Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Williams Meet #1

Williamstown, MA, December 12, 2009

Vermont High School Track Meet

Vermont Indoor Track Association

  Fair Haven Union High School           ANAGER  8:04 AM  12/13/2009  Page 1
                           Williams Meet #1 - 12/12/2009
                                    12/12/2009
                                      Results
  Event 1  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Montello, Chelsea            Fair Haven                7.68q  1
  2 Polakowski, Katie            Essex High School         7.76q  5
  3 McLenithan, Shelby           MAU                       7.85q  1
  4 Iverson, Carissa             STJA                      8.01q  2
  5 Asanya, Chinelo              Essex High School         8.11q  6
  6 Charron, Jenna               Fair Haven                8.19q  2
  7 Frey, Carole                 RICE                      8.26   4
  8 Ward, Kyla                   Essex High School         8.33   7
  9 Schramm, Melissa             MAU                       8.48   6
 10 LeBlanc, Arielle             Rutland                   8.54   4
 10 Bevin, Austin                MAU                       8.54   5
 12 Bombardier, Kiarah           Rutland                   8.55   3
 13 Benner, Joy                  MAU                       8.57   3
 14 Dorion, Allison              Rutland                   8.60   7
 15 Murphy, Cassy                Fair Haven                8.68   3
 16 Rinaldo, Shanna              Fair Haven                8.83   6
 17 Madany, Baheeyah             MAU                       8.86   1
 18 Miller, Kelsey               Rutland                   8.94   6
 19 Markowski, Margaret          Rutland                   8.95   2
 20 Gunn, Emily                  Rutland                   9.01   7
 21 Beck, Lauren                 MAU                       9.03   6
 22 Whitman, Shelby              MAU                       9.07   4
 23 Resnick, Allison             Rutland                   9.11   6
 24 Meub, Annie                  Rutland                   9.12   2
 25 MacLauchlan, Shaina          Rutland                   9.26   5
 26 Maass, Claire                Rutland                   9.31   1
 27 Tatro, Alexis                MAU                       9.52   5
 28 Larson, Courtney             Fair Haven                9.54   4
 29 Kenny, Kayla                 Rutland                   9.69   7
 30 Hannah, Celeste              Rutland                   9.70   7
 31 Louras, Emily                Rutland                   9.97   7
 32 Monaghan, Charlotte          MAU                      10.00   3
 33 Whipple, Cassidy             Fair Haven               10.03   2
 34 Sandoval, Rachel             MAU                      11.28   3
  Event 1  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Montello, Chelsea            Fair Haven                7.68   10
  2 Polakowski, Katie            Essex High School         7.74    8
  3 McLenithan, Shelby           MAU                       7.86    6
  4 Asanya, Chinelo              Essex High School         8.12    4
  5 Iverson, Carissa             STJA                      8.19    2
  6 Charron, Jenna               Fair Haven                8.37    1
  Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 DiMambro, Michael            Essex High School         6.68q  2
  2 Bartlett, Zach               MAU                       6.99q  1
  3 Conchieri, Bryce             Essex High School         7.07q  8
  4 Huffert, Kyler               WUHS                      7.08q  6
  5 Martin, Ben                  RICE                      7.10q  5
  6 Link, Joel                   Fair Haven                7.13q  6
  7 Silber, Stephen              MAU                       7.17   3
  8 Conchieri, Kevin             Essex High School         7.24   8
  8 Sullivan, Jonathan           Rutland                   7.24   6
 10 Bardin, Kody                 Fair Haven                7.25   2
 11 Wilson, Adam                 Fair Haven                7.27   2
 12 Hoelscher, Hayden            Rutland                   7.30   5
 13 Vincent, Sean                Fair Haven                7.31   4
 13 Pelkey, Ryan                 Rutland                   7.31   5
 15 Duprey, Dustin               MAU                       7.33   1
 15 Nakazawa, Sho                STJA                      7.33   4
 17 Lebria, Eric                 Essex High School         7.36   8
 18 Newton, Brandt               STJA                      7.38   7
 19 Kiley, Dylan                 STJA                      7.42   7
 20 Cross, Alex                  MAU                       7.51   8
 21 Demetroules, Blair           Fair Haven                7.53   5
 22 Harrington, Dustin           Arlington VT              7.61   2
 23 Levins, Matt                 Rutland                   7.64   4
 24 Guarino, Jake                Rutland                   7.66   8
 24 Bow, Cameron                 MAU                       7.66   1
 26 Adams, Jim                   Fair Haven                7.68   1
 27 Grenier, Lucas               STJA                      7.70   6
 28 Wade, Killian                Arlington VT              7.73   7
 29 Legge, Chas                  Essex High School         7.75   1
 30 Shaw, Akash                  Rutland                   7.84   3
 31 Silver, Jake                 Fair Haven                7.96   3
 32 Vargas, Wesley               Fair Haven                7.98   7
 33 Lee, AL                      STJA                      7.99   7
 34 Medlan, Lucas                Rutland                   8.00   2
 35 St Cyr, Shayne               Essex High School         8.17   6
 36 Weiler, David                Arlington VT              8.25   2
 37 Kiley, Sullivan              STJA                      8.26   5
 38 Edwards, Nick                Bellows Falls Hi          8.29   4
 39 Howe, Michael                Rutland                   8.46   6
 40 Tam, Jason                   Essex High School         8.67   4
 41 Crossman, Bryce              Rutland                   9.43   7
 42 Gamble, Duncan               Arlington VT             10.37   5
  Event 2  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 DiMambro, Michael            Essex High School         6.71   10
  2 Bartlett, Zach               MAU                       6.88    8
  3 Conchieri, Bryce             Essex High School         7.00    6
  4 Huffert, Kyler               WUHS                      7.08    3
  ....Event 2  Boys 55 Meter Dash
  4 Martin, Ben                  RICE                      7.08    3
  6 Link, Joel                   Fair Haven                7.18    1
  Event 3  Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Montello, Chelsea            Fair Haven               45.50   8  10
  2 Brown, Lauren                STJA                     45.95   1   8
  3 Beagle, Becky                MAU                      47.49   8   6
  4 Schramm, Melissa             MAU                      47.64   5   4
  5 Dorion, Allison              Rutland                  49.04   4   2
  6 Resnick, Allison             Rutland                  49.87   5   1
  7 Li, Icy                      MAU                      50.27   8
  8 Miller, Kelsey               Rutland                  52.45   2
  9 Bombardier, Kiarah           Rutland                  52.55   7
 10 Markowski, Margaret          Rutland                  52.77   5
 11 Whitman, Shelby              MAU                      52.85   4
 12 LeBlanc, Arielle             Rutland                  53.06   1
 13 McLenithan, Shelby           MAU                      53.09   5
 14 Maass, Claire                Rutland                  53.25   1
 15 Beck, Lauren                 MAU                      53.48   3
 16 MacLauchlan, Shaina          Rutland                  54.95   7
 17 Harrington, Hillary          Bellows Falls Hi         55.46   7
 18 Hannah, Celeste              Rutland                  55.76   3
 19 Ouelette, Rebecca            Rutland                  56.37   2
 20 Gunn, Emily                  Rutland                  56.72   2
 21 Tatro, Alexis                MAU                      58.62   1
 22 Monaghan, Charlotte          MAU                      58.78   6
 23 Zhao, Laura                  STJA                     59.76   7
 24 Norman, Kelsey               Rutland                1:01.17   6
 25 Louras, Emily                Rutland                1:02.31   3
 26 Kenny, Kayla                 Rutland                1:02.61   2
 27 Cecchini, Kasey              Arlington VT           1:03.66   6
 28 Sweet, Laci                  Arlington VT           1:04.72   3
 29 Sandoval, Rachel             MAU                    1:08.07   6
  Event 4  Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bartlett, Zach               MAU                      38.57   8  10
  2 Rosse, Josh                  MAU                      38.69   8   8
  3 Conchieri, Bryce             Essex High School        39.20   1   6
  4 Newton, Brandt               STJA                     40.00   1   4
  5 Beltrand, Fernando           STJA                     40.18   5   2
  6 Huffert, Kyler               WUHS                     40.28   5   1
  7 Hoelscher, Hayden            Rutland                  40.81   4
  8 Punger, John                 Bellows Falls Hi         41.10   8
  9 Conchieri, Kevin             Essex High School        41.45   6
 10 Duprey, Dustin               MAU                      41.80   3
 11 Lee, AL                      STJA                     41.93   3
 12 Lebria, Eric                 Essex High School        41.96   6
 13 Kiley, Sullivan              STJA                     42.30   6
 14 Nakazawa, Sho                STJA                     42.41   4
  ....Event 4  Boys 300 Meter Dash
 15 Bow, Cameron                 MAU                      42.87   2
 16 Legge, Chas                  Essex High School        43.16   7
 17 Grenier, Lucas               STJA                     43.38   1
 18 Macias, Josh                 Bellows Falls Hi         44.05   4
 19 Guarino, Jake                Rutland                  44.65   5
 20 Yui, Hanley                  STJA                     45.62   6
 21 Wade, Killian                Arlington VT             45.66   2
 22 Lee, Ki Jung                 STJA                     45.80   3
 23 Silver, Jake                 Fair Haven               46.58   2
 24 Danielson, Jesse             STJA                     48.92   7
 25 Downing, Sean                Essex High School        49.42   5
 26 Koh, Bryan                   STJA                     52.37   3
 27 Terrel, Tyler                Bellows Falls Hi         53.71   7
 28 Tam, Jason                   Essex High School        53.76   7
 29 Crossman, Bryce              Rutland                  54.97   4
  Event 5  Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Park, Shannon                Fair Haven             1:45.39   10
  2 Wood, Paige                  Essex High School      1:53.83    8
  3 Frey, Carole                 RICE                   1:55.33    6
  4 Levine, Annie                Essex High School      1:55.55    4
  5 Pietrucha, Elizabeth         MAU                    1:56.50    2
  6 Hall, Shelbylynn             Fair Haven             1:59.85    1
  7 Hayes, Lindi                 STJA                   2:00.88
  8 Lemieux, Haley               MAU                    2:04.43
  9 Rodriguez, Wendy             Fair Haven             2:09.21
 10 Pereira, Elena               MAU                    2:10.22
 11 Hirsch, Mara                 MAU                    2:11.83
 12 Comalli, Nicole              MAU                    2:13.65
 13 Alexander, Erin              Fair Haven             2:14.03
 14 Hewitt, Aly                  Bellows Falls Hi       2:14.95
 15 Heflin, Allie                Fair Haven             2:16.48
 16 Rehm-Brandt, Marie           MAU                    2:21.80
 17 Mann, Quin                   MAU                    2:23.68
 18 Forster, Sarah               Fair Haven             2:28.13
 19 Mullins, Jade                Fair Haven             2:38.43
 20 Phillips, Katelyn            Fair Haven             2:41.70
  Event 6  Boys 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rosse, Josh                  MAU                    1:31.24   3  10
  2 Punger, John                 Bellows Falls Hi       1:32.08   3   8
  3 Caswell, James               MAU                    1:32.89   3   6
  4 Wilson, Zach                 Fair Haven             1:35.70   3   4
  5 Kennelly, Sean               Rutland                1:39.69   1   2
  6 Grey, Tyler                  Fair Haven             1:41.05   3   1
  7 Winseman, Graham             MAU                    1:41.34   3
  8 Caswell, John                MAU                    1:42.90   3
  9 Gray, Cody                   STJA                   1:45.83   1
 10 Kurtzner, Torrey             MAU                    1:47.54   3
  ....Event 6  Boys 600 Meter Run
 11 Wade, Killian                Arlington VT           1:47.83   2
 12 Schlosser, Kyle              STJA                   1:53.10   1
 13 Burd, Andrew                 Rutland                1:53.87   2
 14 Downing, Sean                Essex High School      1:54.93   2
 15 Phelps, Zach                 Rutland                1:54.96   1
 16 Mantiros, Nick               Rutland                1:57.66   3
 17 Xu, Jackie                   STJA                   1:57.97   2
 18 Tumminia, Marco              Fair Haven             1:58.53   1
 19 Haselton, Steve              STJA                   1:59.04   1
 20 Dundon, Mitchell             Fair Haven             2:01.80   2
 21 Weiler, David                Arlington VT           2:16.77   1
 22 Trevino, Joe                 Rutland                2:18.04   1
 23 Gamble, Duncan               Arlington VT           2:25.70   1
  Event 7  Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Legacy, Amber                MAU                    3:35.85   10
  2 Dempsey, Alyssa              Fair Haven             3:45.04    8
  3 Sleeman, Andrea              MAU                    3:46.19    6
  4 Joyal, Courtney              Fair Haven             4:19.41    4
  5 Zakrzewski, Alex             Arlington VT           4:36.75    2
  Event 8  Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughes, James                Rutland                2:48.19   10
  2 Harrington, Dustin           Arlington VT           2:56.87    8
  3 Smith, Ben                   Mt St Joseph           3:08.79    6
  4 Fuller, Brandon              STJA                   3:22.53    4
  5 Cleary, Ian                  STJA                   3:23.23    2
  6 Perry, Nathan                STJA                   3:35.24    1
  7 Phelps, Zach                 Rutland                3:41.75
  8 Anderson, David              Mt St Joseph           3:47.08
  9 Jackson, Austin              STJA                   3:48.19
 10 Jarrett, Thomas              STJA                   3:54.87
 11 Burd, Andrew                 Rutland                4:13.76
  Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Legacy, Amber                MAU                    5:59.27   10
  2 Childs, Morgan               Fair Haven             6:08.76    8
  3 Irons, Megan                 Fair Haven             6:51.59    6
  4 Norman, Kelsey               Rutland                6:53.07    4
  5 Baumgartner, Catie           Fair Haven             7:11.05    2
  6 Ouelette, Rebecca            Rutland                7:12.58    1
  7 Zakrzewski, Alex             Arlington VT           7:44.46
  Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Book, Nick                   Fair Haven             5:00.21   10
  2 Sanderson, Alec              Fair Haven             5:06.42    8
  3 Smith, Ben                   Mt St Joseph           5:09.83    6
  4 Guest, Xavier                Rutland                5:17.50    4
  5 Harris, Zach                 MAU                    5:18.50    2
  6 Nestor, Ian                  WUHS                   5:18.58    1
  7 Ward, Grady                  Essex High School      5:19.06
  8 Fuller, Brandon              STJA                   5:24.36
  9 Linowes, Jarrett             STJA                   5:44.18
 10 Tyl, Stephen                 Rutland                5:49.85
 11 Jarrett, Thomas              STJA                   5:50.87
 12 Perry, Nathan                STJA                   5:59.02
 13 Mantiros, Nick               Rutland                6:11.28
 14 Anderson, David              Mt St Joseph           6:15.12
  Event 13  Girls 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Polakowski, Katie            Essex High School         8.94   3  10
  2 Brown, Lauren                STJA                      9.76   3   8
  3 Childs, Melissa              Fair Haven               10.04   3   6
  4 Park, Shannon                Fair Haven               10.05   3   4
  5 Hodsen, Hannah               Bellows Falls Hi         10.12   3   2
  6 Murphy, Cassy                Fair Haven               10.57   2   1
  7 Della-Gratta, Kayla          Essex High School        11.19   1
  8 Ward, Kyla                   Essex High School        11.23   3
  9 Storck, Erin                 Essex High School        11.44   2
 10 Rinaldo, Shanna              Fair Haven               11.58   1
 11 Alexander, Erin              Fair Haven               11.63   1
 12 Pouliot, Katherine           Fair Haven               11.67   2
 13 Flannigan, Kaylie Ann        Fair Haven               12.04   2
 14 Hebib, Alma                  Essex High School        14.14   2
 15 Whipple, Cassidy             Fair Haven               16.23   1
  Event 14  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Atkins, David                Fair Haven                8.38   10
  2 Taggart, Joe                 Fair Haven                8.53    8
  3 Dundon, Mitchell             Fair Haven               10.49    6
  4 Kim, Sun-Woo                 STJA                     10.72    4
  Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fair Haven Union High School  'A'                   1:54.96   3  10
     1) Childs, Melissa                 2) Montello, Chelsea
     3) Charron, Jenna                  4) Park, Shannon
  2 Essex High School  'A'                              2:01.00   3   8
     1) Asanya, Chinelo                 2) Wood, Paige
  ....Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
     3) Ward, Kyla                      4) Della-Gratta, Kayla
  3 Bellows Falls High School  'A'                      2:05.32   3   6
     1) Hewitt, Aly                     2) Hodsen, Hannah
     3) Keck, Nina                      4) Palmisano, Ashley
  4 Mt. Anthony Union High School  'B'                 x2:05.93   2
     1) Benner, Joy                     2) Bevin, Austin
     3) Tatro, Alexis                   4) McLenithan, Shelby
  5 St. Johnsbury Academy  'A'                          2:06.07   2   4
     1) Brown, Lauren                   2) Hayes, Lindi
     3) Iverson, Carissa                4) Zhao, Laura
  6 Fair Haven Union High School  'C'                  x2:10.74   1
     1) Alexander, Erin                 2) Clark, Devin
     3) Joyal, Courtney                 4) Rodriguez, Wendy
  7 Mt. Anthony Union High School  'A'                  2:15.83   3   2
     1) Beagle, Becky                   2) Li, Icy
     3) Madany, Baheeyah                4) Schramm, Melissa
  8 Fair Haven Union High School  'B'                  x2:17.72   2
     1) Hall, Shelbylynn                2) Rinaldo, Shanna
     3) Whipple, Cassidy                4) Larson, Courtney
  9 Essex High School  'B'                             x2:23.75   1
     1) Storck, Erin                    2) Blanchard, Isabella
     3) Hebib, Alma                     4) Sopchak, Emma
  Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Essex High School  'A'                              1:40.36   3  10
     1) Krug, Mickey                    2) DiMambro, Michael
     3) Conchieri, Bryce                4) Conchieri, Kevin
  2 Fair Haven Union High School  'A'                   1:41.02   3   8
     1) Bardin, Kody                    2) Wilson, Adam
     3) Link, Joel                      4) Atkins, David
  3 Mt. Anthony Union High School  'A'                  1:43.32   3   6
     1) Kurtzner, Torrey                2) Bow, Cameron
     3) Cross, Alex                     4) Duprey, Dustin
  4 Fair Haven Union High School  'B'                  x1:46.70   2
     1) Hernandez, Derek                2) Taggart, Joe
     3) Demetroules, Blair              4) Adams, Jim
  5 Fair Haven Union High School  'C'                  x1:52.08   1
     1) Dundon, Mitchell                2) Silver, Jake
     3) Tumminia, Marco                 4) Grey, Tyler
  6 St. Johnsbury Academy  'C'                         x1:57.39   1
     1) Lee, Ki Jung                    2) Yui, Hanley
     3) Choi, William                   4) Koh, Bryan
  7 Bellows Falls High School  'A'                      1:57.49   2   4
     1) Punger, John                    2) Laliberte, Eric
     3) Macias, Josh                    4) Edwards, Nick
  Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fair Haven Union High School  'A'                   4:46.21    5
     1) Childs, Melissa                 2) Childs, Morgan
  ....Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
     3) Hall, Shelbylynn                4) Park, Shannon
  2 Mt. Anthony Union High School  'A'                  5:10.26    3
     1) Pietrucha, Elizabeth            2) Hirsch, Mara
     3) Lemieux, Haley                  4) Sleeman, Andrea
  3 Fair Haven Union High School  'B'                  x5:26.19
     1) Baumgartner, Catie              2) Alexander, Erin
     3) Heflin, Allie                   4) Irons, Megan
  Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fair Haven Union High School  'A'                   4:04.96   10
     1) Atkins, David                   2) Book, Nick
     3) Taggart, Joe                    4) Bardin, Kody
  2 Mt. Anthony Union High School  'A'                  4:07.89    8
     1) Rosse, Josh                     2) Caswell, James
     3) Harris, Zach                    4) Winseman, Graham
  3 St. Johnsbury Academy  'A'                          4:09.83    6
     1) Lee, Ki Jung                    2) Newton, Brandt
     3) Xu, Jackie                      4) Kiley, Sullivan
  Event 19  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fair Haven Union High School  'A'                  12:04.07    5
     1) Dempsey, Alyssa                 2) Irons, Megan
     3) Rodriguez, Wendy                4) Baumgartner, Catie
  2 Mt. Anthony Union High School  'A'                 12:36.30    3
     1) Mann, Quin                      2) Comalli, Nicole
     3) Rehm-Brandt, Marie              4) Pereira, Elena
  Event 20  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Johnsbury Academy  'A'                         10:43.72    5
     1) Schlosser, Kyle                 2) Fuller, Brandon
     3) Linowes, Jarrett                4) Cleary, Ian
  2 St. Johnsbury Academy  'B'                        x10:59.94
     1) Perry, Nathan                   2) Schwartz, Aaron
     3) Grenier, Lucas                  4) Haselton, Steve
  Event 21  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Morgan               Fair Haven             4-08.00    9
  1 Hodsen, Hannah               Bellows Falls Hi       4-08.00    9
  3 Sopchak, Emma                Essex High School     J4-08.00    6
  4 Polakowski, Katie            Essex High School      4-04.00    4
  5 Blanchard, Isabella          Essex High School      4-02.00    2
  6 Flannigan, Kaylie Ann        Fair Haven            J4-02.00    1
  7 Bevin, Austin                MAU                    3-08.00
  ....Event 21  Girls High Jump
  7 Rinaldo, Shanna              Fair Haven             3-08.00
  9 Whipple, Cassidy             Fair Haven             3-06.00
  9 Larson, Courtney             Fair Haven             3-06.00
  Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Silber, Stephen              MAU                    5-10.00   10
  2 Atkins, David                Fair Haven             5-08.00    8
  3 Krug, Mickey                 Essex High School     J5-08.00    6
  4 Sullivan, Jonathan           Rutland                5-06.00    4
  5 Linowes, Jarrett             STJA                   5-02.00    2
  6 Lebria, Eric                 Essex High School     J5-02.00    1
  7 McMahon, Michael             Rutland               J5-02.00
  8 Hernandez, Derek             Fair Haven            J5-02.00
  9 Richards, Jackson            Fair Haven             5-00.00
 10 Schlosser, Kyle              STJA                   4-08.00
 10 Hoelscher, Hayden            Rutland                4-08.00
 10 St Cyr, Shayne               Essex High School      4-08.00
 10 Cleary, Ian                  STJA                   4-08.00
 -- Howe, Michael                Rutland                     NH
 -- Xu, Jackie                   STJA                        NH
 -- Yui, Hanley                  STJA                        NH
 -- Pelkey, Ryan                 Rutland                     NH
 -- Danielson, Jesse             STJA                        NH
  Event 23  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Polakowski, Katie            Essex High School     15-08.00   10
  2 Montello, Chelsea            Fair Haven            14-02.00    8
  3 Beagle, Becky                MAU                  J14-02.00    6
  4 Brown, Lauren                STJA                  14-00.50    4
  5 Iverson, Carissa             STJA                  13-09.50    2
  6 Charron, Jenna               Fair Haven            13-00.00    1
  7 Li, Icy                      MAU                  J13-00.00
  8 Childs, Melissa              Fair Haven            12-08.75
  9 Benner, Joy                  MAU                   12-00.50
 10 Hayes, Lindi                 STJA                  11-11.00
 11 Harrington, Hillary          Bellows Falls Hi      11-06.00
 12 Baumgartner, Catie           Fair Haven            10-11.75
 13 Hewitt, Aly                  Bellows Falls Hi      10-11.50
 14 Hebib, Alma                  Essex High School     10-00.50
  Event 24  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DiMambro, Michael            Essex High School     20-07.00   10
  2 Silber, Stephen              MAU                   18-11.00    8
  3 Krug, Mickey                 Essex High School     18-06.50    6
  4 Bardin, Kody                 Fair Haven            18-05.00    4
  5 Kiley, Dylan                 STJA                  18-03.00    2
  ....Event 24  Boys Long Jump
  6 Hernandez, Derek             Fair Haven            18-02.00    1
  7 Link, Joel                   Fair Haven            18-01.00
  8 Sullivan, Jonathan           Rutland               17-09.00
  9 Beltrand, Fernando           STJA                  17-08.00
 10 Wade, Killian                Arlington VT          17-02.00
 11 Harrington, Dustin           Arlington VT          16-05.50
 12 Tyl, Stephen                 Rutland               16-03.50
 13 Wright, John                 Arlington VT          15-04.50
 14 Shaw, Akash                  Rutland               15-03.00
 15 Richards, Jackson            Fair Haven            14-10.00
 16 Yui, Hanley                  STJA                  14-08.50
 17 Winseman, Graham             MAU                   14-08.00
 18 Macias, Josh                 Bellows Falls Hi      14-07.00
 19 Dundon, Mitchell             Fair Haven            13-11.50
 20 Hoelscher, Hayden            Rutland               13-10.00
 21 Lee, AL                      STJA                  13-03.25
 22 Kim, Sun-Woo                 STJA                  12-03.50
 23 Rideout, Kody                Essex High School     11-05.50
 24 Weiler, David                Arlington VT          11-05.00
 25 Koh, Bryan                   STJA                  11-02.00
 26 Terrel, Tyler                Bellows Falls Hi      10-03.75
 -- Lee, Ki Jung                 STJA                      FOUL
  Event 25  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Liz               Fair Haven            27-07.75   10
  2 Madany, Baheeyah             MAU                   25-11.75    8
  3 Hayes, Lindi                 STJA                  25-04.25    6
  4 Joyal, Courtney              Fair Haven            24-10.50    4
  5 Murphy, Brooke               Fair Haven            24-00.50    2
  6 Iverson, Carissa             STJA                  23-08.25    1
  7 Sprague, Desiree             Bellows Falls Hi      22-02.75
  8 Sweet, Laci                  Arlington VT          21-01.00
  9 Pouliot, Katherine           Fair Haven            20-10.25
 10 Cecchini, Kasey              Arlington VT          20-00.75
 11 Zakrzewski, Alex             Arlington VT          19-04.25
 12 Goodine, Shannon             STJA                  18-07.75
 12 Zhao, Laura                  STJA                  18-07.75
 14 Kipp, Sydney                 MAU                   17-11.75
 15 Rogals, Michelle             Fair Haven            17-05.00
 16 Bronson, Celina              Fair Haven            16-01.75
  Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Nick                Bellows Falls Hi      36-03.00   10
  2 Hernandez, Kevin             Fair Haven            35-04.75    8
  3 Demetroules, Blair           Fair Haven            34-01.75    6
  4 Meub, Geordie                Rutland               32-09.50    4
  5 Wright, John                 Arlington VT          32-08.00    2
  6 Chamberlain, Louis           Fair Haven            32-06.50    1
  7 Harvey, Zak                  Fair Haven            32-03.25
  ....Event 26  Boys Shot Put
  8 Trites, Jeff                 MAU                   30-07.00
  9 Danielson, Jesse             STJA                  29-01.25
 10 Curran, Brian                Rutland               28-11.25
 11 Nicklien, Tucker             MAU                   23-01.50
 12 Peltier, Jeff                Fair Haven            21-06.25
 12 Jackson, Austin              STJA                  21-06.25
 14 Haselton, Steve              STJA                  18-07.00




race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News