Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

2nd Annual Chipmunk Run for ALS

Upton, MA, March 8, 2008

Overall

Place	Name	           Town	      	Age Group	   Time
1	Bob Bishop	 Attleboro	40+ M		17:24:00
2	Pat Mullarkey	 Mendon	       	U19 M		17:37:00
3	Andrew Majkut	 Upton		U19 M		17:50:00
4	William Lukas	 Mendon		U19 M		17:57:00
5	David Granato	 Upton		U19 M		18:01:00
6	John Brown	 Northbridge	40+ M		18:02:00
7	Brian Martel	 Uxbridge	U19 M		18:42:00
8	Michael Maloney	 Douglas	20-39 M		18:44:00
9	Ben Charpentier	 Upton		U19 M		18:44:00
10	Ryan Carrara	 Hudson		20-39 M		18:49:00
11	Trish Hillary	 Smithfield, RI	40+ F		18:55:00
12	Adam Freund	 Mendon		U19 M		19:05:00
13	Larry Olsen	 Hopedale	40+ M		19:09:00
14	Emily Berner	 Milford	U19 F		19:23:00
15	Justin Hunt	 Upton		U19 M		19:29:00
16	Kevin Hillary	 Greenville, RI	40+ M		19:31:00
17	Tim Sabean	 Mendon		U19 M		19:35:00
18	Lisa Danielson	 Shrewsbury	20-39 F		19:58:00
19	John Dumont	 Hopedale	40+ M		19:59:00
20	Parker Mitchell	 Upton		U19 M		20:02:00
21	Tyler Grace	 Mendon		U19 M		20:31:00
22	Jason Hopkins	 Mendon		U19 M		21:07:00
23	Brian Breeden	 Worcester	U19 M		21:14:00
24	Mary Holt-Wilson Westwood	20-39 F		21:19:00
25	Joshua Egan	 Charlton	20-39 M		21:48:00
26	Tom McMullin	 Uxbridge	U19 M		22:06:00
27	Don Morin	 Mendon		40+ M		22:13:00
28	Greg Granato	 Upton		40+ M		22:37:00
28	Nathaniel Marcum Watertown	20-39 M		22:42:00
30	Joanna Accorsini Mendon		U19 F		22:47:00
31	Tyler Kenney	 Upton		U19 M		23:42:00
32	Jim Sullivan	 North Grafton	20-39 M		23:51:00
33	John-Henry Fitzgerald		U19 M		23:55:00
34	Charles Alessi	 Upton		40+ M		23:56:00
35	Mark Lavallee	 Franklin	40+ M		24:01:00
36	Brendan Coffey	 Hopedale	U19 M		24:06:00
37	Jim Pignatiello	 Uxbridge	40+ M		24:08:00
38	Steven Granato	 Upton		U19 M		24:14:00
39	Jeff Deiana	 Uxbridge	40+ M		24:23:00
40	Mike McGovern	 Mendon		U19 M		24:26:00
41	Kevin Murphy	 Mendon		40+ M		24:27:00
42	Keith Boisseau	 Whitinsville	20-39 M		24:33:00
43	Keven Caitlin	 Uxbridge	20-39 M		24:37:00
44	Kevin Coskie	 Upton		U19 M		24:56:00
45	Bill Leaver			40+ M		24:58:00
46	Mary Lynn LeClair		40+ F		24:59:00
47	Susan Granato	 Upton		20-39 F		25:00:00
48	Julie Jussaume	 Brighton	20-39 F		25:03:00
49	Kate Annunziato	 Mendon		U19 F		25:18:00
50	Sam Garwood	 Upton		U19 M		25:19:00
51	Sarah Minsk	 Mendon		20-39 F		25:24:00
52	Kelsey Fitzgerald Upton		U19 F		25:35:00
53	Christie Walker	 Melrose	20-39 F		26:00:00
54	Ann Peisch	 Hopkinton	40+ F		26:02:00
55	Chuck Penfield	 Mendon		40+ M		26:22:00
56	Kelly Pigott	 Upton		U19 F		26:30:00
57	Michael Brodeur	 Upton		40+ M		26:31:00
58	John Parker	 Milford	40+ M		26:33:00
59	Ann-Meg White	 Grafton	40+ F		26:41:00
60	Katie Wright	 South Grafton	20-39 F		27:00:00
61	JoAnn Wrobel	 Westborough	40+ F		27:04:00
62	Jodi Dion	 N.Attleboro	40+ F		27:15:00
63	Sherry Brown	 Northbridge	40+ F		27:16:00
64	Debbie Riley	 Fiskdale	40+ F		27:19:00
65	Judy Bergeron	 N.Attleboro	40+ F		27:20:00
66	Richard Zbrozek	 Berlin, CT	40+ M		27:29:00
67	Richard Wardrip	 N.Providence	40+ M		27:36:00
68	Jeffrey Rogers	 Upton		U19 M		27:56:00
69	Jack Rosen	 Upton		U19 M		27:57:00
70	Tracee Cosma-Briggs Uxbridge	20-39 F		28:24:00
71	Stephanie Wilson Upton		20-39 F		28:25:00
72	Derek Lister	 Upton		U19 M		28:29:00
73	Conor Rielly	 Upton		U19 M		28:41:00
74	Kelsey Reilly	 Upton		U19 F		28:46:00
75	Caitlin Sullivan North Grafton	20-39 F		28:48:00
76	Kristina Dalio	 Mendon		U19 F		28:49:00
77	Emily Wheet	 Mendon		U19 F		28:51:00
78	Molly Flynn	 Mendon		U19 F		28:55:00
79	Emily Holder	 Mendon		U19 F		28:55:90
80	Julie Landmann	 South Boston	40+ M		29:35:00
82	John Rapp	 Upton		U19 M		30:11:00
83	Sam Leone	 Mendon		U19 M		30:11:42
84	Dorene Landry	 Douglas	20-39 F		30:32:00
85	Ann Sterry	 Watertown	20-39 F		32:29:00
86	Ellen Clifford	 Blackstone	40+ F		33:04:00
87	Kathy Brosnahan	 Douglas	40+ F		33:05:00
88	Emily Fitzgerald Wayland	U19 F		34:59:00
89	Lindsey Marshall Medford	20-39 F		34:59:70
90	Katelynn Leonard Melrose	20-39 F		35:18:00
91	Frank Skaggs	 Upton		U19 M	
92	Mark Granato	 Upton		U19 M




race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News