Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

2009 Yale Interscholastic Track Classic

Coxe Cage - Yale University , CT, January 16, 2009

Day One Event Results

Results courtesy of First Time Out


Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/16/2009 11:01 PM
      27th  Yale Interscholastic  Track Classic - 1/16/2009 to 1/17/2009       
                          Coxe Cage,  Yale University                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 300 Meter Dash Connecticut
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1007 Marshalee Raynor    SO Weaver                   41.01   1 
  2  1005 Catherine Milledge  SR Weaver                   41.93   1 
  3   499 Jenna Wilborne      10 Hillhouse                42.05   2 
  4   724 Lauren Ventrella    SR Norwalk                  42.12   1 
  5   189 Tina Thomas         SR Classical Ma             42.29   2 
  6   493 Marlesha McClendon  12 Hillhouse                42.35   1 
  7    85 Nikki Kureczka      JR Berlin                   42.52   2 
  8   501 Katie Bobinski      SO Holy Cross               42.84  16 
  9   241 Charisma Green      JR Danbury                  42.95   4 
 10    49 Melinda Czaja        8 Bay Shore                43.00   3 
 11    88 Chantelle Deer      SO Bloomfield               43.07   3 
 12   186 Atayla Odems        JR Classical Ma             43.12   5 
 13    90 Tiffany Harrison    SO Bloomfield               43.25   5 
 14  1072 Latrice Hampton     SR Wilbur Cross             43.73   3 
 15   623 Jessica Oidtmann    SR Mercy                    43.83   4 
 16   243 Tamara Lynch        SR Danbury                  44.08  10 
 17  1062 CALLIE ARLO         SO Weston                   44.18   3 
 18  1013 Monica Yanez        JR West Haven               44.23   8 
 19   944 Olivia Massey       SR Staples                  44.36   7 
 20  1077 Tyler Maurice       SO Wilby                    44.51   4 
 21   498 Jasmine Wilborne    12 Hillhouse                44.62   4 
 22  1011 Ada Udaya           JR West Haven               44.66   6 
 23   618 Ali Muro            SO Masuk                    44.69   4 
 24   494 Brianna Sims         9 Hillhouse                44.88   6 
 25    91 Tobiann Lascelles   JR Bloomfield               45.00   5 
 26  1069 Kyle Lewis          SR Wethersfield             45.27   9 
 27   515 Cherish Richardson  SR Hyde Leadership          45.28   6 
 28   761 Danielle Quagliaro  SR Sacred Heart A           45.30   7 
 29   943 Erica Keyes         SR Staples                  45.32  11 
 30  1076 Taylor Strode       JR Wilbur Cross             45.43   2 
 31   609 Chris Charpentier   SR Masuk                    45.81   7 
 32   291 Lauren Kirschblum   SO East Lyme                45.96  10 
 33   187 Janel Rease         JR Classical Ma             46.01   9 
 34   240 Allie Bukowski      SO Danbury                  46.12  15 
 35  1012 Civoy Waller        JR West Haven               46.12   8 
 36   293 Maddy McDermott     FR East Lyme                46.24  12 
 37   933 Katie Burke         JR Staples                  46.24   8 
 38   613 Katie Garaffa       JR Masuk                    46.33  10 
 39   492 Lyasia Loyd         11 Hillhouse                46.39   6 
 40  1075 Kristen Perkins     SO Wilbur Cross             46.41   5 
 41   496 Monique Waller      10 Hillhouse                46.42  13 
 42   416 Grace Chmiel        SO Greenwich                46.47  11 
 43    22 Bisola Jimoh-Adewa  JR Amity                    46.48  12 
 44   658 Isobelle Hemmers    JR New Canaan               46.49  14 
 45   490 Isabella Edwards    12 Hillhouse                46.51   9 
 46   415 Claire .d'Etiveaud  FR Greenwich                46.57  16 
 47   934 Kelly Coyne         SR Staples                  46.72  15 
 48   295 Kelsey Ninteau      SR East Lyme                46.83  11 
 49   191 Sarah Wolliston     SR Classical Ma             47.11   8 
 50   940 Kelly Hussey        SO Staples                  47.12  15 
 51   162 Lynelle Schmidt     SR Cheshire                 47.20  11 
 52   754 Kyley Reed          FR Rocky Hill               47.22   8 
 53   368 Leah Temes          SR Fairfield Warde          47.30   5 
 54   296 Anika Pallan        FR East Lyme                47.45  13 
 55   753 Asyria Judd         FR Rocky Hill               47.45  12 
 56   742 Deguene Diop        SO Plainfield               47.52  10 
 57   740 Ina Azo             SO Plainfield               47.58  14 
 58   300 Amy Whitehouse      SO East Lyme                47.73  11 
 59   935 Elizabeth Driscoll  SO Staples                  47.80  10 
 60   419 Alison Kwan         FR Greenwich                47.95  16 
 61   299 Catie Stoddard      JR East Lyme                48.06  13 
 62    92 Brittany Rose       JR Bloomfield               48.10   7 
 63   751 Laura Guerrera      SR Rocky Hill               48.17  12 
 64    89 Nasheen Duffus      JR Bloomfield               48.20   7 
 65   758 Emma Kosmaczewski   JR Sacred Heart A           48.23  14 
 66    20 Alexandra Desir     JR Amity                    48.28  14 
 67   755 Kelsey Weber        FR Rocky Hill               48.30  13 
 68  1070 Kirby O'Keefe       FR Wethersfield             48.30  14 
 69   616 Marissa Maiolo      SO Masuk                    48.34   9 
 70   253 Alexa Tarantino     JR Darien                   48.44  16 
 71   181 Kimone Barton       FR Classical Ma             48.44  13 
 72  1010 Andrea Santos       JR West Haven               48.61  15 
 73   659 Macy Potter         FR New Canaan               48.70  12 
 74   622 Amanda Snajder      JR Masuk                    48.84  10 
 75   756 Frankie Brillante   JR Sacred Heart A           48.86  13 
 76    26 Megan Sheppard      JR Amity                    48.86  16 
 77    25 Christine Polydys   SR Amity                    49.05   9 
 78   302 Lexi Wuyke          JR East Lyme                49.09  16 
 79   288 Kate Boucher        SO East Lyme                49.29  16 
 80   660 Austin Ready        FR New Canaan               49.41  12 
 81   657 Felicity Blance     JR New Canaan               49.43  14 
 82   611 Laura Dellalana     SO Masuk                    49.58   8 
 83   292 Michele Lalonde     SO East Lyme                49.60  16 
 84   762 Arica Watford       SO Sacred Heart A           49.94  11 
 85   620 Katherine Nickdow   JR Masuk                    50.08  12 
 86   192 Cameah Wood         SO Classical Ma             50.40  13 
 87   661 Emilee Rohrs        JR New Canaan               50.63  14 
 88   937 Caroline Foster     FR Staples                  50.72  15 
 89  1008 Precious Bryant     JR West Haven               51.33   9 
 90   297 Nicole Schneider    JR East Lyme                51.41  15 
 91   298 Heather Siebert     JR East Lyme                52.03  15 
 92  1074 Jade McLean         JR Wilbur Cross             54.72   6 
 
Event 2  Boys 300 Meter Dash Connecticut
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   890 Austin VonOhlsen    SR Ridgefield               35.44   1 
  2   665 Keron Stoute        JR Manchester               35.75   2 
  3   662 Jacob DeValve       SR Manchester               35.77   2 
  4   221 Chris Rose          JR Classical Ma             35.93   1 
  5   280 Brendan Melanophy   SR Danbury                  36.08   3 
  6   800 Eric Kennedy        JR Northwest Cath.          36.14   4 
  7     1 Rudy Cowan          SR A.I. Prince              36.23   3 
  8     2 Josh Walton         SR A.I. Prince              36.35   4 
  9   901 Conor O'Brien       SR Rocky Hill               36.37   4 
 10   952 Josh Roman          SR Seymour                  36.37   3 
 11  1165 Dwayne Thomas       SR Weaver                   36.51   1 
 12   903 Aaron Radden        SR Sacred Heart             36.61   8 
 13   951 Tony Pastore        SR Seymour                  36.64   5 
 14  1233 Omar Whittington    SR Wilbur Cross             36.93   2 
 15   217 Wilis Knight        SR Classical Ma             37.05   1 
 16   500 Tim Moraghan        SR Greenwich                37.05  21 
 17   956 Garrett Sharnick    SR Seymour                  37.17   9 
 18  1221 Matt Lyhne          SR Wethersfield             37.30   5 
 19    29 Brian Kernan        JR Amity                    37.41   5 
 20    40 Yitao Zhang         SR Amity                    37.46   3 
 21   742 Chris Millisits     SR New Canaan               37.52  16 
 22  1167 Andre Wilson        SR Weaver                   37.55   5 
 23   305 Alexi Bello         SR Darien                   37.56   4 
 24   687 Chris Diehl         SR Masuk                    37.66   7 
 25   755 Nicholas Lindblom   SR New Milford              37.68   8 
 26   308 John Bolton         SR Darien                   37.74   6 
 27   266 Alan Burton         JR Danbury                  38.09  11 
 28  1083 Raphael Ray         SO Staples                  38.14   9 
 29   498 Michael Gallagher   SR Greenwich                38.15  11 
 30   567 Lanre Shogbola      10 Hillhouse                38.21  12 
 31   322 Nick Joosten        SR Darien                   38.21   9 
 32   281 Shane Mendelsohn    JR Danbury                  38.25   6 
 33   573 Rob McLam           JR Holy Cross               38.27  17 
 34   563 Steve DeJournett    10 Hillhouse                38.33   7 
 35    32 Andrew Prince       JR Amity                    38.47  10 
 36  1133 Keith Bond          FR Trumbull                 38.48  10 
 37   698 Alex Trump          JR Masuk                    38.49  13 
 38   188 Joe Gagliardi       SR Cheshire                 38.50  13 
 39   128 Jonathan Gentle     SR Bloomfield               38.56   6 
 40   684 Brandon Buchla      SR Masuk                    38.58  11 
 41   323 Kevin Knapp         SR Darien                   38.59   6 
 42   560 Kaheem Brown        12 Hillhouse                38.76   5 
 43  1134 Mark Veilos         JR Trumbull                 38.78  14 
 44   799 Alden Jasper        JR Northwest Cath.          38.81  11 
 45    35 Doron Schwartz      SR Amity                    38.86   6 
 46  1087 Felipe Turegano     SR Staples                  38.87  16 
 47   497 Alex Crist          SR Greenwich                38.94  21 
 48   738 John Corcoran       SR New Canaan               38.95  15 
 49   847 Josh Randeau        SO Plainfield               38.96  10 
 50   431 Diego Galvez        SR Fairfield Warde          38.99  13 
 51   902 Brian Smith         SR Rocky Hill               39.02  10 
 52  1226 Trevor Anderson     JR Wilbur Cross             39.06   7 
 53   187 Ryan Connolly       JR Cheshire                 39.11  12 
 54   267 Ta'Quan Chatman     JR Danbury                  39.11  14 
 55   696 Steve Ostaszewski   SR Masuk                    39.21  15 
 56  1082 Joseph Pepin        SR Staples                  39.23  14 
 57   802 Malik Miller        SR Norwalk                  39.25   7 
 58  1238 Devon Pruden        JR Wilby                    39.33   8 
 59   288 Dele Owoye          SO Danbury                  39.46  12 
 60   867 Andrew Boytos       JR Ridgefield               39.46  14 
 61   898 AJ Hodge            SR Rocky Hill               39.56   8 
 62   564 Oliver Lester       10 Hillhouse                39.58   9 
 63   561 Joel Clarke         10 Hillhouse                39.61  12 
 64  1076 Josh Henry          SR Staples                  39.62  13 
 65  1172 Travis Rose         JR West Haven               39.63   9 
 66  1078 Aaron Kliegman      JR Staples                  39.74  15 
 67   279 Matt McGarry        SR Danbury                  39.75  15 
 68   276 Henry Joyner        SR Danbury                  39.76  16 
 69   132 Naheem Myles        SR Bloomfield               39.83  11 
 70   739 Joe Costogan        SO New Canaan               39.85  17 
 71   740 Willy Gould         SO New Canaan               39.88  17 
 72   268 Kenny Crouch        JR Danbury                  39.88  11 
 73   124 Christopher Alcide  SR Bloomfield               39.94   9 
 74  1158 Jermaine Chong      SO Weaver                   40.13  12 
 75   275 Brandon John        SO Danbury                  40.21  14 
 76   309 Ben Burke           SO Darien                   40.30  13 
 77   432 kevin Gavey         SR Fairfield Warde          40.32  14 
 78   685 Anthony Calabrese   SO Masuk                    40.33  19 
 79   316 Corey Eppley        FR Darien                   40.36  18 
 80   851 James Turner        SR Plainfield               40.37  18 
 81  1173 Jakeel Smith        JR West Haven               40.43  12 
 82   865 Tim Beckert         SR Ridgefield               40.45  15 
 83   852 Steve Vanase        SR Plainfield               40.54  16 
 84   443 Jamie Rosten        SR Fairfield Warde          40.55  16 
 85   955 Taylor Searles      JR Seymour                  40.57  19 
 86   895 Mike Dance          SO Rocky Hill               40.65  18 
 87   689 Matt Fuller         SR Masuk                    40.68  20 
 88   286 Julian Moran        SO Danbury                  40.68  20 
 89   946 Adam Cheh           SR Seymour                  40.73  17 
 90   295 Mickey Shepard      SO Danbury                  40.79  19 
 91   758 Tim Sweeney         SR New Milford              40.88  12 
 92   750 Eugene Cheng        SR New Milford              40.91  17 
 93   896 Gerald Davis        FR Rocky Hill               40.93  18 
 94   315 Brent Eppley        JR Darien                   41.09  15 
 95   752 David Gasser        JR New Milford              41.13  17 
 96   900 Brennan O'Brien     FR Rocky Hill               41.19  18 
 97   741 Alex Millisits      SO New Canaan               41.21  17 
 98  1232 Markyle Meyers      SO Wilbur Cross             41.31   8 
 99   881 Ian Murdoch         JR Ridgefield               41.38  20 
100   270 Darlye-Michael Den  SO Danbury                  41.42  19 
101   125 Andre Anderson      SO Bloomfield               41.44  13 
102   562 Chris Daniels       12 Hillhouse                41.51  10 
103   688 Marc Friedman       SR Masuk                    41.57  16 
104   957 Connor Shugrue      JR Seymour                  41.69  19 
105  1163 Joseph Rivera       JR Weaver                   41.74  10 
106   283 Kevin Mesquita      SO Danbury                  41.83  19 
107   312 Brandon Coley       SO Darien                   41.88  13 
108   878 Connor McCarthy     JR Ridgefield               41.97   2 
109   216 Roussante Kitson    FR Classical Ma             42.03  11 
110   894 Nick Clerget        SR Rocky Hill               42.06  19 
111   686 Derek Chhiv         JR Masuk                    42.09  20 
112   272 John Fernandez      SO Danbury                  42.12  18 
113   298 Donald Stokes       JR Danbury                  42.19  18 
114   588 Justen Wilson       JR Hyde Leadership          42.24  21 
115  1169 Haasan Malik        JR West Haven               42.28  15 
116   680 Peter Adintori      JR Masuk                    42.32  20 
117   287 Danny Ngov          JR Danbury                  42.37  17 
118  1218 Matt Barry          FR Wethersfield             42.44  18 
119   695 Justin Nicolett     SR Masuk                    42.46  19 
120  1235 Matthew Levista     JR Wilby                    42.74  20 
121   127 Devin Crooks        SR Bloomfield               42.92  14 
122   310 Jack Bushell        JR Darien                   43.10  16 
123   301 Casey Wright        SO Danbury                  44.22  20 
124   882 Chris Nelson        FR Ridgefield               44.61  21 
125  1171 Richard Miller      SO West Haven               44.85  10 
126   135 Warren Wells        JR Bloomfield               45.37  16 
127  1227 Jevon Benjamin      FR Wilbur Cross             46.55   9 
128  1236 Allan Morgan        SO Wilby                    51.14  21 
 
Event 3  Girls 4x800 Meter Relay Connecticut
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Weston, CT  'A'                                     9:50.57  
  2 Danbury, CT  'A'                                    9:55.50  
  3 Portland  'A'                                      10:01.18  
  4 Masuk, CT  'A'                                     10:04.24  
  5 Wilton, CT  'A'                                    10:17.87  
  6 Trumbull, CT  'A'                                  10:22.96  
  7 Cheshire, CT  'A'                                  10:26.35  
  8 Hillhouse, CT  'A'                                 10:27.59  
  9 Fairfield Warde, CT  'A'                           10:29.44  
 10 Shelton, CT  'A'                                   10:30.31  
 11 New Canaan, CT  'A'                                10:40.52  
 12 Hamden, CT  'A'                                    10:45.16  
 13 Branford, CT  'A'                                  10:46.47  
 14 Newington, CT  'A'                                 10:54.52  
 15 Bloomfield, CT  'A'                                10:54.95  
 16 East Lyme, CT  'A'                                 11:01.97  
 17 Amity, CT  'A'                                     11:03.51  
 18 Mercy, CT  'A'                                     11:03.64  
 19 Hall, CT  'A'                                      11:10.38  
 20 Darien, CT  'A'                                    11:12.62  
 21 Holy Cross HS, CT  'A'                             11:28.96  
 22 Staples, CT  'A'                                   11:59.14  
 23 Seymour, CT  'A'                                   12:09.89  
 
Event 4  Boys 4x800 Meter Relay Connecticut
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Farmington. CT.  'A'                                8:31.15  
  2 Trumbull, CT  'A'                                   8:31.81  
  3 Hamden, CT  'A'                                     8:36.37  
  4 Rocky Hill, CT  'A'                                 8:39.09  
  5 New Canaan, CT  'A'                                 8:39.79  
  6 Staples, CT  'A'                                    8:42.02  
  7 Masuk, CT  'A'                                      8:43.38  
  8 Hall, CT  'A'                                       8:45.85  
  9 Fairfield Ludlowe, CT  'A'                          8:49.78  
 10 Weston, CT  'A'                                     8:58.05  
 11 Ridgefield, CT  'A'                                 9:09.66  
 12 Holy Cross HS, CT  'A'                              9:12.24  
 13 Shelton, CT  'A'                                    9:12.31  
 14 Darien, CT  'A'                                     9:12.47  
 15 Plainfield, CT  'A'                                 9:17.03  
 16 Danbury, CT  'A'                                    9:19.29  
 17 Newington, CT  'A'                                  9:54.26  
 18 Seymour, CT  'A'                                    9:54.35  
 
Event 5  Girls 4x200 Meter Relay Under 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tatnall School, DE  'A'                             1:49.57   1 
  2 Elwood/John Glenn, NY  'A'                          1:49.82   3 
  3 Cornwall, NY  'A'                                   1:50.30   1 
  4 Bloomfield, CT  'A'                                 1:50.49   8 
  5 St. Basil Academy, PA  'A'                          1:51.72   2 
  6 Weston, CT  'A'                                     1:51.84   1 
  7 Scotia-Glenville, NY  'A'                           1:51.85   1 
  8 East Lyme, CT  'A'                                  1:51.98   3 
  9 Masuk, CT  'A'                                      1:53.13   3 
 10 Wilton, CT  'A'                                     1:53.45   6 
 11 Berlin, CT  'A'                                     1:54.22   4 
 12 Fairfield Warde, CT  'A'                            1:54.78   2 
 13 Kutztown, PA  'A'                                   1:54.96   5 
 14 Iroquois, NY  'A'                                   1:55.11   2 
 15 Lyme-Old Lyme, CT  'A'                              1:56.04   7 
 16 Port Jefferson, NY  'A'                             1:56.24   4 
 17 Trumbull, CT  'A'                                   1:56.47   6 
 18 Wethersfield, CT  'A'                               1:57.16   3 
 19 Mark Sheehan, CT  'A'                               1:57.93   2 
 20 Schuylerville, NY  'A'                              1:58.27   6 
 21 Wilby, CT  'A'                                      1:58.51   6 
 22 Mohonasen, NY  'A'                                  1:58.80   5 
 23 Eastport South Manor, NY  'A'                       1:59.07   5 
 24 East Haven, CT  'A'                                 1:59.12   4 
 25 Somers, NY  'A'                                     1:59.35   4 
 26 Shoreham-Wading River, NY  'A'                      1:59.52   5 
 27 John F. Kennedy, NY  'A'                            2:02.58   7 
 28 Westhampton Beach, NY  'A'                          2:02.90   6 
 29 Mercy, CT  'A'                                      2:04.73   5 
 30 Tri-Valley Central School, NY  'A'                  2:06.18   7 
 31 Seymour, CT  'A'                                    2:07.87   8 
 32 Long Beach, NY  'A'                                 2:10.46   8 
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay Under 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hillhouse, CT  'A'                                  1:34.24   2 
  2 Elwood/John Glenn, NY  'A'                          1:34.43   2 
  3 Scotia-Glenville, NY  'A'                           1:34.47   1 
  4 Darien, CT  'A'                                     1:34.57   2 
  5 Tatnall School, DE  'A'                             1:35.15   8 
  6 Northwest Catholic, CT  'A'                         1:35.89   3 
  7 Xavier, CT  'A'                                     1:37.11   3 
  8 Enfield, CT  'A'                                    1:37.31   5 
  9 Wilby, CT  'A'                                      1:37.50   4 
 10 Weston, CT  'A'                                     1:37.92   2 
 11 New Canaan, CT  'A'                                 1:38.06   4 
 12 Trumbull, CT  'A'                                   1:38.09   6 
 13 Notre Dame of West Haven, CT  'A'                   1:38.11   4 
 14 Port Jefferson, NY  'A'                             1:38.21   3 
 15 Crosby, CT  'A'                                     1:38.33   1 
 16 East Haven, CT  'A'                                 1:38.58   1 
 17 East Greenwich, RI  'A'                             1:38.71   9 
 18 Mark Sheehan, CT  'A'                               1:38.91   1 
 19 Somers, NY  'A'                                     1:38.97   3 
 20 North Shore, NY  'A'                                1:39.16   5 
 21 John F. Kennedy, NY  'A'                            1:39.31   8 
 22 LaSalle Institute, NY  'A'                          1:39.83   7 
 23 Schuylerville, NY  'A'                              1:39.90   7 
 24 East Lyme, CT  'A'                                  1:40.32   7 
 25 Bronxville, NY  'A'                                 1:40.36   4 
 26 Rocky Hill, CT  'A'                                 1:40.52   6 
 27 Fairfield Warde, CT  'A'                            1:40.88   8 
 28 Wilton, CT  'A'                                     1:41.44   9 
 29 Stratford, CT  'A'                                  1:41.68   7 
 30 Berlin, CT  'A'                                     1:41.75   6 
 31 Cornwall, NY  'A'                                   1:42.45   5 
 32 A.I. Prince, CT  'A'                                1:42.69   4 
 33 Masuk, CT  'A'                                      1:42.82   6 
 34 Wethersfield, CT  'A'                               1:43.47   5 
 35 Greenwich Central, NY  'A'                          1:43.60   5 
 36 East Hampton, CT  'A'                               1:43.79   6 
 37 Lyme-Old Lyme, CT  'A'                              1:44.15   8 
 38 Iroquois, NY  'A'                                   1:44.65   7 
 39 Long Beach, NY  'A'                                 1:46.29   9 
 40 Mohonasen, NY  'A'                                  1:49.07   9 
 41 Tri-Valley Central School, NY  'A'                  1:51.29   9 
 
Event 7  Girls 4x800 Meter Relay Under 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bronxville, NY  'A'                                 9:48.54  
  2 Tatnall School, DE  'A'                             9:54.32  
  3 Scotia-Glenville, NY  'A'                          10:03.51  
  4 Cornwall, NY  'A'                                  10:09.53  
  5 Brewster, NY  'A'                                  10:10.94  
  6 Iroquois, NY  'A'                                  10:13.73  
  7 Somers, NY  'A'                                    10:24.23  
  8 Bayport Blue-Point, NY  'A'                        10:29.97  
  9 Greenwich Central, NY  'A'                         10:32.54  
 10 Weston, CT  'A'                                    10:45.13  
 11 St. Basil Academy, PA  'A'                         10:45.83  
 12 Lyme-Old Lyme, CT  'A'                             10:47.30  
 13 North Shore, NY  'A'                               10:54.44  
 14 Tri-Valley Central School, NY  'A'                 10:55.21  
 15 Shoreham-Wading River, NY  'A'                     11:04.14  
 16 Westhampton Beach, NY  'A'                         11:07.78  
 17 Eastport South Manor, NY  'A'                      11:17.90  
 18 Elwood/John Glenn, NY  'A'                         11:17.90  
 19 Wilbur Cross, CT  'A'                              11:28.63  
 20 Long Beach, NY  'A'                                11:29.17  
 21 Schuylerville, NY  'A'                             11:31.72  
 22 East Hampton, CT  'A'                              11:55.69  
 23 Classical Magnet, CT  'A'                          12:16.54  
 -- Seymour, CT  'A'                                        DNF  
 
Event 8  Boys 4x800 Meter Relay Under 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Scotia-Glenville, NY  'A'                           8:15.79  
  2 Science Skills, NY  'A'                             8:16.97  
  3 Brewster, NY  'A'                                   8:19.85  
  4 LaSalle Institute, NY  'A'                          8:31.13  
  5 Great Valley, PA  'A'                               8:35.56  
  6 Darien, CT  'A'                                     8:37.95  
  7 Lyme-Old Lyme, CT  'A'                              8:39.58  
  8 Cornwall, NY  'A'                                   8:39.68  
  9 Wilton, CT  'A'                                     8:42.39  
 10 Tatnall School, DE  'A'                             8:46.03  
 11 Long Beach, NY  'A'                                 8:48.39  
 12 Somers, NY  'A'                                     8:50.33  
 13 Wilbur Cross, CT  'A'                               8:51.80  
 14 Bayport Blue-Point, NY  'A'                         8:52.89  
 15 East Greenwich, RI  'A'                             8:53.95  
 16 Bronxville, NY  'A'                                 8:54.03  
 17 East Lyme, CT  'A'                                  8:54.70  
 18 Fitch, CT  'A'                                      9:05.00  
 19 Bloomfield, CT  'A'                                 9:27.31  
 20 Fairfield Warde, CT  'A'                            9:34.12  
 21 East Hampton, CT  'A'                               9:43.61  
 22 Tri-Valley Central School, NY  'A'                  9:49.90  
 
Event 9  Girls 4x400 Meter Relay Connecticut
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bloomfield, CT  'A'                                 4:07.20   1 
  2 Danbury, CT  'A'                                    4:08.04   2 
  3 Weston, CT  'A'                                     4:08.70   1 
  4 Hillhouse, CT  'A'                                  4:10.63   1 
  5 Mercy, CT  'A'                                      4:17.79   1 
  6 Staples, CT  'A'                                    4:19.74   1 
  7 Ledyard, CT  'A'                                    4:21.79   2 
  8 East Lyme, CT  'A'                                  4:24.98   3 
  9 Trumbull, CT  'A'                                   4:25.28   2 
 10 Conard, CT  'A'                                     4:25.41   4 
 11 Masuk, CT  'A'                                      4:26.13   3 
 12 Fairfield Warde, CT  'A'                            4:26.63   1 
 13 Fitch, CT  'A'                                      4:26.65   2 
 14 Wilton, CT  'A'                                     4:28.41   3 
 15 Sacred Heart Academy, CT  'A'                       4:29.51   3 
 16 Holy Cross HS, CT  'A'                              4:31.62   4 
 17 Hall, CT  'A'                                       4:31.74   4 
 18 Cheshire, CT  'A'                                   4:32.55   2 
 19 Seymour, CT  'A'                                    4:33.18   4 
 20 New Canaan, CT  'A'                                 4:34.13   4 
 21 Wethersfield, CT  'A'                               4:34.34   4 
 22 Shelton, CT  'A'                                    4:34.63   3 
 23 Newington, CT  'A'                                  4:54.98   4 
 
Event 10  Boys 4x400 Meter Relay Conn. Large
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Weaver, CT  'A'                                     3:25.85   1 
  2 Wethersfield, CT  'A'                               3:31.54   1 
  3 Wilbur Cross, CT  'A'                               3:32.84   1 
  4 Trumbull, CT  'A'                                   3:38.35   1 
  5 Hillhouse, CT  'A'                                  3:39.60   2 
  6 Fitch, CT  'B'                                      3:43.25   3 
  7 Staples, CT  'A'                                    3:43.49   2 
  8 East Lyme, CT  'A'                                  3:44.21   2 
  9 Amity, CT  'A'                                      3:44.75   2 
 10 Hall, CT  'A'                                       3:45.72   1 
 11 Shelton, CT  'A'                                    3:48.75   3 
 12 Crosby, CT  'A'                                     3:53.43   3 
 13 Danbury, CT  'A'                                    4:02.05   2 
 14 Newington, CT  'A'                                  4:05.28   3 
 15 Masuk, CT  'A'                                      4:10.34   3 
 16 Ridgefield, CT  'A'                                 4:10.89   2 
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay Conn. Small
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 A.I. Prince, CT  'A'                                3:31.95   1 
  2 Ledyard, CT  'A'                                    3:39.22   1 
  3 Rocky Hill, CT  'A'                                 3:43.39   1 
  4 Fairfield Warde, CT  'A'                            3:51.04   2 
  5 Darien, CT  'A'                                     3:51.49   2 
  6 Plainfield, CT  'A'                                 3:53.53   1 
  7 Weston, CT  'A'                                     3:55.39   2 
  8 Holy Cross HS, CT  'A'                              3:56.35   2 
  9 Wilby, CT  'A'                                      3:59.49   1 
 10 Seymour, CT  'A'                                    4:29.26   2 
 
Event 12  Girls 4x400 Meter Relay under 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Classical Magnet, CT  'A'                           4:11.10   1 
  2 Bronxville, NY  'A'                                 4:12.34   1 
  3 Westerly, RI  'B'                                   4:12.36   5 
  4 Wilton, CT  'A'                                     4:13.49   2 
  5 Cornwall, NY  'A'                                   4:18.39   2 
  6 Somers, NY  'A'                                     4:18.83   1 
  7 Bloomfield, CT  'A'                                 4:19.24   1 
  8 East Greenwich, RI  'A'                             4:20.89   4 
  9 Weston, CT  'A'                                     4:20.96   2 
 10 Great Valley, PA  'A'                               4:22.66   3 
 11 Eastport South Manor, NY  'A'                       4:25.72   6 
 12 Wilbur Cross, CT  'A'                               4:26.48   2 
 13 New Canaan, CT  'A'                                 4:26.78   5 
 14 Tatnall School, DE  'A'                             4:27.44   2 
 15 St. Basil Academy, PA  'A'                          4:28.24   4 
 16 Mark Sheehan, CT  'A'                               4:29.27   5 
 17 Scotia-Glenville, NY  'A'                           4:33.36   4 
 18 East Hampton, CT  'A'                               4:33.73   3 
 19 East Lyme, CT  'A'                                  4:36.36   5 
 20 Friends Academy, NY  'A'                            4:37.31   4 
 21 Elwood/John Glenn, NY  'A'                          4:40.06   3 
 22 Lyme-Old Lyme, CT  'A'                              4:41.92   6 
 23 Rocky Hill, CT  'A'                                 4:41.93   6 
 24 Shoreham-Wading River, NY  'A'                      4:42.47   3 
 25 Bayport Blue-Point, NY  'A'                         4:43.87   5 
 26 Ledyard, CT  'A'                                    4:45.34   6 
 27 Westhampton Beach, NY  'A'                          4:47.89   3 
 28 North Shore, NY  'A'                                4:54.70   6 
 29 Tri-Valley Central School, NY  'A'                  4:56.34   4 
 30 Schuylerville, NY  'A'                              4:56.37   4 
 31 Long Beach, NY  'A'                                 5:04.62   6 
 32 Greenwich Central, NY  'A'                          5:28.04   5 
 
Event 13  Boys 4x400 Meter Relay under 400
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 LaSalle Institute, NY  'A'                          3:36.38   1 
  2 Port Jefferson, NY  'A'                             3:40.96   1 
  3 North Shore, NY  'A'                                3:42.34   2 
  4 Schuylerville, NY  'A'                              3:42.60   3 
  5 Scotia-Glenville, NY  'A'                           3:46.62   2 
  6 John F. Kennedy, NY  'A'                            3:47.02   3 
  7 Bayport Blue-Point, NY  'A'                         3:48.42   1 
  8 Weston, CT  'A'                                     3:52.89   2 
  9 Tatnall School, DE  'A'                             3:53.52   2 
 10 Bloomfield, CT  'A'                                 3:55.05   1 
 11 Lyme-Old Lyme, CT  'A'                              4:00.57   3 
 12 Tri-Valley Central School, NY  'A'                  4:10.52   3 
 13 Greenwich Central, NY  'A'                          4:21.42   3 
 
Event 14  Boys 4x400 Meter Relay 400-600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Westerly, RI  'A'                                   3:40.11   1 
  2 Mark Sheehan, CT  'A'                               3:40.35   1 
  3 Great Valley, PA  'A'                               3:40.58   1 
  4 All Hallows, NY  'A'                                3:43.18   3 
  5 Cornwall, NY  'A'                                   3:43.63   2 
  6 Somers, NY  'A'                                     3:45.74   1 
  7 Wilton, CT  'A'                                     3:50.94   2 
  8 Fitch, CT  'A'                                      3:54.11   2 
  9 East Hampton, CT  'A'                               3:59.03   2 
 10 Ledyard, CT  'A'                                    4:03.65   3 
 11 Wethersfield, CT  'A'                               4:08.12   3 
 12 Seymour, CT  'A'                                    4:19.12   3 
 
Event 15  Girls Distance Medley Connecticut
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Naugatuck, CT  'A'                                 12:48.87  
  2 Hamden, CT  'A'                                    12:58.55  
  3 Immaculate, CT  'A'                                13:02.16  
  4 Branford, CT  'A'                                  13:19.50  
  5 Danbury, CT  'A'                                   13:20.49  
  6 Hall, CT  'A'                                      13:22.12  
  7 East Lyme, CT  'A'                                 13:22.12  
  8 Shelton, CT  'A'                                   13:33.80  
  9 New Fairfield, CT  'A'                             13:50.05  
 10 Staples, CT  'A'                                   14:05.27  
 11 Fitch, CT  'A'                                     14:12.11  
 12 Ledyard, CT  'A'                                   14:27.20  
 13 Holy Cross HS, CT  'A'                             15:00.46  
 -- Lyme-Old Lyme, CT  'A'                                  DNF  
 
Event 16  Boys Distance Medley Connecticut
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Weston, CT  'A'                                    10:48.11  
  2 Shelton, CT  'A'                                   10:49.96  
  3 Hamden, CT  'A'                                    10:51.14  
  4 Fitch, CT  'A'                                     10:57.66  
  5 Hall, CT  'A'                                      10:58.33  
  6 Conard, CT  'A'                                    11:08.64  
  7 Masuk, CT  'A'                                     11:32.38  
  8 Staples, CT  'A'                                   11:39.27  
  9 Ledyard, CT  'A'                                   11:44.47  
 10 East Lyme, CT  'A'                                 12:00.10  
 11 Wethersfield, CT  'A'                              12:02.85  
 12 Holy Cross HS, CT  'A'                             12:22.82  
 
Event 17  Girls Distance Medley Under 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bronxville, NY  'A'                                12:25.01  
  2 St. Basil Academy, PA  'A'                         12:40.56  
  3 Greenwich Central, NY  'A'                         12:42.88  
  4 Shoreham-Wading River, NY  'A'                     13:01.51  
  5 Scotia-Glenville, NY  'A'                          13:03.36  
  6 Wilton, CT  'A'                                    13:17.06  
  7 Brewster, NY  'A'                                  13:18.04  
  8 Great Valley, PA  'A'                              13:19.19  
  9 Schuylerville, NY  'A'                             13:23.38  
 10 East Hampton, CT  'A'                              13:53.35  
 11 Chittenango, NY  'A'                               13:53.73  
 12 Tri-Valley Central School, NY  'A'                 13:57.17  
 13 Bayport Blue-Point, NY  'A'                        13:58.12  
 14 Long Beach, NY  'A'                                15:20.52  
 15 Classical Magnet, CT  'A'                          16:28.36  
 -- Westhampton Beach, NY  'A'                              DNF  
 
Event 18  Boys Distance Medley Under 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Great Valley, PA  'A'                              10:51.51  
  2 Scotia-Glenville, NY  'A'                          11:05.45  
  3 Bayport Blue-Point, NY  'A'                        11:06.23  
  4 Science Skills, NY  'A'                            11:08.42  
  5 North Shore, NY  'A'                               11:08.76  
  6 Brewster, NY  'A'                                  11:25.41  
  7 Long Beach, NY  'A'                                11:29.57  
  8 Port Jefferson, NY  'A'                            11:29.81  
  9 Chittenango, NY  'A'                               11:32.13  
 10 All Hallows, NY  'A'                               11:35.56  
 11 Cornwall, NY  'A'                                  11:35.95  
 12 LaSalle Institute, NY  'A'                         11:42.48  
 13 Wilton, CT  'A'                                    11:52.51  
 14 Schuylerville, NY  'A'                             11:52.77  
 15 Tatnall School, DE  'A'                            12:13.88  
 16 East Hampton, CT  'A'                              12:18.67  
 17 Tri-Valley Central School, NY  'A'                 12:38.42  
 18 Classical Magnet, CT  'A'                          13:24.99  
 
Event 19  Girls Distance Medley Championship
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Burnt Hills-Ballston Lake, NY  'A'                 11:59.71  
  2 North Shore, NY  'A'                               12:00.32  
  3 Tatnall School, DE  'A'                            12:14.15  
  4 Saratoga Springs, NY  'A'                          12:14.79  
  5 Shenendehowa, NY  'A'                              12:17.43  
  6 Cornwall, NY  'A'                                  12:19.60  
  7 Monroe-Woodbury, NY  'A'                           12:21.84  
  8 Norwich Free Academy, CT  'A'                      12:36.94  
  9 Syosset, NY  'A'                                   12:39.73  
 10 Westerly, RI  'A'                                  12:43.79  
 11 Washingtonville, NY  'A'                           12:47.45  
 12 Bay Shore, NY  'A'                                 12:49.33  
 -- Glastonbury, CT  'A'                                    DNF  
 
Event 20  Boys Distance Medley Championship
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Westerly, RI  'A'                                  10:17.50  
  2 Georgetown Prep, MD  'A'                           10:19.05  
  3 Burnt Hills-Ballston Lake, NY  'A'                 10:24.23  
  4 Northport, NY  'A'                                 10:28.41  
  5 Shaker, NY  'A'                                    10:35.84  
  6 Amity, CT  'A'                                     10:38.39  
  7 Washingtonville, NY  'A'                           10:38.91  
  8 Port Washington, NY  'A'                           10:42.62  
  9 Saratoga Springs, NY  'A'                          10:47.09  
 10 New Fairfield, CT  'A'                             10:56.59  
 
Event 21  Girls Distance Medley Over 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Massapequa, NY  'A'                                12:43.18  
  2 Curtis, NY  'A'                                    12:43.69  
  3 Northport, NY  'A'                                 12:46.46  
  4 Conard, CT  'A'                                    12:48.07  
  5 Darien, CT  'A'                                    12:58.23  
  6 Downingtown West, PA  'A'                          13:08.41  
  7 Carmel, NY  'A'                                    13:09.28  
  8 Danbury, CT  'A'                                   13:09.60  
  9 Shaker, NY  'A'                                    13:15.17  
 10 St. Anthonys, NY  'A'                              13:23.53  
 11 Colonie, NY  'A'                                   13:30.37  
 12 Manchester, CT  'A'                                13:32.37  
 13 Wall, NJ  'A'                                      13:52.37  
 14 Wallkill, NY  'A'                                  14:24.86  
 15 Clarence, NY  'A'                                  14:31.44  
 16 Middle Country, NY  'A'                            14:33.00  
 17 Mac Arthur, NY  'A'                                14:33.56  
 18 Sanford H Calhoun, NY  'A'                         14:40.16  
 19 Kenmore East, NY  'A'                              16:31.35  
 -- Yorktown, NY  'A'                                       DNF  
 
Event 22  Boys Distance Medley Over 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Massapequa, NY  'A'                                10:57.30  
  2 Carmel, NY  'A'                                    11:00.24  
  3 Monroe-Woodbury, NY  'A'                           11:02.84  
  4 Middle Country, NY  'A'                            11:05.38  
  5 Midwood, NY  'A'                                   11:08.24  
  6 Curtis, NY  'A'                                    11:13.64  
  7 Hempfield, PA  'A'                                 11:13.76  
  8 Downingtown West, PA  'A'                          11:14.20  
  9 Sanford H Calhoun, NY  'A'                         11:19.19  
 10 Syosset, NY  'A'                                   11:19.53  
 11 Norwich Free Academy, CT  'A'                      11:32.42  
 12 Wallkill, NY  'A'                                  11:41.59  
 13 Manchester, CT  'A'                                11:44.91  
 14 Wall, NJ  'A'                                      12:02.19  
 15 Yorktown, NY  'A'                                  12:03.52  
 16 Kenmore East, NY  'A'                              12:11.18  
 17 Uniondale, NY  'A'                                 12:14.97  
 18 Clarence, NY  'A'                                  12:20.73  
 19 Mohonasen, NY  'A'                                 12:31.34  
 -- Bay Shore, NY  'A'                                       DQ  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay Over 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Monroe-Woodbury, NY  'A'                            4:10.57   1 
  2 Cardinal Spellman, NY  'A'                          4:12.61   1 
  3 Mac Arthur, NY  'A'                                 4:13.57   1 
  4 Darien, CT  'A'                                     4:13.77   1 
  5 Shaker, NY  'A'                                     4:14.27   2 
  6 Columbia, NY  'A'                                   4:16.60   2 
  7 Half Hollow Hills West, NY  'A'                     4:16.65   1 
  8 St. Anthonys, NY  'A'                               4:21.48   2 
  9 Guilderland, NY  'A'                                4:23.43   3 
 10 Colonie, NY  'A'                                    4:24.83   3 
 11 West Seneca West, NY  'A'                           4:27.93   3 
 12 Bay Shore, NY  'A'                                  4:28.56   3 
 13 Massapequa, NY  'A'                                 4:29.50   2 
 14 Middle Country, NY  'A'                             4:31.18   2 
 15 Cranston West, RI  'A'                              4:32.10   4 
 16 Manchester, CT  'A'                                 4:33.00   4 
 17 Niskayuna, NY  'A'                                  4:35.26   3 
 18 Syosset, NY  'A'                                    4:35.64   4 
 19 Sanford H Calhoun, NY  'A'                          4:39.47   4 
 20 East Meadow, NY  'A'                                4:40.13   5 
 21 Hall, CT  'A'                                       4:40.24   5 
 22 Yorktown, NY  'A'                                   4:41.54   4 
 23 Wallkill, NY  'A'                                   4:47.72   5 
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay 600-800
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Middle Country, NY  'A'                             3:33.79   1 
  2 Samuel J. Tilden, NY  'A'                           3:37.25   1 
  3 Cardinal Spellman, NY  'A'                          3:37.33   1 
  4 Conard, CT  'A'                                     3:43.78   2 
  5 Sanford H Calhoun, NY  'A'                          3:50.00   1 
  6 Wall, NJ  'A'                                       3:55.12   2 
  7 Wallkill, NY  'A'                                   3:57.71   2 
  8 Clarence, NY  'A'                                   3:59.93   2 
  9 Hall, CT  'A'                                       4:09.22   2 
 
Event 25  Boys 4x400 Meter Relay Over 800
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Shenendehowa, NY  'A'                               3:29.39   1 
  2 Shaker, NY  'A'                                     3:30.18   1 
  3 Uniondale, NY  'A'                                  3:33.70   1 
  4 Monroe-Woodbury, NY  'A'                            3:34.52   1 
  5 Yorktown, NY  'A'                                   3:38.04   2 
  6 Glastonbury, CT  'A'                                3:38.47   2 
  7 Massapequa, NY  'A'                                 3:39.08   1 
  8 East Meadow, NY  'A'                                3:39.75   2 
  9 Port Washington, NY  'A'                            3:40.48   3 
 10 Manchester, CT  'A'                                 3:40.55   3 
 11 Mac Arthur, NY  'A'                                 3:43.34   3 
 12 Hartford Public, CT  'A'                            3:44.60   3 
 13 Colonie, NY  'A'                                    3:47.49   2 
 14 Danbury, CT  'A'                                    3:47.94   2 
 15 Bay Shore, NY  'A'                                  3:50.28   3 
 16 West Seneca West, NY  'A'                           3:50.57   3 
 
Event 26  Girls 4x800 Meter Relay Over 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 East Meadow, NY  'A'                                9:43.45   1 
  2 Shaker, NY  'A'                                     9:48.36   1 
  3 Monroe-Woodbury, NY  'A'                            9:56.05   1 
  4 St. Anthonys, NY  'A'                              10:00.27   1 
  5 Bay Shore, NY  'A'                                 10:04.79   1 
  6 Mac Arthur, NY  'A'                                10:08.98   1 
  7 St. John the Baptist, NY  'A'                      10:11.31   1 
  8 Darien, CT  'A'                                    10:13.86   1 
  9 West Seneca West, NY  'A'                          10:18.96   1 
 10 Half Hollow Hills West, NY  'A'                    10:19.24   2 
 11 Midwood, NY  'A'                                   10:23.92   2 
 12 Clarence, NY  'A'                                  10:24.39   2 
 13 Massapequa, NY  'A'                                10:30.14   1 
 14 Danbury, CT  'A'                                   10:35.67   2 
 15 Manchester, CT  'A'                                10:59.58   2 
 16 Sanford H Calhoun, NY  'A'                         11:17.75   2 
 17 Middle Country, NY  'A'                            11:23.26   2 
 18 Hall, CT  'A'                                      11:30.13   2 
 19 Yorktown, NY  'A'                                  11:46.10   2 
 
Event 27  Boys 4x800 Meter Relay Over 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Danbury, CT  'A'                                    8:15.11  
  2 Shaker, NY  'A'                                     8:30.78  
  3 Sanford H Calhoun, NY  'A'                          8:35.26  
  4 Midwood, NY  'A'                                    8:35.62  
  5 Colonie, NY  'A'                                    8:44.20  
  6 Monroe-Woodbury, NY  'A'                            8:45.12  
  7 East Meadow, NY  'A'                                8:46.22  
  8 Clarence, NY  'A'                                   8:47.15  
  9 New Milford, CT  'A'                                8:56.61  
 10 Niskayuna, NY  'A'                                  8:57.08  
 11 Massapequa, NY  'A'                                 8:57.33  
 12 Mac Arthur, NY  'A'                                 8:57.76  
 13 Middle Country, NY  'A'                             8:58.41  
 14 Uniondale, NY  'A'                                  9:07.51  
 15 Bay Shore, NY  'A'                                  9:12.80  
 16 Yorktown, NY  'A'                                   9:14.20  
 17 Wallkill, NY  'A'                                   9:15.47  
 18 Hall, CT  'A'                                       9:26.78  
 19 Ridgefield, CT  'A'                                 9:27.03  
 20 Port Washington, NY  'A'                            9:48.13  
 
Event 28  Girls 4x200 Meter Relay Over 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 St. John the Baptist, NY  'A'                       1:47.97   1 
  2 Cardinal Spellman, NY  'A'                          1:48.12   1 
  3 Midwood, NY  'A'                                    1:49.03   2 
  4 Darien, CT  'A'                                     1:50.20   1 
  5 Niskayuna, NY  'A'                                  1:50.28   1 
  6 Glastonbury, CT  'A'                                1:51.42   2 
  7 Monroe-Woodbury, NY  'A'                            1:52.49   2 
  8 Wallkill, NY  'A'                                   1:53.49   2 
  9 West Haven, CT  'A'                                 1:53.55   3 
 10 Shaker, NY  'A'                                     1:53.80   3 
 11 St. Anthonys, NY  'A'                               1:54.54   3 
 12 Colonie, NY  'A'                                    1:54.60   4 
 13 Bay Shore, NY  'A'                                  1:54.69   3 
 14 East Meadow, NY  'A'                                1:56.63   5 
 15 Middle Country, NY  'A'                             1:57.56   4 
 16 Yorktown, NY  'A'                                   1:57.74   4 
 17 Half Hollow Hills West, NY  'A'                     1:58.11   4 
 18 Wall, NJ  'A'                                       1:58.13   4 
 19 Conard, CT  'A'                                     1:58.35   5 
 20 Manchester, CT  'A'                                 1:59.30   5 
 21 West Seneca West, NY  'A'                           2:01.07   6 
 22 Clarence, NY  'A'                                   2:02.49   6 
 23 Mac Arthur, NY  'A'                                 2:02.97   5 
 24 Sanford H Calhoun, NY  'A'                          2:04.94   6 
 25 Hall, CT  'A'                                       2:05.30   6 
 26 Kenmore East, NY  'A'                               2:07.93   6 
 
Event 29  Boys 4x200 Meter Relay Over 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Monroe-Woodbury, NY  'A'                            1:33.79   1 
  2 Shaker, NY  'A'                                     1:35.46   1 
  3 Glastonbury, CT  'A'                                1:36.33   2 
  4 Danbury, CT  'A'                                    1:37.61   1 
  5 Guilderland, NY  'A'                                1:37.65   5 
  6 Wallkill, NY  'A'                                   1:39.23   2 
  7 Mac Arthur, NY  'A'                                 1:39.32   3 
  8 Hall, CT  'A'                                       1:39.64   2 
  9 Bay Shore, NY  'A'                                  1:39.73   5 
 10 Niskayuna, NY  'A'                                  1:39.87   3 
 11 Sanford H Calhoun, NY  'A'                          1:40.15   4 
 12 Clarence, NY  'A'                                   1:40.33   4 
 13 Manchester, CT  'A'                                 1:40.88   3 
 14 Yorktown, NY  'A'                                   1:41.13   2 
 15 Conard, CT  'A'                                     1:41.58   3 
 16 Hartford Public, CT  'A'                            1:43.20   4 
 17 West Haven, CT  'A'                                 1:44.66   4 
 -- Wall, NJ  'A'                                            DQ   5  Passing out of zone.
 -- Cardinal Spellman, NY  'A'                               DQ   1  Throwing the baton



race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News