Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/fl/Feb13_Chilly_set1.shtml

Chilly Willy Duathlon VI

Fort De Soto Park, FL, February 13, 2011

[Team Results | Overall Male | Overall Female | Age Group / Team Results - Splits ]

Age Group Results

Results by Florida Road Race Management

======================================================================================
=====             Ipico RFID Results by Florida Road Race Management             =====
======================================================================================
  Group                                                                     OA
  Place   Time      Runner's Name          Age      City                  Place   Pace
======================================================================================
MALE Age Group:    Overall
   1 0:57:07.7  Paul Fitzpatrick            25   Ocala, FL                          1         
======================================================================================
FEMALE Age Group:    Overall
   1 1:07:35.2  Rachel Chambers             39   Sarasota, FL                      28         
======================================================================================
MALE Age Group:    14 & Under
   1 1:18:07.1  Kobee Alsop                 12   Clearwater, FL                   130         
   2 1:19:10.9  Steve Sodergren             12   Baraboo, WI                      145         
   3 1:24:40.4  Austin Simmons              13   Largo, FL                        238         
   4 1:28:35.5  Gage Reisinger              14   Tampa, FL                        295         
   5 1:39:31.5  Zack Parsons                12   Spring Hill, FL                  397         
   6 1:43:11.7  Scott Kremser               14   Largo, FL                        430         
======================================================================================
FEMALE Age Group:    14 & Under
   1 1:30:23.0  Angelica Ambrose            14   Seminole, FL                     322         
======================================================================================
MALE Age Group:  15 - 19
   1 1:07:22.6  Zach Heller                 19   Seminole, FL                      25         
   2 1:09:45.9  Chris Rupe                  18   Seffner, FL                       46         
   3 1:13:46.9  Dominic Prado               19   Odessa, FL                        73         
   4 1:15:54.3  Michael Silva               18   Tampa, FL                        100         
   5 1:16:07.9  Jack Pinnell                19   Odessa, FL                       105         
   6 1:18:28.1  Graham Chriss               16   Temple Terrace, FL               134         
   7 1:20:06.0  Alex Scarnecchia            19   St Petersburg, FL                161         
   8 1:22:59.9  Samuel Wishard              19   St Petersburg, FL                204         
   9 1:24:59.8  Adam Wolf                   16   Lutz, FL                         244         
  10 1:25:00.0  Victor Karstendiek          15   Odessa, FL                       245         
  11 1:48:58.4  Andrew Puckett              15   Tampa, FL                        468         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  15 - 19
   1 1:09:13.5  Savannah Dearden            18   St. Petersburg, FL                41         
   2 1:20:13.9  Alexis Stevens              15   Seminole, FL                     165         
   3 1:26:35.0  Erica Houseman              19   Lutz, FL                         267         
   4 1:29:03.2  Jordan Snodgrass            17   Largo, FL                        303         
   5 1:34:33.3  Amanda Long                 16   Clearwater, FL                   357         
======================================================================================
MALE Age Group:  20 - 24
   1 0:57:42.7  Colin Riley                 23   Tallahassee, FL                    2         
   2 1:00:30.5  Javier Zamparelli           22   Miami, FL                          6         
   3 1:01:38.4  Peter Wood                  23   Tallahassee, FL                    9         
   4 1:07:24.7  Joshua Eppebon              20   Tampa, FL                         26         
   5 1:08:01.1  John-Paul Russo             21   Orlando, FL                       30         
   6 1:09:36.4  Gavin Dunn                  22   Citra, FL                         45         
   7 1:20:59.7  Joshua Blanck               20   St.Petersburg, FL                174         
   8 1:21:32.5  Samuel Englebert            24   Seminole, FL                     179         
   9 1:21:32.7  Ethan Englebert             21   Tampa, FL                        180         
  10 1:23:24.2  Clayton Garland             24   Clearwater, FL                   211         
  11 1:27:47.6  Francisco Pineros           23   Bradenton, FL                    286         
  12 1:28:44.0  Breon Jennings              24   Unknown, XX                      298         
  13 2:07:35.7  Mike Jr Clark               22   Seminole, FL                     501         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  20 - 24
   1 1:16:11.6  Amanda Bachman              23   St. Petersburg, FL               107         
   2 1:21:07.5  Caitlin Warner              24   Clearwater, FL                   175         
   3 1:23:36.7  Kaia Hampton                21   Tallahassee, FL                  217         
   4 1:31:13.8  Sarah Crawford              22   Pinellas Park, FL                330         
   5 1:42:03.3  Jessica Glackin             23   St Petersburg, FL                421         
   6 1:45:25.5  Julie Oconnor               20   Coral Springs, FL                439         
   7 1:45:25.9  Haley Carpenter             22   Gainesville, FL                  440         
   8 2:07:35.7  Michelle Clark              20   Seminole, FL                     502         
======================================================================================
MALE Age Group:  25 - 29
   1 0:59:45.7  Nate Glackin                29   St Petersburg, FL                  4         
   2 1:01:28.7  Justin McMurrer             25   Lehigh Acres, FL                   7         
   3 1:02:33.5  Vince Tenaglia              28   Clearwater, FL                    10         
   4 1:04:24.2  Brian Zipler                26   Tampa, FL                         14         
   5 1:04:29.6  Daniel Swale                25   Gainesville, FL                   15         
   6 1:06:40.1  Von Shenefelt               27   Sewickley, PE                     23         
   7 1:07:43.0  Alvaro Buenrostro           27   Tampa, FL                         29         
   8 1:08:50.3  Brian Neslund               29   Lakeland, FL                      37         
   9 1:11:09.9  Jason Casuga                29   Tampa, FL                         55         
  10 1:13:23.9  Casey Rabon                 26   Clearwater, FL                    71         
  11 1:13:39.5  Bryce Johnson               26   Bradenton, FL                     72         
  12 1:14:12.4  Stephen Savoia              25   Pinellas Park, FL                 77         
  13 1:14:25.6  Anthony Welch               27   Venice, FL                        84         
  14 1:15:28.8  Jorge Losada                29   Tampa, FL                         93         
  15 1:15:45.9  Jacob Palombo               28   Tampa, FL                         97         
  16 1:15:53.3  Kevin Scibbe                27   Largo, FL                         98         
  17 1:16:23.6  Nick Barrett                27   Norwich, XX                      109         
  18 1:20:18.9  Brian Lasoff                28   Tampa, FL                        167         
  19 1:21:30.6  Gabriel Acosta              28   Tampa, FL                        177         
  20 1:21:31.8  Jason Griffin               27   Ruskin, FL                       178         
  21 1:23:17.7  Pablo Rivera                29   Tampa, FL                        208         
  22 1:24:33.9  James Blake                 26   Tampa, FL                        230         
  23 1:25:11.3  John Patrick                28   Tampa, FL                        248         
  24 1:27:15.1  Alejandro Silva             29   Tampa, FL                        273         
  25 1:30:07.9  Jonathan Lewin              26   Fort Myers, FL                   318         
  26 1:33:45.6  Sheldon Shaw                25   St. Petersburg, FL               351         
  27 1:39:23.7  Abrom Douglas               28   Clearwater, FL                   396         
  28 1:40:30.4  Daniel Rensberger           28   Largo, FL                        404         
  29 1:42:28.3  Christian Higgins           29   Tampa, FL                        423         
  30 1:46:29.3  Blake Williams              28   Madiera Beach, FL                454         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  25 - 29
   1 1:16:46.9  Courtney Wagner             25   Tampa, FL                        115         
   2 1:22:03.3  Maria Wieters               25   Sarasota, FL                     186         
   3 1:22:28.6  Gabriella Keri              29   Sarasota, FL                     195         
   4 1:23:27.3  Samantha Tromly             25   Tampa, FL                        213         
   5 1:26:16.3  Tanya Marvin                28   Sarasota, FL                     266         
   6 1:27:51.8  Angela Irwin                29   St. Pete Beach, FL               287         
   7 1:30:10.2  Stephanie Franzen           29   St. Ptersburg, FL                319         
   8 1:31:22.3  Elizabeth Mason             28   Wesley Chapel, FL                332         
   9 1:31:25.1  Carolyn Garbo               29   Gainesville, FL                  334         
  10 1:39:58.6  Trinity Gamboa              29   St. Petersburg, FL               400         
  11 1:43:51.6  Melissa Varga               27   Seffner, FL                      434         
  12 1:44:54.2  Jennifer Haas               26   St. Petersburg, FL               437         
  13 1:46:18.4  Emily Klemenz               26   Tampa, FL                        450         
  14 1:49:22.7  Caitlyn Connolly            27   Riverview, FL                    470         
  15 1:51:22.6  Laura Guska                 29   St Petersburg, FL                474         
======================================================================================
MALE Age Group:  30 - 34
   1 0:59:56.9  Lee Stephens                31   St. Petersburg, FL                 5         
   2 1:01:34.0  Eric Hall                   32   Tampa, FL                          8         
   3 1:02:39.3  John Stevenson              31   Sarasota, FL                      11         
   4 1:02:55.0  Taylor Norton               32   Brandon, FL                       12         
   5 1:04:41.6  Marco Hintz                 33   Sarasota, FL                      16         
   6 1:08:37.8  Stephen Higgins             34   Bradenton, FL                     35         
   7 1:08:40.0  Justin Page                 30   Wesley Chapel, FL                 36         
   8 1:08:52.2  Dayton Russell              31   Sarasota, FL                      38         
   9 1:10:09.9  James Dawson                32   Tampa, FL                         51         
  10 1:11:51.2  Jeff Donchess               30   Tampa, FL                         57         
  11 1:12:01.6  Frankie McDermond           34   Unknown, XX                       60         
  12 1:13:51.8  Matthew Baldwin             32   Tampa, FL                         74         
  13 1:14:39.4  Brad Dalbol                 31   Tampa, FL                         86         
  14 1:14:44.6  James Cass                  33   Tampa, FL                         88         
  15 1:16:19.2  Travis Irwin                32   St. Pete Beach, FL               108         
  16 1:16:53.9  Ben Johnson                 30   Mulberry, FL                     118         
  17 1:17:32.8  Lucas Lomax                 34   Tampa, FL                        123         
  18 1:17:36.8  Andy Ramdath                31   Bradenton, FL                    125         
  19 1:18:02.4  Kevin Gladstone             33   Tampa, FL                        129         
  20 1:18:38.1  Trevor Nolan                32   Tampa, FL                        135         
  21 1:19:03.1  Micheal Hancock             31   Lutz, FL                         141         
  22 1:19:23.4  Nick Baker                  34   Lake Wales, FL                   146         
  23 1:19:34.8  Travis Shugart              31   Longwood, FL                     152         
  24 1:20:12.4  John Haintz Jr              31   Wesley Chapel, FL                164         
  25 1:21:44.3  Eduardo Carvallo            34   Tampa, FL                        181         
  26 1:21:53.2  Gregory Brehm               30   Tampa, FL                        183         
  27 1:22:11.6  Mark Moon                   33   St Petersburg, FL                189         
  28 1:22:23.4  Arthur May                  33   St Petersburg, FL                191         
  29 1:22:30.3  Matthew Brown               34   Tampa, FL                        196         
  30 1:22:56.0  Jeffrey Ball                33   Tampa, FL                        201         
  31 1:23:25.8  Ben Taylor                  30   Largo, FL                        212         
  32 1:23:34.0  Jose Sierra                 33   Riverview, FL                    216         
  33 1:24:00.8  Nathan Fasnacht             30   Kissimmee, FL                    223         
  34 1:24:35.6  Chris Peters                34   Bradenton, FL                    232         
  35 1:24:40.1  Scott Couturier             34   Odessa, FL                       237         
  36 1:25:09.5  Mike Sabino                 34   Tampa, FL                        246         
  37 1:25:32.1  Michael Holt                34   St Petersburg, FL                255         
  38 1:26:15.3  Ian Dickey                  32   Tampa, FL                        265         
  39 1:27:25.4  Nicholas Dille              34   Tampa, FL                        277         
  40 1:31:46.6  Joshua Meurer               34   Palm Harbor, FL                  337         
  41 1:42:28.8  Issac Perez                 34   Largo, FL                        424         
  42 1:49:08.2  Rob Lyublanovits            32   Seminole, FL                     469         
  43 2:03:35.8  Zachary Jarman              30   Palm Harbor, FL                  499         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  30 - 34
   1 1:14:32.5  Jennifer Patzkowsky         33   Lakeland, FL                      85         
   2 1:15:16.9  Hannah Kelbaugh             32   Sarasota, FL                      91         
   3 1:15:30.3  Whit Lasseter               32   Palm Harbor, FL                   94         
   4 1:16:31.3  Laura Segrera               33   St. Pete, FL                     111         
   5 1:19:23.8  Jenifer Lanterman           32   Tampa, FL                        147         
   6 1:22:39.3  Holly Tardif                31   Clearwater, FL                   197         
   7 1:23:38.7  Mel Rodgers                 30   Temple Terrace, FL               218         
   8 1:24:37.6  Sharon Evering              31   Tampa, FL                        233         
   9 1:24:54.1  Krista Harris               31   Riverview, FL                    242         
  10 1:25:31.1  Janey Arons                 31   Tampa, FL                        253         
  11 1:27:22.5  Elaina Mullet               32   Myakka City, FL                  274         
  12 1:27:36.7  Nicole Rusnell              32   St. Petersburg, FL               282         
  13 1:27:58.7  Jessica Phelps              33   Land O' Lakes, FL                289         
  14 1:29:22.4  Rebecca Onuskanich          33   New Port Richey, FL              307         
  15 1:31:15.5  Katie Killian               30   Clearwater, FL                   331         
  16 1:33:14.1  Cortney Overstreet          32   Tampa, FL                        348         
  17 1:37:19.5  Amanda Zion                 31   St. Petersburg, FL               383         
  18 1:37:33.2  Katie Wold                  33   Vero Beach, FL                   386         
  19 1:38:58.8  Courtney Larson             30   Crystal Beach, FL                391         
  20 1:41:10.6  Jenn Jolivet                31   Seffner, FL                      413         
  21 1:42:53.7  Christina Dove              31   Tampa, FL                        427         
  22 1:43:04.6  Yadhira Maldonado           32   Tampa, FL                        428         
  23 1:43:15.7  Cristina Alves              32   Tampa, FL                        432         
  24 1:44:39.6  Karyn Roeling               31   Odessa, FL                       436         
  25 1:46:08.1  Catherine Chamblee          34   Tampa, FL                        445         
  26 1:46:08.5  Colette Duke                33   Tampa, FL                        446         
  27 1:46:21.5  Victoria Walsh              33   Lutz, FL                         452         
  28 1:47:26.0  Mandy Irwin                 30   Palm Harbor, FL                  458         
  29 1:48:57.3  Jennifer Hancock            30   Lutz, FL                         467         
  30 1:51:32.7  Jill Gallaher               31   Tampa, FL                        476         
======================================================================================
MALE Age Group:  35 - 39
   1 0:57:47.9  Andrew Letherby             38   Clearwater, FL                     3         
   2 1:05:28.2  Kostyantyn Surkov           36   Trinity, FL                       19         
   3 1:08:22.2  Adam Phoenix                37   Tampa, FL                         33         
   4 1:12:38.5  Patrick Mahoney             38   Unknown, XX                       65         
   5 1:13:13.3  Neal Terracciano            36   Redington Beach, FL               69         
   6 1:15:53.9  Joe Minutolo                37   Tierra Verde, FL                  99         
   7 1:16:37.4  Kevin Howell                39   Clearwater, FL                   112         
   8 1:17:18.4  Lawrence Goodwin            35   Temple Terrace, FL               122         
   9 1:17:47.6  David Tums                  36   Seminole, FL                     126         
  10 1:19:38.0  Brian Zaun                  37   St Petersburg, FL                153         
  11 1:19:54.2  Rob Schwiebert              36   New Port Richey, FL              156         
  12 1:20:20.0  Irvin Campbell              35   Sarasota, FL                     168         
  13 1:21:21.8  David Basasanta             37   Tampa, FL                        176         
  14 1:22:25.8  Ronald Murdock              39   Clermont, FL                     194         
  15 1:22:41.7  Joe Kennedy                 36   Riverview, FL                    198         
  16 1:24:19.5  Matt Fontaine               36   St. Petersburg, FL               226         
  17 1:24:35.0  Eric Robinson               35   Land O Lakes, FL                 231         
  18 1:24:44.1  Jamey Dyson                 35   Parrish, FL                      239         
  19 1:24:47.9  William Teague              37   Lakeland, FL                     240         
  20 1:25:13.5  Nic Rasmussen               35   St. Petersburg, FL               251         
  21 1:25:31.8  Steve Sykes                 36   Largo, FL                        254         
  22 1:25:38.4  Jason Wilson                39   Parrish, FL                      258         
  23 1:27:35.6  John Rudnick                37   Largo, FL                        280         
  24 1:27:59.3  Michael Grubb               37   Dunedin, FL                      290         
  26 1:29:50.2  Ray Kincaid                 36   Seffner, FL                      314         
  27 1:30:25.6  Tad Kledzik                 37   Port Richey, FL                  323         
  28 1:30:59.9  Raymond Jones               39   Clearwater, FL                   327         
  29 1:32:03.1  Giuseppe Giovatto           36   Clearwater, FL                   341         
  30 1:33:06.0  Jason Peters                37   Lutz, FL                         347         
  31 1:34:37.5  Prakash Chinnaiyan          37   Tampa, FL                        359         
  32 1:35:17.2  Scott Chambers              39   St. Petersburg, FL               366         
  33 1:37:05.1  Michael MacK                39   Valrico, FL                      381         
  34 1:40:18.8  Stephen Gary                36   Brandon, FL                      403         
  35 1:40:57.1  Greg Royal                  35   Tampa, FL                        409         
  36 1:45:33.5  Justin Chapman              39   Palm Harbor, FL                  441         
  37 1:45:58.9  Gene Hawks                  38   Land O Lakes, FL                 444         
  38 1:46:09.7  Christopher Wells           36   Tampa, FL                        447         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  35 - 39
   1 1:11:54.0  Celia Dubey                 39   Tarpon Springs, FL                59         
   2 1:15:01.3  Jodi Walker                 39   Tampa, FL                         90         
   3 1:19:07.1  Betty Rioux                 39   Treasure Island, FL              144         
   4 1:19:44.5  Jennifer Tullio             39   Bradenton, FL                    154         
   5 1:19:50.4  Laura Stephenson            37   Sarasota, FL                     155         
   6 1:20:11.2  Lori Wilson                 39   Seffner, FL                      162         
   7 1:21:59.5  Kim Snow                    37   St. Petersburg, FL               185         
   8 1:22:54.7  Holly McCusker              39   Wesley Chapel, FL                200         
   9 1:22:56.5  Maki Furuie                 39   Tampa, FL                        202         
  10 1:22:58.4  Kristi Drablos              39   Lutz, FL                         203         
  11 1:23:58.5  Robin Saulnier              39   Lutz, FL                         222         
  12 1:24:22.5  Kristin Anderson            38   Tampa, FL                        228         
  13 1:24:39.7  Rebekah Boos                38   Bradenton, FL                    236         
  14 1:26:05.3  Stephanie Depue             38   Tampa, FL                        263         
  15 1:27:42.1  Christina Holmes            36   Sarasota, FL                     284         
  16 1:28:42.2  Nicole Chapman              39   Sarasota, FL                     297         
  17 1:31:50.0  Danielle Dennis             35   Tampa, FL                        339         
  18 1:32:55.4  Mandi Bagley                39   Clearwater, FL                   345         
  19 1:33:37.4  Kellie Eaton                39   St Petersburg, FL                350         
  20 1:34:31.8  Michelle Joseph             38   St. Petersburg, FL               356         
  21 1:34:35.3  Melissa Hirstein            35   Sarasota, FL                     358         
  22 1:35:50.4  Julie Balboni               38   St. Petersburg, FL               372         
  23 1:36:00.7  Jennifer Woodson            36   Naples, FL                       373         
  24 1:37:08.1  Jennifer Berlin             35   Voorhees, NE                     382         
  25 1:38:21.6  Renee Potoczny              37   Dunedin, FL                      388         
  26 1:40:39.8  Melanie Suchanek-Giovatto   36   Clearwater, FL                   405         
  27 1:41:29.4  Cynthia Parlante            36   Land O Lakes, FL                 415         
  28 1:51:28.4  Leslie D' Amore             39   Semnole, FL                      475         
  29 1:54:23.0  Catherine McKillips         38   Indian Rocks Beach, FL           485         
  30 1:56:53.1  Nancy Malfant               37   Seminole, FL                     491         
  31 1:58:24.0  Deonna Roberts              37   Clearwater, FL                   492         
  32 2:00:20.7  Nikki Barfield              38   Saint Petersburg, FL             496         
  33 2:03:06.8  Carrieann Gillert           37   Tampa, FL                        498         
  34 2:05:11.7  Ujwala Dumbre               39   Tampa, FL                        500         
======================================================================================
MALE Age Group:  40 - 44
   1 1:03:51.7  Tommy Torgersen             41   Jessheim, XX                      13         
   2 1:05:00.1  Don Zadrozny                40   Dunedin, FL                       17         
   3 1:05:25.7  Patrick Ellison             41   Tampa, FL                         18         
   4 1:06:46.6  Aaron Fischer               40   Tampa, FL                         24         
   5 1:07:31.6  Lance Chambers              42   St. Petersburg, FL                27         
   6 1:08:08.4  Mickey Singer               42   Safety Harbor, FL                 31         
   7 1:09:14.3  Eric Kahl                   40   Osprey, FL                        42         
   8 1:09:48.9  Bill Cottrell               43   Belleair, FL                      48         
   9 1:11:09.0  Brian Gallagher             41   Riverview, FL                     54         
  10 1:11:51.4  David Meri                  41   St. Pete, FL                      58         
  11 1:12:22.8  Craig Emery                 44   Clearwater, FL                    63         
  12 1:13:15.5  Thompson Matthews           43   Odessa, FL                        70         
  13 1:15:26.9  Jim Newsome                 43   Lithia, FL                        92         
  14 1:15:31.2  Conrad Caringal             43   Largo, FL                         95         
  15 1:16:04.1  Gavin Reisinger             42   Tampa, FL                        104         
  16 1:16:29.0  Chris Anderson              42   St Petersburg, FL                110         
  17 1:18:13.6  Steve Butler                40   Nokomis, FL                      131         
  18 1:18:17.6  John Cappa                  41   St Petersburg, FL                132         
  19 1:18:49.7  Rico Casares                40   Tampa, FL                        138         
  20 1:19:01.8  Derek Magnuson              40   Tampa, FL                        140         
  21 1:19:03.8  Ronnie Tartar               44   Lakeland, FL                     142         
  22 1:20:28.2  Rudy Riedel                 44   Valrico, FL                      170         
  23 1:22:04.2  David Mendelblatt           41   St Petersburg, FL                187         
  24 1:23:07.3  Stan Fivecoat               42   Trinity, FL                      205         
  25 1:23:10.2  Greg Fann                   41   Clearwater, FL                   207         
  26 1:23:33.0  Richard Bernth              44   Wesley Chapel, FL                215         
  27 1:24:39.5  Thomas Gonzales             42   Riverview, FL                    235         
  28 1:24:48.9  Christopher Connors         41   Belleair Beach, FL               241         
  29 1:25:50.7  Eric Johannessen            43   Winter Park, FL                  261         
  30 1:26:36.4  John D'Amore                40   Seminole, FL                     268         
  31 1:27:52.5  Eric Sprung                 40   St. Petersburg, FL               288         
  32 1:28:19.9  Darren Eaton                41   Clearwater, FL                   293         
  33 1:29:15.0  Russell Edwards             41   Apopka, FL                       304         
  34 1:29:20.8  Larry Coggins Jr            40   Kathleen, FL                     306         
  35 1:30:15.9  Joe Maggio                  43   Estero, FL                       320         
  36 1:30:21.2  Kenneth Emery               41   Clearwater, FL                   321         
  37 1:30:50.8  Lou Onesto                  40   Seminole, FL                     326         
  38 1:31:06.9  Michael Duffey              43   Clearwater, FL                   328         
  39 1:35:12.9  Joe Elkins                  41   Holiday, FL                      364         
  40 1:38:35.9  Tom Burke                   44   Odessa, FL                       389         
  41 1:40:00.3  David Kamm                  40   Lutz, FL                         401         
  42 1:41:10.4  Jovino Velazquez            44   Deland, FL                       412         
  43 1:44:02.6  James Barnett               43   Dunedin, FL                      435         
  44 1:47:03.9  David Warner                41   Lakeland, FL                     456         
  45 1:54:13.7  Shawn Bush                  41   Cape Canaveral, FL               484         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  40 - 44
   1 1:08:10.4  Lisa Buohler                42   Lehigh Acres, FL                  32         
   2 1:08:53.3  Kathy Frailing              44   Largo, FL                         39         
   3 1:14:13.9  Nola Jane Johnson           44   Clearwater, FL                    79         
   4 1:14:14.8  Michele Smith               44   Treasure Island, FL               80         
   5 1:14:25.3  Beth Bradford               42   Lakeland, FL                      83         
   6 1:16:08.7  Debby Farias                44   Largo, FL                        106         
   7 1:17:54.8  Deborah Edwards             40   Tampa, FL                        127         
   8 1:18:51.7  Yvette Barnett              41   Dunedin, FL                      139         
   9 1:20:12.2  Cami Piche'                 43   Holiday, FL                      163         
  10 1:22:05.2  Casey Arnold                41   Valrico, FL                      188         
  11 1:22:50.3  Joette Gdovin-Bergeson      40   Oldsmar, FL                      199         
  12 1:23:53.9  Natalie Day                 42   Wesley Chapel, FL                220         
  13 1:25:48.9  Rebecca Ackerman            40   Belleair, FL                     260         
  14 1:27:27.6  Theresa McComb              43   Lithia, FL                       278         
  15 1:29:20.7  Joyce Town                  41   Lithia, FL                       305         
  16 1:30:07.8  Karen Dempsey               41   Tampa, FL                        317         
  17 1:31:12.4  Jennifer Gagnon             40   Tampa, FL                        329         
  18 1:31:30.9  Angela May                  42   Wesly Chapel, UT                 335         
  19 1:32:16.1  Sabrina Levcsik             40   Apollo Beach, FL                 342         
  20 1:33:51.0  Dana Whiting                43   Tampa, FL                        352         
  21 1:36:26.1  Adina Rincon                41   Largo, FL                        375         
  22 1:36:26.9  Marci Molhem                40   Clearwater, FL                   376         
  23 1:36:46.1  Joy Leader                  43   Debary, FL                       378         
  24 1:38:54.5  Lisa Gaspar                 43   Tampa, FL                        390         
  25 1:39:46.7  Teri Ouar                   44   Tampa, FL                        398         
  26 1:40:41.8  Emily Kerby                 40   Valrico, FL                      406         
  27 1:42:17.7  Cheryl Henderson            40   St Petersburg, FL                422         
  28 1:48:33.7  Laura Yaeger                41   St Petersburg, FL                464         
  29 1:59:57.4  Dianne Villano              43   St Petersburg Beac, FL           494         
  30 2:18:47.6  Melissa Clontz              43   Tampa, FL                        504         
======================================================================================
MALE Age Group:  45 - 49
   1 1:05:28.7  Ken O'Day                   46   Palm Harbor, FL                   20         
   2 1:05:32.8  Dan Bergeson                46   Oldsmar, FL                       21         
   3 1:08:36.8  David Gresko                49   Tampa, FL                         34         
   4 1:08:57.4  Bill McKnight               45   St Pete Beach, FL                 40         
   5 1:09:27.5  Dave Noyes                  49   Unknown, XX                       43         
   6 1:09:33.3  Jc Villa                    47   Tampa, FL                         44         
   7 1:09:53.0  Tom Brinegar                47   Valrico, FL                       49         
   8 1:10:05.9  Jeff Black                  46   Riverview, FL                     50         
   9 1:10:59.8  John Glasscock              47   St Pete Beach, FL                 53         
  10 1:11:25.5  Rod Crowley                 49   Lakeland, FL                      56         
  11 1:12:23.7  Tony Prado                  47   Odessa, FL                        64         
  12 1:12:40.0  Jerry Whidden               48   Avon Park, FL                     66         
  13 1:12:48.8  Dennis Leary                45   Saint Petersburg, FL              68         
  14 1:13:54.2  Sean Cowan                  48   Sarasota, FL                      75         
  15 1:16:04.0  Mike McKillips              47   Indian Rocks Beach, FL           103         
  16 1:16:39.5  Joe Wharton                 47   Tierra Verde, FL                 113         
  17 1:17:00.8  Dale Bramall                45   Inverness, FL                    119         
  18 1:17:14.9  Fred Hansen                 49   Bradenton, UT                    120         
  19 1:17:34.2  Phil Findley                46   Odessa, FL                       124         
  20 1:19:33.9  Gilbert Dolores             46   St. Petersburg, FL               151         
  21 1:19:55.6  Steven King                 46   Oakdale, MI                      158         
  22 1:20:58.0  Michael Leader              46   Debary, FL                       172         
  23 1:21:55.6  Larry Collins               49   Tampa, FL                        184         
  24 1:23:30.0  Donald Magee                47   Holiday, FL                      214         
  25 1:23:56.6  Chuck Wasson                47   Largo, FL                        221         
  26 1:27:15.0  Walt Cooper                 48   Tampa, FL                        272         
  27 1:27:22.9  Marty Rauch                 47   Sarasota, FL                     275         
  28 1:27:24.2  Ken Goldin                  46   Clearwater, FL                   276         
  29 1:27:36.7  Bradley Inners              49   Bradenton, FL                    281         
  30 1:29:02.1  Robert Sarno                49   Palm Harbor, FL                  302         
  31 1:29:33.7  Joe Yaeger                  49   Tampa, FL                        310         
  32 1:31:59.5  Tim Hamilton                48   St Petersburg, FL                340         
  33 1:32:48.5  Mark Russo                  49   Orlando, FL                      344         
  34 1:35:15.9  Michael Morrow              47   Lawrenceville, GE                365         
  35 1:41:29.0  Kraig Blancher              46   Brooksville, FL                  414         
  36 1:41:31.0  David McConnell             46   Ruskin, FL                       417         
  37 1:41:41.7  Matthew Solan               45   St Petersburg, FL                420         
  38 1:42:53.3  Jeff Hagberg                45   Tampa, FL                        426         
  39 1:45:42.3  Bill Brown                  48   Pinellas Park, FL                442         
  40 1:46:50.9  Daniel Kaufman              45   Bradenton, FL                    455         
  41 1:51:33.1  David Molhem                46   Clearwater, FL                   477         
  42 1:51:52.9  Mike Clark                  47   Seminole, FL                     479         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  45 - 49
   1 1:12:09.3  Melody Janson               48   St Petersburg, FL                 61         
   2 1:19:58.1  Laura Carron                45   Tamp, FL                         159         
   3 1:20:24.2  Kim Peeler                  46   Tampa, FL                        169         
   4 1:22:18.6  Carolyn Meadows             46   Tampa, FL                        190         
   5 1:25:09.9  Patti Waller                48   Sarasota, FL                     247         
   6 1:25:32.6  Christy Comito              46   Lakewood Ranch, FL               257         
   7 1:27:38.8  Susan Parvin                45   Lithia, FL                       283         
   8 1:27:47.1  Gina Schiro                 45   Tampa, FL                        285         
   9 1:28:07.4  Maria Phillips              45   Tampa, FL                        291         
  10 1:28:53.3  Libby Romero                45   Bradenton, FL                    300         
  11 1:30:06.8  Cheryl Forgang              47   Safety Harbor, FL                316         
  12 1:31:22.6  Laura Walker                48   Auburn, AL                       333         
  13 1:33:28.7  Ren Hardman Schrock         46   Sarasota, FL                     349         
  14 1:34:10.4  Jannie Marthinsen           47   Tampa, FL                        354         
  15 1:35:03.0  Joann Matias                45   Bradenton, FL                    363         
  16 1:35:23.9  Julie Odenweller            46   Sarasota, FL                     368         
  17 1:37:22.5  Robin Ferriss               49   Wesley Chapel, FL                384         
  18 1:37:32.6  Lynn Bowman                 47   Clearwater, FL                   385         
  19 1:39:04.3  Pamela Diffee               49   Clearwater, FL                   393         
  20 1:39:08.5  Suzy Cochrane               49   New Port Richey, FL              395         
  21 1:40:09.4  Sherry Diez                 49   Tampa, FL                        402         
  22 1:40:56.1  Helen Palmer                46   St Petersburg, FL                408         
  23 1:40:59.7  Cynthia Aurin               46   St. Petersburg, FL               410         
  24 1:41:39.9  Kate Brass                  47   St Petersburg, FL                419         
  25 1:43:08.8  Judy Deeley                 45   Clearwater, FL                   429         
  26 1:43:15.1  Lisa Silva                  46   Tampa, FL                        431         
  27 1:46:18.7  Lynn Puckett                47   Tampa, FL                        451         
  28 1:48:33.5  Annette Dayton              48   St Petersburg, FL                463         
  29 1:48:49.0  Susan Ferrentino            46   Tampa, FL                        465         
  30 1:50:44.6  Corinne Colby               48   Tampa, FL                        473         
  31 1:54:48.5  Sue Francis                 47   Palm Harbor, FL                  486         
  32 1:54:50.3  Sharyn Stewart              46   Holiday, FL                      487         
======================================================================================
MALE Age Group:  50 - 54
   1 1:05:42.7  Anders Heidemann            51   Largo, FL                         22         
   2 1:09:46.9  Paul Hough                  54   Tampa, FL                         47         
   3 1:10:21.0  Richard Jansik              50   Tampa, FL                         52         
   4 1:12:42.4  Ward Edwards                51   Largo, FL                         67         
   5 1:14:20.1  Mark Blitz                  50   Clearwater, FL                    81         
   6 1:14:43.1  Art Singleton               51   Palm Harbor, FL                   87         
   7 1:14:47.0  James Nelson                53   Bradenton, FL                     89         
   8 1:15:37.8  Doug Jesseph                53   Tampa, FL                         96         
   9 1:16:43.5  Ralph Buelow                54   Tampa, FL                        114         
  10 1:16:49.4  Craig Hutchinson            54   St. Petersburg, FL               117         
  11 1:18:00.4  John Small                  53   Tampa, FL                        128         
  12 1:18:39.1  Laurent Thuriere            50   Gulfport, FL                     137         
  13 1:19:04.8  Thane Richmond              51   Sarasota, FL                     143         
  14 1:19:24.0  Olivier Cerf                50   St. Petersburg, FL               148         
  15 1:19:55.2  John Letourneau             50   Sarasota, FL                     157         
  16 1:23:19.0  Patrick Ambrose             53   Seminole, FL                     209         
  17 1:23:24.1  Doug Peltz                  54   Palm Harbor, FL                  210         
  18 1:24:31.6  Sam Carranza                53   Tampa, FL                        229         
  19 1:24:38.8  Michael Palmer              51   St. Petersburg, FL               234         
  20 1:25:11.6  Andy Swenson                53   Safety Harbor, FL                249         
  21 1:25:12.0  Carl Knutsson               53   Sarasota, FL                     250         
  22 1:25:44.9  David Ackley                53   Unknown, XX                      259         
  23 1:27:13.3  Steve Scott                 54   Dallas, TE                       270         
  24 1:28:31.1  William Boros               52   Satellite Beach, FL              294         
  25 1:28:59.4  Jonathan Moore              54   Sarasota, FL                     301         
  26 1:31:47.5  Steven Novitske             54   Valrico, FL                      338         
  27 1:34:22.1  Donald Whallen              52   Tampa, FL                        355         
  28 1:35:21.2  Kevin Delaney               53   Celebration, FL                  367         
  29 1:35:39.9  Garry Tildon                54   Largo, FL                        369         
  30 1:39:00.4  Rick Allen                  51   Tampa, FL                        392         
  31 1:39:05.5  William Evers               51   Parrish, FL                      394         
  32 2:12:13.1  David Belot                 52   St.Petersburg, FL                503         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  50 - 54
   1 1:18:39.1  Carol Birch                 50   Tampa, FL                        136         
   2 1:20:14.2  Mary Dworkin                53   Belleair, FL                     166         
   3 1:24:12.1  Dawn Pelletier              52   Nokomis, FL                      224         
   4 1:35:46.3  Sally Smith                 53   Largo, FL                        371         
   5 1:36:20.8  Molly McLoughlin            50   Tampa, FL                        374         
   6 1:41:00.3  Christin Arbasak            53   St. Petersburg, FL               411         
   7 1:44:56.3  Karla Malone                54   Oldsmar, FL                      438         
   8 1:45:43.6  Zara Newham                 51   Clearwater, FL                   443         
   9 1:48:15.6  Sandi Mullet                54   Myakka City, FL                  461         
  10 1:54:08.5  Maureen Robertson           54   Gulfport, FL                     483         
  11 1:59:58.8  Doreen Jesseph              51   Tampa, FL                        495         
======================================================================================
MALE Age Group:  55 - 59
   1 1:12:12.4  Fred Dorsey                 55   Tampa, FL                         62         
   2 1:14:13.3  Dennis Caveglia             58   Leechburg, PE                     78         
   3 1:15:55.7  Tom Warner                  56   Clearwater, FL                   101         
   4 1:17:16.7  William Meadows             55   Tampa, FL                        121         
   5 1:18:22.4  John Hayes                  56   Gainesville, FL                  133         
   6 1:20:42.9  Hamid Marzban               57   Largo, FL                        171         
   7 1:21:48.5  David Morrow                58   Tarpon Springs, FL               182         
   8 1:24:57.3  Shane Goldman               57   Apollo Beach, FL                 243         
   9 1:26:03.8  Richard Miller              56   Olsmar, FL                       262         
  10 1:28:53.3  Andre Galitzine             58   Lithia, FL                       299         
  11 1:29:28.4  Peter McKernan              59   Tampa, FL                        308         
  12 1:30:35.8  David Ottinger              57   St Pete Beach, FL                325         
  13 1:33:01.2  Dennis Houseman             55   Lutz, FL                         346         
  14 1:42:39.5  Tom Stewart                 56   Tampa, FL                        425         
  15 1:47:13.3  Michael Barfield            56   St. Petersburg, FL               457         
  16 1:48:17.2  Robert Reifert              59   Lutz, FL                         462         
  17 1:55:15.6  Lee Tadelman                56   Bradenton, FL                    488         
  18 1:56:45.1  Shon Craig                  57   Holiday, FL                      489         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  55 - 59
   1 1:14:11.7  Linda Musante               57   Tampa, FL                         76         
   2 1:27:14.3  Marja Wolf                  55   Lutz, FL                         271         
   3 1:27:28.3  Debbie Repeta               55   Dade City, FL                    279         
   4 1:29:46.6  Lynn Gray                   59   Tampa, FL                        313         
   5 1:31:32.0  Jessica Parish              56   Clearwater, FL                   336         
   6 1:33:54.4  Marian MacKay               57   Ottawa, ON                       353         
   7 1:35:45.9  Elizabeth McKernan          58   Tampa, FL                        370         
   8 1:36:43.7  Karen Stromberg-Werder      57   Clearwater, FL                   377         
   9 1:36:51.2  Karen Monkus                56   St. Petersburg, FL               379         
  10 1:40:43.0  Diane Lajoie                59   St Petersburg, FL                407         
  11 1:41:35.4  Karen Mathews               56   St Petersburg, FL                418         
  12 1:46:17.2  Stephanie Burger            59   Sarasota, FL                     448         
  13 1:46:17.3  Sonia Alberts               55   Bradenton, FL                    449         
  14 1:50:21.2  Cynthia Kesty               57   St. Petersburg, FL               471         
  15 1:53:25.6  Sue Gagain                  57   Valrico, FL                      482         
  16 1:59:40.3  Lily Irwin                  55   Melrose, FL                      493         
  17 2:02:31.8  Anne Nolan                  57   Valrico, FL                      497         
======================================================================================
MALE Age Group:  60 - 64
   1 1:16:48.3  Roland Lajoie               63   St Petersburg, FL                116         
   2 1:20:03.8  Gary Bonacorsi              63   Seminole, FL                     160         
   3 1:22:23.8  Huck Dewitt                 64   Lagrange, KE                     192         
   4 1:22:25.1  Larry Hevner                63   Clermont, FL                     193         
   5 1:23:39.3  Dennis Miller               64   Plant City, FL                   219         
   6 1:24:17.4  Jack Helinger               60   St. Petersburg, FL               225         
   7 1:24:20.1  Jerry Randall               62   Dunedin, FL                      227         
   8 1:26:09.2  Thomas Bell                 64   Stpetersburg, FL                 264         
   9 1:28:08.8  Greg Kaputa                 64   Tampa, FL                        292         
  10 1:28:38.3  Al Kohn                     60   Palm Harbor, FL                  296         
  11 1:29:30.7  Robert Glenn                62   Seminole, FL                     309         
  12 1:29:51.5  David Farrall               63   Melbourne Beach, FL              315         
  13 1:32:19.7  Bill Brown                  62   Safety Harbor, FL                343         
  14 1:34:58.6  David Perkey                61   Dunedin, FL                      362         
  15 1:41:30.2  Steven Boyd                 61   Wesley Chapel, FL                416         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  60 - 64
   1 1:23:08.6  Gail Lohman                 60   St Petersburg, FL                206         
   2 1:29:44.7  Lindsay Bell                62   St. Petersburg, FL               312         
   3 1:39:56.1  Ellen Kohn                  61   Palm Harbor, FL                  399         
   4 1:43:45.8  Debby Pinnell               60   Odessa, FL                       433         
   5 1:51:42.5  Marilyn Ward                60   Palm Harbor, FL                  478         
======================================================================================
MALE Age Group:  65 - 69
   1 1:14:22.2  Vaughn Smith                67   Elkhart, IN                       82         
   2 1:19:30.7  Lewis Bennett               66   Clearwater, FL                   149         
   3 1:19:32.0  Charles Lohman              65   St Petersburg, FL                150         
   4 1:25:18.9  Steve Berg                  66   Palm Harbor, FL                  252         
   5 1:26:41.3  Harry Williams              67   Tampa, FL                        269         
   6 1:30:31.5  Chuck Ogden                 68   Ft. Myers, FL                    324         
   7 1:34:49.0  Frank Carillo               66   Freeport, NE                     360         
   8 1:34:49.6  Lary Robinson               65   Tampa, FL                        361         
   9 1:37:04.7  John Tilley                 66   Lumberton, NO                    380         
  10 1:48:53.6  Bill Johns                  69   Venice, FL                       466         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  65 - 69
   1 1:50:40.8  Rosalino Corbo              69   Palm Harbor, FL                  472         
   2 1:53:10.8  Virginia Poyner             67   Sarasota, FL                     481         
======================================================================================
MALE Age Group:  70 - 74
   1 1:16:03.0  Don Ardell                  73   St Petersburg, FL                102         
   2 1:20:59.0  Frank Nicolosi              71   Port Charlotte, FL               173         
   3 1:25:32.6  Guy Ealey                   71   Sarasota, FL                     256         
   4 1:38:04.0  Luther Dore                 72   St Petersburg, FL                387         
   5 1:46:26.7  Harold Tisinger             70   Largo, FL                        453         
   6 1:47:50.0  Bob Moorehead               71   St. Petersburg, FL               459         
   7 1:48:15.6  Jack Welber                 74   Palm Harbor, FL                  460         
   8 1:52:56.8  Hugh Balboni                74   Safety Harbor, FL                480         
   9 1:56:48.3  John Sharp                  70   Clernont, FL                     490         
======================================================================================
FEMALE Age Group:  70 - 74
======================================================================================
MALE Age Group:    75 & Over
======================================================================================
FEMALE Age Group:    75 & Over
======================================================================================
Age Group:  Unknown
======================================================================================
                              Total Finishers - 503
======================================================================================