Find this page online at www.coolrunning.com/results/11/ct/Jun12_CELEBR_set1.shtml

CELEBRATE! WEST HARTFORD 5K

West Hartford, CT, June 12, 2011

Overall and Age-Group Results

                                        Platt Systems Official Reporting System
   Celebrate West Hartford 5K - West Hartford, CT Results Posted to www.plattsys.com ||  60 degrees
     W Hartford, CT || Sunday June 12, 2011 || Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
                          
                             PLATTSYS.COM RESULTS    
                        USATF CERTIFIED 5K CT89005DR   
PRODUCED WITH THE ASSISTANCE OF THE HARTFORD TRACK CLUB, WWW.HARTFORDTRACKCLUB.ORG              
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  1    Marc Robaczynski             36M M3039 New Hartford CT          15:43   5:04     1/62    186  
  2    Rob Weston                   22M M1829 Middletown CT            16:01   5:09     1/35    509  
  3    Chris Chisholm               49M M4049 Farmington CT            16:15   5:14     1/70    609  
  4    Mike Quick                   23M M1829 Manchester CT            16:19   5:15     2/35    556  
  5    Ken Whitney                  19M M1829 W.Hartford CT            16:51   5:26     3/35    24   
  6    John Busque                  19M M1829 Manchester CT            17:00   5:29     4/35    593  
  7    Brendan Atkins               25M M1829 Old Lyme CT              17:10   5:32     5/35    600  
  8    Brett Stoeffler              44M M4049 Tolland CT               17:15   5:33     2/70    597  
  9    Frank Duncan-Poliw           17M M1117 W.Hartford CT            17:15   5:33     1/36    7    
  10   Max Rusch                    19M M1829 Farmington CT            17:28   5:38     6/35    518  
  11   Joel Pally                   17M M1117 W.Hartford CT            17:29   5:38     2/36    247  
  12   Gregory Weaver               31M M3039 Windsor CT               17:34   5:39     2/62    40   
  13   Matthew Chisholm             17M M1117 Farmington CT            17:37   5:40     3/36    610  
  14   Kevin Vallez                 43M M4049 Ellington CT             17:42   5:42     3/70    666  
  15   TJ Jones                     46M M4049 W.Hartford CT            17:50   5:45     4/70    289  
  16   Luke Perron                  18M M1829 W.Hartford CT            17:53   5:46     7/35    167  
  17   Marisa Jones                 29F F1829 Avon CT                  17:55   5:46     1/57    100  
  18   David Cilley                 32M M3039 East Windsor CT          17:59   5:48     3/62    412  
  19   John Almeida                 34M M3039 Waterbury CT             18:02   5:49     4/62    528  
  20   Emma Perron                  21F F1829 W.Hartford CT            18:02   5:49     2/57    166  
  21   Dominic Channon              21M M1829 W.Hartford CT            18:02   5:49     8/35    165  
  22   Derek Hyde                   50M M5059 Middle Haddam CT         18:11   5:51     1/52    551  
  23   John Paggioli                45M M4049 Marlborough CT           18:22   5:55     5/70    637  
  24   Chris Ahlquist               15M M1117 WH CT                    18:29   5:57     4/36    577  
  25   Gaveth Bye                   48M M4049 West Hartford CT         18:36   5:59     6/70    495  
  26   Ronan Lucey                  17M M1117 West Hartford CT         18:41   6:01     5/36    514  
  27   Patrick McCue                42M M4049 Cantonb CT               18:42   6:01     7/70    678  
  28   Dan Wisialowski              44M M4049 W.Hartford CT            18:47   6:03     8/70    258  
  29   Ted Newton                   49M M4049 WH CT                    18:55   6:06     9/70    601  
  30   John Murphy                  48M M4049 Springfield VT           19:08   6:10    10/70    549  
  31   Jordan Pike                  24M M1829 Bloomfield CT            19:14   6:12     9/35    654  
  32   Ray Wise                     56M M5059 Hartford CT              19:16   6:12     2/52    467  
  33   Bobby Keane                  17M M1117 West Hartford CT         19:19   6:13     6/36    557  
  34   Dilton Dornelas              49M M4049 West Hartford CT         19:20   6:14    11/70    647  
  35   Dennis Barone                56M M5059 W.Hartford CT            19:22   6:14     3/52    4    
  36   Alex Ayer                    19M M1829 Farmington CT            19:24   6:15    10/35    688  
  37   Wesley Barnard               45M M4049 W.Hartford CT            19:36   6:19    12/70    98   
  38   Megan Jaswell                24F F1829 New Britain CT           19:39   6:20     3/57    559  
  39   Andrew Bertini               16M M1117 W.Hartford CT            19:45   6:22     7/36    115  
  40   Seth Oriol                   52M M5059 W.Hartford CT            19:46   6:22     4/52    218  
  41   Lizzy Lagoy                  14F F1117 W.Hartford CT            19:50   6:23     1/43    213  
  42   Steven Morse                 58M M5059 Broadbrook CT            20:00   6:27     5/52    560  
  43   Curt Davis                   39M M3039 Sandy Hook CT            20:02   6:27     5/62    469  
  44   Matthew Woods Weber          34M M3039 West Hartford CT         20:04   6:28     6/62    454  
  45   Marc Ross                    15M M1117 WH CT                    20:06   6:29     8/36    578  
  46   Christopher Cipriani         29M M1829 W Hartford CT            20:08   6:29    11/35    581  
  47   Vito Iacovazzi               51M M5059 WH CT                    20:13   6:31     6/52    501  
  48   Christopher Dowd             44M M4049 W. Hartford CT           20:23   6:34    13/70    371  
  49   Rick Leupold                 47M M4049 Newington CT             20:25   6:35    14/70    508  
  50   Daniel Kessler               18M M1829 Avon CT                  20:29   6:36    12/35    236  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  1   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  51   Jake Binder                  15M M1117 W.Hartford CT            20:30   6:36     9/36    149  
  52   Mark Merdinger               29M M1829 Allentown PA             20:32   6:37    13/35    580  
  53   Leslie St. Amant             40F F4049 West Hartford CT         20:33   6:37     1/88    497  
  54   Christopher Kerr             31M M3039 Manchester CT            20:35   6:38     7/62    394  
  55   John Patrick Trunik          43M M4049 WH CT                    20:36   6:38    15/70    489  
  56   Joshua Pike                  23M M1829 Bloomfield CT            20:43   6:40    14/35    655  
  57   Philip Daley                 26M M1829 W. Hartford CT           20:46   6:41    15/35    320  
  58   Shea Williams                14F F1117 W.Hartford CT            20:47   6:42     2/43    35   
  59   Bob Kania                    58M M5059 Southington CT           21:05   6:48     7/52    177  
  60   Kevin Tranberg               42M M4049 Wethersfield CT          21:09   6:49    16/70    579  
  61   Trevor Krzyzek               19M M1829 W.Hartford CT            21:09   6:49    16/35    180  
  62   Laura Barash                 37F F3039 W. Hartford CT           21:12   6:50     1/81    379  
  63   Janet Tarasuk                36F F3039 W.Hartford CT            21:12   6:50     2/81    196  
  64   Steve Virgadaula             51M M5059 Broad Brook CT           21:14   6:50     8/52    644  
  65   Michael Rickaby              54M M5059 W.Hartford CT            21:15   6:51     9/52    31   
  66   David Gitlin                 42M M4049 W.Hartford CT            21:15   6:51    17/70    224  
  67   Peter Harris                 41M M4049 West Hartford CT         21:18   6:52    18/70    627  
  68   Gil Keegan                   41M M4049 WH CT                    21:20   6:52    19/70    667  
  69   Jaclyn Ferro                 27F F1829 W.Hartford CT            21:24   6:54     4/57    206  
  70   Michael Trinks               36M M3039 WH CT                    21:30   6:56     8/62    693  
  71   Lisa Pillow                  39F F3039 WH CT                    21:34   6:57     3/81    476  
  72   Amy Cubbage                  42F F4049 WH CT                    21:38   6:58     2/88    686  
  73   Tim Keefe                    36M M3039 West Hartford CT         21:41   6:59     9/62    665  
  74   Christopher Smith            21M M1829 West Hartford CT         21:43   7:00    17/35    387  
  75   Evan Schiff                  39M M3039 West Hartford CT         21:45   7:00    10/62    472  
  76   Meghan Pagliuco              30F F3039 Ivoryton CT              21:45   7:00     4/81    322  
  77   Nico D'Lubac                 18M M1829 West Hartford CT         21:46   7:01    18/35    396  
  78   Russell Johnson              53M M5059 Cheshire CT              21:47   7:01    10/52    537  
  79   Steve Carr                   48M M4049 WH CT                    21:51   7:02    20/70    701  
  80   Alexandera Gitlin            17M M1117 West Hartford CT         21:55   7:04    10/36    423  
  81   Philip Woods                 54M M5059 West Hartford CT         21:56   7:04    11/52    662  
  82   Sarah Boyle                  28F F1829 Brookline MA             21:58   7:05     5/57    312  
  83   Bill Turney                  65M M6069 Willington CT            21:59   7:05     1/23    485  
  84   Scott Boden                  48M M4049 WH CT                    22:02   7:06    21/70    595  
  85   Kim Iacovazzi                40F F4049 WH CT                    22:05   7:07     3/88    503  
  86   John Delgado                 40M M4049 WH CT                    22:10   7:09    22/70    670  
  87   Kirk Laakso                  38M M3039 W.Hartford CT            22:10   7:09    11/62    87   
  88   Matthew Udal                 33M M3039 W.Hartford CT            22:15   7:10    12/62    15   
  89   Katrin Ayer                  17F F1117 Farmington CT            22:20   7:12     3/43    689  
  90   Jamie Oriol                  16F F1117 W.Hartford CT            22:20   7:12     4/43    219  
  91   Neville Bowers               28M M1829 W.Hartford CT            22:22   7:12    19/35    28   
  92   Corey Acker                  35M M3039 West Hartford CT         22:29   7:15    13/62    517  
  93   Thomas Keegan                48M M4049 W.Hartford CT            22:32   7:16    23/70    64   
  94   Paul D'Lubac                 53M M5059 Farmington CT            22:35   7:17    12/52    397  
  95   Spencer Maslin               14M M1117 W.Hartford CT            22:36   7:17    11/36    154  
  96   Geoff Genser                 39M M3039 WH CT                    22:37   7:17    14/62    504  
  97   Jason Ransom                 37M M3039 W.Hartland CT            22:37   7:17    15/62    169  
  98   Seth Lotterman               33M M3039 W.Hartford CT            22:39   7:18    16/62    53   
  99   Mary-Liz Williams            49F F4049 W.Hartford CT            22:39   7:18     4/88    34   
  100  Lisa Khan                    43F F4049 W. Hartford CT           22:42   7:19     5/88    335  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  2   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  101  Amy MacKinnon                41F F4049 WH CT                    22:42   7:19     6/88    698  
  102  Aaron Granahan               23M M1829 Thomaston CT             22:44   7:19    20/35    613  
  103  Randa Griffini               14F F1117 West Hartford CT         22:45   7:20     5/43    639  
  104  Mark Hutensky                47M M4049 W.Hartford CT            22:45   7:20    24/70    210  
  105  Ari Steinberg                41F F4049 West Hartford CT         22:47   7:20     7/88    429  
  106  Mark Page                    55M M5059 W.Hartford CT            22:49   7:21    13/52    59   
  107  Jessica Rucci-Koch           41F F4049 W.Hartford CT            22:51   7:22     8/88    191  
  108  Chris Bennett                39M M3039 W. Hartford CT           22:53   7:22    17/62    345  
  109  Stephen Hilton               49M M4049 Vernon CT                22:54   7:23    25/70    230  
  110  Chick Marks                  50M M5059 W.Hartford CT            22:56   7:23    14/52    203  
  111  Brian McGuire                57M M5059 W.Hartford CT            22:59   7:24    15/52    239  
  112  Danielle Ferrucci            38F F3039 West Hartford CT         23:06   7:27     5/81    656  
  113  Michael Bernard              35M M3039 W. Hartford CT           23:08   7:27    18/62    324  
  114  Lauren Disque                36F F3039 W.Hartford CT            23:11   7:28     6/81    249  
  115  Steven Raymond               52M M5059 Terryville CT            23:11   7:28    16/52    536  
  116  Matt Williams                34M M3039 W.Hartford CT            23:12   7:29    19/62    41   
  117  Larry Chaves                 66M M6069 W.Hartford CT            23:13   7:29     2/23    72   
  118  Eli Kapetanopoulos           15M M1117 W. Hartford CT           23:13   7:29    12/36    325  
  119  Brennan Mitchell             16M M1117 West Hartford CT         23:15   7:29    13/36    427  
  120  Ronald Bush                  63M M6069 W.Hartford CT            23:16   7:30     3/23    228  
  121  Alex Filotto                 37M M3039 W.Hartford CT            23:17   7:30    20/62    229  
  122  Len Chozick                  45M M4049 WH CT                    23:20   7:31    26/70    696  
  123  Stephen Tolman               65M M6069 Vernon CT                23:20   7:31     4/23    5    
  124  Danielle Roy                 37F F3039 West Hartford CT         23:22   7:32     7/81    410  
  125  Bruce Whitney                52M M5059 W.Hartford CT            23:22   7:32    17/52    39   
  126  Demetrios Yannopoulos        27M M1829 Worcester MA             23:25   7:33    21/35    608  
  127  Ronald Cipriano              31M M3039 W.Hartford CT            23:25   7:33    21/62    190  
  128  Kris Overstrum               49F F4049 Wallingford CT           23:27   7:33     9/88    144  
  129  Evan Ferguson-Hull           15M M1117 West Hartford CT         23:28   7:34    14/36    389  
  130  Zander Khan                  11M M1117 W. Hartford CT           23:31   7:35    15/36    334  
  131  Olivia Bourquin              15F F1117 W. Hartford CT           23:32   7:35     6/43    347  
  132  Eileen Kennedy               43F F4049 West Hartford CT         23:32   7:35    10/88    444  
  133  Christopher Eckett           38M M3039 New Britain CT           23:35   7:36    22/62    90   
  134  Aaron Khan                   10M M0010 W. Hartford CT           23:36   7:36     1/17    332  
  135  Joe Carlbase                 24M M1829 Windsor CT               23:36   7:36    22/35    616  
  136  Ron Fishman                  47M M4049 W.Hartford CT            23:37   7:37    27/70    243  
  137  Renee Savoie                 41F F4049 W.Hartford CT            23:39   7:37    11/88    84   
  138  Winifred Binda               21F F1829 W.Hartford CT            23:40   7:38     6/57    256  
  139  Betsy Udal                   31F F3039 W.Hartford CT            23:43   7:39     8/81    14   
  140  Jeffrey Glaude               47M M4049 Simsbury CT              23:45   7:39    28/70    470  
  141  Maggie Chozick               49F F4049 WH CT                    23:46   7:39    12/88    695  
  142  Jeffrey Spear                28M M1829 Quincy MA                23:46   7:39    23/35    342  
  143  Jeffrey Bernard              31M M3039 Quincy MA                23:47   7:40    23/62    103  
  144  Kyung Hong                   43M M4049 W.Hartford CT            23:47   7:40    29/70    80   
  145  Katie Newton                 16F F1117 WH CT                    23:47   7:40     7/43    603  
  146  Emma Everett                 14F F1117 W. Hartford CT           23:48   7:40     8/43    330  
  147  Scott Rutenber               29M M1829 New Britain CT           23:49   7:40    24/35    558  
  148  Lauren Palermino             24F F1829 W.Hartford CT            23:51   7:41     7/57    147  
  149  Christine Lagoy              45F F4049 W.Hartford CT            23:51   7:41    13/88    214  
  150  Debra Morton                 40F F4049 W.Hartford CT            23:53   7:42    14/88    284  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  3   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  151  Daniel Haggerty              38M M3039 WH CT                    23:54   7:42    24/62    507  
  152  Mike Williams                39M M3039 W. Hartford CT           24:01   7:44    25/62    318  
  153  Robert Perron                51M M5059 W.Hartford CT            24:03   7:45    18/52    164  
  154  Daniel Weiss                 38M M3039 West Hartford CT         24:06   7:46    26/62    478  
  155  Jack Gitlin                  13M M1117 W.Hartford CT            24:08   7:47    16/36    223  
  156  Kimberly Boyle               18F F1829 Lantana FL               24:10   7:47     8/57    521  
  157  Sergio De Sousa              30M M3039 Wethersfield CT          24:11   7:48    27/62    252  
  158  Steve Libucha                43M M4049 Farmington CT            24:12   7:48    30/70    358  
  159  Russ Tew                     68M M6069 West Hartford CT         24:12   7:48     5/23    652  
  160  Morgan Shipway               68M M6069 Avon CT                  24:14   7:49     6/23    588  
  161  Charles Blaschinski          15M M1117 W.Hartford CT            24:18   7:50    17/36    173  
  162  William Caterino             42M M4049 East Granby CT           24:18   7:50    31/70    512  
  163  Sandrine Baun                34F F3039 W.Hartford CT            24:24   7:52     9/81    93   
  164  Rebecca Goldman              14F F1117 West Hartford CT         24:26   7:52     9/43    640  
  165  MIchael Riley                52M M5059 Bloomfield CT            24:27   7:53    19/52    464  
  166  Tracy Kania                  22F F1829 Southington CT           24:28   7:53     9/57    437  
  167  Dennis Lazor                 51M M5059 West Hartford CT         24:28   7:53    20/52    636  
  168  Colleen Riley                17F F1117 Bloomfield CT            24:30   7:54    10/43    466  
  169  Joseph Gitlin                11M M1117 W.Hartford CT            24:30   7:54    18/36    222  
  170  Katherine Wilson             47F F4049 West Hartford CT         24:32   7:54    15/88    676  
  171  Alex Koskinas                52M M5059 W.Hartford CT            24:33   7:55    21/52    11   
  172  Jake Fisher                  37M M3039 Kensington CT            24:35   7:55    28/62    585  
  173  Brian Bernard                34M M3039 Quincy MA                24:36   7:56    29/62    91   
  174  Katie Hagenow                30F F3039 Middletown CT            24:37   7:56    10/81    490  
  175  Scott Switzer                41M M4049 WH CT                    24:39   7:57    32/70    475  
  176  Laurie Bertini               50F F5059 W.Hartford CT            24:41   7:57     1/34    116  
  177  Liz Santon                   46F F4049 West Hartford CT         24:43   7:58    16/88    493  
  178  Joseph Sposito               39M M3039 West Hartford CT         24:45   7:59    30/62    547  
  179  John Forlenza-Bailey         60M M6069 West Hartford CT         24:50   8:00     7/23    511  
  180  Peter Palermino              56M M5059 W.Hartford CT            24:51   8:00    22/52    146  
  181  Douglas Eicher               51M M5059 W. Hartford CT           24:52   8:01    23/52    328  
  182  Rebecca Dougherty            18F F1829 W.Hartford CT            24:54   8:01    10/57    267  
  183  Ken Williams                 59M M5059 Simsbury CT              24:56   8:02    24/52    566  
  184  Samuel Lewbel                61M M6069 Stafford Spgs CT         24:57   8:02     8/23    67   
  185  Jack Wisialoski               9M M0010 W.Hartford CT            24:58   8:03     2/17    303  
  186  Jeremy Wise                  34M M3039 Rockfall CT              25:00   8:03    31/62    400  
  187  Michael Esernia              33M M3039 W. Hartford CT           25:01   8:04    32/62    350  
  188  Kevin Mai                    28M M1829 Groton CT                25:06   8:05    25/35    265  
  189  Anna Pham                    24F F1829 Watertown MA             25:07   8:06    11/57    292  
  190  Grant Campbell               30M M3039 New Britain CT           25:09   8:06    33/62    524  
  191  Marisa Crean                 31F F3039 W. Hartford CT           25:09   8:06    11/81    307  
  192  Sharlene Seidman             40F F4049 WH CT                    25:13   8:08    17/88    700  
  193  Susan Coco                   43F F4049 Southington CT           25:14   8:08    18/88    661  
  194  Eric Woods                   11M M1117 West Hartford CT         25:15   8:08    19/36    663  
  195  Allison Hamlin               34F F3039 Southington CT           25:16   8:09    12/81    573  
  196  Eric Cree                    39M M3039 WH CT                    25:20   8:10    34/62    575  
  197  Diane Bell                   55F F5059 WH CT                    25:21   8:10     2/34    605  
  198  Scott Schoem                 53M M5059 W.Hartford CT            25:21   8:10    25/52    119  
  199  Ronni Newton                 50F F5059 WH CT                    25:24   8:11     3/34    602  
  200  Andrea Sweeney               37F F3039 West Hartford CT         25:26   8:12    13/81    468  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  4   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  201  Sujal Shah                   35M M3039 W.Hartford CT            25:30   8:13    35/62    113  
  202  Tammy Zupkowski              48F F4049 W.Hartford CT            25:31   8:13    19/88    241  
  203  Wendy Amblo                  49F F4049 W. Hartford CT           25:31   8:13    20/88    308  
  204  Patrick Ray                  41M M4049 W.Hartford CT            25:35   8:15    33/70    215  
  205  Mary Sposito                 11F F1117 West Hartford CT         25:36   8:15    11/43    546  
  206  Gina Morris                  28F F1829 W.Hartford CT            25:38   8:16    12/57    3    
  207  Patrick Quirk                43M M4049 West Hartford CT         25:38   8:16    34/70    550  
  208  Jen Bowman                   37F F3039 W. Hartford CT           25:40   8:16    14/81    368  
  209  Rich DeMorais                50M M5059 WH CT                    25:43   8:17    26/52    583  
  210  Neil Hartzog                 41M M4049 W.Hartford CT            25:45   8:18    35/70    73   
  211  Rebecca Sanborn              38F F3039 Newington CT             25:48   8:19    15/81    263  
  212  Sherri Englehart-Shea        41F F4049 West Hartford CT         25:48   8:19    21/88    552  
  213  Kimberly DeMorais            21F F1829 WH CT                    25:48   8:19    13/57    584  
  214  Chris Frombach               35M M3039 W.Hartford CT            25:50   8:19    36/62    199  
  215  Stacy Schleif                30F F3039 West Hartford CT         25:52   8:20    16/81    456  
  216  Kelvin Schleif               32M M3039 West Hartford CT         25:52   8:20    37/62    455  
  217  Denise Mirchaud              51F F5059 West Hartford CT         25:54   8:21     4/34    448  
  218  Katie Overstrum              13F F1117 Wallingford CT           25:54   8:21    12/43    141  
  219  Nick Dodger                  13M M1117 WH CT                    25:55   8:21    20/36    564  
  220  Raymond Weinstein            66M M6069 W.Hartford CT            25:56   8:21     9/23    238  
  221  Elise Alekshun               38F F3039 West Hartford CT         25:56   8:21    17/81    542  
  222  Noelle Couglan               44F F4049 West Hartford CT         25:56   8:21    22/88    381  
  223  Peter Doclger                59M M5059 WH CT                    25:57   8:22    27/52    562  
  224  Clare Dowd                   45F F4049 W. Hartford CT           25:58   8:22    23/88    372  
  225  Nick Tannenbaum               9M M0010 West Hartford CT         25:59   8:22     3/17    677  
  226  Jill Longman                 33F F3039 West Hartford CT         26:00   8:23    18/81    496  
  227  Sarah Binder                 13F F1117 W.Hartford CT            26:02   8:23    13/43    150  
  228  Jessica Klein                29F F1829 Manchester CT            26:03   8:24    14/57    380  
  229  Joe Oddo                     48M M4049 W.Hartford CT            26:03   8:24    36/70    269  
  230  John Barrows                 50M M5059 W.Hartford CT            26:05   8:24    28/52    29   
  231  Barry Hanenbaum              54M M5059 W.Hartford CT            26:06   8:25    29/52    70   
  232  Barbara Kream                63F F6069 Avon CT                  26:08   8:25     1/6     450  
  233  Lynn Tobin                   53F F5059 South Windsor CT         26:08   8:25     5/34    606  
  234  Catherine Esposito           36F F3039 W.Hartford CT            26:12   8:27    19/81    276  
  235  Joseph Duff                  28M M1829 West Hartford CT         26:14   8:27    26/35    680  
  236  Anuraag Kodali               28M M1829 South Windsor CT         26:15   8:28    27/35    611  
  237  Kim Hoffman                  48F F4049 Glastonbury CT           26:15   8:28    24/88    587  
  238  Henry Boulton                69M M6069 W.Hartford CT            26:16   8:28    10/23    8    
  239  Juliet Clarke                62F F6069 WH CT                    26:16   8:28     2/6     673  
  240  Emma Damokosh                13F F1117 WH CT                    26:17   8:28    14/43    488  
  241  Amanda Golas                 37F F3039 W.Hartford CT            26:18   8:29    20/81    197  
  242  Anna Isle                    27F F1829 West Hartford CT         26:19   8:29    15/57    457  
  243  Audra Vitti                  39F F3039 Southington CT           26:22   8:30    21/81    574  
  244  Jennifer Maier               40F F4049 Enfield CT               26:22   8:30    25/88    88   
  245  Emily Hilton                 22F F1829 Vernon CT                26:22   8:30    16/57    231  
  246  John Courtmanche             45M M4049 West Hartford CT         26:24   8:30    37/70    535  
  247  Kristin Morris               31F F3039 Middletown CT            26:25   8:31    22/81    321  
  248  James Bowers                 64M M6069 W.Hartford CT            26:27   8:31    11/23    26   
  249  Tom Binder                   43M M4049 W.Hartford CT            26:27   8:31    38/70    148  
  250  Molly Binder                 10F F0010 W.Hartford CT            26:28   8:32     1/41    151  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  5   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  251  Alex Healy                   14M M1117 W.Hartford CT            26:30   8:32    21/36    124  
  252  Scott LeBlanc                43M M4049 Southington CT           26:31   8:33    39/70    13   
  253  Adrian Keating               57M M5059 W.Hartford CT            26:31   8:33    30/52    262  
  254  Katy Bartholomew             35F F3039 Enfield CT               26:32   8:33    23/81    645  
  255  Gail Riley                   52F F5059 Bloomfield CT            26:32   8:33     6/34    465  
  256  Stephanie Gitlin             43F F4049 W.Hartford CT            26:32   8:33    26/88    225  
  257  Charles McDonald             55M M5059 Wethersfield CT          26:35   8:34    31/52    60   
  258  Morina Bojka                 11F F1117 Prospect CT              26:35   8:34    15/43    482  
  259  Danielle Ivens               35F F3039 W.Hartford CT            26:36   8:34    24/81    81   
  260  Timothy Allen                62M M6069 WH CT                    26:36   8:34    12/23    604  
  261  Jeffrey Johnson              34M M3039 Glastonbury CT           26:37   8:35    38/62    361  
  262  Gus Bacon                    10M M0010 West Hartford CT         26:38   8:35     4/17    642  
  263  Chiara Medina                48F F4049 Plainville CT            26:39   8:35    27/88    648  
  264  Megan Nisenson               28F F1829 Burlington CT            26:39   8:35    17/57    650  
  265  Colin Cowherd                47M M4049 WH CT                    26:39   8:35    40/70    607  
  266  Abigail Boelpe               20F F1829 WH CT                    26:40   8:36    18/57    561  
  267  Joan Niman                   38F F3039 W.Hartford CT            26:40   8:36    25/81    275  
  268  Greg Ferri                   56M M5059 W.Hartford CT            26:42   8:36    32/52    16   
  269  Stephanie Santini            27F F1829 West Hartford CT         26:42   8:36    19/57    679  
  270  Sarah Dodger                 18F F1829 WH CT                    26:43   8:37    20/57    563  
  271  Shannon Murphy               12F F1117 West Hartford CT         26:44   8:37    16/43    548  
  272  John Musto                   49M M4049 West Hartford CT         26:45   8:37    41/70    534  
  273  Jake Reynolds                14M M1117 W.Hartford CT            26:48   8:38    22/36    163  
  274  Jeff Simon                   35M M3039 West Hartford CT         26:49   8:39    39/62    458  
  275  Sabrina Jin-Corcoran         16F F1117 W.Hartford CT            26:50   8:39    17/43    19   
  276  Michael Leonard              39M M3039 Newington CT             26:51   8:39    40/62    403  
  277  Kenneth Robinson             47M M4049 West Hartford CT         26:55   8:40    42/70    418  
  278  William Robinson             10M M0010 West Hartford CT         26:55   8:40     5/17    416  
  279  Steve Levine                 49M M4049 West Hartford CT         26:57   8:41    43/70    443  
  280  Kitty Horigan                49F F4049 WH CT                    26:58   8:41    28/88    596  
  281  Jane Brockway                56F F5059 West Hartford CT         27:00   8:42     7/34    471  
  282  Jefferson Singer             52M M5059 West Hartford CT         27:01   8:42    33/52    630  
  283  Jennifer Ariola              36F F3039 Southington CT           27:01   8:42    26/81    694  
  284  Leslie Ronzano               47F F4049 WH CT                    27:02   8:43    29/88    702  
  285  Tom Missett                  68M M6069 Southington CT           27:03   8:43    13/23    638  
  286  Deborah Chessari             50F F5059 Bloomfield CT            27:04   8:43     8/34    244  
  287  Elizabeth Freedman           40F F4049 W.Hartford CT            27:07   8:44    30/88    46   
  288  Jude Sargent                  8M M0010 W.Hartford CT            27:07   8:44     6/17    211  
  289  Cayle Sargent                39M M3039 W.Hartford CT            27:08   8:45    41/62    212  
  290  Jeff Goddin                  37M M3039 West Hartford CT         27:10   8:45    42/62    660  
  291  Jennifer Otto                33F F3039 New Britain CT           27:10   8:45    27/81    102  
  292  Ian Sagers                   10M M0010 West Hartford CT         27:10   8:45     7/17    406  
  293  Marlene Lovanio              40F F4049 W.Hartford CT            27:11   8:46    31/88    246  
  294  Gifford Spada                15M M1117 W.Hartford CT            27:12   8:46    23/36    118  
  295  Mindy Barry                  30F F3039 W.Hartford CT            27:12   8:46    28/81    255  
  296  Julie Pinsky                 43F F4049 W.Hartford CT            27:13   8:46    32/88    235  
  297  Mario Hasz                   62M M6069 Cromwell CT              27:14   8:47    14/23    481  
  298  John Matuszewski             54M M5059 W.Hartford CT            27:15   8:47    34/52    2    
  299  Debra Stroiney               31F F3039 East Windsor CT          27:17   8:48    29/81    411  
  300  Haley Connors                19F F1829 West Hartford CT         27:18   8:48    21/57    516  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  6   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  301  Pam Reardon                  40F F4049 W. Hartford CT           27:19   8:48    33/88    309  
  302  Stephanie Williams           17F F1117 Simsbury CT              27:20   8:49    18/43    567  
  303  Sebastian Fiducia            35M M3039 New Britain CT           27:21   8:49    43/62    25   
  304  Andy Eichar                  17M M1117 W.Hartford CT            27:21   8:49    24/36    278  
  305  David Williams               58M M5059 W.Hartford CT            27:28   8:51    35/52    32   
  306  Unknown Unknown---            0M M----                          27:29   8:51     0/0     8750 
  307  Josie Roy                    38F F3039 W.Hartford CT            27:30   8:52    30/81    189  
  308  Boris Lurye                  73M M7079 W.Hartford CT            27:31   8:52     1/4     6    
  309  Gloria Axiotis               41F F4049 Ludlow MA                27:32   8:52    34/88    12   
  310  Lori Williams                41F F4049 W.Hartford CT            27:33   8:53    35/88    1    
  311  Anita Bennett                49F F4049 W. Hartford CT           27:35   8:53    36/88    346  
  312  Jason Lang                   36M M3039 W.Hartford CT            27:38   8:54    44/62    268  
  313  Matt Morris                  29M M1829 W.Hartford CT            27:39   8:55    28/35    52   
  314  Joseph Augusta               38M M3039 WH CT                    27:39   8:55    45/62    505  
  315  John O-Toole                 57M M5059 West Hartford CT         27:41   8:55    36/52    599  
  316  Holly Oropeza                30F F3039 Bristol CT               27:42   8:56    31/81    590  
  317  Sarah Whitney                15F F1117 W.Hartford CT            27:42   8:56    19/43    36   
  318  Marjorie Blackwell           54F F5059 West Hartford CT         27:43   8:56     9/34    539  
  319  Courtney Blackwell           23F F1829 West Hartford CT         27:43   8:56    22/57    538  
  320  Amanda Jin-Corcoran          16F F1117 W.Hartford CT            27:45   8:57    20/43    20   
  321  Keri Segovia                 42F F4049 E.Hampton CT             27:45   8:57    37/88    152  
  322  Marty Coursey                53M M5059 W.Hartford CT            27:46   8:57    37/52    75   
  323  Stephen Corcoran             55M M5059 W.Hartford CT            27:46   8:57    38/52    17   
  324  Susan Berman                 48F F4049 W.Hartford CT            27:47   8:57    38/88    65   
  325  Kristen Greene               40F F4049 WH CT                    27:51   8:59    39/88    669  
  326  Kimberley Rice               24F F1829 South Windsor CT         27:55   9:00    23/57    617  
  327  Melissa Shepler              28F F1829 Ellington CT             27:55   9:00    24/57    618  
  328  Tessa Bondi                  27F F1829 West Hartford CT         28:00   9:01    25/57    499  
  329  Blake Ellavsky               39M M3039 Raleigh NC               28:03   9:02    46/62    217  
  330  Sarah Figgie                 45F F4049 WH CT                    28:04   9:03    40/88    598  
  331  Joanne Deming                54F F5059 West Hartford CT         28:07   9:04    10/34    447  
  332  Ed Lafferty                  39M M3039 West Hartford CT         28:10   9:05    47/62    498  
  333  Meredith Crowther            36F F3039 W.Hartford CT            28:15   9:06    32/81    216  
  334  Valerie Sorensen             39F F3039 West Hartford CT         28:15   9:06    33/81    500  
  335  Taylor Maier                 14F F1117 Enfield CT               28:18   9:07    21/43    89   
  336  Michael Barlow               45M M4049 West Hartford CT         28:21   9:08    44/70    451  
  337  Noa Boyd                     10F F0010 W.Hartford CT            28:22   9:09     2/41    299  
  338  Bethany Carbone              27F F1829 Plainville CT            28:24   9:09    26/57    356  
  339  Amy Robinson                 55F F5059 Glastonbury CT           28:26   9:10    11/34    625  
  340  Laura Wilson                 52F F5059 WH CT                    28:27   9:10    12/34    474  
  341  Amanda Fabbro                28F F1829 W.Hartford CT            28:27   9:10    27/57    54   
  342  Molly Toune                  31F F3039 West Hartford CT         28:27   9:10    34/81    633  
  343  Ben Toune                    31M M3039 West Hartford CT         28:29   9:11    48/62    632  
  344  Carlie Musto                 12F F1117 West Hartford CT         28:30   9:11    22/43    533  
  345  Madeline Gregory             12F F1117 WH CT                    28:30   9:11    23/43    522  
  346  Richard Zbrozek              64M M6069 Berlin CT                28:31   9:11    15/23    527  
  347  Tricia Rose                  36F F3039 W.Hartford CT            28:34   9:12    35/81    175  
  348  Lisa Glowacki                43F F4049 W.Hartford CT            28:34   9:12    41/88    280  
  349  Chris Eichar                 17M M1117 W.Hartford CT            28:35   9:13    25/36    277  
  350  Andrew Rose                  36M M3039 W.Hartford CT            28:38   9:14    49/62    176  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  7   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  351  Annie Keith                  45F F4049 West Hartford CT         28:38   9:14    42/88    682  
  352  Rob Luo                      48M M4049 Farmington CT            28:39   9:14    45/70    628  
  353  Aurelia Hall                 31F F3039 Farmington CT            28:39   9:14    36/81    407  
  354  Chris LeMay                  11M M1117 South Windsor CT         28:42   9:15    26/36    658  
  355  Amy Shaffer                  36F F3039 W.Hartford CT            28:44   9:16    37/81    185  
  356  Kate Shaffer                 10F F0010 W.Hartford CT            28:46   9:16     3/41    184  
  357  Matthew Jenkins              11M M1117 W. Hartford CT           28:48   9:17    27/36    355  
  358  Kurt Cubbage                 42M M4049 WH CT                    28:50   9:18    46/70    687  
  359  Emily Cubbage                 8F F0010 West Hartford CT         28:50   9:18     4/41    683  
  360  Bridgette Larcada            25F F1829 W.Hartford CT            28:53   9:19    28/57    257  
  361  Mary Ransom                  41F F4049 W.Hartland CT            28:56   9:19    43/88    168  
  362  Gia Santaniello              23F F1829 Longmeadow MA            28:57   9:20    29/57    612  
  363  Jenn Furman                  39F F3039 Farmington CT            28:59   9:20    38/81    659  
  364  Isabelle Tan                 18F F1829 Canton CT                29:02   9:21    30/57    339  
  365  Gerald Ricketson             43M M4049 West Hartford CT         29:02   9:21    47/70    624  
  366  Reggie Scarpa                53F F5059 Torrington CT            29:03   9:22    13/34    316  
  367  Benjamin Lower               45M M4049 Adams Ferry NY           29:04   9:22    48/70    477  
  368  Jeffrey Linstone             46M M4049 W.Hartford CT            29:06   9:23    49/70    208  
  369  Jennifer Bonafilia           34F F3039 W.Hartford CT            29:06   9:23    39/81    209  
  370  John LaSpada                 37M M3039 West Hartford CT         29:08   9:23    50/62    473  
  371  Katalina Euraque             16F F1117 Hartford CT              29:08   9:23    24/43    251  
  372  Robert Monyak                47M M4049 W.Hartford CT            29:09   9:24    50/70    245  
  373  Daniel Monyak                 8M M0010 West Hartford CT         29:09   9:24     8/17    442  
  374  Lisa McGuire                 50F F5059 South Windsor CT         29:09   9:24    14/34    619  
  375  Kelly Baron                  26F F1829 W. Hartford CT           29:09   9:24    31/57    341  
  376  Jill Ramos                   45F F4049 Manchester CT            29:10   9:24    44/88    62   
  377  William Cook                 50M M5059 Elmwood CT               29:12   9:25    39/52    95   
  378  Holly Neumann                39F F3039 W.Hartford CT            29:13   9:25    40/81    111  
  379  Elaine Nigro                 41F F4049 WH CT                    29:21   9:28    45/88    510  
  380  Paul Freeman                 38M M3039 W. Hartford CT           29:25   9:29    51/62    357  
  381  Daniel Hussey                 8M M0010 W.Hartford CT            29:26   9:29     9/17    183  
  382  Brie Reynolds                16F F1117 W.Hartford CT            29:26   9:29    25/43    162  
  383  Peter Holowesko              36M M3039 West Hartford CT         29:26   9:29    52/62    541  
  384  Robert Walsh                 47M M4049 West Hartford CT         29:27   9:29    51/70    405  
  385  Sarah Dainiak                35F F3039 WH CT                    29:29   9:30    41/81    589  
  386  Jeffrey Bissonnette          44M M4049 W.Hartford CT            29:30   9:30    52/70    77   
  387  Kenneth Malley               40M M4049 W.Hartford CT            29:33   9:31    53/70    43   
  388  Chris Kern                   37M M3039 Marlborough CT           29:34   9:32    53/62    273  
  389  Tim McGuire                  56M M5059 W.Hartford CT            29:36   9:32    40/52    240  
  390  Samantha Gitlin              10F F0010 W.Hartford CT            29:43   9:35     5/41    221  
  391  Sydney Warchol               14F F1117 W.Hartford CT            29:44   9:35    26/43    68   
  392  Ethan Hamokosh               17M M1117 WH CT                    29:47   9:36    28/36    487  
  393  Andrew Damokosh              59M M5059 WH CT                    29:48   9:36    41/52    486  
  394  Edward Turro                 56M M5059 W.Hartford CT            29:51   9:37    42/52    170  
  395  Matthew Mitrano               9M M0010 West Hartford CT         29:52   9:38    10/17    390  
  396  Chip Gengras                 41M M4049 W. Hartford CT           29:55   9:39    54/70    326  
  397  Emmy Gengras                  8F F0010 W. Hartford CT           29:56   9:39     6/41    327  
  398  Juliette LaRock               9F F0010 W.Hartford CT            29:59   9:40     7/41    157  
  399  Sarah Fuller                 17F F1117 West Hartford CT         30:06   9:42    27/43    461  
  400  Steven Leibin                53M M5059 West Hartford CT         30:08   9:43    43/52    553  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  8   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  401  Martha Shaw                  49F F4049 Hartford CT              30:09   9:43    46/88    367  
  402  Kiley Krzyzek                16F F1117 W.Hartford CT            30:09   9:43    28/43    179  
  403  Charles Linn                 47M M4049 W.Hartford CT            30:10   9:43    55/70    108  
  404  Jennifer Hussey              40F F4049 W.Hartford CT            30:11   9:44    47/88    182  
  405  Marissa Georgetti            25F F1829 W.Hartford CT            30:12   9:44    32/57    120  
  406  Scott LaRock                 38M M3039 W.Hartford CT            30:13   9:44    54/62    159  
  407  Emily Fry                    22F F1829 W.Hartford CT            30:13   9:44    33/57    282  
  408  Dave Funkhouser              36M M3039 West Hartford CT         30:19   9:46    55/62    519  
  409  Judy Marks                   50F F5059 W.Hartford CT            30:20   9:47    15/34    202  
  410  Hayley Murphy                20F F1829 Wallingford CT           30:20   9:47    34/57    360  
  411  Bridget Dugan                11F F1117 W. Hartford CT           30:21   9:47    29/43    365  
  412  Patrick Dugan                40M M4049 W. Hartford CT           30:21   9:47    56/70    366  
  413  Stanford Miller              29M M1829 W. Hartford CT           30:21   9:47    29/35    353  
  414  Heather Cook                 37F F3039 Sunnyside NY             30:22   9:47    42/81    86   
  415  Rachel Ginsburg              25F F1829 W.Hartford CT            30:22   9:47    35/57    205  
  416  Hilary Kasprzak              25F F1829 Farmington CT            30:23   9:48    36/57    329  
  417  Mary O-Connor                 8F F0010 WH CT                    30:26   9:49     8/41    570  
  418  Kevin O-Connor               44M M4049 WH CT                    30:26   9:49    57/70    571  
  419  Jackie Makarewicz            37F F3039 W. Hartford CT           30:26   9:49    43/81    354  
  420  Alyson Murphy                27F F1829 Middletown CT            30:27   9:49    37/57    359  
  421  Alessandra Mitrano           12F F1117 West Hartford CT         30:27   9:49    30/43    391  
  422  Sandy Smiz                   43F F4049 WH CT                    30:30   9:50    48/88    592  
  423  Ruth Loomis                  35F F3039 West Hartford CT         30:30   9:50    44/81    657  
  424  Scott Ivens                  37M M3039 W.Hartford CT            30:31   9:50    56/62    82   
  425  Gwyneth McDonald             13F F1117 W.Hartford CT            30:34   9:51    31/43    187  
  426  Anna Santon                  10F F0010 West Hartford CT         30:35   9:51     9/41    492  
  427  Hannah Baxer                 10F F0010 West Hartford CT         30:36   9:52    10/41    674  
  428  Kyler Cubbage                12M M1117 WH CT                    30:37   9:52    29/36    685  
  429  Tim Baxer                    17M M1117 WH CT                    30:38   9:52    30/36    672  
  430  Linda Baxer                  48F F4049 WH CT                    30:38   9:52    49/88    671  
  431  Ann Haggerty                 40F F4049 Providence RI            30:44   9:54    50/88    506  
  432  Amy Frey                     59F F5059 West Hartford CT         30:48   9:56    16/34    414  
  433  Scott Henninger              41M M4049 W.Hartford CT            30:50   9:56    58/70    136  
  434  Chloe Henninger              11F F1117 W.Hartford CT            30:50   9:56    32/43    137  
  435  Oliver Bowers                26M M1829 W.Hartford CT            30:52   9:57    30/35    21   
  436  Jennifer Bissonnette         40F F4049 W.Hartford CT            30:55   9:58    51/88    78   
  437  Olivia Cowherd               10F F0010 WH CT                    30:56   9:58    11/41    502  
  438  Mia Shea Schumey             11F F1117 W.Hartford CT            30:56   9:58    33/43    302  
  439  Jerry McGuire                52M M5059 South Windsor CT         30:57   9:59    44/52    620  
  440  Ellen Schumey                50F F5059 W.Hartford CT            30:58   9:59    17/34    300  
  441  Erin O-Connor                10F F0010 West Hartford CT         30:59   9:59    12/41    491  
  442  Tim Kyle                     11M M1117 W.Hartford CT            30:59   9:59    31/36    295  
  443  Nichole Sutliff               9F F0010 W.Hartford CT            31:00   9:59    13/41    127  
  444  Richard Gray                 54M M5059 W. Hartford CT           31:04  10:01    45/52    370  
  445  Eleanor Gray                 14F F1117 W. Hartford CT           31:04  10:01    34/43    369  
  446  Andy Lund                    27M M1829 WH CT                    31:05  10:01    31/35    692  
  447  Bobbie Schaefer              29M M1829 West Hartford CT         31:08  10:02    32/35    462  
  448  Anna Matus                   21F F1829 West Hartford CT         31:08  10:02    38/57    554  
  449  Xi Jin                       53F F5059 W.Hartford CT            31:09  10:02    18/34    18   
  450  Roberta Carlton              52F F5059 Holyoke MA               31:11  10:03    19/34    621  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  9   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  451  Daniel Fry                   19M M1829 W.Hartford CT            31:11  10:03    33/35    281  
  452  Richard Ferguson-Hull        43M M4049 West Hartford CT         31:11  10:03    59/70    434  
  453  Tom Magro                    53M M5059 W.Hartford CT            31:11  10:03    46/52    145  
  454  Heather Ferguson-Hull        43F F4049 West Hartford CT         31:11  10:03    52/88    433  
  455  Chris Glowacki               45M M4049 W.Hartford CT            31:14  10:04    60/70    279  
  456  Lila Bell                    11F F1117 W.Hartford CT            31:15  10:04    35/43    126  
  457  Kristyn Bieszad              23F F1829 W. Hartford CT           31:15  10:04    39/57    377  
  458  Ellen Fuller                 11F F1117 West Hartford CT         31:19  10:06    36/43    460  
  459  Anna Park                    36F F3039 W. Hartford CT           31:20  10:06    45/81    351  
  460  Chris Casciani               42M M4049 WH CT                    31:20  10:06    61/70    525  
  461  Mary Eberhardt               42F F4049 W.Hartford CT            31:23  10:07    53/88    248  
  462  Mia Olson                     8F F0010 West Hartford CT         31:25  10:08    14/41    432  
  463  Justine Fallon               40F F4049 W.Hartford CT            31:28  10:09    54/88    125  
  464  Mai Lin Pomp-Shine           10F F0010 West Hartford CT         31:28  10:09    15/41    453  
  465  Carly Curran                  8F F0010 W.Hartford CT            31:30  10:09    16/41    135  
  466  Rose Kitz                     9F F0010 WH CT                    31:30  10:09    17/41    480  
  467  Sarah Karr                   20F F1829 Worcester MA             31:30  10:09    40/57    555  
  468  Marc Kitz                    51M M5059 WH CT                    31:31  10:09    47/52    479  
  469  Katherine George              9F F0010 West Hartford CT         31:31  10:09    18/41    641  
  470  Kate Heintz                  26F F1829 WH CT                    31:31  10:09    41/57    691  
  471  Leigh Smith                  24F F1829 Newington CT             31:33  10:10    42/57    441  
  472  Betsy Overstrum               9F F0010 Wallingford CT           31:37  10:11    19/41    143  
  473  Michael Perruccio            37M M3039 WH CT                    31:37  10:11    57/62    483  
  474  Carolyn Nielsen              47F F4049 Manchester CT            31:37  10:11    55/88    513  
  475  Guilianna Curran              8F F0010 W.Hartford CT            31:37  10:11    20/41    133  
  476  Stephen Dawley               59M M5059 West Hartford CT         31:39  10:12    48/52    459  
  477  Gary Titus                   59M M5059 Oakville CT              31:40  10:12    49/52    565  
  478  Paul MuadDib                 50M M5059 West Hartford CT         31:44  10:14    50/52    675  
  479  Dave Sagers                  46M M4049 W. Hartford CT           31:46  10:14    62/70    317  
  480  Nancy Hilton                 48F F4049 Vernon CT                31:46  10:14    56/88    233  
  481  Laura Axline                 29F F1829 W.Hartford CT            31:52  10:16    43/57    45   
  482  Chloe Glover                 18F F1829 West Hartford CT         31:52  10:16    44/57    424  
  483  Michael Marmelstein          40M M4049 W.Hartford CT            31:52  10:16    63/70    220  
  484  Justine Smith                44F F4049 West Hartford CT         31:53  10:17    57/88    388  
  485  Nan Price                    37F F3039 WH CT                    31:53  10:17    46/81    591  
  486  Lori Warchol                 53F F5059 W.Hartford CT            31:56  10:18    20/34    69   
  487  Abigail Koch                 13F F1117 W.Hartford CT            31:57  10:18    37/43    192  
  488  Jenny Frombach               36F F3039 W.Hartford CT            32:05  10:20    47/81    198  
  489  Dennis O'Rourke              62M M6069 Higganum CT              32:07  10:21    16/23    23   
  490  Sandy Fry                    54F F5059 W.Hartford CT            32:11  10:22    21/34    283  
  491  Ronda Guberman               46F F4049 W. Hartford CT           32:20  10:25    58/88    348  
  492  Laura Faga                   36F F3039 W. Hartford CT           32:22  10:26    48/81    363  
  493  Sherry Timmeny               35F F3039 W.Hartford CT            32:22  10:26    49/81    201  
  494  Antonia Alquist              13F F1117 W. Hartford CT           32:23  10:26    38/43    314  
  495  Kristine Jones               38F F3039 Simsbury CT              32:24  10:27    50/81    523  
  496  Dawn Hyland                  42F F4049 West Hartford CT         32:24  10:27    59/88    395  
  497  Brian Timmeny                36M M3039 W.Hartford CT            32:24  10:27    58/62    200  
  498  Paula DelGrego               41F F4049 W.Hartford CT            32:26  10:27    60/88    288  
  499  Edward Mirek                 64M M6069 E.Hartford CT            32:28  10:28    17/23    74   
  500  Elizabeth Mirek              30F F3039 E.Hartford CT            32:28  10:28    51/81    97   
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  10   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  501  Jerry Shimoda-Peters         79M M7079 W.Hartford CT            32:29  10:28     2/4     79   
  502  Isabel Lubin                  9F F0010 WH CT                    32:30  10:29    21/41    703  
  503  Michelle Rosado              43F F4049 W.Hartford CT            32:33  10:29    61/88    161  
  504  Christine Griffin            45F F4049 West Hartford CT         32:34  10:30    62/88    428  
  505  Aislinn Mitchell             10F F0010 West Hartford CT         32:34  10:30    22/41    426  
  506  Tom D'Amato II               50M M5059 W.Hartford CT            32:38  10:31    51/52    51   
  507  Kaylee D'Amato               11F F1117 W.Hartford CT            32:38  10:31    39/43    50   
  508  Heang Tan                    31F F3039 W. Hartford CT           32:41  10:32    52/81    338  
  509  Deborah Roberts              60F F6069 W. Hartford CT           32:44  10:33     3/6     364  
  510  William Gitlin               12M M1117 W.Hartford CT            32:49  10:35    32/36    105  
  511  Jeffrey Gitlin               45M M4049 West Hartford CT         32:50  10:35    64/70    422  
  512  Carolyn Gitlin               44F F4049 W.Hartford CT            32:54  10:36    63/88    104  
  513  Shasterin Valentin           24F F1829 New Britain CT           32:57  10:37    45/57    438  
  514  Amanda Seltzer               25F F1829 W.Hartford CT            32:59  10:38    46/57    153  
  515  Michael Reidy                45M M4049 W.Hartford CT            33:03  10:39    65/70    121  
  516  Maureen Reidy                42F F4049 W.Hartford CT            33:04  10:39    64/88    122  
  517  Herb Emanuelson              47M M4049 W.Hartford CT            33:04  10:39    66/70    94   
  518  Larry Klein                  41M M4049 WH CT                    33:05  10:40    67/70    526  
  519  Alex Emanuelson              10M M0010 W.Hartford CT            33:06  10:40    11/17    85   
  520  Spencer Wimpe                 8M M0010 WH CT                    33:10  10:41    12/17    568  
  521  Lynn Matthews                45F F4049 W.Hartford CT            33:11  10:42    65/88    270  
  522  Roan Tan                     55M M5059 Canton CT                33:16  10:43    52/52    337  
  523  Jim Wimpe                    44M M4049 WH CT                    33:17  10:44    68/70    569  
  524  Catherine Morris             27F F1829 Washington DC            33:18  10:44    47/57    271  
  525  Rachel Sanborn               31F F3039 W.Hartford CT            33:24  10:46    53/81    264  
  526  Johanna Zelman               34F F3039 W.Hartford CT            33:24  10:46    54/81    207  
  527  Sharon E. Salomon            30F F3039 East Hartford CT         33:26  10:47    55/81    349  
  528  Virginia Nelson              10F F0010 W.Hartford CT            33:33  10:49    23/41    306  
  529  Peter Sposito                 7M M0010 West Hartford CT         33:35  10:49    13/17    545  
  530  Christina Gerard             38F F3039 E.Hartford CT            33:37  10:50    56/81    261  
  531  Cathy Kamens                 40F F4049 W.Hartford CT            33:38  10:50    66/88    83   
  532  JoHannah Hamilton            24F F1829 Hartford CT              33:40  10:51    48/57    582  
  533  Nona Sposito                 40F F4049 West Hartford CT         33:41  10:51    67/88    544  
  534  Pomp Richard                 65M M6069 West Hartford CT         33:45  10:53    18/23    452  
  535  Lucia Katz                    8F F0010 W.Hartford CT            33:46  10:53    24/41    132  
  536  Peter Krzyzek                60M M6069 W.Hartford CT            33:47  10:53    19/23    178  
  537  Denise Padilla               41F F4049 W.Hartford CT            33:47  10:53    68/88    131  
  538  Ellen Blaschinski            48F F4049 W.Hartford CT            33:57  10:57    69/88    172  
  539  Coleman Tomme                62M M6069 West Hartford CT         34:15  11:02    20/23    664  
  540  Mary Ellen Recce             32F F3039 Avon CT                  34:16  11:03    57/81    651  
  541  Christine Labella            32F F3039 Glastonbury CT           34:18  11:03    58/81    362  
  542  Hannah Bennett               13F F1117 W. Hartford CT           34:19  11:04    40/43    344  
  543  Nabil Eltouny                70M M7079 W.Hartford CT            34:19  11:04     3/4     112  
  544  Beth Merenstein              40F F4049 West Hartford CT         34:24  11:05    70/88    629  
  545  Gabrielle Garrish            38F F3039 West Hartford CT         34:24  11:05    59/81    643  
  546  Polly Moran                  47F F4049 Hartford CT              34:25  11:06    71/88    250  
  547  Gretchen Haimes              43F F4049 West Hartford CT         34:26  11:06    72/88    631  
  548  Aleeta Jeamel                37F F3039 Wethersfield CT          34:26  11:06    60/81    375  
  549  Dashiell Bennett             12M M1117 W. Hartford CT           34:29  11:07    33/36    343  
  550  Theodore Blaschinski         12M M1117 W.Hartford CT            34:32  11:08    34/36    174  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  11   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  551  Annette Bond                 32F F3039 WH CT                    34:44  11:12    61/81    699  
  552  Dorothy Nelson               40F F4049 W.Hartford CT            34:46  11:12    73/88    305  
  553  Regina Battaglia             57F F5059 Simsbury CT              34:54  11:15    22/34    543  
  554  Helen Freedman               60F F6069 New York NY              35:00  11:17     4/6     234  
  555  Ben Roach                     8M M0010 West Hartford CT         35:12  11:21    14/17    383  
  556  Aidan McDonald                8M M0010 W.Hartford CT            35:16  11:22    15/17    188  
  557  Lori Connors                 50F F5059 West Hartford CT         35:18  11:23    23/34    515  
  558  Robin Smith                  46F F4049 West Hartford CT         35:19  11:23    74/88    413  
  559  Jennifer Labne               57F F5059 Barkhamsted CT           35:26  11:25    24/34    646  
  560  Emilia Alquist               11F F1117 W. Hartford CT           35:40  11:30    41/43    315  
  561  Kathy Roach                  48F F4049 Wet Hartford CT          35:45  11:31    75/88    382  
  562  Camille LaRock                9F F0010 W.Hartford CT            35:48  11:32    25/41    158  
  563  Kevin Finkel                 33M M3039 Glastonbury CT           35:50  11:33    59/62    634  
  564  Aly LaRock                   39F F3039 W.Hartford CT            35:57  11:35    62/81    160  
  565  Kate Bernoski                40F F4049 West Hartford CT         36:03  11:37    76/88    419  
  566  Bernoski Brigid               5F F0010 West Hartford CT         36:03  11:37    26/41    420  
  567  Traci Friedman               39F F3039 WH CT                    36:04  11:38    63/81    586  
  568  Kristi Langevin              27F F1829 Thompson CT              36:12  11:40    49/57    99   
  569  Lucy Nolan                   53F F5059 W.Hartford CT            36:16  11:41    25/34    266  
  570  Siobhan Wheeler              36F F3039 Boston MA                36:24  11:44    64/81    204  
  571  Sarah Kern                   37F F3039 Marlborough CT           36:28  11:45    65/81    274  
  572  Collin Rabe                  28M M1829 Washington DC            36:36  11:48    34/35    272  
  573  Frank Janis                  64M M6069 W.Hartford CT            36:46  11:51    21/23    22   
  574  Heather Blum-Pastor          38F F3039 W.Hartford CT            36:49  11:52    66/81    291  
  575  Ava Gudzunas                 10F F0010 West Hartford CT         36:50  11:52    27/41    520  
  576  Elizabeth Pillow              9F F0010 W.Hartford CT            36:51  11:53    28/41    139  
  577  Julia Marcella               10F F0010 W.Hartford CT            36:58  11:55    29/41    128  
  578  Katie Florian                27F F1829 Wallingford CT           37:02  11:56    50/57    33   
  579  David Florian                32M M3039 Wallingford CT           37:03  11:57    60/62    697  
  580  Barbara Bennett              50F F5059 W.Hartford CT            37:06  11:58    26/34    101  
  581  Katie Thibault               36F F3039 W. Hartford CT           37:07  11:58    67/81    323  
  582  Olivia Hilton                20F F1829 Vernon CT                37:10  11:59    51/57    232  
  583  MJ Holowesko                 36F F3039 West Hartford CT         37:16  12:01    68/81    540  
  584  Sally Nolan                  61F F6069 Bloomfield CT            37:20  12:02     5/6     446  
  585  Olivia Wimberger             17F F1117 WH CT                    37:23  12:03    42/43    576  
  586  Timothy Mills                 0M M0000 Hartford CT              37:24  12:03     1/1     310  
  587  Alexandera Berent            18F F1829 W. Hartford CT           37:25  12:04    52/57    311  
  588  Eleanor Khan                  8F F0010 W. Hartford CT           37:26  12:04    30/41    333  
  589  Adrienne Maslin              58F F5059 W.Hartford CT            37:43  12:09    27/34    156  
  590  Ahmed Khan                   42M M4049 West Hartford CT         37:47  12:11    69/70    449  
  591  David Goldschmidt            38M M3039 W.Hartford CT            37:49  12:11    61/62    194  
  592  Debbi Zimbler                43F F4049 West Hartford CT         37:54  12:13    77/88    463  
  593  Alex Lavoie                  13M M1117 West Hartford CT         37:58  12:14    35/36    409  
  594  Anthony Cornicello           47M M4049 West Hartford CT         38:03  12:16    70/70    430  
  595  Emily Kyle                    9F F0010 W.Hartford CT            38:24  12:23    31/41    293  
  596  Jack Brown                    7M M0010 WH CT                    38:27  12:24    16/17    529  
  597  Anna Huttner                 33F F3039 Hartford CT              38:30  12:25    69/81    253  
  598  Robyn Kahn                   32F F3039 W.Hartford CT            38:30  12:25    70/81    254  
  599  Lewis Brown                  38M M3039 West Hartford CT         38:34  12:26    62/62    531  
  600  Katie Chipps                 35F F3039 W.Hartford CT            38:46  12:30    71/81    106  
   ================  WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE  12   ================  
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
OVERALL                                                                GUN           DIVISION 
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   PACE   PLC/TOT  BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== ========= ======
  601  Kristi Kearney               38F F3039 Enfield CT               38:47  12:30    72/81    287  
  602  Kaelea Spedding              21F F1829 West Hartford CT         38:52  12:32    53/57    408  
  603  Mary Whitney                 49F F4049 W.Hartford CT            39:01  12:35    78/88    38   
  604  Kari Domurant                41F F4049 Canton CT                39:03  12:35    79/88    392  
  605  Lisa Alipranti               49F F4049 Canton CT                39:03  12:35    80/88    393  
  606  Nicole Bienasz                7F F0010 West Hartford CT         39:09  12:37    32/41    421  
  607  Joanne Majewski              61F F6069 New Britain CT           39:21  12:41     6/6     27   
  608  Isabella Mary Britt          10F F0010 W.Hartford CT            39:29  12:44    33/41    298  
  609  Makenna Lindsay              10F F0010 W.Hartford CT            39:39  12:47    34/41    290  
  610  Michelle Valence             45F F4049 Simsbury CT              39:39  12:47    81/88    386  
  611  Molly Kyle                    5F F0010 W.Hartford CT            39:43  12:48    35/41    294  
  612  Beth Kyle                    40F F4049 W.Hartford CT            39:43  12:48    82/88    296  
  613  Olivia Marcella              10F F0010 W.Hartford CT            39:49  12:50    36/41    130  
  614  Debbie Perrone               56F F5059 Bristol CT               39:55  12:52    28/34    404  
  615  Christopher Cipriani         29M M1829 West Hartford CT         39:57  12:53    35/35    425  
  616  Prasad Rachna                27F F1829 Windsor Locks CT         39:58  12:53    54/57    614  
  617  Mary Almeida                 28F F1829 Enfield CT               39:58  12:53    55/57    615  
  618  Roseann Muro                 50F F5059 Torrington CT            40:02  12:54    29/34    594  
  619  Samirah Alexander            10F F0010 W.Hartford CT            40:03  12:55    37/41    129  
  620  Lindsay Robinson              8F F0010 West Hartford CT         40:05  12:55    38/41    417  
  621  Eileen Karr                  54F F5059 Worcester MA             40:10  12:57    30/34    398  
  622  Joan Matus                   57F F5059 West Hartford CT         40:11  12:57    31/34    399  
  623  Baylee Krulewitz              6F F0010 W.Hartford CT            40:30  13:03    39/41    297  
  624  Tammy Krulewitz              40F F4049 W.Hartford CT            40:30  13:03    83/88    195  
  625  Lynn Robinson                48F F4049 West Hartford CT         40:46  13:09    84/88    415  
  626  Carey Desmarais              32F F3039 New Britain CT           41:00  13:13    73/81    445  
  627  Angie Grieve                 39F F3039 Vernon CT                41:01  13:13    74/81    653  
  628  Marji Finkel                 32F F3039 Glastonbury CT           41:18  13:19    75/81    635  
  629  Charles Merlis               70M M7079 WH CT                    41:33  13:24     4/4     690  
  630  Rebecca Gotthelf             12F F1117 W.Hartford CT            41:36  13:25    43/43    259  
  631  Andrea Russo                 41F F4049 New Hartford CT          41:46  13:28    85/88    237  
  632  Harrison Bissonnette         12M M1117 W.Hartford CT            41:52  13:30    36/36    76   
  633  Tyler Leonard                 7M M0010 West Hartford CT         41:57  13:31    17/17    435  
  634  Kristi Leonard               43F F4049 West Hartford CT         41:58  13:32    86/88    436  
  635  Michelle DiCorpo             31F F3039 W. Hartford CT           41:59  13:32    76/81    378  
  636  Sharon Dexler                55F F5059 Bloomfield CT            42:27  13:41    32/34    96   
  637  Emma Khan                     6F F0010 West Hartford CT         43:20  13:58    40/41    649  
  638  Randi Cohen                  37F F3039 Rockfall CT              43:23  13:59    77/81    401  
  639  Carrie Hess                  23F F1829 W. Hartford CT           44:46  14:26    56/57    340  
  640  Crystal Jones                49F F4049 Hartford CT              45:11  14:34    87/88    484  
  641  Betty Holroyd                85F F80++ Wallingford CT           45:23  14:38     1/1     142  
  642  Laura Gravino                32F F3039 Cheshire CT              45:34  14:41    78/81    681  
  643  Monique Leonard              36F F3039 Newington CT             46:57  15:08    79/81    402  
  644  Barbara Malley Falkino       22F F1829 WH CT                    49:42  16:01    57/57    684  
  645  Marley Brown                  5F F0010 West Hartford CT         52:22  16:53    41/41    532  
  646  Miki Brown                   36F F3039 West Hartford CT         52:22  16:53    80/81    530  
  647  Janet Carlson                49F F4049 West Hartford CT         52:37  16:58    88/88    494  
  648  Jim Robinson                 61M M6069 Glastonbury CT           53:21  17:12    22/23    626  
  649  Charlotte Gara               59F F5059 W.Hartford CT            54:00  17:25    33/34    171  
  650  Elliot Berman                61M M6069 W.Hartford CT            54:00  17:25    23/23    66   
  651  Heather Hatch                39F F3039 Colchester CT            54:33  17:35    81/81    623  
  652  Sandra Bessonette             0F F0000 Ware MA                  54:34  17:36     1/1     622  
  653  Phyllis Battisti             58F F5059 W.Hartford CT            57:17  18:28    34/34    123  
   
Platt Systems Advanced Timing Solutions   
 
  June 14, 2011  
 
 
 
 
Home 
Results 
Track Entry System 
CC Entry System 
Contact Us 
Chip Return Info 
Printer Friendly
  

 
 
 
 
 
  
 
 
Celebrate W Hartford 5K  
--------------------------------------------------------------------------------
 
Sun June 12, 2011 | W Hartford, CT 
Timing by: Platt Systems   |   Printer Friendly   
Overall 5K Results Division Results 
 
--------------------------------------------------------------------------------
                                   Platt Systems Official Reporting System
 Celebrate West Hartford 5K - West Hartford, CT Results Posted to www.plattsys.com ||  60 degrees
   W Hartford, CT || Sunday June 12, 2011 || Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
                          
                          *****************************************************
                            PLATTSYS.COM DIVISION RESULTS   USATF CERTIFIED 5K                              
                          *****************************************************
   MEN:  1  Marc Robaczynski  15:43 ; 2  Rob Weston 16:01;  3.  Chris Chisholm    16:15   
   WOMEN:: 1  MARISA JONES   17:55 ; 2. Emma Perron  18:02; 3   Megan Jaswell   19:39   

DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======
                        FEMALE RESULTS:   10 and under ** 
  1  Molly Binder                  10F F0010  W.Hartford CT           26:28    151
  2  Noa Boyd                      10F F0010  W.Hartford CT           28:22    299
  3  Kate Shaffer                  10F F0010  W.Hartford CT           28:46    184
                        FEMALE RESULTS:    11 to 17  
  1  Lizzy Lagoy                   14F F1117  W.Hartford CT           19:50    213
  2  Shea Williams                 14F F1117  W.Hartford CT           20:47     35
  3  Katrin Ayer                   17F F1117  Farmington CT           22:20    689
                        FEMALE RESULTS:    18 to 29  
  1  Marisa Jones                  29F F1829  Avon CT                 17:55    100
  2  Emma Perron                   21F F1829  W.Hartford CT           18:02    166
  3  Megan Jaswell                 24F F1829  New Britain CT          19:39    559
                        FEMALE RESULTS:    30 to 39  
  1  Laura Barash                  37F F3039  W. Hartford CT          21:12    379
  2  Janet Tarasuk                 36F F3039  W.Hartford CT           21:12    196
  3  Lisa Pillow                   39F F3039  WH CT                   21:34    476
                        FEMALE RESULTS:    40 to 49  
  1  Leslie St. Amant              40F F4049  West Hartford CT        20:33    497
  2  Amy Cubbage                   42F F4049  WH CT                   21:38    686
  3  Kim Iacovazzi                 40F F4049  WH CT                   22:05    503
                        FEMALE RESULTS:    50 to 59  
  1  Laurie Bertini                50F F5059  W.Hartford CT           24:41    116
  2  Diane Bell                    55F F5059  WH CT                   25:21    605
  3  Ronni Newton                  50F F5059  WH CT                   25:24    602
                        FEMALE RESULTS:    60 to 69  
  1  Barbara Kream                 63F F6069  Avon CT                 26:08    450
  2  Juliet Clarke                 62F F6069  WH CT                   26:16    673
  3  Deborah Roberts               60F F6069  W. Hartford CT          32:44    364
                        FEMALE RESULTS:    80 to ++  
  1  Betty Holroyd                 85F F80++  Wallingford CT          45:23    142
                          MALE RESULTS:   10 and under ** 
  1  Aaron Khan                    10M M0010  W. Hartford CT          23:36    332
  2  Jack Wisialoski                9M M0010  W.Hartford CT           24:58    303
  3  Nick Tannenbaum                9M M0010  West Hartford CT        25:59    677
                                       Platt Systems Official Reporting System
                         Celebrate W Hartford 5k Road Race Results Posted to www.plattsys.com
                                    Timing & Results by Platt Systems 860-645-1476 
DIVISI                                                                        
PLC    Name                         A/S  DIV    CITY                   TIME   BIB 
====  ============================ ==== ===== ====================== ======= ======
                          MALE RESULTS:    11 to 17  
  1  Frank Duncan-Poliw            17M M1117  W.Hartford CT           17:15      7
  2  Joel Pally                    17M M1117  W.Hartford CT           17:29    247
  3  Matthew Chisholm              17M M1117  Farmington CT           17:37    610
                          MALE RESULTS:    18 to 29  
  1  Rob Weston                    22M M1829  Middletown CT           16:01    509
  2  Mike Quick                    23M M1829  Manchester CT           16:19    556
  3  Ken Whitney                   19M M1829  W.Hartford CT           16:51     24
                          MALE RESULTS:    30 to 39  
  1  Marc Robaczynski              36M M3039  New Hartford CT         15:43    186
  2  Gregory Weaver                31M M3039  Windsor CT              17:34     40
  3  David Cilley                  32M M3039  East Windsor CT         17:59    412
                          MALE RESULTS:    40 to 49  
  1  Chris Chisholm                49M M4049  Farmington CT           16:15    609
  2  Brett Stoeffler               44M M4049  Tolland CT              17:15    597
  3  Kevin Vallez                  43M M4049  Ellington CT            17:42    666
                          MALE RESULTS:    50 to 59  
  1  Derek Hyde                    50M M5059  Middle Haddam CT        18:11    551
  2  Ray Wise                      56M M5059  Hartford CT             19:16    467
  3  Dennis Barone                 56M M5059  W.Hartford CT           19:22      4
                          MALE RESULTS:    60 to 69  
  1  Bill Turney                   65M M6069  Willington CT           21:59    485
  2  Larry Chaves                  66M M6069  W.Hartford CT           23:13     72
  3  Ronald Bush                   63M M6069  W.Hartford CT           23:16    228
                          MALE RESULTS:    70 to 79  
  1  Boris Lurye                   73M M7079  W.Hartford CT           27:31      6
  2  Jerry Shimoda-Peters          79M M7079  W.Hartford CT           32:29     79
  3  Nabil Eltouny                 70M M7079  W.Hartford CT           34:19    112

                                   ***********************************

                                  **************
                                   PLATTSYS.COM
                                  **************