Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/Jul13_Sandlo_set1.shtml

Sandlot All-Comers Track Meet #2

Amherst, MA, July 13, 2012

Sandlot All-Comers Track Meet #2

Licensed to Sugarloaf Mtn. Athletic Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 7/13/2012 10:25 PM
                          Sandlot Track - 7/13/2012                            
                                   Meet #2                                   
                 Amherst Regional High School, Amherst,, MA                   
                                   Results                                    
 100 Meter Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
 1 Latour, John             M18 Amherst, MA                       12.40  
 2 Spencer, Diamante'       W16 Springfield, MA                   13.10  
 3 Christian, Arielle       W16 Springfield, MA                   13.90  
 4 Hanke, Marshall          M11 Amherst, MA                       14.70  
 5 Spiegel, Pierre          M11 Amherst, MA                       15.40  
 6 Christie, William        M11 Amherst, MA                       15.90  
 7 Shepard, Isabela         W10 Amherst, MA                       16.60  
 8 Parkman, Jeffrey         M64 North Adams, MA                   17.30  
 9 Parrot, Janna             W8 Amherst, MA                       19.30  
10 Shepard, Juliana          W7 Amherst, MA                       20.70  
11 Farr Goldin, Gabriella   W10 Amherst, MA                       22.40  
12 Huynh, Rachel             W5 Northampton, MA                   24.00  
 200 Meter Dash
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 1 Spencer, Diamante'       W16 Springfield, MA                   27.80  
 2 Preite, Jim              M48 North Adams, MA                   30.50  
 3 Hanke, Marshall          M11 Amherst, MA                       31.40  
 4 Spiegel, Pierre          M11 Amherst, MA                       32.90  
 5 Christie, William        M11 Amherst, MA                       33.20  
 6 Parkman, Jeffrey         M64 North Adams, MA                   35.10  
 7 Shepard, Isabela         W10 Amherst, MA                       36.30  
 8 Shepard, Juliana          W7 Amherst, MA                       44.40  
 9 Farr Goldin, Gabriella   W10 Amherst, MA                       47.10  
10 Huynh, Rachel             W5 Northampton, MA                   48.40  
 800 Meter Run
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 1 Nedeau, Erik             M40 Belchertown, MA                 2:03.30  
 2 Heuck, Alejandro         M47 Amherst, MA                     2:12.10  
 3 Sashy, Steve             M26 Amherst, MA                     2:12.40  
 4 Preite, Jim              M48 North Adams, MA                 2:30.00  
 5 Clark, Richard           M58 Feeding Hills, MA               2:37.10  
 6 Mastroianni, Sasha       W21 Amherst, MA                     2:48.90  
 7 Parkman, Jeffrey         M64 North Adams, MA                 3:07.20  
 8 Shepard, Isabela         W10 Amherst, MA                     3:07.50  
 9 Parrot, Janna             W8 Amherst, MA                     3:52.30  
 2 Mile Run
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 1 Nedeau, Erik             M40 Belchertown, MA                10:14.50  
 2 Curelop, Nick            M24 Pittsfield, MA                 10:24.60  
 3 Landry, Rob              M43 Ludlow, MA                     10:45.70  
 4 Farrell, Greg            M31 Northampton, MA                11:00.20  
 5 Fois, Joe                M37 South Hadley, MA               11:17.90  
 6 Hansen, Jeff             M42 Greenfield, MA                 11:20.00  
 7 Preite, Jim              M48 North Adams, MA                13:17.30  
 8 Mastroianni, Sasha       W21 Amherst, MA                    14:02.20  
 9 Hanke, Marshall          M11 Amherst, MA                    14:11.30  
10 Parkman, Jeffrey         M64 North Adams, MA                14:33.90  
11 Parrot, Janna             W8 Amherst, MA                    18:24.50  
12 Parrot, Ed               M42 Amherst, MA                    18:25.90  
13 Christie, William        M11 Amherst, MA                    19:00.00  
 4x400 Meter Relay
=========================================================================
   Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
 1 Ducks                                                        4:16.00  
    1) Preite, Jim 48                  2) Parrot, Ed 42                  
    3) Heuck, Alejandro 47             4) Curelop, Nick 24               
 2 Wet Feet                                                     4:29.00  
    1) Keyes, Amanda 32                2) Jones, Christina 26            
    3) Farrell, Greg 31                4) Stauber, Stefan 24             
 3 Red Hot                                                      6:37.40  
    1) Donohue, Patrick 8              2) Donohue, Jack 10               
    3) Huynh, Rachel 5                 4) Mastroianni, Sasha 21          
 Long Jump
=========================================================================
   Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 1 Latour, John             M18 Amherst, MA                    17-11.00  
 2 Donoghue, Tessa          W29 Holyoke, MA                    15-07.00  
 3 Preite, Jim              M48 North Adams, MA                11-07.00  
 4 Hanke, Marshall          M11 Amherst, MA                    10-10.00  
 5 Spiegel, Pierre          M11 Amherst, MA                    10-07.00  
 6 Shepard, Isabela         W10 Amherst, MA                    10-06.00  
 6 Christie, William        M11 Amherst, MA                    10-06.00  
 8 Shepard, Juliana          W7 Amherst, MA                     9-10.00  
 9 Parkman, Jeffrey         M64 North Adams, MA                 8-00.00