Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hyannis Sprint 1 Triathlon

Hyannis, MA, June 14, 2008

[Individual Results | Team Results | Elite Results | Age Group Results ]

Special Division Results


                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2008 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 14, 2008         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================


               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 10 - 19

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Patrick Sullivan             72  16 M   East Bridgewater MA     1:04:23         
    2 Jonathan Di Cesare           74  12 M   Cobleskill NY           1:15:04         
    3 Stephen Branam               92  18 M   Ayer MA                 1:16:25         
    4 Carl Mahon                   96  19 M   Stow MA                 1:23:02         

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 20 - 29

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Scott Chuda                 109  22 M   Saugus MA                 57:33         
    2 Patrick McEvoy              190  27 M   New York NY             1:05:12         
    3 Daniel Rector               118  23 M   New Bedford MA          1:05:49         
    4 Matthew Ditrolio            874  24 M   Norton MA               1:06:22         
    5 Bryan McGowan               124  24 M   Cambridge MA            1:06:35         
    6 Ryan Bell                   151  26 M   Quincy MA               1:06:49         
    7 Michael Dean                204  28 M   Waltham MA              1:07:39         
    8 Adam Rivard                 105  21 M   Somers CT               1:08:31         
    9 Mark Latter                 907  24 M   Nantucket MA            1:08:44         
   10 Stephen McDonald            144  25 M   Weymouth MA             1:11:42         
   11 Eric Setzer                 219  28 M   Franklin MA             1:11:58         
   12 Ryan Braastad               152  26 M   Brighton MA             1:12:00         
   13 Christopher Moeckel         125  24 M   Lancaster MA            1:13:08         
   14 Thomas Kollar               163  26 M   Cambridge MA            1:13:53         
   15 Rich Sienkowski             195  27 M   Stamford CT             1:14:22         
   16 Anthony Guidarelli          112  22 M   Schenectady NY          1:14:44         
   17 Cassander Gilmore           101  20 M   Rochester NY            1:15:37         
   18 Matthew Brousse             153  26 M   Boston MA               1:16:09         
   19 Jeffrey Schrumm             194  27 M   Brighton MA             1:16:32         
   20 Andrew McKay                166  26 M   Brighton MA             1:16:51         


               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 30 - 39

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Jay Peabody                 320  33 M   Acton MA                1:04:12         
    2 Thomas Degraan              290  32 M   Sandwich MA             1:05:00         
    3 Mark Damico                 334  34 M   Watertown MA            1:06:08         
    4 Peter Racheotes             322  33 M   Brighton MA             1:09:01         
    5 Alessandro Pagani           504  39 M   Lexington MA            1:10:27         
    6 Andrew Richards             278  31 M   Weymouth MA             1:11:13         
    7 Jamie McLaughlin            343  34 M   Boston MA               1:12:33         
    8 Gabriel Lopez Calva         384  36 M   Brookline MA            1:12:53         
    9 Robert Eagan                313  33 M   Watertown MA            1:13:10         
   10 Patrik Outericky            275  31 M   Plymouth MA             1:13:18         
   11 Jordan Greenberg            339  34 M   Duxbury MA              1:13:23         
   12 Kenneth Chartier            333  34 M   Tyngsboro MA            1:13:36         
   13 David Kelley                298  32 M   Somerville MA           1:13:53         
   14 Martin Polinski             900  34 M   Wrentham MA             1:14:25         
   15 Michael Cirillo             438  38 M   Hudson MA               1:14:47         
   16 Robert Nossa                501  39 M   Upper Montclair NJ      1:14:53         
   17 Jared Stabach               326  33 M   E Falmouth MA           1:15:22         
   18 Jeff D'Agostino             870  31 M   Lowell MA               1:15:23         
   19 Jeff Salmeri                393  36 M   S Easton MA             1:15:26         
   20 Louis Sassone               279  31 M   Marstons Mills MA       1:15:56         

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 40 - 49

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Kamm Meehan                 650  45 M   Arlington MA            1:05:15         
    2 Charlie Hamilton            643  45 M   Provincetown MA         1:08:09         
    3 John Phillips               586  42 M   Wellesley MA            1:08:58    2:00 
    4 Robert Miller               868  45 M   Centerville MA          1:13:12         
    5 Timothy Timmermann          873  44 M   Norwell MA              1:13:19         
    6 George Tenaglia             630  44 M   Braintree MA            1:13:25         
    7 John Schnorr                629  44 M   Portsmouth RI           1:13:26         
    8 Tim Harris                  902  41 M   Beverly MA              1:14:09    2:00 
    9 Michael Gardikas            697  48 M   Winthrop MA             1:14:15         
   10 Carl Gorski                 526  40 M   Vernon CT               1:14:47         
   11 Sean Plummer                561  41 M   Forestdale MA           1:16:27         
   12 Bruce Carmell               713  49 M   Plymouth MA             1:19:10         
   13 William Joyce               550  41 M   Canton MA               1:20:03         
   14 Geoffrey Barter             633  45 M   Dorchester MA           1:21:15         
   15 Paul Foley                  620  44 M   Mansfield MA            1:22:35         
   16 Bruce Folsom                857  46 M   Ashby MA                1:23:13         
   17 Jeff Wright                 632  44 M   Plymouth MA             1:25:51         
   18 James Zupkofska             616  44 M   Weymouth MA             1:26:16         
   19 Michael Rutherford          542  40 M   N Reading MA            1:26:21         
   20 Robert Layman               608  43 M   N Reading MA            1:26:22         


               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 50 - 59

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Wayne Guyther               758  52 M   Vineyard Haven MA       1:11:02         
    2 Steven Knigge               880  50 M   Bourne MA               1:12:31    2:00 
    3 Tom Meek                    798  58 M   W Simsbury CT           1:19:37         
    4 Ronald Halterman            777  55 M   Uxbridge MA             1:24:03         
    5 Richard Cormier             776  55 M   Sandwich MA             1:24:40         
    6 Douglas Oliveira            761  52 M   Norwood MA              1:24:45         
    7 Luke Corablis               795  58 M   Attleboro MA            1:25:28         
    8 Richard Meelia              805  59 M   Walpole MA              1:26:27         
    9 Frank Divittorio            737  50 M   Mendon MA               1:29:42         
   10 Stephen Fitzgerald          781  56 M   Walpole MA              1:31:17         
   11 Nulsen Smith                791  57 M   Newton MA               1:31:52         
   12 Dan Gorman                  771  54 M   Plymouth MA             1:35:38         
   13 Robert McCormick            768  53 M   Stoughton MA            1:36:02         
   14 Ramin Khoshatefeh           754  52 M   Bosrton MA              1:42:15         
   15 Duncan Winter               787  56 M   Lake Placid NY          1:56:34         
   16 Robert Dunn                 842  58 M   Sandwich MA             1:57:20         

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 60 - 69

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Thomas Nally                817  60 M   Hubbardston MA          1:16:44         
    2 Ira Sills                   820  62 M   Cambridge MA            1:19:51         
    3 Neil Hannon                 814  60 M   Saratoga Springs NY     1:22:37         
    4 Peter Kennedy               819  62 M   Quincy MA               1:32:59         

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 70 - 79

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

              MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 80 & OVER

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 




                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2008 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 14, 2008         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================


              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 10 - 19

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Stephanie John              917  19 F   Worcester MA            1:19:55         
    2 Nicole Hamilton              85  17 F   Lexington MA            1:22:06         
    3 Laura Dibonaventura          93  19 F   Lincoln RI              1:48:48    2:00 

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 20 - 29

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Elizabeth Turner            130  24 F   Boston MA               1:09:09         
    2 Ashley Manlove              892  27 F   Jamaica Plain MA        1:13:08         
    3 Carolyn Leonard             187  27 F   S Boston MA             1:15:23         
    4 Maria Gannett               100  20 F   E Sandwich MA           1:15:25         
    5 Kristin Roberts             171  26 F   Newport RI              1:20:00         
    6 Claire Dooley               180  27 F   Newport RI              1:20:01         
    7 Whitney Withington          854  23 F   Plymouth MA             1:20:06         
    8 Lauren Barsanti             200  28 F   Somerville MA           1:20:48         
    9 Kerri Frick                 222  29 F   Jamaica Plain MA        1:22:17         
   10 Christie Jones              140  25 F   Newton MA               1:22:22         
   11 Tilke Judd                  915  27 F   Cambridge MA            1:22:59         
   12 Leah Walach                 107  21 F   Smithfield RI           1:23:06         
   13 Keri Yanovich               148  25 F   Boston MA               1:23:07         
   14 Caitlin Driscoll            158  26 F   Allston MA              1:23:10         
   15 Anita Kim                   186  27 F   Lexington MA            1:23:54         
   16 Callie Rose                 103  20 F   Westwood MA             1:23:54         
   17 Jessica Dizio               110  22 F   McLean VA               1:24:15         
   18 Kate Venezia                131  24 F   Newport RI              1:26:44         
   19 Allison Rose                128  24 F   Westwood MA             1:27:25         
   20 Colleen Barrett             199  28 F   Weston MA               1:28:24         


              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 30 - 39

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Kristen Hennessy            862  33 F   Kingston MA             1:08:06         
    2 Kelly Parent                276  31 F   Stow MA                 1:09:29         
    3 Emily Hostetler             272  31 F   Boston MA               1:14:01         
    4 Sonya Roeloffzen            431  37 F   Malden MA               1:14:26         
    5 Marcela Pouliot             389  36 F   Edgartown MA            1:19:39         
    6 Judy Phillips               506  39 F   Brewster MA             1:20:37         
    7 Lenore Herget               242  30 F   Weymouth MA             1:20:37         
    8 Erica Coffin                901  33 F   Somerville MA           1:21:06    2:00 
    9 Lisa Perry                  460  38 F   Duxbury MA              1:21:29         
   10 Kristin Feeley              379  36 F   Hingham MA              1:23:58         
   11 Beth Murphy                 497  39 F   N Falmouth MA           1:24:10         
   12 Laurie Roche                464  38 F   Marshfield MA           1:24:31         
   13 Suzanne Bauer               308  33 F   Egg Harbor Township NJ  1:26:11         
   14 Kendra Kern                 845  33 F   New York NY             1:28:07         
   15 Colleen Gaffney             317  33 F   Boston MA               1:29:10         
   16 Rebecca MacQuarrie          243  30 F   Brighton MA             1:29:26         
   17 Edita Salmeri               348  34 F   S Easton MA             1:29:35         
   18 Jerica Mazzaferro           424  37 F   Cambridge MA            1:29:54         
   19 Teresa Moore                455  38 F   N Easton MA             1:30:17         
   20 Stacey Leverone             450  38 F   Billerica MA            1:30:27         

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 40 - 49

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Maureen Pantos              612  43 F   Plymouth MA             1:09:16         
    2 Kate Ashton                 690  48 F   Mamaroneck NY           1:13:41         
    3 Jennifer Lockwood           581  42 F   Winchester MA           1:17:56         
    4 Lisa Perna                  687  47 F   Medfield MA             1:18:28         
    5 Janet Nightingale           671  46 F   Randolph MA             1:21:43         
    6 Kathleen Hutchins           623  44 F   Florence MA             1:22:25         
    7 Tanya Duff                  523  40 F   Barnstable MA           1:25:12         
    8 Lisa Smith                  614  43 F   Centerville MA          1:25:13         
    9 Jacqueline Morrissey        534  40 F   Groveland MA            1:27:29         
   10 Mary Jane Rogers            717  49 F   Edgartown MA            1:28:36         
   11 Julie Lombardo              582  42 F   Milford MA              1:31:43         
   12 Renee Prentice              588  42 F   Arnold MD               1:35:37         
   13 Cathy Costa                 664  46 F   Winchester MA           1:35:43         
   14 Beth Termini                678  46 F   Boxford MA              1:43:21         
   15 Elizabeth Carey             596  43 F   N Attleboro MA          1:44:47         

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 50 - 59

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Mary Hannon                 730  50 F   Saratoga Springs NY     1:23:43         
    2 Jane Judge                  744  51 F   Marshfield Hills MA     1:29:40         
    3 Jesse Reznikow              807  59 F   Brookline MA            1:38:47         
    4 Regina St John              774  54 F   Hudson MA               1:39:44         
    5 Angelika Melien             806  59 F   Hampden NA              1:50:55         
    6 Rosemary Basson             755  52 F   E Freetown MA           1:53:48         
    7 Seana Gaherin               843  50 F   Sandwich MA             2:00:10         

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 60 - 69

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 


              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 70 - 79

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

             FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 80 & OVER

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 




                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2008 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 14, 2008         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================


                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 10 - 19

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 20 - 29

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Tim Curran                  839  24 M   Beverly MA              1:08:27         
    2 Colin Lacey                 143  25 M   Brighton MA             1:15:37         
    3 David Keeney                162  26 M   Jamaica Plain MA        1:18:07         

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 30 - 39

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Nathan Dennis               861  33 M   Doveton, Australia      1:00:52         
    2 Robert Flaherty             482  39 M   Mashpee MA              1:01:34         
    3 Greg Lewis                  383  36 M   Boston MA               1:03:13         
    4 Greg Hartel                 271  31 M   Falmouth MA             1:09:29         
    5 Stephen Dickie              881  32 M   Newport RI              1:10:55         
    6 David Allen                 440  38 M   Norwell MA              1:12:13         
    7 Dennis Murphy               456  38 M   N Falmouth MA           1:12:15         
    8 Frederick Malloy            385  36 M   Wellesley MA            1:13:41         
    9 John McCabe                 386  36 M   Shrewsbury MA           1:15:07         
   10 Jeff Melville               362  35 M   N Andover MA            1:15:28         
   11 Daren Compton               309  33 M   Waquoit MA              1:15:57         
   12 Jeffrey Burrell Jr          263  31 M   Quincy MA               1:17:47         
   13 Tim Blanchard               404  37 M   Bridgewater MA          1:18:01         
   14 Michael Labonte Jr          846  31 M   Watertown MA            1:18:03         
   15 Christopher Silva           434  37 M   Marlborough MA          1:29:55         
   16 Curt Hunnewell              381  36 M   Boston MA               1:31:29         
   17 Tim Dolan                   376  36 M   S Boston MA             1:31:30         
   18 Erik Anderson               351  35 M   Brookline MA            1:36:55         
   19 Jim Owens                   459  38 M   Wheaton IL              1:59:54         


                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 40 - 49

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Jim Hayes                   715  49 M   Weymouth MA             1:02:11         
    2 Stephen Meneely             903  48 M   Marshfield MA           1:04:10         
    3 Charlie Abrahams            912  43 M   Boston MA               1:06:20         
    4 Brian Fernandes             682  47 M   Plymouth MA             1:07:39         
    5 Lawrance Oconnor            611  43 M   Cambridge MA            1:11:18         
    6 Ken Losordo                 684  47 M   Teaticket MA            1:15:51         
    7 Bill Elcholzer              877  43 M   Princeton MA            1:16:32         
    8 Arne Thompsen               544  40 M   Weymouth MA             1:17:24         
    9 Chip Greer                  642  45 M   Newton MA               1:17:52         
   10 Pete Ledoux                 553  41 M   Marshfield MA           1:19:35         
   11 James Ranney                540  40 M   Nantucket MA            1:21:46         
   12 Bill Peloso                 654  45 M   Stamford CT             1:22:31         
   13 Kevin McCarthy              703  48 M   Plymouth MA             1:24:37         
   14 William Roster              564  41 M   Salem MA                1:25:55         
   15 William Broderick           517  40 M   Douglas MA              1:27:54         
   16 Phil Barrows                709  49 M   Canton MA               1:28:53         
   17 John Deforge                603  43 M   Quincy MA               1:29:14         
   18 John Fernandes              920  45 M   Taunton MA              1:34:03         
   19 James Dawson                695  48 M   Canton MA               1:34:50         

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 50 - 59

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Glenn Richards              801  58 M   Holden MA               1:09:56         
    2 Gary Carter                 726  50 M   Lakeville MA            1:10:44    2:00 
    3 Mick Natoli                 733  50 M   Salem NH                1:12:23         
    4 Paul Lazzaro                773  54 M   Walpole MA              1:18:59         
    5 Ronald Winner               786  56 M   Hyannis MA              1:23:27         
    6 Andy Levine                 782  56 M   Cambridge MA            1:32:32         
    7 Joseph Long                 746  51 M   Scituate MA             1:43:02         

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 60 - 69

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 70 - 79

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                  AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 80 & OVER

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 




                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2008 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 14, 2008         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================


                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 10 - 19

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 20 - 29

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Melissa Pharr               127  24 F   Boston MA               1:13:03         

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 30 - 39

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Lizzy Adams                 439  38 F   Mattapoisett MA         1:10:12         
    2 Michele Fox                 483  39 F   Andover MA              1:16:00         
    3 Wendy Wroblewski            258  30 F   Brighton MA             1:24:31         
    4 Danielle Dutton             335  34 F   Nashua NH               1:31:27         
    5 Katherine Schwab            366  35 F   Hopedale MA             1:32:12         
    6 Nectaria Kordan             301  32 F   Milford MA              1:33:12         
    7 Beth Flaherty               380  36 F   Vineyard Haven MA       1:36:09         
    8 Julie Rising                463  38 F   Cambridge MA            1:38:45         
    9 Sharon Collins Hazley       479  39 F   Kingston MA             1:39:19    2:00 
   10 Lianne Borax                473  39 F   Fayville MA             1:40:41         

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 40 - 49

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Sheryl Brown                691  48 F   Yarmouthport MA         1:34:05         

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 50 - 59

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Kathleen Mulkevy            894  53 F   Westwood MA             1:36:09         
    2 Anne Milito                 778  55 F   Plainville MA           2:06:28         

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 60 - 69

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 70 - 79

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                    AWARD DIVISION FOR FILLYS 80 & OVER

Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 







race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News