Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Autumn on the Sound

West Haven , CT, October 14, 2007

Results

Courtesy of The Last Mile Race Mgt

Email timing@thelastmileracing.com

Results courtesy of the The Last Mile Racing LLC


                               Autumn On The Sound
                  West Haven, CT October 14th 2007 10:00am
                      Results by: The Last Mile Racing
                               Weather: Sunny 50's 
                                 Overall winners
                         Men: Place Male Winner Tom Sassi
                      Women: Place Female Winner Susan Baxter

Place No.  Div/Tot  Sex/Tot  Age S Name                 City                St Time    Pace  
===== ==== ======== ======== === = ==================== =================== == ======= ===== 
    1  152   1/27     1/99    46 M TOM Sassi            Stamford            CT   17:58  5:47 
    2   48   1/6      2/99    28 M Kevin Woodin         West Haven          CT   18:37  6:00 
    3  191   2/27     3/99    40 M ROBERT Halloran      Branford            CT   19:00  6:07 
    4    3   1/19     4/99    38 M Kurt Ogren           Hamden              CT   19:05  6:09 
    5  180   2/6      5/99    20 M MATT Klein           New Haven           CT   19:16  6:13 
    6  130   1/10     1/63    45 F SUSAN Baxter         Oxford              CT   19:58  6:26 
    7   15   3/27     6/99    47 M Kurt De Guzman       New Haven           CT   19:59  6:26 
    8  164   4/27     7/99    40 M RAY Goskowski        Bridgeport          CT   20:03  6:28 
    9   79   1/20     8/99    57 M JAY Wilson           Beacon Falls        CT   20:10  6:30 
   10  119   5/27     9/99    49 M DAVE Chameides                                20:18  6:32 
   11   89   2/19    10/99    37 M MARK Edwards         East Haven          CT   20:21  6:33 
   12   38   3/19    11/99    31 M Scott Capozza        Bridgeport          CT   20:41  6:40 
   13  108   1/5     12/99    14 M DEN Kelleher         Northford           CT   20:46  6:41 
   14  181   3/6     13/99    20 M CHRISTOPHER Young                             20:55  6:44 
   15  100   6/27    14/99    49 M DANIEL Lauttenbach   Guilford            CT   20:58  6:45 
   16  195   4/19    15/99    37 M ROBERT Howard        Guilford            CT   20:59  6:46 
   17   11   2/20    16/99    55 M Richard Kurtzman     Norwalk             CT   21:08  6:48 
   18  124   1/21     2/63    36 F DEBBY Criscuolo      Woodbridge          CT   21:17  6:51 
   19   96   1/2     17/99    19 M CHRIS Jones          Naugatuck           CT   21:34  6:57 
   20    5   7/27    18/99    40 M Raymond Regan        North Haven         CT   21:36  6:57 
   21  102   3/20    19/99    52 M BOB Canelli          Cheshire            CT   21:43  7:00 
   22   64   5/19    20/99    31 M Stanley Patterson    Milford             CT   21:53  7:03 
   23  199   4/20    21/99    55 M AARON Cristobal                               22:08  7:08 
   24   86   2/21     3/63    30 F CHRISTINA McGurrin   West Haven          CT   22:10  7:08 
   25  192   8/27    22/99    47 M JAY Avitabele        Branford            CT   22:11  7:09 
   26  125   3/21     4/63    37 F COLLEEN Crane        Woodbridge          CT   22:13  7:09 
   27  169   1/14     5/63    26 F CHRISTINE Lavallee   New Haven           CT   22:15  7:10 
   28  168   4/6     23/99    25 M ETHAN Dowell         Middletown          CT   22:16  7:10 
   29    4   6/19    24/99    36 M Brian Fidler         West Haven          CT   22:31  7:15 
   30  186   5/20    25/99    56 M THOMAS McCormick     North Haven         CT   22:38  7:17 
   31   47   6/20    26/99    54 M Michael O'Grady      Milford             CT   22:39  7:18 
   32  136   1/6     27/99    69 M DENIS Daly           Plainfield          MA   22:43  7:19 
   33  174   9/27    28/99    45 M ALAN Randin          Orange              CT   22:46  7:20 
   34  170  10/27    29/99    45 M BRUCE Thomson        Orange              CT   22:48  7:21 
   35  187   1/6      6/63    54 F ANN McCormick        North Haven         CT   22:49  7:21 
   36   72   2/5     30/99    13 M Eric Izydorczak      Unionnville         CT   22:55  7:23 
   37    7   1/10    31/99    12 M Brian Dunleavy       Orange              CT   22:59  7:24 
   38   43   7/20    32/99    52 M Samuel Campagna      Oxford              CT   23:01  7:25 
   39  151   7/19    33/99    31 M CHRIS Herron         New Haven           CT   23:05  7:26 
   40   84   3/5     34/99    15 M BOB Andrew           Stratford           CT   23:08  7:27 
   41   23   2/6     35/99    60 M Peter Rzasa          Seymour             CT   23:24  7:32 
   42  137   8/20    36/99    59 M JOHN Scherf                                   23:27  7:33 
   43  123   2/10     7/63    40 F CATHI Bosco          Madison             CT   23:30  7:34 
   44   14  11/27    37/99    49 M David Byron-Brown    Brooklyn            NY   23:43  7:38 
   45  101   5/6     38/99    26 M LUKE Aldo            Cheshire            CT   23:47  7:40 
   46   62   4/21     8/63    35 F Baerbel Losacco      New Milford         CT   23:50  7:41 
   47   67   5/21     9/63    37 F Denise Emond         Stratford           CT   23:52  7:41 
   48  160   8/19    39/99    37 M ROBERT Tesio         Milford             CT   23:56  7:43 
   49   22   9/19    40/99    38 M Nate Hill            North Haven         CT   24:02  7:45 
   50   80   9/20    41/99    52 M PAUL Bibnicky        Stratford           CT   24:13  7:48 
   51  140   2/6     10/63    52 F MAUREEN Devlin       Milford             CT   24:26  7:52 
   52  183   3/6     42/99    68 M FRANK Lang           Seymore                  24:27  7:52 
   53  139  12/27    43/99    49 M SAL Terranolla       Milford             CT   24:32  7:54 
   54  184  10/19    44/99    33 M DAN Broom            Branford            CT   24:38  7:56 
   55  185   6/21    11/63    34 F JEN Broom            Branford            CT   24:52  8:01 
   56  107   1/6     12/63    11 F BECKI Golia          North Branford      CT   24:58  8:02 
   57  194  11/19    45/99    34 M MARK Dematteo        Milford             CT   25:03  8:04 
   58  138   2/10    46/99    11 M SEAN O'Connor        Northford           CT   25:11  8:07 
   59   90  12/19    47/99    32 M JONATHAN Edwards     New Haven           CT   25:12  8:07 
   60  175   3/10    48/99    11 M TRAVIS Wooten                                 25:13  8:07 
   61  144   4/10    49/99    11 M MITCHELL Stewart     Sandy Hook          CT   25:14  8:07 
   62    6   4/6     50/99    65 M Hugh Cafferty        Guilford            CT   25:21  8:10 
   63    9   2/14    13/63    23 F Stephanie A Ramsey   Shelton             CT   25:21  8:10 
   64  155  10/20    51/99    51 M JOHN Jaser           Milford             CT   25:23  8:10 
   65   99   5/6     52/99    66 M RONALD Holmes        New Haven           CT   25:30  8:13 
   66  112   4/5     53/99    13 M JASON Conforte       Northford                25:30  8:13 
   67   61   7/21    14/63    33 F Amy Savage           New Haven           CT   25:56  8:21 
   68  176  11/20    54/99    56 M MARK Meyer           Milford             CT   25:57  8:21 
   69  142   8/21    15/63    32 F VIRGINIA Syombathy   Branford            CT   26:05  8:24 
   70  118   3/6     16/63    51 F TERRY Carey          Milford             CT   26:10  8:26 
   71   56  13/19    55/99    36 M Brian Creston        West Haven          CT   26:17  8:28 
   72   18  13/27    56/99    46 M Mark Greene          Milford             CT   26:19  8:29 
   73   77   3/14    17/63    23 F Christina Brenha     Washington          DC   26:21  8:29 
   74  171   3/10    18/63    41 F LISA Buchta          Branford            CT   26:22  8:30 
   75  167  14/27    57/99    48 M RUSSELL Scovin       Bethany             CT   26:24  8:30 
   76   13   4/6     19/63    51 F Denise Amendola      Branford            CT   26:31  8:32 
   77  114   1/1     20/63    13 F SARAH Struk          Northford           CT   26:32  8:33 
   78   52   9/21    21/63    33 F Patty Tabacchi       New York            NY   26:35  8:34 
   79   16  12/20    58/99    56 M Lawrence Messina     West Haven          CT   26:51  8:39 
   80  117   5/5     59/99    13 M JOE Benzi            North Branford      CT   27:00  8:42 
   81  182   4/14    22/63    25 F LISA Saverese        Middletown          CT   27:03  8:43 
   82   17   4/10    23/63    48 F Therese Jositas      Trumbull            CT   27:04  8:43 
   83  163  14/19    60/99    33 M MARC Rinaldi         Byram               CT   27:10  8:45 
   84  103   6/6     61/99    64 M NEAL Wellins         Cheshire            CT   27:10  8:45 
   85   78  13/20    62/99    53 M JOSEPH Steele        East Haven          CT   27:11  8:45 
   86  146  15/27    63/99    45 M DOUG Page            North Haven         CT   27:24  8:49 
   87  150  16/27    64/99    46 M JOE Celentano        West Haven          CT   27:25  8:50 
   88  122  14/20    65/99    53 M EFRAIN Leon          New Haven           CT   27:27  8:51 
   89  135   1/3     24/63    68 F MONICA Roche         Fairfield           CT   27:31  8:52 
   90   57   5/14    25/63    22 F Erin Mahoney         North Haven         CT   27:45  8:56 
   91  149  15/20    66/99    56 M JOE Maturo           East Haven          CT   27:49  8:57 
   92  134  16/20    67/99    51 M JEFF Howard          Shelton             CT   27:51  8:58 
   93  133   5/6     26/63    50 F ROSE Howard          Shelton             CT   27:51  8:58 
   94  156   6/14    27/63    26 F AMANDA Stoddard      Waterbury           CT   27:58  9:01 
   95   42  17/27    68/99    49 M John Dunn            West Haven          CT   28:03  9:02 
   96   49  15/19    69/99    35 M Jorge Solveira       West Haven          CT   28:05  9:03 
   97   60  18/27    70/99    43 M Paul Fletcher        Milford             CT   28:06  9:03 
   98  121  17/20    71/99    52 M KIM Remetta          Milford             CT   28:06  9:03 
   99  147  19/27    72/99    48 M ED Fletcher          Bethany             CT   28:08  9:04 
  100   20  20/27    73/99    43 M Michael Rignoli      Orange              CT   28:25  9:09 
  101   44  10/21    28/63    34 F Karen Panza          Stratford           CT   28:29  9:10 
  102  197   5/10    29/63    41 F KIM Piernola         Stratford           CT   28:31  9:11 
  103   74   7/14    30/63    28 F Heather Coccomo      Kensington          CO   28:33  9:12 
  104   73  16/19    74/99    30 M Christopher Monoson  Shelton             CT   28:33  9:12 
  105  128  18/20    75/99    53 M WILLIAM Meyer        East Hartford       CT   28:36  9:13 
  106   59  21/27    76/99    47 M John Thompson        Southington         CT   28:36  9:13 
  107   92  11/21    31/63    30 F REGAN Jeffards       Milford             CT   28:48  9:17 
  108   88   1/2     77/99    73 M MICHAEL Carey        Wethersfield        CT   29:03  9:21 
  109   97   2/2     78/99    18 M VISAR Tasimi         Naugatuck           CT   29:14  9:25 
  110  115   2/6     32/63    12 F MAREA Carangelo      North Branford      CT   29:17  9:26 
  111  111   3/6     33/63    12 F CARLY Brooks         North Branford      CT   29:17  9:26 
  112  120   2/2     79/99    75 M JIM Stevens          Trumbull            CT   29:22  9:28 
  113   19  12/21    34/63    32 F Lara Hajek           Killingworth        CT   29:24  9:28 
  114  148   6/10    35/63    49 F KAREN O'Connell      East Haven          CT   29:28  9:29 
  115  173  13/21    36/63    30 F KELLY Burton         Branford            CT   29:29  9:30 
  116   75   6/6     37/63    51 F Lisa Lawlor          Watertown           CT   29:32  9:31 
  117  172  14/21    38/63    30 F CHRISTINE Perez      Branford            CT   29:34  9:31 
  118   83  22/27    80/99    49 M STEPHEN Burke        Branford            CT   29:36  9:32 
  119   71   5/10    81/99     9 M Stefan Izydorczak    Unionville          CT   29:40  9:33 
  120  143   4/6     39/63    10 F AIMEE Alexander      Sandy Hook          CT   29:40  9:33 
  121  145   7/10    40/63    41 F KAREN Alexander      Sandy Hook          CT   29:41  9:34 
  122   93   6/10    82/99    11 M STEPHEN Roady        West Haven          CT   29:49  9:36 
  123  141   8/14    41/63    27 F SHANNON Powers       West Haven          CT   29:49  9:36 
  124  116  23/27    83/99    43 M CHRIS Manner         N Branford               30:03  9:41 
  125   10   8/10    42/63    47 F Marianne Petrillo    New Haven           CT   30:11  9:43 
  126  106  15/21    43/63    31 F ALICIA Paradiso      Bridgeport          CT   30:19  9:46 
  127   76   9/14    44/63    22 F Jordan Dargon        Shelton             CT   30:31  9:50 
  128   12   1/1     45/63    18 F Gretchen Jositas     Trumbull            CT   30:51  9:56 
  129   98  19/20    84/99    55 M DANA Jositas         Trumbull            CT   30:58  9:59 
  130  109   6/6     85/99    26 M MARIO Bernardo       N. Branford         CT   31:05 10:01 
  131   53  10/14    46/63    27 F Serine Southworth    New Fairfield       CT   31:14 10:03 
  132   39  11/14    47/63    29 F Kathryne Syombathy   Bridgeport          CT   31:16 10:04 
  133   21  16/21    48/63    34 F Leticia Roady        West Haven          CT   31:17 10:04 
  134   91  12/14    49/63    28 F JENNIFER Edwards     Milford             CT   31:29 10:08 
  135  113  17/19    86/99    39 M ERIC Golia           North Branford      CT   31:42 10:13 
  136  190  13/14    50/63    25 F DIANA York           Hamden              CT   32:33 10:29 
  137   51  17/21    51/63    35 F Heather Cafferty     Stamford            CT   32:34 10:29 
  138  189  24/27    87/99    46 M GLEN Robson          Hamden              CT   32:35 10:30 
  139   68  25/27    88/99    47 M Marlin Jennes        Fairfield           CT   32:52 10:35 
  140   69   7/10    89/99     8 M Logan Jennes         Fairfield           CT   32:54 10:36 
  141   45  18/21    52/63    30 F Cindy Vaskuthy       Norwalk             CT   34:16 11:02 
  142   46  18/19    90/99    31 M Dave Kersting        Norwalk             CT   34:17 11:02 
  143  105   9/10    53/63    43 F RENA Seaman          Seymour             CT   34:22 11:04 
  144   63  19/21    54/63    34 F Heatherly Hane       Fairfield           CT   34:28 11:06 
  145  104   2/3     55/63    60 F JAN McKeown          Prospect            CT   34:40 11:10 
  146  166  20/20    91/99    53 M ED Perkowski         Stratford           CT   34:57 11:15 
  147   95  26/27    92/99    41 M JIM Roady            West Haven          CT   35:21 11:23 
  148  110   5/6     56/63    12 F ALLIE Benzi          North Branford      CT   35:26 11:25 
  149  533           57/63       F LISA Newell          West Haven          CT   35:40 11:29 
  150   41  10/10    58/63    47 F Kathie Hawtin        West Haven          CT   37:05 11:57 
  151  157  14/14    59/63    25 F MARY Gaipa           Waterbury           CT   37:17 12:00 
  152   82   1/2     93/99    82 M Herman Bershtein     Hamden              CT   37:18 12:01 
  153   25   8/10    94/99    11 M James Patrick        Darien              CT   37:38 12:07 
  154   24  27/27    95/99    46 M James Patrick        Darien              CT   37:47 12:10 
  155   50   9/10    96/99    10 M Matthew Zampano      Shelton             CT   40:25 13:01 
  156   94  10/10    97/99    11 M TYLER Roady          West Haven          CT   40:29 13:02 
  157  193   6/6     60/63    10 F MARY Verneris        Hamden              CT   40:30 13:02 
  158  188  19/19    98/99    38 M WILLIAM Kelly        North Haven         CT   40:36 13:04 
  159  198  20/21    61/63    37 F SUE Hostetler        East Haven          CT   42:13 13:36 
  160  196   3/3     62/63    64 F ANN Onton            Woodbridge          CT   43:23 13:58 
  161  165  21/21    63/63    39 F MELISSA Beatty       West Haven          CT   44:43 14:24 
  162   85   2/2     99/99    85 M DON Osborne          Branford            CT   46:32 14:59

        ********* TOP FEMALE FINISHER *********
Place Name                 Age City                St Time  Pace  
===== ==================== === =================== == ===== ===== 
    1 SUSAN BAXTER          45 Oxford              CT 19:58  5:48 
        ********* TOP MALE FINISHER *********
Place Name                 Age City                St Time  Pace  
===== ==================== === =================== == ===== ===== 
    1 TOM SASSI             46 Stamford            CT 17:58  5:13 
            FEMALE AGE GROUP:  12 & Under (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    57 BECKI Golia        11 North Branford      CT 24:58  8:02 
    2   112 MAREA Carangelo    12 North Branford      CT 29:17  9:26 
    3   113 CARLY Brooks       12 North Branford      CT 29:17  9:26 
    
            MALE AGE GROUP:  12 & Under (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    38 Brian Dunleavy     12 Orange              CT 22:59  7:24 
    2    59 SEAN O'Connor      11 Northford           CT 25:11  8:07 
    3    61 TRAVIS Wooten      11                        25:13  8:07 
    
            FEMALE AGE GROUP:  13 - 15 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    78 SARAH Struk        13 Northford           CT 26:32  8:33 
            MALE AGE GROUP:  13 - 15 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    13 DEN Kelleher       14 Northford           CT 20:46  6:41 
    2    37 Eric Izydorczak    13 Unionnville         CT 22:55  7:23 
    3    41 BOB Andrew         15 Stratford           CT 23:08  7:27 
            FEMALE AGE GROUP:  16 - 19 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1   130 Gretchen Jositas   18 Trumbull            CT 30:51  9:56 
            MALE AGE GROUP:  16 - 19 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    19 CHRIS Jones        19 Naugatuck           CT 21:34  6:57 
    2   111 VISAR Tasimi       18 Naugatuck           CT 29:14  9:25 
            FEMALE AGE GROUP:  20 - 29 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    28 CHRISTINE Lavalle  26 New Haven           CT 22:15  7:10 
    2    64 Stephanie A Ramse  23 Shelton             CT 25:21  8:10 
    3    74 Christina Brenha   23 Washington          DC 26:21  8:29 
            MALE AGE GROUP:  20 - 29 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1     2 Kevin Woodin       28 West Haven          CT 18:37  6:00 
    2     5 MATT Klein         20 New Haven           CT 19:16  6:13 
    3    14 CHRISTOPHER Young  20                        20:55  6:44 
            FEMALE AGE GROUP:  30 - 39 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    18 DEBBY Criscuolo    36 Woodbridge          CT 21:17  6:51 
    2    25 CHRISTINA McGurri  30 West Haven          CT 22:10  7:08 
    3    27 COLLEEN Crane      37 Woodbridge          CT 22:13  7:09 
            MALE AGE GROUP:  30 - 39 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1     4 Kurt Ogren         38 Hamden              CT 19:05  6:09 
    2    11 MARK Edwards       37 East Haven          CT 20:21  6:33 
    3    12 Scott Capozza      31 Bridgeport          CT 20:41  6:40 
            FEMALE AGE GROUP:  40 - 49 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    44 CATHI Bosco        40 Madison             CT 23:30  7:34 
    2    75 LISA Buchta        41 Branford            CT 26:22  8:30 
    3    83 Therese Jositas    48 Trumbull            CT 27:04  8:43 
            MALE AGE GROUP:  40 - 49 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1     3 ROBERT Halloran    40 Branford            CT 19:00  6:07 
    2     7 Kurt De Guzman     47 New Haven           CT 19:59  6:26 
    3     8 RAY Goskowski      40 Bridgeport          CT 20:03  6:28 
            FEMALE AGE GROUP:  50 - 59 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    36 ANN McCormick      54 North Haven         CT 22:49  7:21 
    2    52 MAUREEN Devlin     52 Milford             CT 24:26  7:52 
    3    71 TERRY Carey        51 Milford             CT 26:10  8:26 
            MALE AGE GROUP:  50 - 59 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1     9 JAY Wilson         57 Beacon Falls        CT 20:10  6:30 
    2    17 Richard Kurtzman   55 Norwalk             CT 21:08  6:48 
    3    21 BOB Canelli        52 Cheshire            CT 21:43  7:00 
            FEMALE AGE GROUP:  60 - 69 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    90 MONICA Roche       68 Fairfield           CT 27:31  8:52 
    2   151 JAN McKeown        60 Prospect            CT 34:40 11:10 
    3   205 ANN Onton          64 Woodbridge          CT 43:23 13:58 
            MALE AGE GROUP:  60 - 69 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1    33 DENIS Daly         69 Plainfield          MA 22:43  7:19 
    2    42 Peter Rzasa        60 Seymour             CT 23:24  7:32 
    3    53 FRANK Lang         68 Seymore                24:27  7:52 
            FEMALE AGE GROUP:  70 - 79 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
No Runners
            MALE AGE GROUP:  70 - 79 (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1   110 MICHAEL Carey      73 Wethersfield        CT 29:03  9:21 
    2   114 JIM Stevens        75 Trumbull            CT 29:22  9:28 
            FEMALE AGE GROUP:  80 & Over (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
No Runners
            MALE AGE GROUP:  80 & Over (3 Winners)
Place O'All Name              Age City                St Time  Pace  
===== ===== ================= === =================== == ===== ===== 
    1   167 Herman Bershtein   82 Hamden              CT 37:18 12:01 
    2   215 DON Osborne        85 Branford            CT 46:32 14:59 





race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News