Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/Jan26_MidWac_set1.shtml

Mid Wach League Dual Meets

Fitchburg, MA, January 26, 2012

[Team Scores ]

Event Results

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/26/2012 10:55 PM
                        Mid Wach Dual Meets - 1/26/2012                        
                         Fitchburg HS - Fitchburg, MA                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Deji Oyekunle             SR Bromfield             41-01.25  
  2 Dan Rymer                 SR Littleton             37-03.00  
  3 Ken McPherson             SR Lunenburg             36-03.00  
  4 Camden Brown              FR Oakmont               34-05.00  
  5 Trevor Brown              FR Oakmont               32-10.50  
  6 John Hubert               JR Bromfield             31-03.00  
  7 Ben Arcangeli             FR Oakmont               30-06.50  
  8 Patrick O'Connell         JR Oakmont               28-04.00  
  9 Evan D'Attilio            FR Oakmont               28-02.75  
 10 Cam Zaborowski            SO Littleton             27-04.25  
 11 Kentaro Ogawa             SR Littleton             27-02.00  
 12 Ricky White               SR Littleton             26-05.25  
 13 Tyler Nims                JR Oakmont               26-00.00  
 13 Ethan Proctor             JR Lunenburg             26-00.00  
 15 Brian Cahill               8 Littleton             25-02.00  
 16 Alex Fournier             SR Littleton             24-11.50  
 17 Sam Arciprete             SO Lunenburg             24-03.00  
 18 Max Corbett               FR Lunenburg             23-07.50  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dexter LaPlant            SR Littleton              5-06.00  
  2 Camden Brown              FR Oakmont                5-04.00  
  3 Jake Valladares           SO Bromfield              5-02.00  
  4 Tyler Nims                JR Oakmont                4-08.00  
  4 Roniel Foster             JR Bromfield              4-08.00  
  6 Dylan Mei                 FR Oakmont               J4-08.00  
 -- David Albertini           JR Lunenburg                   NH  
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christian Robichaud       SR Oakmont                10:40.7  
  2 Price Day                 FR Bromfield              10:49.4  
  3 David Albertini           JR Lunenburg              10:51.5  
  4 Troy Taylor               FR Littleton              11:33.5  
  5 Will Sullebarger          JR Bromfield              12:02.9  
  6 Joey Stea                 SO Littleton              12:07.9  
  7 Matt Polimou              FR Bromfield              12:08.2  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dexter LaPlant            SR Littleton                  8.3  
  2 Tyler Nims                JR Oakmont                    9.0  
  3 Anthony Ardagna           FR Oakmont                    9.4  
  4 Jake Valladares           SO Bromfield                  9.7  
  5 Sam Beebe                 JR Bromfield                  9.9  
  6 Aaron Baumgart            JR Littleton                 11.6  
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Roniel Foster             JR Bromfield                  6.9   2 
  2 Dexter LaPlant            SR Littleton                  7.0   1 
  3 Patrick O'Connell         JR Oakmont                    7.1   1 
  4 Camden Brown              FR Oakmont                   J7.1   1 
  5 Ethan Proctor             JR Lunenburg                  7.2   2 
  6 Sean Cooney               SR Lunenburg                  7.4   2 
  7 Cam Zaborowski            SO Littleton                  7.5   1 
  8 Josh Swain                SR Lunenburg                  7.6   2 
  9 Kentaro Ogawa             SR Littleton                  7.7   1 
 10 Matt Leblanc              FR Oakmont                   J7.7   1 
 11 Ryan West                 JR Bromfield                  8.0   2 
 12 Alvin Li                  FR Bromfield                 J8.0   2 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellis Toll                SR Bromfield               5:30.8  
  2 Ben Weiderman             SR Oakmont                 5:35.5  
  3 Joey Stea                 SO Littleton               5:40.4  
  4 Ian Harrington            JR Bromfield               5:41.4  
  5 Jared Gall                JR Bromfield               5:46.9  
  6 Phillip Kuong             FR Bromfield               5:47.5  
  7 Chris Hill                FR Oakmont                 5:51.7  
  8 Ryan Morse                 8 Littleton               6:22.0  
  9 Dylan Mei                 FR Oakmont                 6:47.6  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nick Kronauer             SR Bromfield               1:41.1   1 
  2 Brandon Miller            SO Oakmont                 1:44.9   2 
  3 Cole Stecyk                7 Bromfield               1:49.9   1 
  4 Alex Ortiz                JR Bromfield               1:51.6   3 
  5 Gerald Lane               JR Lunenburg               1:53.1   1 
  6 Alex Fournier             SR Littleton               1:53.2   2 
  7 Tristan Kaldenberg         8 Littleton               1:57.1   2 
  8 Alvin Li                  FR Bromfield               1:57.6   3 
  9 Will Buraczynski           7 Littleton               2:01.9   3 
 -- Adam Moeckel              FR Oakmont                     DQ   2  Lane Violation
 -- Shawn McGrath             SO Lunenburg                   DQ   1  Lane Violation
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Harrison Arciprete        SR Lunenburg                 39.5   1 
  2 Dan Colony                JR Bromfield                 40.5   1 
  3 Ben Arcangeli             FR Oakmont                   41.0   3 
  4 Brendan Beale             JR Bromfield                 42.9   1 
  5 Zach Piche                SO Littleton                 44.7   3 
  6 Jeff Adelson              JR Bromfield                 45.0   2 
  7 Trevor Brown              FR Oakmont                   45.1   3 
  8 Nathan Blood              FR Oakmont                   45.7   4 
  9 Joshua Balboni             8 Littleton                 45.8   3 
 10 Matt Leblanc              FR Oakmont                   46.5   4 
 11 Bobby Gardner             SO Lunenburg                 46.7   1 
 12 Ryan West                 JR Bromfield                 48.3   5 
 13 Giovanni Delduca          FR Oakmont                   49.8   5 
 14 Danny Fitterman           FR Bromfield                 51.3   2 
 15 Brian Cahill               8 Littleton                 51.5   4 
 16 Jack Chambers             FR Bromfield                 53.1   2 
 17 Shawn McGrath             SO Lunenburg                 53.5   2 
 18 Greg Barry                FR Oakmont                   57.2   5 
 19 Peter Cochis               7 Littleton               1:05.1   4 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Kronauer             SR Bromfield               3:02.0  
  2 Christian Robichaud       SR Oakmont                 3:03.8  
  3 Price Day                 FR Bromfield               3:07.4  
  4 Andrew Keir               SO Lunenburg               3:07.9  
  5 Troy Taylor               FR Littleton               3:13.8  
  6 Ian Harrington            JR Bromfield               3:30.2  
  7 Chris Hill                FR Oakmont                 3:30.8  
  8 Phillip Kuong             FR Bromfield               3:34.5  
  9 Ryan Morse                 8 Littleton               3:35.8  
 10 Will Day                   7 Bromfield               3:53.7  
 11 Ian Rowatt                 8 Bromfield               4:08.8  
 12 Dylan Mei                 FR Oakmont                 4:09.3  
 
Event 10  Boys 4x440 Yard Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bromfield                                            4:25.0  
  2 Oakmont                                              4:29.0  
  3 Lunenburg                                            4:40.4  
  4 Littleton                                            4:52.2  
 
Event 11  Boys 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bromfield                                            1:50.4   1 
  2 Oakmont                                              1:51.3   2 
  3 Lunenburg                                            1:53.2   1 
  4 Littleton                                            2:01.3   2 
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brianna Harte             FR Bromfield             25-08.00  
  2 Abigail Clark             FR Lunenburg             24-10.00  
  3 Jordan Tremont            SO Lunenburg             23-06.00  
  4 Corinne Wyson             SR Lunenburg             23-05.50  
  5 Julia Rembetsy-Brown      SO Oakmont               23-05.00  
  6 Marissa Vazquez           JR Lunenburg             23-01.00  
  7 Kristen Vilcans           JR Littleton             22-10.50  
  8 Erin Mawhinney            SR Oakmont               22-01.25  
  9 Allison Rivard            SR Lunenburg             21-10.00  
 10 Jennifer Smith            FR Littleton             21-09.50  
 11 Alicia Cote               JR Lunenburg             21-00.00  
 12 Katie Stone               FR Oakmont               20-10.50  
 13 Hannah Keaney             JR Bromfield             20-04.00  
 14 Gabby Ciccolini           FR Oakmont               20-03.25  
 15 Francesca Dripps          SO Littleton             19-06.75  
 16 Jessica Lutinski          JR Lunenburg             19-04.00  
 17 Nicole Cochis             SO Littleton             18-09.50  
 18 Vanessa Archangelo         8 Oakmont               18-03.50  
 19 Mallory Cochran           SR Lunenburg             16-07.50  
 20 Casey Russell             FR Bromfield             16-03.00  
 21 Hannah Balboni            FR Littleton             15-07.00  
 22 Kaeli Davis               SO Oakmont               14-10.25  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caroline Turnbull         JR Bromfield              5-00.00  
  2 Whitney Mansfield         SO Lunenburg             J5-00.00  
  3 Vishwa Rasania            JR Bromfield              4-08.00  
  4 Sarah Heitmeyer           FR Littleton             J4-08.00  
  5 Brogan Ulf                SO Lunenburg             J4-08.00  
  6 Julia Rembetsy-Brown      SO Oakmont                4-06.00  
  6 Sophia Holman              8 Lunenburg              4-06.00  
  8 Hayley Yates              JR Littleton              4-04.00  
  8 Madeline Cocharn          FR Lunenburg              4-04.00  
 10 Marissa Bennett           SO Oakmont               J4-04.00  
 11 Lauren Ouellette          SR Oakmont                4-02.00  
 12 Kate Magurn               JR Littleton              4-00.00  
 13 Jenn Markevich            JR Oakmont               J4-00.00  
 14 Sarah Dubois              FR Oakmont                3-08.00  
 
Event 14  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jennifer Markham          SR Lunenburg              13:02.7  
  2 Brook Hansel              FR Lunenburg              13:03.0  
  3 Kristen Vilcans           JR Littleton              13:33.3  
  4 Talbot Chipman             7 Bromfield              13:40.0  
  5 Sylvia Jackson             8 Littleton              13:40.7  
  6 Erin Bresnahan             8 Oakmont                13:52.3  
  7 Sydney Vacca              SO Littleton              14:18.8  
 
Event 15  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Moriah Arnold             JR Bromfield                  9.3   2 
  2 Brogan Ulf                SO Lunenburg                  9.4   2 
  3 Sophia Holman              8 Lunenburg                  9.8   2 
  4 Vishwa Rasania            JR Bromfield                  9.9   2 
  5 Shaunna Lizek             SR Lunenburg                 J9.9   2 
  6 Antonia Keutzer           SR Littleton                 10.3   1 
  7 Shannon Riordon            7 Littleton                 10.5   1 
  8 Sarah Dubois              FR Oakmont                   10.9   1 
  9 Alicia Whitney            SR Littleton                 11.4   1 
 10 Kaitlyn Wetzel            SO Littleton                 11.5   1 
 11 Jenn Markevich            JR Oakmont                   11.6   1 
 12 Grace Turnbull             7 Bromfield                 18.6   2 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lindsay Hyde              SR Lunenburg                  7.5   2 
  2 Heidi Giancola            JR Lunenburg                  7.6   2 
  2 Julia Rembetsy-Brown      SO Oakmont                    7.6   1 
  4 Lexie Merchant            SR Lunenburg                  8.0   2 
  5 Reiny Foster              SO Bromfield                  8.1   2 
  5 Francesca Dripps          SO Littleton                  8.1   1 
  7 Hannah Balboni            FR Littleton                  8.2   1 
  8 Gabby Ciccolini           FR Oakmont                    8.3   1 
  9 Alma Himmelberger         FR Littleton                  8.4   1 
 10 Emma Grant                 8 Bromfield                  8.7   2 
 11 Erin Mawhinney            SR Oakmont                    9.0   1 
 
Event 17  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashley Hyde               FR Lunenburg               5:52.1  
  2 Allison Freeman           JR Lunenburg               5:58.1  
  3 Lisa Maki                 JR Oakmont                 6:01.1  
  4 Kate Rowatt               JR Bromfield               6:02.9  
  5 Sylvia Jackson             8 Littleton               6:29.7  
  6 Kristen Vilcans           JR Littleton               6:30.0  
  7 Heather Hunt               8 Lunenburg               6:30.3  
  8 Marissa Bennett           SO Oakmont                 6:58.4  
  9 Kaitlyn Wetzel            SO Littleton               7:47.6  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alexia Lipman             SO Bromfield               1:45.0   1 
  2 Sydney Sanford            JR Lunenburg               1:48.1   1 
  3 Sarah Heitmeyer           FR Littleton               1:50.3   2 
  4 Madeline Cocharn          FR Lunenburg               1:54.1   1 
  5 Kaitlyn Wetzel            SO Littleton               1:55.0   2 
  6 Ashley Archangelo         SO Oakmont                 1:55.4   2 
  7 Courtney Torres           JR Oakmont                 1:55.6   2 
  8 Kayla Corcoran            SO Lunenburg               1:58.7   1 
  9 Michaela Guillette         8 Lunenburg               2:15.5   3 
 10 Kylie Murphy               7 Littleton               2:23.3   3 
 11 Brooke Schofield           7 Littleton               2:38.4   3 
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Julia Rembetsy-Brown      SO Oakmont                   45.9   3 
  2 Whitney Mansfield         SO Lunenburg                 46.2   1 
  3 Alyssa Johnson            JR Bromfield                 47.6   1 
  4 Lauren Ouellette          SR Oakmont                   47.9   3 
  5 Sophia Holman              8 Lunenburg                 49.1   2 
  6 Brett Graceffa            SO Littleton                 49.4   3 
  7 Corinne Wyson             SR Lunenburg                 49.6   1 
  8 Vishwa Rasania            JR Bromfield                 50.1   1 
  9 Rachel Bousquet           FR Oakmont                   50.7   4 
  9 Bhavani Hodgkins          JR Bromfield                 50.7   2 
 11 Monica Cote                8 Lunenburg                 51.9   2 
 12 Jennifer Smith            FR Littleton                 53.2   3 
 12 Angel Picucci             SR Lunenburg                 53.2   4 
 14 Jessica Lutinski          JR Lunenburg                 53.6   5 
 15 Marissa Vazquez           JR Lunenburg                 54.1   6 
 16 Bethany Ross               8 Bromfield                 54.4   2 
 17 Alicia Cote               JR Lunenburg                 56.0   6 
 18 Sarah Dubois              FR Oakmont                   56.6   4 
 19 Katie Young                7 Littleton                 56.7   5 
 20 Grace Turnbull             7 Bromfield                 57.5   5 
 21 Amy Russes                FR Littleton               1:00.5   4 
 
Event 20  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jennifer Markham          SR Lunenburg               3:32.4  
  2 Allison Freeman           JR Lunenburg               3:32.7  
  3 Brook Hansel              FR Lunenburg               3:33.1  
  4 Alana Johnston             8 Littleton               3:34.9  
  5 Melany Cruz               JR Littleton               3:36.3  
  6 Courtney Torres           JR Oakmont                 3:40.7  
  7 Kate Rowatt               JR Bromfield               3:41.4  
  8 Brenna Harington          FR Bromfield               3:42.0  
  9 Katie Goodwin             SO Littleton               3:55.8  
 10 Hannah Keaney             JR Bromfield               3:56.0  
 11 Erin Bresnahan             8 Oakmont                 4:04.2  
 12 Kaeli Davis               SO Oakmont                 5:11.0  
 
Event 21  Girls 4x440 Yard Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lunenburg                                            4:44.3  
  2 Bromfield                                            4:46.1  
  3 Littleton                                            4:56.3  
  4 Oakmont                                              5:00.4  
 
Event 22  Girls 4x220 Yard Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lunenburg                                            1:59.1  
  2 Bromfield                                            1:59.3  
  3 Littleton                                            2:06.9  
  4 Oakmont                                              2:10.9