Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

25th Yale Interscholastic Track Classic

Coxe Cage - Yale University - New Haven, CT, January 19, 2007

[Day 1 Event Results - Girls ]

Day 1 Event Results - Boys

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/19/2007 11:32 PM
      25th  Yale Interscholastic  Track Classic - 1/19/2007 to 1/20/2007       
                          Coxe Cage,  Yale University                          
                                    Results                                    
 
Boys 300 Meter Dash Connecticut
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler O'Brien             SR Rocky Hill               34.91   1 
  2 Romain Washington-Duke       Bristol Eastern          35.83   2 
  3 Maurice Calenda           SR Bloomfield, CT           35.90   1 
  4 Ben Fine                  SR Weston, CT               36.04   2 
  5 Nana Ocran                SR Manchester, CT           36.11   3 
  6 Morgan Block              SR Staples, CT              36.92   6 
  7 Terrell Wilks                Hillhouse, Ct.           36.92   1 
  8 Shawn Buchanan            SR Weaver, CT               37.01   3 
  9 James White               SO Middletown, CT           37.48   3 
 10 Fred Hewett               SO Ledyard, CT              37.64   6 
 11 Chris Lau                 SR Staples, CT              37.78   4 
 12 Iren Williams             SR Weaver, CT               37.87   1 
 13 Kaheem Brown                 Hillhouse, Ct.           37.97   2 
 14 Russell Toris             SR Wilton, CT               38.05   7 
 15 Brice Edwards             JR Manchester, CT           38.15   8 
 16 Jake Walker               SR Wilton, CT               38.23  10 
 17 Chris Wilson              JR Ridgefield, CT           38.25   9 
 18 Andre Harris              JR Wilbur Cross, CT         38.26  10 
 19 Emil Occhiboi             SR Brookfield, CT           38.39   3 
 20 Taylor Stuart             SR Staples, CT              38.57   5 
 21 Jimmy Gaffney             JR Weston, CT               38.60   5 
 22 Nick Frimpong             SR East Hartford            38.68  17 
 23 Josh Broaden              SR Bloomfield, CT           38.68  16 
 23 Kevin Knapp               SO Darien, Ct.              38.68   5 
 25 Kemar Atkins              JR Weaver, CT               38.85   8 
 26 Adam Block                SO Weston, CT               38.88   4 
 27 Richard Fusco             SR Cheshire, CT             38.90   9 
 28 Chris Nieves              JR Lyman Hall, CT           38.92   2 
 29 Jasen Watson              SR Canton, CT               39.04   6 
 30 Lawrence Howard           JR Wilbur Cross, CT         39.06   7 
 31 Ryan Dudzinski            SR Bristol Central          39.06   4 
 32 Ben Rosa                  JR Staples, CT              39.08  11 
 33 Jovin Girard              SR East Hartford            39.16   5 
 34 Nick Pates                JR East Haven, CT           39.30  10 
 35 Steve Varley              SR Manchester, CT           39.32  11 
 36 Allen Ciccarelli          SO Bristol Eastern          39.33  11 
 37 Justin Willis                ND of West Haven         39.34   8 
 38 Andre Allen               JR East Haven, CT           39.37   7 
 39 Jordan Bromfield          JR William Hall, CT         39.38   4 
 39 Brian Kenny               SR Masuk, CT                39.38   5 
 41 Brandon Beam              SR Bristol Central          39.38  10 
 42 Josh Massey                  ND of West Haven         39.39  16 
 42 Vincent Swoops            JR East Hartford            39.39  17 
 44 Yona Horn                 SR Danbury, CT              39.50   8 
 45 Emmanuel Omokaro          SR Danbury, CT              39.63   9 
 46 Rob Perry                 SR Manchester, CT           39.67  16 
 47 Davis Craw                SO Masuk, CT                39.67  17 
 48 Greg Ruisi                SR Staples, CT              39.78  14 
 49 Sanjay Grier              JR Manchester, CT           39.94   9 
 50 Joe Gagliardi             SO Cheshire, CT             39.95  11 
 51 Joseph Yi                 SR Enfield, CT              39.98  12 
 52 Justin Hoffner            SR Masuk, CT                40.06  14 
 53 Kyle Siewertsen           JR Xavier, Ct.              40.09   6 
 54 Maurice Morrison          JR Wilbur Cross, CT         40.11   7 
 55 Samuel Braun              SO Xavier, Ct.              40.16   9 
 56 Tim Fekete                JR Lyman Hall, CT           40.19   9 
 57 Mark Connolly             SR Simsbury, CT             40.24  14 
 58 Doron Schwartz            SO Amity, CT                40.36   8 
 59 David Delano              JR William Hall, CT         40.37  13 
 60 Andi Hoxha                SO Bristol Central          40.49  12 
 61 Emilio Maldanado          FR East Haven, CT           40.49   9 
 62 John Hardacker            JR Xavier, Ct.              40.52   6 
 63 Mark Freidman             SO Masuk, CT                40.54  14 
 64 Isaac Flores-Huerta       FR Middletown, CT           40.59  10 
 65 Nate Bussiere             SR Canton, CT               40.60  12 
 66 Jamie Russell             JR Darien, Ct.              40.62  15 
 67 Paul Friedman             SR Masuk, CT                40.67   4 
 68 Kevin Howard              FR Amity, CT                40.75  12 
 69 Tim Beckert               SO Ridgefield, CT           40.91  15 
 70 Anthony Murphy            SR Manchester, CT           40.94  13 
 71 Alfonso Torres            SO Middletown, CT           40.98  11 
 72 Jack Hennessy             FR Staples, CT              41.01  15 
 73 Alexi Bello               SO Darien, Ct.              41.02  12 
 74 Nick Phillips             JR Darien, Ct.              41.06  13 
 75 Nick Joosten              SO Darien, Ct.              41.08  14 
 76 John Bolton               SO Darien, Ct.              41.10  12 
 77 Zach Kurneta              SR Middletown, CT           41.20   8 
 78 Patrick Stenson           SR Wilbur Cross, CT         41.29  11 
 79 Bryan Ceravolo            SO Lyman Hall, CT           41.40  14 
 80 John Galloway             FR Xavier, Ct.              41.43  14 
 81 Jonathan Aldieri          FR Middletown, CT           41.46  11 
 82 Tommy Zhang               SO Amity, CT                41.50  10 
 83 Everett Walcott           JR Bloomfield, CT           41.65  16 
 83 Ricardo Ashley            JR East Hartford            41.65  17 
 85 Lorenzo Ktin-Grazzini     JR Ridgefield, CT           41.67  15 
 86 Jordan Pudro              JR Manchester, CT           41.68  12 
 87 Barry Abarham             FR Hyde Leadership          41.71   7 
 88 Jason Kronenberger        FR Xavier, Ct.              41.73  13 
 89 Chris Dierhl              SO Masuk, CT                41.81  13 
 90 Demetry Greemer           JR East Hartford            41.84  13 
 91 Sabastian Cheung          SR Ridgefield, CT           42.31  15 
 92 Kenny Crouch              FR Danbury, CT              42.33  13 
 93 Mike Hunt                 SO East Hartford            42.39  13 
 94 Jake Kendall              JR Lyman Hall, CT           43.16  15 
 95 Tom Ward                  SO Lyman Hall, CT           43.18  15 
 96 Favri Jackson             FR Xavier, Ct.              43.27  10 
 97 Rob Greiner               FR Lyman Hall, CT           44.03  14 
 98 Andre Campbell            SO Weaver, CT               44.59   7 
 99 Damian Allicock           SR Bloomfield, CT           45.24  12 
100 John Pierkarski           SO Lyman Hall, CT           45.80  15 
101 Layne Manginelli          SO Lyman Hall, CT           46.80  15 
102 Jimmy Granucci            SO Lyman Hall, CT           48.01  15 
 -- Nicholas Nelson           JR Ridgefield, CT             DNF   6 
 
Boys 4x200 Meter Relay Under 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Scotia-Gelnville, NY  'A'                           1:33.58   1 
  2 Rocky Hill, Ct.  'A'                                1:34.16   4 
  3 Weston, CT  'A'                                     1:34.49   1 
  4 John Glenn, NY  'A'                                 1:34.85   3 
  5 Staples, CT  'A'                                    1:35.68   4 
  6 Darien, Ct.  'A'                                    1:36.00   3 
  7 Bristol Eastern, Ct.  'A'                           1:37.29   4 
  8 Wilbur Cross, CT  'A'                               1:38.11   2 
  9 Sheehan, Ct.  'A'                                   1:38.33   3 
 10 Ledyard, CT  'A'                                    1:38.48   3 
 11 Lyman Hall, CT  'A'                                 1:38.90   5 
 12 Mohonasen, NY  'A'                                  1:38.95   5 
 13 La Salle Institute, NY  'A'                         1:39.20   5 
 14 Hyde Leadership, CT  'A'                            1:39.42   1 
 15 Musak, CT  'A'                                      1:39.89   6 
 16 Somers, NY  'A'                                     1:40.59   7 
 17 East Catholic, Ct.  'A'                             1:40.73   5 
 18 Great Neck South, NY  'A'                           1:40.90   8 
 19 South Windsor, Ct.  'A'                             1:41.28   5 
 20 Long Beach, NY  'A'                                 1:41.31   4 
 21 Schuylerville, Ny  'A'                              1:41.35   8 
 22 John F. Kennedy, NY  'A'                            1:42.61   7 
 23 Trumbull, Ct.  'A'                                  1:43.08   6 
 24 Hopkins, CT  'A'                                    1:43.15   6 
 25 Tatnall School, DE  'A'                             1:43.43   7 
 26 New Milford, CT  'A'                                1:43.75   7 
 27 Middletown, CT  'A'                                 1:44.34   6 
 28 Northwest Catholic, Ct.  'A'                        1:44.37   7 
 29 E. O. Smith, CT  'A'                                1:46.12   7 
 30 Fairfield Ward, Ct.  'A'                            1:46.13   8 
 31 Bloomfield, CT  'A'                                 1:46.77   6 
 32 Green Meadow HS  'A'                                1:47.47   6 
 33 Greenwich Central, NY  'A'                          1:47.94   8 
 -- Weaver, CT  'A'                                          DQ   2  out of the zone
 
Boys 4x200 Meter Relay Over 600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Riverhead, NY  'A'                                  1:34.24   1 
  2 St. Anthony's, NY  'A'                              1:35.25   2 
  3 Uniondale, NY  'A'                                  1:35.39   1 
  4 Bristol Central, CT  'A'                            1:35.47   1 
  5 Danbury, CT  'A'                                    1:36.32   2 
  6 Niskayuna, NY  'A'                                  1:36.41   3 
  7 St. Francis, NY  'A'                                1:36.42   3 
  8 East Lyme, Ct.  'A'                                 1:37.10   2 
  9 Glastonbury, Ct.  'A'                               1:37.31   3 
 10 Manchester, CT  'A'                                 1:37.57   1 
 11 Shaker, NY  'A'                                     1:38.54   2 
 12 North Tonawanda, NY  'A'                            1:38.70   4 
 13 William Hall, CT  'A'                               1:39.26   3 
 14 Bay Shore, NY  'A'                                  1:39.68   3 
 15 Levittown, NY  'A'                                  1:40.03   4 
 16 West Babylon, NY  'A'                               1:46.87   4 
 17 Calhoun, NY  'A'                                    1:47.07   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay 400-600
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 John Glenn, NY  'A'                                 3:31.02   2 
  2 Wilton, CT  'A'                                     3:34.69   1 
  3 La Salle Institute, NY  'A'                         3:40.74   1 
  4 Great Neck South, NY  'A'                           3:42.54   1 
  5 Staples, CT  'A'                                    3:44.42   3 
  6 Fitch, CT  'A'                                      3:47.98   2 
  7 Long Beach, NY  'A'                                 3:48.00   3 
  8 Darien, Ct.  'A'                                    3:50.62   2 
  9 Portsmouth, RI  'A'                                 3:51.01   3 
 10 Sheehan, Ct.  'A'                                   3:52.39   2 
 11 Somers, NY  'A'                                     3:56.91   1 
 12 Ledyard, CT  'A'                                    4:08.79   3 
 13 E. O. Smith, CT  'A'                                4:12.61   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay under 400
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Scotia-Gelnville, NY  'A'                           3:32.68   2 
  2 Bloomfield, CT  'A'                                 3:36.71   1 
  3 Fairfield Ward, Ct.  'A'                            3:39.79   2 
  4 Port Jefferson, NY  'A'                             3:44.42   1 
  5 Weston, CT  'A'                                     3:53.28   1 
  6 Hopkins, CT  'A'                                    3:54.31   2 
  7 St Dominic, NY  'A'                                 3:55.70   1 
  8 Schuylerville, Ny  'A'                              3:59.26   2 
  9 John F. Kennedy, NY  'A'                            4:02.33   2 
 10 Green Meadow HS  'A'                                4:09.69   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Over 800
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 St. Anthony's, NY  'A'                              3:31.03   1 
  2 St. John the Baptist, NY  'A'                       3:33.87   1 
  3 Iroquois, NY  'A'                                   3:34.17   1 
  4 Uniondale, NY  'A'                                  3:35.25   1 
  5 Colonie, NY  'A'                                    3:35.63   1 
  6 Manchester, CT  'A'                                 3:37.26   1 
  7 Shaker, NY  'A'                                     3:39.50   1 
  8 Albany, NY  'A'                                     3:41.88   2 
  9 Levittown, NY  'A'                                  3:44.61   2 
 10 Danbury, CT  'A'                                    3:52.43   2 
 11 Shenendehowa Central, NY  'A'                       3:52.70   2 
 12 New Hyde Park,  NY  'A'                             4:13.69   2 
 13 Calhoun, NY  'A'                                    4:15.05   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay 600-800
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Niskayuna, NY  'A'                                  3:34.47  
  2 North Tonawanda, NY  'A'                            3:36.17  
  3 Bay Shore, NY  'A'                                  3:36.87  
  4 Ballston Spa, NY  'A'                               3:39.22  
  5 Burnt Hills-Ballston Lake, NY  'A'                  3:46.27  
  6 West Babylon, NY  'A'                               4:04.39  
 
Boys 4x400 Meter Relay Conn. Large
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bristol Central, CT  'A'                            3:33.09   1 
  2 Staples, CT  'A'                                    3:33.28   1 
  3 Trumbull, Ct.  'A'                                  3:42.12   2 
  4 Cheshire, CT  'A'                                   3:43.13   2 
  5 Shelton, CT  'A'                                    3:46.63   2 
  6 Norwich Free Academy, CT  'A'                       3:47.73   2 
  7 Danbury, CT  'A'                                    3:49.10   2 
  8 Xavier, Ct.  'A'                                    3:49.30   1 
  9 Amity, CT  'A'                                      3:49.55   2 
 10 Ridgefield, CT  'A'                                 3:53.00   2 
 11 Conard, CT  'A'                                     3:54.01   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Conn. Small
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Ledyard, CT  'A'                                    3:33.55  
  2 Weston, CT  'A'                                     3:40.11  
  3 Hopkins, CT  'A'                                    3:41.53  
  4 Darien, Ct.  'A'                                    3:44.19  
  5 Lyme-Old Lyme, Ct.  'A'                             3:56.63  
  6 Hyde Leadership, CT  'A'                            4:12.00  
 
Boys 4x800 Meter Relay Under 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Somers, NY  'A'                                     8:18.58  
  2 Great Neck South, NY  'A'                           8:19.43  
  3 Fairfield Ward, Ct.  'A'                            8:33.49  
  4 Green Meadow HS  'A'                                8:34.32  
  5 La Salle Institute, NY  'A'                         8:35.35  
  6 South Windsor, Ct.  'A'                             8:42.13  
  7 Great Valley, PA  'A'                               8:42.72  
  8 Wilbur Cross, CT  'A'                               8:45.87  
  9 Darien, Ct.  'A'                                    8:53.10  
 10 Staples, CT  'A'                                    8:53.68  
 11 East Greenwich, RI  'A'                             8:53.79  
 12 Sheehan, Ct.  'A'                                   8:54.11  
 13 Wilton, CT  'A'                                     9:00.62  
 14 New Milford, CT  'A'                                9:04.03  
 15 Long Beach, NY  'A'                                 9:06.79  
 16 Weston, CT  'A'                                     9:06.94  
 17 John Glenn, NY  'A'                                 9:13.76  
 18 E. O. Smith, CT  'A'                                9:15.13  
 19 Tatnall School, DE  'A'                             9:15.99  
 20 Mohonasen, NY  'A'                                  9:18.86  
 21 Northwest Catholic, Ct.  'A'                        9:19.88  
 22 Greenwich Central, NY  'A'                          9:29.98  
 23 Ledyard, CT  'A'                                    9:38.19  
 24 Bristol Eastern, Ct.  'A'                           9:42.98  
 
Boys 4x800 Meter Relay Connecticut
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Staples, CT  'A'                                    8:19.35  
  2 Bristol Central, CT  'A'                            8:21.21  
  3 Weston, CT  'A'                                     8:21.48  
  4 Danbury, CT  'A'                                    8:32.28  
  5 Shelton, CT  'A'                                    8:32.81  
  6 Xavier, Ct.  'A'                                    8:33.32  
  7 Hopkins, CT  'A'                                    8:35.87  
  8 Cheshire, CT  'A'                                   8:44.51  
  9 Lyme-Old Lyme, Ct.  'A'                             8:46.01  
 10 Trumbull, Ct.  'A'                                  8:50.49  
 11 Ridgefield, CT  'A'                                 8:56.57  
 12 East Haven, CT  'A'                                 9:05.79  
 13 Lyman Hall, CT  'A'                                 9:05.91  
 14 Musak, CT  'A'                                      9:12.65  
 15 Bristol Eastern, Ct.  'A'                           9:23.50  
 16 Amity, CT  'A'                                      9:24.29  
 17 Middletown, CT  'A'                                 9:32.98  
 18 East Hampton, CT  'A'                              10:10.06  
 
Boys 4x800 Meter Relay Over 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bay Shore, NY  'A'                                  8:13.53  
  2 Clarence, NY  'A'                                   8:16.43  
  3 Longwood, NY  'A'                                   8:21.62  
  4 Shenendehowa Central, NY  'A'                       8:22.32  
  5 Glastonbury, Ct.  'A'                               8:25.26  
  6 Manchester, CT  'A'                                 8:30.19  
  7 Calhoun, NY  'A'                                    8:33.00  
  8 Shaker, NY  'A'                                     8:33.39  
  9 St. Anthony's, NY  'A'                              8:36.12  
 10 Niskayuna, NY  'A'                                  8:37.30  
 11 Ballston Spa, NY  'A'                               8:52.09  
 12 Danbury, CT  'A'                                    8:54.31  
 13 Chariho, RI  'A'                                    8:54.58  
 14 Uniondale, NY  'A'                                  8:54.66  
 15 Kearney, NJ  'A'                                    8:55.49  
 16 South Shore, NY  'A'                                8:56.12  
 17 West Seneca West, NY  'A'                           9:05.39  
 18 North Tonawanda, NY  'A'                            9:09.88  
 19 Riverhead, NY  'A'                                  9:10.02  
 20 West Babylon, NY  'A'                               9:56.50  
 21 Albany, NY  'A'                                    10:02.16  
 22 New Hyde Park,  NY  'A'                            10:02.20  
 
Boys Distance Medley Under 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Great Valley, PA  'A'                              10:38.56  
  2 Msgr. McClancy, NY  'A'                            10:43.30  
  3 Red Bank Catholic, NJ  'A'                         10:46.35  
  4 Scotia-Gelnville, NY  'A'                          10:47.96  
  5 Red Bank Reg., NJ  'A'                             10:49.30  
  6 Tatnall School, DE  'A'                            10:57.45  
  7 Portsmouth, RI  'A'                                11:13.41  
  8 East Hampton, CT  'A'                              11:25.58  
  9 Somers, NY  'A'                                    11:35.37  
 10 All Hallows, NY  'A'                               12:27.42  
 11 Schuylerville, Ny  'A'                             12:38.92  
 12 Port Jefferson, NY  'A'                            12:39.68  
 13 La Salle Institute, NY  'A'                        12:55.82  
 14 Great Neck South, NY  'A'                          13:10.52  
 15 E. O. Smith, CT  'A'                               13:22.95  
 16 Greenwich Central, NY  'A'                         13:24.69  
 17 Enfield, CT  'A'                                   14:29.64  
 
Boys Distance Medley Connecticut
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 William Hall, CT  'A'                              10:56.37  
  2 Danbury, CT  'A'                                   10:57.69  
  3 East Catholic, Ct.  'A'                            10:59.66  
  4 Darien, Ct.  'A'                                   11:00.21  
  5 Amity, CT  'A'                                     11:05.11  
  6 Manchester, CT  'A'                                11:08.72  
  7 Lyme-Old Lyme, Ct.  'A'                            11:10.01  
  8 Staples, CT  'A'                                   11:10.11  
  9 New Milford, CT  'A'                               11:14.54  
 10 Fitch, CT  'A'                                     11:25.28  
 11 Musak, CT  'A'                                     11:26.71  
 12 Norwich Free Academy, CT  'A'                      11:28.06  
 13 Ledyard, CT  'A'                                   11:30.83  
 14 Cheshire, CT  'A'                                  11:32.91  
 15 Lyman Hall, CT  'A'                                11:36.62  
 16 South Windsor, Ct.  'A'                            11:48.95  
 17 Middletown, CT  'A'                                11:49.63  
 18 Bristol Eastern, Ct.  'A'                          12:24.07  
 
Boys Distance Medley Over 600
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Manchester, CT  'A'                                10:53.08  
  2 Bristol Central, CT  'A'                           10:55.88  
  3 Norwich Free Academy, CT  'A'                      10:57.12  
  4 Shaker, NY  'A'                                    11:01.23  
  5 Bay Shore, NY  'A'                                 11:02.51  
  6 St. Anthony's, NY  'A'                             11:04.61  
  7 Ballston Spa, NY  'A'                              11:09.79  
  8 Hempfield, PA  'A'                                 11:23.44  
  9 St. John the Baptist, NY  'A'                      11:28.97  
 10 Albany, NY  'A'                                    11:29.71  
 11 Schenectady, NY  'A'                               11:30.73  
 12 Chittenago, NY  'A'                                11:32.23  
 13 Kearney, NJ  'A'                                   11:34.28  
 14 Niskayuna, NY  'A'                                 11:36.82  
 15 Colonie, NY  'A'                                   11:38.23  
 16 South Shore, NY  'A'                               11:42.79  
 17 North Tonawanda, NY  'A'                           11:44.79  
 18 Holy Cross, NY  'A'                                11:48.68  
 19 East Lyme, Ct.  'A'                                11:49.02  
 20 Uniondale, NY  'A'                                 11:59.96  
 21 Calhoun, NY  'A'                                   12:02.49  
 22 St. Francis, NY  'A'                               12:17.49  
 23 West Babylon, NY  'A'                              12:36.61  
 
Boys Distance Medley Championship
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Shenendehowa Central, NY  'A'                      10:22.30  
  2 Glastonbury, Ct.  'A'                              10:23.48  
  3 Brookline, MA  'A'                                 10:30.25  
  4 Xavier, Ct.  'A'                                   10:30.81  
  5 Burnt Hills-Ballston Lake, NY  'A'                 10:31.29  
  6 Collegiate School, NY  'A'                         10:32.95  
  7 Conard, CT  'A'                                    10:36.34  
  8 Clarence, NY  'A'                                  10:42.59  
  9 Danbury, CT  'A'                                   10:43.71  
 10 Westerly, RI  'A'                                  10:51.74  
 11 Longwood, NY  'A'                                  10:52.31  



race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News