Mass Velocity                   9.15                  
---  Sumrell, Joseph          M49Unattached                        FS                  
Mixed 200 Yard Dash Masters
    Name                     Age  Team                         Finals          H#
Finals
  1  Needham, Michael         M48Mass Velocity                  25.45          2       
  2  Moore, Brian               MBlack and Tan Track Club       26.10          1       
  3  Taft, Tucker             M55Mass Velocity                  27.21          2       
  4  Kelly, Dan               M60Greater Boston TC              27.40          2       
  5  Robinson, Bill           M45Mass Velocity                  29.39          1       
  6  McDonough, Bill          M51Mass Velocity                  29.52          2       
  7  Discenza, Leonard        M51Unattached                     30.47          1       
Mixed 1 Mile Run Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  O'Leary, Joseph          M41Somerville Road Runners      4:36.74                  
  2  Cakouros, Jason          M43Hfc Striders                 4:38.56                  
  3  Collins, Bob               MBaa                          4:44.37                  
  4  Ménard, Dave             M23Baa                          5:24.50                  
  5  Dwyer, Wayne             M55Mystic Runners               5:27.91                  
  6  Bargmann, Joel           M56Greater Boston TC            5:28.88                  
  7  Discenza, Leonard        M51Unattached                   5:57.63                  
  8  Kolb, Tom                M53Gcs                          5:58.42                  
  9  Stirrat, Susan           W53Whirlaway                    6:42.81                  
Mixed Shot Put Masters Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Morse, Tim               M52Twilight Throwers             12.15m                  
  2  Burgoyne, Jim            M48Twilight Throwers             12.00m                  
Mixed Weight Throw Masters Masters
    Name                     Age  Team                         Finals
Finals
  1  Cahners, Bob             M66Unattached                    17.76m                  
  2  Morse, Tim               M52Twilight Throwers             15.84m                  
  3  Burgoyne, Jim            M48Twilight Throwers             10.36m                  




race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News