Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/Dec17_Atlant_set1.shtml

Atlantic Coast League Meet #2

RLTAC-Boston, MA, December 17, 2012

[Scores ]

Results


                                ACL Meet #2 2012-2013 - 12/17/2012
                                  Reggie Lewis Center-Boston, MA
                                             Results
  Girls 55 Meter Dash JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Pearce, Tara              12 Marshfield                         8.41   6
  2 Allen, Reana              09 Brockton                           8.42  14
  3 Wheaton, Brianna          09 Brockton                           8.46  13
  4 Pitter, Perianne          12 Marshfield                         8.47   8
  5 Garcon, Fabiola           12 Brockton                           8.48  11
  6 Bernard, Alyssa           09 Falmouth                           8.49   1
  7 McDonald, Molly           12 Marshfield                         8.54   7
  8 Quigg, Melissa            10 Falmouth                           8.55   3
  9 Brooks, Asiah             11 Brockton                           8.61  11
 10 LaSalle, Marissa          12 Marshfield                         8.63  10
 11 Lasalle, Hannah           10 Marshfield                         8.65   9
 12 Hebert, Amanda            09 Falmouth                           8.67   1
 13 Abrahams, Kellina         12 Brockton                           8.68  12
 14 Olson, Holly              11 Marshfield                         8.69   7
 15 Willis, Sayge             10 Falmouth                           8.70   1
 16 Beaulieu, Meghan          09 Marshfield                         8.70   7
 17 Washburn, Lauren          10 Plymouth South                     8.73   5
 18 Sullivan, Jacklyn         09 Plymouth North                     8.74   3
 19 Campbell, Jordan          12 Marshfield                         8.77   6
 20 Rusk, Emma                11 Marshfield                         8.78  10
 20 Rogers, Allison           10 Plymouth South                     8.78   3
 22 Martin, Ali               11 Marshfield                         8.79   6
 23 Soilson, Rebecca          09 Plymouth North                     8.80   4
 24 Feingold, Zoe             09 Plymouth North                     8.80   3
 25 Theslisma, Bedjina        09 Brockton                           8.82  12
 26 McFarlane, Jasmine         8 Dennis-Yarmouth                    8.83  11
 27 Rogers, Katie             10 Plymouth South                     8.83   4
 28 Ferraro, Erminia          12 Marshfield                         8.84   8
 29 Connolly, Kaley           10 Plymouth North                     8.85   3
 30 Askew, Takia              10 Brockton                           8.88  13
 31 Andrade, Mijie            12 Brockton                           8.91  11
 32 Anderson, Sam             12 Sandwich                           8.98   3
 33 LaRochelle, Rae           09 Sandwich                           8.99   3
 34 MacKinnon, Rachael        10 Marshfield                         9.03   7
 35 Dike, Ugochi              10 Brockton                           9.04  13
 36 Shea, Jenna               09 Plymouth North                     9.05   2
 37 Miles, Jazmyine           09 Brockton                           9.06  13
 38 Welche, Ruthy             09 Brockton                           9.08  12
 39 Pierre, Kiesha            11 Brockton                           9.10  11
 40 Peretsky, Leah            09 Falmouth                           9.10   1
 41 Askew, Caroline           09 Marshfield                         9.12   6
 42 Jones, Maiah              09 Marshfield                         9.13   9
 43 Ellis, Melony              8 Dennis-Yarmouth                    9.13  11
 44 Moultan, Ellie            09 Plymouth South                     9.13   5
 45 Clougherty, Katie Lu      11 Marshfield                         9.14  10
 46 Campbell, Hannah          10 Marshfield                         9.15  10
 47 Gonzales, Mariana         09 Marshfield                         9.15   6
 48 McKenzie, Natasha         10 Brockton                           9.17  12
 49 Fernandes, Jolynne        12 Dennis-Yarmouth                    9.21  14
 50 Baker, Kristina            8 Dennis-Yarmouth                    9.22   7
 51 Mercier, Jordyn           10 Plymouth North                     9.25   2
 52 Macormack, Melanie        10 Plymouth North                     9.27   2
 53 Revolus, Cynthia          11 Brockton                           9.28  11
 54 Pascal, Nadine            09 Brockton                           9.28  13
 55 McCarthy, Morgan          09 Marshfield                         9.29   7
 55 Harvey, Jaclyn            09 Dennis-Yarmouth                    9.29   7
 57 Donegan, Annie            10 Plymouth North                     9.31   2
 58 Caputo, Leah              10 Marshfield                         9.39  10
 59 Buchanan, Rachel          11 Plymouth South                     9.41   4
 60 Hagaeli, Miranda          09 Dennis-Yarmouth                    9.42  14
 61 Pearl, Hannah             11 Marshfield                         9.43   7
 62 Purpora, Gina             09 Marshfield                         9.45   8
 63 DeAngelis, Courtney       10 Marshfield                         9.48   8
 64 Darian, Noelle            10 Marshfield                         9.50   9
 65 Mann, Brianna             09 Dennis-Yarmouth                    9.50   6
 66 Maness, Emily             10 Falmouth                           9.56   1
 67 Ritchie, Amariah          11 Brockton                           9.59  13
 68 Oliveira, Ashley          09 Falmouth                           9.59   1
 69 D'Orlando, Adrian         11 Dennis-Yarmouth                    9.60  15
 70 Keys, Courtney            09 Marshfield                         9.62   8
 71 Forsyth, Mallory          09 Marshfield                         9.62   6
 72 Lang, Emma                09 Marshfield                         9.63   8
 73 Pearl, Natalie            09 Marshfield                         9.65   8
 74 Burke, Daley              10 Marshfield                         9.68   9
 75 Paul, Amanda              11 Plymouth South                     9.70   4
 76 Dow, Hannah               09 Marshfield                         9.71   6
 77 Tillson, Angela           10 Plymouth South                     9.72   5
 78 Holland, Jaymee           09 Plymouth South                     9.72   4
 79 Kane, Ellie               09 Marshfield                         9.73   9
 79 Brady, Sam                12 Plymouth South                     9.73   4
 81 Higgins, Emily            12 Dennis-Yarmouth                    9.74  14
 82 Ridlon, Katie             09 Plymouth South                     9.75   5
 83 Corbo, Jessica            10 Marshfield                         9.75   9
 84 Gomes, Lillian            11 Brockton                           9.76  12
 85 Lyons, Cali               10 Plymouth South                     9.77   4
 86 Murphy, Reilly            10 Marshfield                         9.77  10
 87 Gervais, Sarah            11 Brockton                           9.86  14
 88 O'Brien, Jen              11 Marshfield                         9.86   9
 89 Eckland, Melanie          11 Marshfield                         9.87   8
 90 Leydon, Erika             10 Plymouth North                     9.89   2
 91 Murphy, Caitlyn           09 Sandwich                           9.90   3
 92 Washington, Jennifer      09 Brockton                           9.94  12
 93 Bland, Tayla               8 Dennis-Yarmouth                    9.94  11
 94 Rose, Brady               10 Plymouth North                     9.96   2
 95 Ellis, Chelsea             8 Dennis-Yarmouth                   10.00  14
 96 Miller, Paige             11 Falmouth                          10.01   1
 97 Bridget, Guiney           10 Plymouth North                    10.09   4
 98 Moleus, Fabienne          12 Brockton                          10.11  12
 99 Labrecque, Noelle         12 Plymouth North                    10.14   2
100 Anderson, Alyana          11 Dennis-Yarmouth                   10.17  15
101 Murray, Tara              10 Marshfield                        10.18  10
102 Clines, Hailee            10 Plymouth South                    10.32   5
103 Peterson, Haley           10 Plymouth North                    10.37   2
104 Garotti, Isabelle         12 Brockton                          10.38  14
105 Galvin, Amy               11 Plymouth South                    10.38   5
106 Francis, Taylor           11 Plymouth South                    10.38   5
107 Ridlon, Jenny             11 Plymouth South                    10.44   5
108 Lanergan, Katelyn         10 Marshfield                        10.50  10
109 Miller, Nadine            09 Falmouth                          10.85   1
110 Alves, Anisha             09 Brockton                          10.87  12
  Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 O'Donnell, Claire         12 Plymouth North          7.68       7.58   1
  2 Simpson, Nikayla          11 Brockton                7.68       7.79   5
  3 Dipietro, Ellen           11 Marshfield              7.84       7.90   3
  4 Ralston, Kayla            11 Dennis-Yarmouth         8.03       7.92   5
  5 Mayers, D'Anna            12 Norwell                 7.66       8.00   1
  6 Halliday, Talia           11 Brockton                7.83       8.03   5
  7 Sullivan, Katie           12 Nauset                  8.05       8.10   2
  8 Fracallossi, Mikala       12 Plymouth North          7.95       8.16   1
  9 Bunce, Rachel             11 Dennis-Yarmouth         8.00       8.31   5
 10 Galati, Maria             12 Falmouth                8.47       8.34   5
 11 Dalton, Madeline          12 Falmouth                8.19       8.37   5
 12 Higgins, Kelsey           10 Plymouth North          8.20       8.37   2
 13 Gately, Amy               10 Marshfield              8.27       8.38   3
 14 Clarke, Danika            09 Brockton                8.29       8.40   4
 15 MacDonald, Caitlyn        10 Marshfield              8.41       8.44   3
 16 Meuse, Katherine          10 Marshfield              8.44       8.45   3
 17 Ellard, Shaye             10 Nauset                  7.95       8.52   1
 18 Coker, Hadlee             12 Falmouth                8.76       8.62   4
 19 Sabri, Gloria             09 Dennis-Yarmouth         8.75       8.65   4
 20 Keane, Bethanne           11 Plymouth South          8.40       8.74   3
 21 Whicher, Kimmy            12 Sandwich                8.94       8.78   1
 22 Robichaud, Ashley         11 Plymouth North          8.71       8.79   2
 23 Cummins, Leah             10 Plymouth South          8.50       8.81   3
 24 Perlow, Sadie             09 Plymouth South          8.78       8.85   3
 25 Naples, Fiona             09 Sandwich                8.94       8.94   1
 26 Sweeney, Jenna            09 Sandwich                9.00       8.95   2
 27 Payzant, Morgan           12 Plymouth South          8.40       9.00   3
 28 Stella, Sarah             09 Sandwich                9.30       9.16   2
 29 Collette, Julia           10 Nauset                  8.00       9.27   1
 30 Volpe, Alyssa             10 Dennis-Yarmouth         9.25       9.29   5
 31 Burke, Meghan             10 Falmouth                8.98       9.32   5
 32 Ames, Kimberly            11 Norwell                 8.60       9.66   1
 33 Adebanjo, Titi            12 Norwell                 9.00       9.67   2
  Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Griffin, Danielle         11 Norwell                41.06      42.86   2
  2 Crowell, Molly            12 Nauset                 44.06      43.88   2
  3 Messin, Aly               12 Plymouth South         45.00      44.93   1
  4 Ralston, Kayla            11 Dennis-Yarmouth        47.00      44.97   7
  5 Halliday, Talia           11 Brockton               44.10      45.17   7
  6 Jamiel, Paris             11 Dennis-Yarmouth                   45.59   6
  7 Dupe, Leanne              11 Brockton               46.41      46.17   7
  8 DiGregorio, Sarah         11 Norwell                44.37      46.47   2
  9 Gilbert, Rachel           09 Falmouth               55.00      47.26   8
 10 Whalen, Lilly             11 Plymouth North         47.10      47.49   2
 11 Bowie, Olivia             12 Dennis-Yarmouth        47.70      47.62   7
 12 Tropp, Olivia             11 Sandwich               47.00      47.80   2
 13 Roht, Annie               09 Marshfield             50.00      48.03   5
 14 MacDonald, Caitlyn        10 Marshfield             47.95      48.38   1
 15 Pitter, Perianne          12 Marshfield             47.20      48.55   1
 16 Sutton, Kate              11 Nauset                 49.00      48.56   3
 17 Sullivan, Jacklyn         09 Plymouth North         49.21      48.63   3
 18 Cardoso, Kyanna           10 Brockton               48.00      48.67   8
 19 Rivera, Sade              11 Brockton               48.00      48.75   8
 20 Scheuer, Taylor           09 Sandwich               50.00      48.90   3
 21 Provost, Alexandra        09 Falmouth               49.80      48.93   7
 22 Willis, Chelsea           11 Plymouth North         47.60      49.04   2
 23 Sabri, Gloria             09 Dennis-Yarmouth        50.00      49.44   8
 24 Gomez-Peck, Rachel        11 Nauset                 49.50      50.08   3
 25 Haring, Alison            12 Marshfield             49.45      50.52   1
 26 Debenedictis, Sarah       10 Norwell                50.00      50.75   3
 27 Desmond, Kathleen         09 Falmouth               50.00      50.80   7
 28 Anderson, Sam             12 Sandwich               55.00      50.91   4
 29 Forbes, Sierra            10 Norwell                           51.37   6
 30 Reifeiss, Haley           11 Plymouth North                    51.55   4
 31 Andrade, Celina           11 Brockton                          51.82   6
 32 Robichaud, Ashley         11 Plymouth North         53.10      51.92   4
 33 Gonzales, Mariana         09 Marshfield             51.00      52.26   5
 34 Eaves, Maddie             12 Norwell                48.50      52.32   3
 35 Alston, Kayla             10 Brockton                          52.83   6
 36 Naples, Fiona             09 Sandwich               56.00      52.91   5
 37 LaRochelle, Rae           09 Sandwich               56.00      53.05   5
 38 Cheetham, Ashley          10 Plymouth South         51.48      53.63   1
 39 Egan, Liz                 12 Dennis-Yarmouth        50.00      54.26   8
 40 Haskell, Lizzie           11 Nauset                 59.80      54.34   5
 41 Costello, Emily           10 Norwell                55.00      55.45   4
 42 Stella, Sarah             09 Sandwich               55.30      56.74   4
 43 Volpe, Alyssa             10 Dennis-Yarmouth                   56.97   6
 44 Romboldi, Nicole          10 Plymouth North                    57.30   6
 -- Foster, Maddie            11 Nauset                 55.50        DNF   4
  Girls 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Griffin, Danielle         11 Norwell              1:34.65    1:44.56
  2 Condon, Katie             11 Marshfield           1:48.16    1:45.36
  3 Richard, Alyssa           10 Plymouth South       1:47.67    1:47.58
  4 Gaeta, Olivia             10 Marshfield           1:45.00    1:49.21
  5 O'Dea, Tori               11 Dennis-Yarmouth                 1:50.72
  6 Harmon, Maddie            11 Sandwich             1:53.08    1:50.73
  7 Sessler, Holly            11 Plymouth South       1:55.00    1:52.10
  8 Cipriano, Emily           12 Norwell              1:49.00    1:52.73
  9 Rodriguez, Silvanna       12 Brockton             1:47.08    1:53.09
 10 Gordon, Jessica           12 Plymouth North       1:51.00    1:53.30
 11 Merian, Maral             11 Brockton             1:51.06    1:53.60
 12 Dalton, Ally              10 Falmouth             1:50.49    1:54.63
 13 Barrows, Tori             11 Marshfield           1:58.00    1:56.33
 14 Tiemann, Allexa           09 Plymouth North       2:04.03    1:59.08
 15 DiBella, Carina           09 Norwell              2:00.93    2:00.20
 16 Alvarenga, Morgan         09 Sandwich             2:07.78    2:01.85
 17 LeBrun, Kiara             12 Brockton                        2:01.91
 18 Davis, Kaprisa            11 Brockton             2:01.81    2:01.96
 19 Wallace, Madison          09 Dennis-Yarmouth                 2:03.46
 20 Losordo, Anna             11 Falmouth                        2:04.71
 21 Smith, Madeline           09 Falmouth                        2:06.51
 22 Dean, Saray                8 Dennis-Yarmouth      2:11.10    2:08.09
 23 Arnold, Maddie            11 Plymouth South       2:12.00    2:13.34
 24 Bailey, Devon             09 Norwell              2:10.00    2:15.30
 25 Bergholtz, Riley          09 Norwell              2:01.71    2:19.52
 26 Flaherty, Carolyn         09 Norwell              2:00.00    2:24.36
  Girls 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Borofski, Nicole          12 Plymouth North       3:10.00    3:14.64
  2 Grasz, Lexa               11 Norwell              3:30.00    3:21.70
  3 Spitler, Kate             11 Marshfield           3:26.00    3:24.73
  4 Basso, Liza               11 Norwell              3:28.93    3:27.33
  5 Banks, Meg                12 Marshfield           3:32.98    3:28.21
  6 Gordon, Allison           10 Plymouth North       3:27.00    3:29.03
  7 Doherty, Bri              11 Marshfield           3:28.00    3:30.17
  8 Onyeoziri, Chidera        11 Brockton             3:25.00    3:32.64
  9 Harney, Emma              12 Dennis-Yarmouth                 3:34.07
 10 White, Cecilia            09 Marshfield                      3:34.34
 11 Parsons, Olivia           12 Plymouth South       3:35.00    3:36.60
 12 Cobb, Caroline            10 Falmouth             3:33.32    3:37.94
 13 Weiler, Holly             12 Norwell              3:22.00    3:38.07
 14 Gray, Makenzie            09 Dennis-Yarmouth                 3:45.36
 15 McCauley, Lindsey         11 Sandwich             3:48.44    3:45.98
 16 Buckley, Elisabeth        09 Brockton             3:49.78    3:46.19
 17 Collins, Haley            11 Nauset               3:49.22    3:48.34
 18 Adamitis, Olivia          10 Dennis-Yarmouth                 3:48.75
 19 Tardiff, Adrienne         09 Dennis-Yarmouth                 3:50.32
 20 Petanacho, Tracey         10 Plymouth North       3:53.86    3:53.41
 21 Lam, Jasyln               09 Brockton             4:15.55    3:54.28
 22 Collentro, Isabella       09 Sandwich             3:54.91    3:56.25
 23 Marchetti, Ellen          09 Norwell              3:40.00    4:05.21
 24 Wright, Hannah            09 Sandwich                        4:06.01
 25 Hazard, Whitney           12 Sandwich                        4:10.86
 26 Landry, Samantha          09 Brockton                        4:20.38
  Girls 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 O'Neil, Lauren            10 Falmouth             5:22.51    5:23.37
  2 Gorton, Sophie            10 Plymouth North       5:38.89    5:37.03
  3 Humphreys, Lauren         11 Norwell              5:40.00    5:40.21
  4 Sivco, Tory               11 Sandwich             5:27.00    5:43.13
  5 Dalton, Meg               12 Marshfield           5:45.00    5:55.62
  6 Nicoll, Sarah             12 Marshfield           5:48.00    5:58.37
  7 Vincent, Elizabeth        11 Marshfield           6:05.00    5:58.53
  8 Reed, Brittney            12 Plymouth South       5:58.72    6:03.22
  9 Hanson, Mallory           09 Plymouth South       6:00.00    6:04.69
 10 Stafford, Mary            11 Dennis-Yarmouth      6:09.08    6:04.78
 11 Cobb, Caroline            10 Falmouth             6:02.55    6:14.24
 12 Wegman, Elizabeth         09 Sandwich             6:40.00    6:15.94
 13 Lyle, Vanessa             12 Norwell              5:53.00    6:18.37
 14 Guarino, Josie            12 Marshfield                      6:20.56
 15 Kirslis, Emily            10 Norwell              6:19.78    6:20.62
 16 Lacasse, Stephani         12 Marshfield           6:25.08    6:24.06
 17 Davis, Anna               09 Dennis-Yarmouth      6:38.06    6:28.86
 18 Drown, Lee                12 Dennis-Yarmouth      6:08.30    6:31.72
 19 Shields, Kerri            09 Norwell              6:53.96    6:32.95
 20 Getto, Hannah             12 Norwell              6:40.00    6:33.39
 21 Debrito, Rosanna          12 Brockton             6:36.00    6:35.47
 22 Geick, Hannah             09 Plymouth North                  6:35.82
 23 Wacht, Sydney             10 Nauset               6:30.00    6:44.33
 24 Brown, Rachel             12 Sandwich             6:30.00    6:44.93
 25 Peloquin, Taylor          11 Brockton                        6:46.01
 26 Travers, Molly            12 Sandwich             6:35.00    6:46.88
 27 Henderson, Lana           11 Sandwich             6:44.00    6:51.07
 28 Mori, Sara                12 Plymouth South                  6:51.90
 29 Whipple, Michelle         12 Dennis-Yarmouth      6:45.00    6:54.37
 30 Walters, Kendra           12 Plymouth South       6:40.00    6:57.50
  Girls 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 O'Neil, Lauren            10 Falmouth            11:37.96   11:38.18
  2 Sivco, Tory               11 Sandwich            11:20.92   12:07.17
  3 Humphreys, Lauren         11 Norwell             12:07.06   12:31.70
  4 Nicoll, Sarah             12 Marshfield          12:56.45   12:55.12
  5 Hoagland, Margot          10 Plymouth North      12:59.00   13:02.74
  6 Reed, Brittney            12 Plymouth South      13:10.00   13:11.62
  7 Borofski, Katrina         12 Plymouth North      13:00.00   13:15.90
  8 Vincent, Elizabeth        11 Marshfield          13:17.64   13:19.68
  9 Flaherty, Michaela        11 Norwell             13:23.16   13:21.42
 10 Stafford, Mary            11 Dennis-Yarmouth                13:25.99
 11 Dalton, Meg               12 Marshfield          13:36.00   13:47.78
 12 Onyeoziri, Chidera        11 Brockton                       13:55.96
 13 Peterson, Emalee          11 Dennis-Yarmouth     14:12.38   13:56.07
 14 Fredo, Adrianna           11 Brockton            14:45.15   13:59.85
 15 Davis, Anna               09 Dennis-Yarmouth                14:31.11
 16 Adamitis, Olivia          10 Dennis-Yarmouth                14:54.49
 17 Gray, Makenzie            09 Dennis-Yarmouth                14:57.29
  Girls 55 Meter Hurdles JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rogers, Katie             10 Plymouth South                    10.83   2
  2 Rusconi, Ally             12 Plymouth South                    10.92   2
  3 Rogers, Allison           10 Plymouth South                    11.13   1
  4 Powers, Alex              10 Plymouth South                    11.27   2
  5 Melisse, Renee            09 Plymouth South                    11.34   2
  6 Palmer, Ashley            10 Plymouth South                    11.39   2
  7 Bland, Tayla               8 Dennis-Yarmouth                   11.64   1
  8 Kearney, Sarah            10 Plymouth South                    11.74   1
  9 Jones, Maiah              09 Marshfield                        11.77   1
 10 MacKinnon, Rachael        10 Marshfield                        11.80   1
 11 Buechel, Sarah            09 Marshfield                        12.14   1
 12 Boyle, Calie              09 Plymouth South                    12.25   1
 13 Keys, Courtney            09 Marshfield                        12.51   2
 14 Kubicki, Michalina        09 Marshfield                        16.00   1
  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Montiero, Patricia        12 Brockton                8.80       8.86   1
  2 Sullivan, Kelsey          11 Marshfield              8.90       9.01   2
  3 Dipietro, Ellen           11 Marshfield              8.80       9.02   2
  4 Josephs, Lily             11 Falmouth                9.62       9.59   1
  5 Putnam, Nina              11 Nauset                  9.85       9.85   3
  6 Messin, Aly               12 Plymouth South          9.50       9.89   2
  7 Mayers, D'Anna            12 Norwell                10.00      10.14   3
  8 LaSalle, Marissa          12 Marshfield             10.20      10.20   2
  9 Feeney, Rebecca           12 Dennis-Yarmouth        10.00      10.43   1
 10 Perryclear, Lily          10 Plymouth South         10.50      10.71   2
 11 Miller, Olivia            09 Dennis-Yarmouth        10.00      10.76   1
 12 Sullivan, Bridget         10 Plymouth South         10.50      10.80   2
 13 German, Rebecca           12 Sandwich               10.81      10.85   3
 14 Ryan, Sammi               11 Plymouth South         10.50      10.95   2
 15 Feingold, Zoe             09 Plymouth North         11.45      10.96   3
 16 Quigg, Melissa            10 Falmouth               10.00      11.06   1
 17 Anderson, Kara            11 Marshfield             11.27      11.36   2
 18 Connolly, Kaley           10 Plymouth North         13.00      11.42   3
 19 Hovey, Jackie             09 Dennis-Yarmouth                   11.65   4
 20 Lammers, Dominique        09 Brockton               11.00      11.71   4
 21 Hunter, Jayla             09 Brockton               11.75      11.73   4
 22 Soilson, Rebecca          09 Plymouth North         11.92      12.40   3
 23 D'Orlando, Adrian         11 Dennis-Yarmouth                   12.47   1
 -- Galati, Maria             12 Falmouth                9.83        DNF   1
  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brockton  'A'                                     1:56.00    1:54.53   1
  2 Nauset  'A'                                       1:55.00    1:57.56   2
  3 Plymouth North  'A'                               1:55.11    1:59.29   1
  4 Dennis-Yarmouth  'A'                              1:53.00    1:59.80   1  
  5 Falmouth  'A'                                     2:03.33    2:03.21   1
  6 Plymouth South  'A'                               2:02.00    2:04.96   2
  7 Sandwich  'A'                                     2:07.51    2:05.37   2
  8 Norwell  'A'                                      1:55.00    2:10.27   2
 -- Marshfield  'A'                                   2:01.05         DQ   1  cut in early

  Girls 4x400 Meter Relay
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norwell  'A'                                      4:36.93    4:28.58
  2 Plymouth South  'A'                               4:25.00    4:30.87
  3 Brockton  'A'                                     4:27.00    4:31.84
  4 Plymouth North  'A'                               4:35.88    4:34.79
  5 Marshfield  'A'                                   4:31.00    4:38.91
  6 Dennis-Yarmouth  'A'                              4:40.00    4:50.86
  7 Falmouth  'A'                                     4:40.45    4:58.43
  8 Sandwich  'A'                                     5:00.00    5:11.91
  9 Dennis-Yarmouth  'B'                                         5:18.73
  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dipietro, Ellen           11 Marshfield           5-07.00    5-01.00
  2 Coker, Hadlee             12 Falmouth             5-02.00   J5-01.00
  3 Sullivan, Kelsey          11 Marshfield           4-10.00    4-11.00
  4 Ralston, Kayla            11 Dennis-Yarmouth      4-11.00   J4-11.00
  5 Josephs, Lily             11 Falmouth             4-11.00    4-09.00
  6 Sessler, Holly            11 Plymouth South       4-09.00   J4-09.00
  7 Messin, Aly               12 Plymouth South       4-10.00    4-07.00
  8 Debenedictis, Sarah       10 Norwell              4-07.00    4-05.00
  9 Pitter, Perianne          12 Marshfield           4-05.00   J4-05.00
  9 Provost, Alexandra        09 Falmouth             4-03.00   J4-05.00
  9 Montiero, Patricia        12 Brockton             4-05.00   J4-05.00
 12 Bland, Tayla               8 Dennis-Yarmouth                 4-03.00
 12 Stafford, Mary            11 Dennis-Yarmouth      4-05.00    4-03.00
 14 Humphreys, Lauren         11 Norwell              4-05.00   J4-03.00
 15 Borofski, Nicole          12 Plymouth North       4-08.00   J4-03.00
 16 Boyd, Azariah             11 Brockton             4-05.00    4-01.00
 16 Merian, Maral             11 Brockton             4-01.00    4-01.00
 17 Eaves, Maddie             12 Norwell              4-06.00   J4-01.00
 -- Soilson, Rebecca          09 Plymouth North       4-01.00         NH
 -- Sullivan, Jacklyn         09 Plymouth North       4-01.00         NH
 -- Boyle, Calie              09 Plymouth South       4-06.00         NH
  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sullivan, Kelsey          11 Marshfield          17-00.00   15-11.00
  1 Griffin, Danielle         11 Norwell             16-01.00   15-11.00
  3 Ralston, Kayla            11 Dennis-Yarmouth     17-05.50   15-10.00
  4 Montiero, Patricia        12 Brockton            16-03.00   15-02.00
  5 O'Donnell, Claire         12 Plymouth North      15-06.00   15-00.00
  6 Josephs, Lily             11 Falmouth            15-07.50   14-08.00
  7 Messin, Aly               12 Plymouth South      15-00.25   14-05.25
  8 Halliday, Talia           11 Brockton            14-08.00   14-03.00
  9 Coker, Hadlee             12 Falmouth            14-01.00   14-02.00
 10 Basso, Liza               11 Norwell             14-03.00   14-01.00
 11 Merian, Maral             11 Brockton                       14-00.50
 12 Mayers, D'Anna            12 Norwell             15-11.50   13-11.00
 13 Gaeta, Olivia             10 Marshfield          14-02.00   13-09.00
 14 Richard, Alyssa           10 Plymouth South      14-00.00   13-07.50
 15 Rivera, Sade              11 Brockton            14-04.00   13-07.00
 16 Feeney, Rebecca           12 Dennis-Yarmouth     14-08.00   13-03.00
 17 O'Dea, Tori               11 Dennis-Yarmouth     14-05.00   13-02.00
 18 Powers, Alex              10 Plymouth South      13-05.00   12-07.25
 19 Fracallossi, Mikala       12 Plymouth North      14-01.00   12-06.00
 20 Melisse, Rachel           11 Plymouth South      13-06.00   12-03.00
 21 Higgins, Kelsey           10 Plymouth North      13-01.00   12-02.00
 21 Whalen, Lilly             11 Plymouth North      13-01.00   12-02.00
 23 Whicher, Kimmy            12 Sandwich                       11-10.00
 24 Jamiel, Paris             11 Dennis-Yarmouth                11-04.00
 25 Burke, Meghan             10 Falmouth                       11-03.00
 26 Sweeney, Jenna            09 Sandwich                       10-11.50
 27 Clougherty, Katie Lu      11 Marshfield          13-04.00   10-09.00
 -- Budnick, Rachel           09 Nauset              13-01.00       FOUL
 -- Murphy, Caitlyn           09 Sandwich                           FOUL
 -- Naples, Fiona             09 Sandwich                           FOUL
 -- Gately, Amy               10 Marshfield          14-02.00       FOUL
  Girls Shot Put JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hunter, Jayla             09 Brockton                       25-01.25
  2 Pognon, Ann-Melissa       12 Brockton                       23-08.50
  3 Ellis, Chelsea             8 Dennis-Yarmouth                22-00.75
  4 Gervais, Sarah            11 Brockton                       21-08.00
  5 Dike, Ugochi              10 Brockton                       20-04.50
  6 McKenzie, Natasha         10 Brockton                       20-04.00
  7 Garotti, Isabelle         12 Brockton                       18-10.00
  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Torres, Lisa              12 Dennis-Yarmouth     29-00.00   31-06.00
  2 Braz, Maddie              12 Plymouth South      32-00.00   30-03.00
  3 Whatley, Alexis           10 Dennis-Yarmouth     30-02.00   29-02.00
  4 Garcon, Fabiola           12 Brockton            24-05.00   27-09.25
  5 Jacobson, Alyson          11 Plymouth North      27-11.50   26-11.00
  6 Sullivan, Katie           12 Nauset                         26-09.75
  7 Rusk, Emma                11 Marshfield          25-11.75   26-07.00
  8 Burke, Meghan             10 Falmouth            28-09.50   26-03.50
  9 Pearl, Hannah             11 Marshfield          25-10.00   26-03.25
 10 Olson, Holly              11 Marshfield          23-11.00   26-02.50
 11 Jones, Jacqueline         11 Brockton            26-00.25   24-08.00
 12 Askew, Caroline           09 Marshfield          24-03.00   23-11.00
 13 Desmond, Kathleen         09 Falmouth            22-05.00   23-10.00
 14 Tierney, Rebecca          12 Dennis-Yarmouth     28-00.00   23-09.50
 15 Charles, Fedjina          12 Brockton            23-04.50   23-08.00
 16 Ellis, Melony              8 Dennis-Yarmouth     23-06.25   23-06.00
 17 Losordo, Anna             11 Falmouth            23-03.75   22-06.00
 18 Miranda, Ducelina         11 Brockton            23-01.00   22-05.25
 19 Lentini, Gina             12 Plymouth North      23-02.00   22-01.75
 20 Jerome, Brittany          11 Plymouth South      23-00.00   21-05.00
 20 Debenedictis, Sarah       10 Norwell             21-06.75   21-05.00
 22 Ferraro, Erminia          12 Marshfield          22-00.00   21-03.00
 23 Harmon, Maddie            11 Sandwich                       21-01.75
 24 Cole, Courtney            09 Plymouth North      20-05.00   20-08.50
 25 Humphreys, Lauren         11 Norwell             24-00.00   20-07.25
 26 Goldberg, Kayla           12 Plymouth North      22-05.00   20-06.25
 27 Forbes, Sierra            10 Norwell             22-00.00   20-04.25
 28 Moultan, Ellie            09 Plymouth South      22-00.00   19-10.00
 29 Andreotti, Cassie         12 Sandwich                       19-06.50
 30 Johnson, Allison          11 Plymouth South      23-00.00   18-09.75
 31 Brown, Rachel             12 Sandwich                       18-06.75
 32 Forsyth, Mallory          09 Marshfield          19-08.00   18-05.00
 33 Bridget, Guiney           10 Plymouth North      18-00.00   16-08.75
 34 Laughlin, Chelsea         12 Sandwich                       11-04.75
 -- Wright, Hannah            09 Sandwich                           FOUL
  Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Green, Devon              12 Falmouth                6.68       6.84   1
  2 Allen, Ian                11 Plymouth North          6.88       6.92   4
  3 Petit, Charley            12 Norwell                 6.73       6.95   4
  4 Coletta, Tim              11 Marshfield              7.00       7.21   2
  5 Mullin, Matt              11 Sandwich                7.45       7.22   4
  6 Dunn, Nate                12 Marshfield              7.00       7.23   2
  7 Marzelli, Jamie           11 Marshfield              7.00       7.27   2
  8 Frodel, Cade              11 Nauset                  6.90       7.30   4
  9 Matheson, Liam            11 Dennis-Yarmouth         7.09       7.31   1
 10 Overton, Nate             10 Nauset                  7.27       7.32   4
 11 Hayek--Hounnod, Wassim    09 Falmouth                7.00       7.37   1
 12 Rovito, Bobby             11 Marshfield              7.00       7.37   2
 13 Moss, Bobby               12 Plymouth South          7.50       7.38   2
 14 Rubin, G. Anders          12 Dennis-Yarmouth         7.25       7.49   1
 15 Hickey, Brian             12 Norwell                 7.42       7.50   4
 16 Tardif, Drew              11 Dennis-Yarmouth         7.49       7.52   1
 16 Ames, Jeff                11 Norwell                 7.44       7.52   3
 18 Millham, Adam             12 Sandwich                7.46       7.53   4
 19 Eaton, Nick               11 Plymouth South          7.78       7.55   2
 20 Riedel, Jackson           11 Sandwich                7.59       7.67   3
 21 Murphy, Brian             10 Sandwich                7.56       7.73   3
 22 Pannicione, Kevin         10 Nauset                  8.00       7.86   3
 23 Macfarland, Nick          12 Plymouth South          7.49       7.89   2
 24 Barnhardt, Rick           11 Plymouth South          7.70       7.92   2
 25 La, Randy                 10 Dennis-Yarmouth         7.98       7.99   1
 26 Morales, Glenn            09 Plymouth North          8.13       8.24   3
 27 Martin, Robert            11 Nauset                             8.41   3
  Boys 55 Meter Dash JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Vafiades, Tom             12 Norwell                            7.25   5
  2 Taylor, Connor            10 Marshfield                         7.47   1
  3 Currier, Austin           11 Sandwich                           7.48   7
  4 Tenney, Glenn             11 Sandwich                           7.51   5
  5 Gonsalves, Donye          11 Falmouth                           7.63   6
  6 Carter, Jake              09 Sandwich                           7.68   1
  7 Mullin, Jason             09 Sandwich                           7.79   3
  7 Petit, Jonathan           09 Norwell                            7.79   5
  9 House, Pete               12 Marshfield                         7.80   2
 10 Decoste, Brandon          11 Plymouth South                     7.82   4
 11 McCarthy, Bobby           10 Marshfield                         7.82   2
 12 Silvia IV, John           10 Falmouth                           7.83   7
 13 Riordan, P.J.             10 Plymouth North                     7.85   4
 14 Parks, Jesse              11 Plymouth South                     7.88   4
 15 McCarthy, Jake            09 Marshfield                         7.89   2
 16 Travis, Jared             09 Falmouth                           7.95   7
 17 Willis, Gordy             11 Norwell                            7.99   6
 18 Dalton, Danny             09 Marshfield                         8.03   2
 19 McGlinchey, Colin         09 Norwell                            8.03   6
 20 Allen, Fred               09 Marshfield                         8.08   3
 21 Sweeney, Sean             09 Plymouth South                     8.09   5
 22 Kurmin, Brian             09 Marshfield                         8.11   2
 23 McGlinchey, Joe           12 Norwell                            8.13   5
 24 McDonald, Colin           10 Marshfield                         8.18   3
 24 Middleton, Robert          9 Marshfield                         8.18   2
 26 Hickey, Sean              09 Norwell                            8.18   6
 27 Siris, Brendan            11 Marshfield                         8.23   1
 28 Comoletti, Dave           10 Marshfield                         8.25   1
 29 Leo, Mcrea                11 Plymouth North                     8.32   4
 30 Gaffey, Ben               09 Plymouth South                     8.36   4
 31 Collins, Richard          09 Marshfield                         8.36   3
 32 Leonard, Shane            09 Marshfield                         8.37   3
 33 Harmon, Josh              09 Sandwich                           8.42   5
 34 Cronin, John              10 Plymouth South                     8.49   4
 35 Pan, Jack                 09 Marshfield                         8.52   3
 36 Armenio, Michael          09 Plymouth South                     8.52   5
 37 Troiano, Connor           12 Marshfield                         8.53   1
 38 Randall, Sean             09 Marshfield                         8.54   3
 39 Maness, John              09 Falmouth                           8.65   7
 40 Smith, Noah               09 Plymouth South                     8.69   4
 41 Kerr, Tom                 12 Marshfield                         8.70   1
 42 Campbell, Ben             12 Norwell                            8.82   5
 43 Kroyak, Pat               11 Dennis-Yarmouth                    8.89   6
 44 Strong, Cayleb            10 Falmouth                           9.04   7
 45 Cooney, Sam               09 Marshfield                         9.21   1
 46 Spiro, Tom                09 Marshfield                         9.23   1
 47 Sanecchiaro, James           Falmouth                           9.32   7
 48 Packer, Dan               12 Dennis-Yarmouth                    9.40   7
 49 Getto, Caleb              09 Norwell                            9.51   6
 50 Jollymore, Trevon         10 Falmouth                           9.82   6
 51 Jones, Greg               09 Plymouth South                     9.83   6
 52 Semler, Jason             10 Marshfield                        10.03   2
  Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Doherty, Brendan          12 Marshfield             37.50      38.19   1
  2 Allen, Ian                11 Plymouth North                    38.44   3
  3 Sheridan, Pat             11 Marshfield             37.50      38.45   1
  4 Provo, Alec               12 Plymouth North         39.50      39.51   3
  5 Pawlina, Jacob            11 Dennis-Yarmouth        38.60      39.52   7
  6 Field, Dan                12 Dennis-Yarmouth        40.00      40.15   7
  7 Parnell, Kenny            10 Marshfield             38.50      40.50   1
  8 Callahan, Tyler           12 Nauset                 41.32      40.91   3
  9 Ames, Jeff                11 Norwell                40.53      40.92   3
 10 Leachman, Tristan         09 Falmouth               40.94      41.10   7
 11 Arnold, Zach              10 Plymouth South         40.34      41.21   1
 12 Murphy, Blake             10 Falmouth               40.00      41.47   6
 13 Shea, Bobby               11 Marshfield             42.00      41.59   2
 14 Ferraro, Christopher      12 Falmouth               40.00      42.03   7
 15 Reid, Ryan                11 Plymouth South         42.50      42.14   1
 16 Murphy, Brian             10 Sandwich               42.34      42.19   4
 17 Conn, Alec                09 Falmouth               42.00      42.38   8
 18 Rambhadjan, Arun          09 Dennis-Yarmouth        42.00      42.54   7
 19 Sheehan, Brendan          12 Plymouth North         41.10      42.61   4
 20 Logan, Tre                09 Plymouth North                    42.82   6
 21 Stockels, Dakota          11 Plymouth South         42.00      42.84   1
 22 Burt, Samuel              11 Falmouth               42.00      42.92   8
 23 Gallagher, Pete           12 Marshfield             42.00      42.94   2
 24 Mullin, Jason             09 Sandwich               42.82      42.99   3
 25 Willis, Gordy             11 Norwell                49.00      43.08   6
 26 Boudreau, Zack            10 Sandwich               48.00      43.26   6
 27 Seidewand, Cooper         11 Nauset                 45.00      43.27   5
 28 Powell, Ryan              10 Dennis-Yarmouth        43.00      43.35   8
 29 Mcdonough, Joe            11 Plymouth North         42.10      43.69   4
 30 DeStefano, Frankie        11 Nauset                 45.00      44.13   5
 31 Dalton, Danny             09 Marshfield             42.00      44.18   2
 32 McGlinchey, Joe           12 Norwell                44.08      44.26   4
 33 Gleason, Tommy            10 Plymouth South         44.00      44.58   2
 34 Davis, Peter              11 Sandwich               44.20      44.75   4
 35 Markham, Reed             12 Norwell                46.18      44.79   4
 36 Foster, Ben               12 Nauset                 44.94      44.85   5
 37 Nichols, Kirby            11 Nauset                 45.81      46.21   5
 38 Morales, Glenn            09 Plymouth North                    46.88   6
 39 Martin, Robert            11 Nauset                 46.50      47.16   6
 40 Campbell, Ben             12 Norwell                47.42      48.13   2
 41 Harmon, Josh              09 Sandwich               46.00      48.51   5
  Boys 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patterson, Justin         11 Marshfield           1:29.00    1:29.52
  2 Watanabe, Hiroto          10 Dennis-Yarmouth      1:37.00    1:31.65
  3 Torres, Mark              12 Marshfield           1:29.00    1:32.11
  4 O'Brien, Jon              12 Plymouth North       1:30.00    1:33.72
  5 Child, Sam                10 Falmouth             1:41.51    1:35.33
  6 Howland, Dan              12 Falmouth             1:41.52    1:37.68
  7 Hartnett, Davis           12 Nauset               1:35.00    1:38.11
  8 Rogers, Nate              12 Plymouth South       1:40.00    1:38.43
  9 Ice, Tom                  11 Dennis-Yarmouth      1:41.78    1:39.70
 10 Tenney, Glenn             11 Sandwich             1:41.02    1:40.34
 11 McManus, Kevin            11 Marshfield           1:35.00    1:40.42
 12 Periera, Eric             11 Plymouth South       1:42.00    1:40.66
 13 Costa, Nate               11 Sandwich             1:40.71    1:41.35
 14 Petit, Jonathan           09 Norwell              1:42.71    1:41.65
 15 Starck, Zach              12 Sandwich             1:39.27    1:41.99
 16 Patrolia, Marshall        10 Marshfield           1:37.00    1:42.93
 17 Parsons, Quentin          10 Plymouth South       1:48.00    1:43.56
 18 Coute, Tom                10 Dennis-Yarmouth      1:47.00    1:47.48
 19 Kimo, Gilman              11 Falmouth                        1:48.47
 20 Maes, Cort                12 Dennis-Yarmouth      1:50.00    1:49.98
 21 Ijams, Augustus           11 Dennis-Yarmouth      1:53.21    1:50.81
 22 Walker, Kevin             09 Sandwich             1:55.45    1:53.88
 23 Boucher, Austin           09 Falmouth                        1:56.15
 24 Hickey, Sean              09 Norwell              1:55.00    1:56.29
 25 Winguard, Chris           11 Nauset               1:45.00    2:02.04
 26 Vivona, Anthony           09 Norwell              2:15.00    2:08.76
 27 Stevens, James            10 Marshfield           2:00.00    2:13.41
 28 Breen, Conor              10 Plymouth North       2:00.00    2:19.88
  Boys 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wiggins, Owen             12 Norwell              2:38.36    2:41.82
  2 Vafiades, Tom             12 Norwell              2:37.86    2:46.26
  3 Bambrick, Mike            11 Plymouth North       2:45.00    2:48.38
  4 Meehan, Matt              11 Marshfield           2:45.00    2:51.73
  5 Tautiva, Mike             11 Marshfield           2:45.00    2:51.89
  6 McCue, Jason              12 Plymouth South       2:50.00    2:52.31
  7 Barnatchez, Keith         11 Dennis-Yarmouth      2:45.00    2:53.36
  8 Wilson, Jeremiah          11 Norwell              2:53.15    2:56.45
  9 Silverman, James          12 Sandwich             3:00.00    2:56.60
 10 Lightner, Jack            12 Falmouth             2:58.24    3:00.93
 11 Dicesare, Craig           12 Marshfield           2:50.00    3:02.72
 12 Harring, Evan             12 Marshfield           2:50.00    3:05.57
 13 O'Brien, Greg             11 Plymouth South       3:00.00    3:05.92
 14 Hemingway, James          10 Sandwich             3:01.14    3:06.12
 15 Grable, Kyle              10 Marshfield           3:00.00    3:06.40
 16 Kelley, Zachary           10 Falmouth                        3:06.77
 17 Koontz, Neil              10 Falmouth             3:04.88    3:07.32
 18 Kane, Conor               10 Marshfield           3:05.00    3:07.96
 19 Drown, Zackary            11 Dennis-Yarmouth      3:13.15    3:11.65
 20 Bruce, Adam               09 Falmouth                        3:13.22
 21 Chilinski, John           09 Dennis-Yarmouth      1:48.00    3:13.28
 22 Tickell, Brennan          09 Sandwich             3:03.00    3:17.25
 23 Seibriger, Michel         11 Falmouth                        3:17.31
 24 Angelone, Peadar          10 Dennis-Yarmouth      1:49.00    3:18.69
 25 Booth, Tom                11 Plymouth South       3:05.00    3:22.69
 26 Hayes, Cam                 8 Dennis-Yarmouth      3:10.00    3:23.74
 27 Young, Matt               11 Plymouth South                  3:31.73
 28 Riley, Christopher        10 Plymouth North       3:37.12    3:33.83
 29 McRae, Jimmy              10 Plymouth North                  3:34.91
 30 Wack, Trevor              11 Sandwich             3:47.95    3:37.91
 31 Grant, Ryan               11 Norwell              3:45.00    3:42.13
 32 Polidor, Jeffrey          09 Sandwich             3:02.00    3:45.84
  Boys 1 Mile Run
================================================================================
  1 Meehan, Matt              11 Marshfield           4:40.00    4:49.13
  2 Tautiva, Mike             11 Marshfield           4:40.00    4:49.16
  3 Barnatchez, Keith         11 Dennis-Yarmouth      4:45.10    4:53.58
  4 Wegman, James             12 Sandwich             4:44.32    4:53.96
  5 Daniels-Koch, Henry       12 Sandwich             4:42.00    4:55.23
  6 McCue, Jason              12 Plymouth South       4:50.00    4:55.31
  7 Harris, Phil              12 Plymouth North       4:58.00    4:55.79
  8 Koren, Shon               12 Sandwich             4:41.50    4:56.79
  9 Bassett, Max              11 Plymouth South       4:50.00    4:57.26
 10 Santos, Russell           11 Marshfield           5:00.00    4:59.66
 11 Driscoll, James           10 Falmouth             5:09.89    5:05.89
 12 Chambers, Bryan           12 Sandwich             4:48.44    5:06.36
 13 Cupples, Jake             11 Sandwich             5:00.00    5:07.51
 14 McCartney, Ian            11 Sandwich             5:00.00    5:07.96
 15 Dicesare, Craig           12 Marshfield           4:50.00    5:10.61
 16 McKenzie, Andrew          10 Nauset               5:21.00    5:18.76
 17 Davis, Jake               10 Marshfield           5:10.00    5:19.91
 18 Schopperle, Reed          10 Marshfield           5:15.00    5:20.91
 19 Moynihan, Jeff            10 Nauset               5:10.00    5:27.87
 20 Pappas, Greg              09 Plymouth South       5:45.00    5:30.33
 21 Chilinski, John           09 Dennis-Yarmouth      5:40.16    5:31.87
 22 Guiliano, Ryan            09 Nauset               5:20.00    5:34.58
 23 Coute, Tom                10 Dennis-Yarmouth      5:47.30    5:36.66
 24 Angelone, Peadar          10 Dennis-Yarmouth      5:50.00    5:39.29
 25 Schena, Josh              10 Plymouth North       5:50.00    5:46.07
 26 Elio, Patrick             10 Norwell              5:56.00    5:47.03
 27 Dash, Jordan              10 Nauset               5:51.21    5:47.39
 28 Muse, Tim                 10 Nauset               5:28.00    5:47.68
 29 Broderick, Dan            11 Plymouth South       5:50.00    5:58.88
 30 Dougherty, Josh           10 Norwell              5:20.00    6:33.87
  Boys 1 Mile Run JV
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stanley, Dan              12 Marshfield                      5:21.62
  2 Hunkeler, Jack            11 Marshfield                      5:29.48
  3 O'Malley, Corey           10 Marshfield                      5:30.15
  4 Schoenthaler, Justin      10 Marshfield                      5:32.82
  5 Ryan, Dan                 12 Marshfield                      5:39.34
  6 Donovan, Jack             12 Marshfield                      5:40.34
  7 Sheridan, Sean            09 Marshfield                      5:43.91
  8 Kurmin, Brian             09 Marshfield                      5:46.18
  9 Ottolini, Dom             09 Marshfield                      5:46.76
 10 MacKinnon, Mike           10 Marshfield                      5:50.18
 11 Eckhardt, Stefan          11 Marshfield                      5:58.41
 12 Weber, Pat                09 Marshfield                      6:00.94
 13 Connor, Jake              09 Marshfield                      6:01.82
 14 Martin, John              10 Marshfield                      6:17.99
 15 Middleton, Robert          9 Marshfield                      6:19.22
 16 Cleary, Danny             09 Marshfield                      6:23.98
 17 O'Malley, Charlie         11 Marshfield                      6:26.46
 18 McCarthy, Jake            09 Marshfield                      6:27.96
 19 Duff, Connor              12 Marshfield                      6:28.86

  Boys 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bassett, Max              11 Plymouth South      10:19.71   10:34.68
  2 Guerin, Connor            12 Sandwich            10:31.86   10:49.85
  3 Watanabe, Hiroto          10 Dennis-Yarmouth     10:48.00   10:49.87
  4 McNeely, Kevin            12 Plymouth North      10:25.00   10:50.33
  5 Santos, Russell           11 Marshfield          11:00.00   10:51.19
  6 Daniels-Koch, Henry       12 Sandwich            10:04.00   10:55.37
  7 Wegman, James             12 Sandwich             9:51.78   11:00.87
  8 Stanley, Dan              12 Marshfield          11:45.00   11:16.53
  9 Koren, Shon               12 Sandwich            10:05.00   11:17.90
 10 Davis, Jake               10 Marshfield          11:15.00   11:20.78
 11 Randlett, Rawson          12 Plymouth South      11:10.00   11:22.84
 12 Shannon, Nate             10 Plymouth North      11:00.00   11:24.13
 13 Hayes, Cam                 8 Dennis-Yarmouth     11:52.82   11:31.95
 14 Schopperle, Reed          10 Marshfield          11:45.00   11:33.62
 15 Quinn, Sean               11 Falmouth                       11:37.57
 16 Schoenthaler, Justin      10 Marshfield          11:45.00   12:00.71
 17 Marchetti, John           12 Marshfield          11:45.00   12:01.88
 18 Pappas, Greg              09 Plymouth South                 12:04.42
 19 Drown, Zackary            11 Dennis-Yarmouth     12:10.00   12:08.38
 20 Driscoll, James           10 Falmouth            11:20.00   12:09.51
 21 Spillane, John            12 Norwell             12:19.26   12:28.14
 22 Simpson, Colin            09 Falmouth            12:00.00   13:27.27
  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McHugh, Colin             12 Plymouth South                     8.48   2
  2 Ford, Bennett             11 Marshfield              8.70       8.62   2
  3 Buechel, John             12 Marshfield              8.80       8.76   2
  4 Lundquist, Kevin          12 Dennis-Yarmouth         9.00       9.06   1
  5 Hartford, Aaron           11 Norwell                 9.13       9.17   3
  6 Perez, Adam               11 Marshfield              8.90       9.18   2
  7 Howland, Dan              12 Falmouth                9.35       9.49   1
  8 White, Danny              12 Sandwich               10.03       9.53   3
  9 Naidoo, Robert            11 Plymouth North          9.00       9.56   3
 10 DeMiranda, Bruno          12 Dennis-Yarmouth         9.20      10.05   1
 11 Macfarland, Nick          12 Plymouth South          9.67      10.46   2
 12 Riordan, P.J.             10 Plymouth North         10.00      10.48   3
 13 Somers, Julian            09 Falmouth                8.25      10.85   1
 14 Beaty, Brian              12 Dennis-Yarmouth        10.61      10.87   1
 15 Kenny, Sean               10 Plymouth South         10.00      11.41   2
 16 Rathke, Lennart           11 Falmouth                8.25      11.54   1
 17 Lindberg, Jesse           09 Plymouth South         10.00      11.60   2
 18 McGlinchey, Colin         09 Norwell                12.03      11.74   3
 19 Spiro, Steve              12 Marshfield             10.00      12.51   2
 20 Sharkarchi, Mustafa       11 Norwell                13.26      12.56   3
  Boys 55 Meter Hurdles JV
=========================================================================
  1 Popolowski, Jacob         10 Marshfield                        11.10
  2 Eliot, Nick               09 Plymouth South                    12.19
  3 Vanasse, Adam             10 Plymouth South                    12.30
  4 Maness, John              09 Falmouth                          12.78
  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marshfield  'A'                                   1:36.00    1:38.78   1
  2 Dennis-Yarmouth  'A'                              1:39.70    1:39.45   1
  3 Norwell  'A'                                      1:36.92 9:18:48.07   2
  4 Sandwich  'A'                                     1:41.44 9:18:50.02   2
  5 Nauset  'A'                                       1:41.00 9:18:51.77   2
  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marshfield  'A'                                   3:40.00    3:44.72
  2 Plymouth North  'A'                               3:40.00    3:46.71
  3 Dennis-Yarmouth  'A'                              3:58.00    3:58.31
  4 Plymouth South  'A'                               4:00.00    3:58.98
  5 Sandwich  'A'                                     4:10.00    4:06.04
  6 Falmouth  'A'                                     3:50.67    4:10.24
  7 Norwell  'A'                                      3:55.00    4:21.12
  8 Falmouth  'B'                                                4:22.36
  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Field, Dan                12 Dennis-Yarmouth      5-06.00    5-09.00
  2 Naidoo, Robert            11 Plymouth North       5-08.00    5-07.00
  2 McHugh, Colin             12 Plymouth South                  5-07.00
  4 White, Danny              12 Sandwich             5-03.00    5-05.00
  5 Green, Devon              12 Falmouth             5-09.00    5-03.00
  6 Carter, Jake              09 Sandwich                        5-01.00
  6 Labrie, Corey             12 Plymouth North       5-05.00    5-01.00
  6 Rovito, Bobby             11 Marshfield           5-04.00    5-01.00
  9 Costa, Nate               11 Sandwich             4-11.00    4-11.00
  9 Rathke, Lennart           11 Falmouth             5-03.00    4-11.00
  9 Ford, Bennett             11 Marshfield           5-04.00    4-11.00
 -- Shea, Bobby               11 Marshfield           5-04.00         NH
 -- Sharkarchi, Mustafa       11 Norwell              4-11.00         NH
 -- Willis, Gordy             11 Norwell              4-11.00         NH
 -- Daddio, Joe               12 Norwell                              NH
 -- Maes, Cort                12 Dennis-Yarmouth      4-08.00         NH
 -- Kenny, Sean               10 Plymouth South       5-00.00         NH
 -- Lindberg, Jesse           09 Plymouth South       5-00.00         NH
 -- Riordan, P.J.             10 Plymouth North                       NH
  Boys Long Jump
================================================================================
  1 Petit, Charley            12 Norwell             18-06.00   18-11.25
  2 Green, Devon              12 Falmouth            19-09.00   18-10.00
  3 Naidoo, Robert            11 Plymouth North      18-02.25   18-09.00
  4 Ice, Tom                  11 Dennis-Yarmouth     19-03.00   18-05.50
  5 Dunn, Nate                12 Marshfield          19-00.00   18-00.50
  6 Avery, Chad               12 Nauset                         18-00.25
  7 Pawlina, Jacob            11 Dennis-Yarmouth     17-11.00   17-06.00
  8 Hickey, Brian             12 Norwell             18-05.50   17-05.25
  9 Shea, Bobby               11 Marshfield          19-00.00   17-03.25
 10 Millham, Adam             12 Sandwich            16-07.25   17-01.25
 11 Mullin, Matt              11 Sandwich            17-01.75   16-11.50
 12 Coletta, Tim              11 Marshfield          18-00.00   16-09.50
 13 Pannicione, Kevin         10 Nauset              15-01.00   16-07.50
 14 Rogers, Nate              12 Plymouth South      17-00.00   16-04.00
 14 Lundquist, Kevin          12 Dennis-Yarmouth     17-06.00   16-04.00
 16 Somers, Julian            09 Falmouth            17-00.00   16-03.00
 17 Stockels, Dakota          11 Plymouth South      16-02.50   15-11.50
 18 Matheson, Liam            11 Dennis-Yarmouth     18-03.00   15-11.00
 19 Overton, Nate             10 Nauset              16-07.00   15-09.50
 20 Riordan, P.J.             10 Plymouth North                 15-07.00
 21 Leachman, Tristan         09 Falmouth                       15-06.50
 22 Hawthorne, John           09 Norwell             13-05.00   15-04.00
 23 McGlinchey, Joe           12 Norwell             16-00.00   15-01.00
 24 Macfarland, Nick          12 Plymouth South      15-05.00   15-00.50
 25 Carter, Jake              09 Sandwich                       14-09.50
 -- Hayek--Hounnod, Wassim    09 Falmouth            16-11.00       FOUL
  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cilfone, Carmen           12 Falmouth            46-11.50   48-01.00
  2 Dickson, Scott            12 Plymouth North      45-05.00   43-05.00
  3 Rubino, Sean              12 Falmouth            40-01.50   41-03.75
  4 Sutherland, Drew          12 Plymouth South      39-06.00   39-02.00
  5 Eaton, Nick               11 Plymouth South      37-02.00   38-01.50
  6 Kerr, Tom                 12 Marshfield          35-00.00   36-10.25
  7 Kaplan, Roland            12 Nauset              35-00.00   36-06.00
  8 Courcier, Brad            12 Falmouth            36-06.00   35-03.75
  9 Hunt, Alex                12 Plymouth South      36-01.00   34-08.25
 10 Braz, Jackson             10 Plymouth South                 34-06.00
 11 Elizondo, Fabian          11 Dennis-Yarmouth     34-10.50   33-02.75
 12 Eno, Jake                 11 Dennis-Yarmouth     27-00.00   32-11.25
 13 Tolman, Jason             12 Marshfield          34-00.00   32-10.00
 14 Young, James              12 Marshfield          32-00.00   32-06.75
 15 Barnhardt, Rick           11 Plymouth South      33-02.00   32-05.50
 16 House, Pete               12 Marshfield          31-00.00   32-04.75
 17 Smith, Josh               12 Plymouth North      33-05.00   31-10.75
 18 Siris, Brendan            11 Marshfield          36-00.00   30-07.75
 19 Tenney, Glenn             11 Sandwich                       30-03.00
 20 Taylor, Geoff             12 Marshfield          34-00.00   30-00.50
 21 Hartford, Aaron           11 Norwell             31-06.00   28-11.75
 22 Perrino, Matt             10 Dennis-Yarmouth     27-00.00   28-08.00
 23 Thayer, Hunter            10 Plymouth North      30-02.50   27-09.50
 24 Currier, Austin           11 Sandwich            28-00.00   27-09.00
 25 Gainey, John              10 Nauset              30-00.00   27-07.75
 26 Vivona, Anthony           09 Norwell             23-09.25   25-03.50
 27 Harmon, Josh              09 Sandwich            24-09.00   25-01.25
 28 Davis, Peter              11 Sandwich            21-03.50   21-05.50
 29 Dougherty, Josh           10 Norwell             21-05.00   20-08.50
 29 Bethony, Anthony          10 Norwell             21-10.00   20-08.50
  Boys Shot Put JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
  1 Madden, Ryan                 Plymouth South                 34-08.50
  2 Paddy, Morse              12 Falmouth                       32-11.50
  3 Willis, Ian               11 Plymouth South                 32-10.00
  4 Smith, Matt               10 Plymouth South                 32-06.50
  5 Comoletti, Dave           10 Marshfield                     32-02.50
  6 Nickerson, Kyle           12 Plymouth South                 30-07.75
  7 Ramos, Josh               09 Marshfield                     29-11.50
  8 Leonard, Shane            09 Marshfield                     29-11.00
  9 Allen, Fred               09 Marshfield                     29-07.00
 10 Dalton, Danny             09 Marshfield                     29-05.00
 11 McDowell, Brendan         12 Plymouth South                 29-02.00
 12 Johnson, Riley            11 Plymouth South                 28-11.50
 13 Tedford, Zach             12 Marshfield                     28-00.75
 14 Fox, Allen                 9 Plymouth South                 27-11.25
 15 Stetler, Oz               10 Plymouth South                 27-08.50
 16 Mollica, Vincent          11 Plymouth South                 26-10.25
 17 McKenney, Nolan           09 Marshfield                     22-11.25
 18 Quinn, Ryan               10 Marshfield                     20-09.50
 19 Keane, Liam               09 Marshfield                     17-09.50