Find this page online at www.coolrunning.com/results/10/ct/May16_2ndAnn_set1.shtml

2nd Annual Bill Landers Building Bridges Memorial 5K Run/Walk

Glastonbury, CT, May 16, 2010

[Overall Winners | Age-Group Winners | Adult Team Results | Youth Team Results ]

Complete Results

                          *** OVERALL RESULTS ***
           2nd ANNUAL BILL LANDERS BUILDING BRIDGES MEMORIAL 5K
           GLASTONBURY, CT     SUNDAY, MAY 16, 2010     8:00 AM
Place No.   Name                       Ag Sex/Tot  S Div/Tot  Div    Time    Pace  Team Name                           Town                  
===== ===== ========================== == ======== = ======== ====== ======= ===== =================================== ================== == 
    1   530 Christopher Huggins        28   1/149  M   1/8    M1929    16:51  5:26 HELLO KITTY AC                      MIDDLETOWN         CT 
    2   199 Michael Keenan             37   2/149  M   1/24   M3039    17:14  5:33 GLASTONBURY STORM                   SOUTH GLASTONBURY  CT 
    3   521 Benjamin Hildebrand        29   3/149  M   2/8    M1929    17:31  5:39 HELLO KITTY AC                      GLASTONBURY        CT 
    4   526 Mark Knapp                 36   4/149  M   2/24   M3039    18:19  5:54 HELLO KITTY AC                      ROXBURY            MA 
    5   532 Anders Peterson            33   5/149  M   3/24   M3039    18:28  5:57 HELLO KITTY AC                      JAMAICA PLAIN      MA 
    6   252 Rick O'Toole               39   6/149  M   4/24   M3039    18:36  5:59                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
    7   167 Brian Gaudreau             30   7/149  M   5/24   M3039    18:42  6:02 GIDEON WELLES STAFF                 WETHERSFIELD       CT 
    8   231 Michael McCafferty         43   8/149  M   1/49   M4049    19:01  6:08 CONNECTICUT LEATHERMAN              GLASTONBURY        CT 
    9   122 Lawrence Briggs            46   9/149  M   2/49   M4049    19:03  6:08 CONNECTICUT LEATHERMAN              WEST HARTFORD      CT 
   10   636 Connor Gralton             12  10/149  M   1/44   M-18     19:19  6:13 GLASTONBURY RIVER RUNNERS           GLASTONBURY        CT 
   11   522 Fernando Rincon            39  11/149  M   6/24   M3039    19:20  6:14 CONNECTICUT LEATHERMAN              GLASTONBURY        CT 
   12   248 Ryan Olschefskie           33  12/149  M   7/24   M3039    19:24  6:15                                     GLASTONBURY        CT 
   13   645 Mike Hebert                44  13/149  M   3/49   M4049    19:25  6:15                                     GLASTONBURY        CT 
   14   187 Joseph Jaconetta           49  14/149  M   4/49   M4049    19:26  6:16 CONNECTICUT LEATHERMAN              GLASTONBURY        CT 
   15   408 Ryan Shiring               14  15/149  M   2/44   M-18     19:27  6:16                                     GLASTONBURY        CT 
   16   409 Patrick Shiring            14  16/149  M   3/44   M-18     19:39  6:20                                     GLASTONBURY        CT 
   17   236 Bob McKinney               39  17/149  M   8/24   M3039    19:44  6:22                                     GLASTONBURY        CT 
   18   267 David Protheroe            47  18/149  M   5/49   M4049    19:50  6:23 CONNECTICUT LEATHERMAN              GLASTONBURY        CT 
   19   314 Craig Larsen               47  19/149  M   6/49   M4049    19:59  6:26                                     GLASTONBURY        CT 
   20   512 Bernie Lee                 43  20/149  M   7/49   M4049    20:19  6:33                                     GLASTONBURY        CT 
   21   627 Jamie Scrimgeour           40  21/149  M   8/49   M4049    20:38  6:39 CONNECTICUT LEATHERMAN              WEST HARTFORD      CT 
   22   285 Jeff Sowa                  41  22/149  M   9/49   M4049    20:42  6:40                                     MIDDLETOWN         CT 
   23   438 Rob Bridgeford             38  23/149  M   9/24   M3039    20:47  6:42                                     GLASTONBURY        CT 
   24   121 Carrie Bowman              42   1/152  F   1/51   F4049    20:51  6:43 CROSSFIT PERSEVERE                  GLASTONBURY        CT 
   25   242 Robin Neri                 24  24/149  M   3/8    M1929    20:53  6:44 YIA-MAS!                            GLASTONBURY        CT 
   26   217 Jack Lavalette             40  25/149  M  10/49   M4049    20:59  6:45 CONNECTICUT LEATHERMAN              SOUTH GLASTONBURY  CT 
   27   161 Caleb Diebolt              28  26/149  M   4/8    M1929    21:04  6:47 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
   28   302 Amanda Cummings            34   2/152  F   1/24   F3039    21:05  6:47                                     GLASTONBURY        CT 
   29   528 John Mullen                42  27/149  M  11/49   M4049    21:09  6:49 CONNECTICUT LEATHERMAN              BRIDGEWATER        CT 
   30   227 Russ Malz                  47  28/149  M  12/49   M4049    21:10  6:49 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
   31   529 Sandra Rodrigue            32   3/152  F   2/24   F3039    21:21  6:53                                     GLASTONBURY        CT 
   32   422 Andrew Williams            45  29/149  M  13/49   M4049    21:22  6:53                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
   33   639 Tom Chamberlin             13  30/149  M   4/44   M-18     21:24  6:54                                     GLASTONBURY        CT 
   34   132 Matthew Cavanagh           39  31/149  M  10/24   M3039    21:27  6:55                                     MENDON             MA 
   35   432 Robert Scanlon             42  32/149  M  14/49   M4049    21:34  6:57                                     WEST HARTFORD      CT 
   36   603 Rich Baber                 60  33/149  M   1/5    M60+     21:43  7:00 GLASTONBURY RIVER RUNNERS           GLASTONBURY        CT 
   37   611 Sam Wolcott                53  34/149  M   1/18   M5059    22:00  7:05                                     WEST SUFFIELD      CT 
   38   311 Sara Wilcox                12   4/152  F   1/55   F-18     22:14  7:10 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
   39   511 Craig Rojek                33  35/149  M  11/24   M3039    22:26  7:14                                     DANBURY            CT 
   40   616 Todd Bowden                40  36/149  M  15/49   M4049    22:31  7:15                                     GLASTONBURY        CT 
   41   651 Anna Peterson              32   5/152  F   3/24   F3039    22:32  7:16 HELLO KITTY AC                      JAMAICA PLAIN      MA 
   42   150 Rick Dabate                33  37/149  M  12/24   M3039    22:46  7:20                                     ELLINGTON          CT 
   43   612 Thomas Groenhout           11  38/149  M   5/44   M-18     22:53  7:22                                     GLASTONBURY        CT 
   44   133 Rob Chadeayne              43  39/149  M  16/49   M4049    23:00  7:24 GIDEON WELLES STAFF                 BRISTOL            CT 
   45   426 Cameron Keenan             10  40/149  M   6/44   M-18     23:10  7:28 GLASTONBURY STORM                   SOUTH GLASTONBURY  CT 
   46   243 Darrell Netto              58  41/149  M   2/18   M5059    23:13  7:29                                     COLCHESTER         CT 
   47   106 Kristen Arborio            14   6/152  F   2/55   F-18     23:14  7:29                                     GLASTONBURY        CT 
   48   424 Brendan Flaherty           45  42/149  M  17/49   M4049    23:16  7:30                                     GLASTONBURY        CT 
   49   152 Alexander Dahlem           12  43/149  M   7/44   M-18     23:17  7:30 GIDEON WELLES RUN CLUB              SOUTH GLASTONBURY  CT 
   50   660 Chris Kollmer              45  44/149  M  18/49   M4049    23:19  7:31                                     GLASTONBURY        CT 
   51   652 Stephen Lataille           40  45/149  M  19/49   M4049    23:19  7:31                                     GLASTONBURY        CT 
   52   642 Daniel Connolly            12  46/149  M   8/44   M-18     23:24  7:32 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
   53   428 Nicole Wright              34   7/152  F   4/24   F3039    23:33  7:35                                     GLASTONBURY        CT 
   54   643 Pam Grande                 48   8/152  F   2/51   F4049    23:34  7:35 THE GRAND TEAM                      GLASTONBURY        CT 
   55   535 Bob McLaughlin             42  47/149  M  20/49   M4049    23:39  7:37                                     GLASTONBURY        CT 
   56   295 Piper Swinton              12   9/152  F   3/55   F-18     23:41  7:38                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
   57   235 Pamela McGraw              43  10/152  F   3/51   F4049    23:42  7:38 CROSSFIT PERSEVERE                  GLASTONBURY        CT 
   58   516 Sydney Keane               14  11/152  F   4/55   F-18     23:51  7:41                                     GLASTONBURY        CT 
   59   310 Janine Wilcox              47  12/152  F   4/51   F4049    23:53  7:41                                     GLASTONBURY        CT 
   60   509 Barry O'Doherty            43  48/149  M  21/49   M4049    23:55  7:42                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
   61   239 Reinaldo Ian Montalvo      23  49/149  M   5/8    M1929    23:59  7:44 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
   62   525 Ulrike Muench              33  13/152  F   5/24   F3039    24:04  7:45                                     ????                  
   63   283 Jeff Smith                 54  50/149  M   3/18   M5059    24:05  7:45                                     GLASTONBURY        CT 
   64   431 Samuel Wilcox               9  51/149  M   9/44   M-18     24:05  7:45                                     GLASTONBURY        CT 
   65   179 Brendan Hebert             13  52/149  M  10/44   M-18     24:05  7:46                                     GLASTONBURY        CT 
   66   430 Clay Wilcox                45  53/149  M  22/49   M4049    24:06  7:46                                     GLASTONBURY        CT 
   67   517 Russ Tew                   67  54/149  M   2/5    M60+     24:07  7:46                                     WEST HARTFORD      CT 
   68   261 James Petras               45  55/149  M  23/49   M4049    24:10  7:47                                     GLASTONBURY        CT 
   69   638 Eric Chamberlain           50  56/149  M   4/18   M5059    24:14  7:48                                     GLASTONBURY        CT 
   70   610 Marc Doucette              40  57/149  M  24/49   M4049    24:15  7:49                                     GLASTONBURY        CT 
   71   108 Dimitri Arvanitakis        24  58/149  M   6/8    M1929    24:24  7:51 YIA-MAS!                            NORWALK            CT 
   72   519 Joe Sposito                38  59/149  M  13/24   M3039    24:32  7:54                                     WEST HARTFORD         
   73   282 Ellen Smith                46  14/152  F   5/51   F4049    24:34  7:55                                     GLASTONBURY        CT 
   74   520 Kerri Doyle                33  15/152  F   6/24   F3039    24:37  7:56                                     GLASTONBURY        CT 
   75   241 Sperry Morway              20  60/149  M   7/8    M1929    24:38  7:56 YIA-MAS!                            GLASTONBURY        CT 
   76   265 Tessa Plummer              12  16/152  F   5/55   F-18     24:38  7:56 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
   77   163 Jeffrey Dorris             51  61/149  M   5/18   M5059    24:41  7:57                                     GLASTONBURY        CT 
   78   301 Kevin Paulekas             18  62/149  M  11/44   M-18     24:44  7:58                                     GLASTONBURY        CT 
   79   644 Greg Grande                48  63/149  M  25/49   M4049    24:46  7:59 THE GRAND TEAM                      GLASTONBURY        CT 
   80   128 Maire Casey                12  17/152  F   6/55   F-18     24:47  7:59                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
   81   149 Kevin McEachron            52  64/149  M   6/18   M5059    24:51  8:00                                     S GLASTONBURY      CT 
   82   240 Carolyn Morway             22  18/152  F   1/11   F1929    24:51  8:00 YIA-MAS!                            GLASTONBURY        CT 
   83   257 Wayne Paulekas             49  65/149  M  26/49   M4049    24:55  8:01                                     GLASTONBURY        CT 
   84   280 Sam Segal                  10  66/149  M  12/44   M-18     24:57  8:02 GLASTONBURY STORM                   GLASTONBURY        CT 
   85   175 Owen Graham                12  67/149  M  13/44   M-18     25:02  8:04 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
   86   224 Julia Mahoney              25  19/152  F   2/11   F1929    25:04  8:04 YIA-MAS!                            NORWALK            CT 
   87   307 Nick Welsh                 16  68/149  M  14/44   M-18     25:05  8:05                                     GLASTONBURY        CT 
   88   116 Laura Bernardi             25  20/152  F   3/11   F1929    25:08  8:06                                     GLASTONBURY        CT 
   89   218 Benjamin Levin              9  69/149  M  15/44   M-18     25:10  8:06                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
   90   200 Amy Kennedy                38  21/152  F   7/24   F3039    25:19  8:09                                     GLASTONBURY        CT 
   91   159 Sara Dicenso               12  22/152  F   7/55   F-18     25:22  8:10                                     GLASTONBURY        CT 
   92   229 Phil Marvin                36  70/149  M  14/24   M3039    25:24  8:11 HEBRON AVENUE SCHOOL                WEST HARTFORD      CT 
   93   527 Patrick Mullen             10  71/149  M  16/44   M-18     25:27  8:12                                     BRIDGEWATER        CT 
   94   277 Jessica Rihm               14  23/152  F   8/55   F-18     25:28  8:12                                     GLASTONBURY        CT 
   95   195 Sara Jefferson             12  24/152  F   9/55   F-18     25:37  8:15 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
   96   416 Siobhan Wilcox             19  25/152  F   4/11   F1929    25:39  8:16                                     GLASTONBURY        CT 
   97   607 Alexander Wasielak         13  26/152  F  10/55   F-18     25:40  8:16 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
   98   104 Heather Alexopoulos        36  27/152  F   8/24   F3039    25:40  8:16                                     NEW HAVEN          CT 
   99   634 Jo McCarthy                44  28/152  F   6/51   F4049    25:44  8:17                                     GLASTONBURY        CT 
  100   211 Suzan Korman               39  29/152  F   9/24   F3039    25:47  8:18                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  101   503 Allison McArdle            11  30/152  F  11/55   F-18     25:49  8:19 GIDEON WELLES RUN CLUB              SOUTH GLASTONBURY  CT 
  102   604 Brock Hassett              12  72/149  M  17/44   M-18     25:50  8:19 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  103   531 Seth Covey                 34  73/149  M  15/24   M3039    25:52  8:20                                     EAST HARTFORD      CT 
  104   601 Melissa Burke              46  31/152  F   7/51   F4049    25:53  8:20                                     GLASTONBURY        CT 
  105   289 Douglas Stranko            38  74/149  M  16/24   M3039    25:54  8:21                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  106   212 Chris Kudlac               35  75/149  M  17/24   M3039    25:55  8:21                                     GLASTONBURY        CT 
  107   615 Sarah Bruns                45  32/152  F   8/51   F4049    26:09  8:25                                     GLASTONBURY        CT 
  108   176 Marina Guasta              12  33/152  F  12/55   F-18     26:10  8:26                                     SO GLASTONBURY     CT 
  109   223 Kelly Lunsford             10  34/152  F  13/55   F-18     26:13  8:27                                     GLASTONBURY        CT 
  110   221 Chris Lunsford             43  76/149  M  27/49   M4049    26:14  8:27                                     GLASTONBURY        CT 
  111   177 Mark Guasta                46  77/149  M  28/49   M4049    26:19  8:29                                     SO GLASTONBURY     CT 
  112   222 Dawn Lunsford              43  35/152  F   9/51   F4049    26:21  8:29                                     GLASTONBURY        CT 
  113   102 Sarah Ahlberg              12  36/152  F  14/55   F-18     26:22  8:29                                     GLASTONBURY        CT 
  114   622 Kiera Buckley              10  37/152  F  15/55   F-18     26:22  8:30                                     GLASTONBURY        CT 
  115   278 Juan Salazar               47  78/149  M  29/49   M4049    26:23  8:30                                     GLASTONBURY        CT 
  116   110 Richard Audet              36  79/149  M  18/24   M3039    26:25  8:30                                     NIANTIC            CT 
  117   420 Laura Quinn                43  38/152  F  10/51   F4049    26:28  8:31                                     GLASTONBURY        CT 
  118   180 David Hebert               42  80/149  M  30/49   M4049    26:29  8:32                                     GLASTONBURY        CT 
  119   120 Beth Bonaiuto              38  39/152  F  10/24   F3039    26:34  8:33                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  120   429 Julia Wilcox                9  40/152  F  16/55   F-18     26:35  8:34                                     GLASTONBURY        CT 
  121   619 David Farell               53  81/149  M   7/18   M5059    26:37  8:34                                     GLASTONBURY        CT 
  122   621 Conor Furlong              12  82/149  M  18/44   M-18     26:38  8:35 GIDEON WELLES RUN CLUB              SOUTH GLASTONBURY  CT 
  123   620 Casey Farrell              12  83/149  M  19/44   M-18     26:42  8:36 GIDEON WELLES RUN CLUB              SOUTH GLASTONBURY  CT 
  124   263 Tom Pilch                  57  84/149  M   8/18   M5059    26:43  8:36                                     GLASTONBURY        CT 
  125   189 Anthony Janeczek           42  85/149  M  31/49   M4049    26:43  8:36 JANECZEK                            GLASTONBURY        CT 
  126   266 David Polochanin           37  86/149  M  19/24   M3039    26:43  8:36 GIDEON WELLES STAFF                 MARLBOROUGH        CT 
  127   192 Marisa Janeczek            13  41/152  F  17/55   F-18     26:43  8:36 JANECZEK                            GLASTONBURY        CT 
  128   405 Rachel Zlotnick            11  42/152  F  18/55   F-18     26:46  8:37 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  129   417 Lisa Schuck                41  43/152  F  11/51   F4049    26:47  8:38                                     GLASTONBURY        CT 
  130   288 Michael Stepnowski         39  87/149  M  20/24   M3039    26:50  8:39                                     GLASTONBURY        CT 
  131   190 Joslyn Janeczek            10  44/152  F  19/55   F-18     26:52  8:39 JANECZEK                            GLASTONBURY        CT 
  132   254 Liza Otto                  16  45/152  F  20/55   F-18     27:00  8:42                                     GLASTONBURY        CT 
  133   628 Jen Shiman                 37  46/152  F  11/24   F3039    27:03  8:43                                     WEST HARTFORD      CT 
  134   605 Craig Welsh                45  88/149  M  32/49   M4049    27:05  8:43                                     GLASTONBURY        CT 
  135   160 Stephen Dicenso            44  89/149  M  33/49   M4049    27:05  8:43                                     GLASTONBURY        CT 
  136   286 Stephen Sowa               44  90/149  M  34/49   M4049    27:07  8:44 CROSSFIT PERSEVERE                  S. GLASTONBURY     CT 
  137   534 Heather Maraghan           26  47/152  F   5/11   F1929    27:08  8:44                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  138   162 Maureen Donohue            42  48/152  F  12/51   F4049    27:10  8:45 HEBRON AVENUE SCHOOL                GLASTONBURY        CT 
  139   153 Kinga Decsy                38  49/152  F  12/24   F3039    27:10  8:45 HEBRON AVENUE SCHOOL                BOLTON             CT 
  140   165 Joyce Flaherty             45  50/152  F  13/51   F4049    27:13  8:46                                     GLASTONBURY        CT 
  141   156 Meagan Deveran             35  51/152  F  13/24   F3039    27:18  8:48 CROSSFIT PERSEVERE                  EAST HAMPTON       CT 
  142   262 Jimmy Petras               14  91/149  M  20/44   M-18     27:21  8:49                                     GLASTONBURY        CT 
  143   219 Kimberly Levin             42  52/152  F  14/51   F4049    27:24  8:49                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  144   533 Steve Moretta              44  92/149  M  35/49   M4049    27:25  8:50                                     SIMSBURY           CT 
  145   502 Diana Lantieri             42  53/152  F  15/51   F4049    27:27  8:50                                     GLASTONBURY        CT 
  146   186 Melissa Howson             13  54/152  F  21/55   F-18     27:27  8:50                                     GLASTONBURY        CT 
  147   306 Carl Peterson              44  93/149  M  36/49   M4049    27:34  8:53                                     GLASTONBURY        CT 
  148   401 Kevin Nathan               42  94/149  M  37/49   M4049    27:34  8:53                                     GLASTONBURY        CT 
  149   293 Molly Sullivan             11  55/152  F  22/55   F-18     27:35  8:53 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  150   247 Lisa O'Doherty             41  56/152  F  16/51   F4049    27:36  8:53                                     GLASTONBURY        CT 
  151   255 Stephanie Pagan            14  57/152  F  23/55   F-18     27:43  8:56                                     GLASTONBURY        CT 
  152   504 Janice Jones               41  58/152  F  17/51   F4049    27:43  8:56                                     GLASTONBURY        CT 
  153   506 Dylan Finamore             12  95/149  M  21/44   M-18     27:44  8:56                                     GLASTONBURY        CT 
  154   148 Carla Cullinane            54  59/152  F   1/10   F5059    27:45  8:56 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
  155   112 Aidan Benner               13  96/149  M  22/44   M-18     27:47  8:57                                     GLASTONBURY        CT 
  156   144 Sabrina Covey              30  60/152  F  14/24   F3039    27:53  8:59                                     EAST HARTFORD      CT 
  157   625 Bob Davis                  50  97/149  M   9/18   M5059    27:54  8:59 BLUE HEAT                           GLASTONBURY        CT 
  158   166 Douglas Freibert           45  98/149  M  38/49   M4049    27:55  8:59                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  159   173 Leah Gourley               14  61/152  F  24/55   F-18     27:57  9:00                                     GLASTONBURY        CT 
  160   308 Taylor Welsh               11  62/152  F  25/55   F-18     27:57  9:00 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  161   123 Daniel Brown               11  99/149  M  23/44   M-18     28:10  9:04 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  162   661 Abbie Kelly                13  63/152  F  26/55   F-18     28:14  9:06                                     GLASTONBURY        CT 
  163   131 Justin Catinazzo           12 100/149  M  24/44   M-18     28:18  9:07 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  164   655 Austin Larabee             11 101/149  M  25/44   M-18     28:31  9:11                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  165   518 Lexi Babineau              10  64/152  F  27/55   F-18     28:34  9:12                                     GLASTONBURY        CT 
  166   230 Conor McCafferty           12 102/149  M  26/44   M-18     28:35  9:12                                     GLASTONBURY        CT 
  167   232 Monica McCafferty          40  65/152  F  18/51   F4049    28:35  9:12                                     GLASTONBURY        CT 
  168   648 Madeline Carroll           13  66/152  F  28/55   F-18     28:40  9:14                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  169   646 Marty Carroll              43 103/149  M  39/49   M4049    28:41  9:14                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  170   105 John Alexopoulos           65 104/149  M   3/5    M60+     28:43  9:15                                     STORRS             CT 
  171   418 Ken Reed                   56 105/149  M  10/18   M5059    28:43  9:15                                     GLASTONBURY        CT 
  172   135 Jamie Clark                44 106/149  M  40/49   M4049    28:45  9:16                                     GLASTONBURY        CT 
  173   312 David Yalof                44 107/149  M  41/49   M4049    29:03  9:21                                     GLASTONBURY        CT 
  174   225 Kimberly Malz              39  67/152  F  15/24   F3039    29:03  9:21 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
  175   501 Lily Masternack            13  68/152  F  29/55   F-18     29:03  9:21                                     GLASTONBURY        CT 
  176   118 Joanna Blyler              36  69/152  F  16/24   F3039    29:04  9:22 CROSSFIT PERSEVERE                  EAST HAMPTON       CT 
  177   513 Holly Hageman              45  70/152  F  19/51   F4049    29:07  9:23                                     GLASTONBURY        CT 
  178   113 Teresa Benner              42  71/152  F  20/51   F4049    29:21  9:27                                     GLASTONBURY        CT 
  179   536 Randall Potterton          51 108/149  M  11/18   M5059    29:25  9:28                                     ANDOVER            CT 
  180   656 Nathan Larabee              8 109/149  M  27/44   M-18     29:33  9:31                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  181   259 Gina Pelligrinelli         13  72/152  F  30/55   F-18     29:35  9:32                                     GLASTONBURY        CT 
  182   154 Peter Delalio              13 110/149  M  28/44   M-18     29:36  9:32                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  183   147 Kathleen Crowell           40  73/152  F  21/51   F4049    29:36  9:32                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  184   425 Amy Robinson               54  74/152  F   2/10   F5059    29:41  9:33                                     GLASTONBURY        CT 
  185   174 Elizabeth Graham           51  75/152  F   3/10   F5059    29:41  9:34                                     GLASTONBURY        CT 
  186   201 Gillian Kenny              28  76/152  F   6/11   F1929    29:41  9:34                                     GLASTONBURY        CT 
  187   313 Rachel Yalof               14  77/152  F  31/55   F-18     29:46  9:35                                     GLASTONBURY        CT 
  188   287 Eric Stassen               12 111/149  M  29/44   M-18     29:48  9:36 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  189   170 Justin Giuliano            10 112/149  M  30/44   M-18     29:48  9:36 GLASTONBURY STORM                   GLASTONBURY        CT 
  190   169 John Giuliano              43 113/149  M  42/49   M4049    29:49  9:36 GLASTONBURY STORM                   GLASTONBURY        CT 
  191   233 Amy McCoy                  39  78/152  F  17/24   F3039    29:49  9:36                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  192   406 Cindy Kindt                47  79/152  F  22/51   F4049    29:50  9:37                                     GLASTONBURY        CT 
  193   407 David Kindt                44 114/149  M  43/49   M4049    29:51  9:37                                     GLASTONBURY        CT 
  194   181 Sarah Hebert               41  80/152  F  23/51   F4049    29:54  9:38                                     GLASTONBURY        CT 
  195   158 Peter Dicenso              15 115/149  M  31/44   M-18     29:56  9:38                                     GLASTONBURY        CT 
  196   275 Dj Riggott                 15 116/149  M  32/44   M-18     29:56  9:39                                     S. GLASTONBURY     CT 
  197   414 Zack Malsky                14 117/149  M  33/44   M-18     29:57  9:39                                     GLASTONBURY        CT 
  198   114 Courtney Bennett           29  81/152  F   7/11   F1929    30:03  9:41 CROSSFIT PERSEVERE                  PUTNAM             CT 
  199   127 Cathryn Callaghan          13  82/152  F  32/55   F-18     30:11  9:43                                     GLASTONBURY        CT 
  200   626 Mark Babineau              47 118/149  M  44/49   M4049    30:15  9:44                                     GLASTONBURY        CT 
  201   124 Jill Bureau                30  83/152  F  18/24   F3039    30:15  9:45                                     COLUMBIA           CT 
  202   137 Kristin Cobb               31  84/152  F  19/24   F3039    30:16  9:45                                     COLUMBIA           CT 
  203   659 Allison Klos               14  85/152  F  33/55   F-18     30:16  9:45                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  204   606 Christine Welsh            14  86/152  F  34/55   F-18     30:23  9:47                                     GLASTONBURY        CT 
  205   602 Mary Welsh                 47  87/152  F  24/51   F4049    30:27  9:48                                     GLASTONBURY        CT 
  206   624 Susan Parmelee             45  88/152  F  25/51   F4049    30:32  9:50                                     GLASTONBURY        CT 
  207   433 David Gelasyn              12 119/149  M  34/44   M-18     30:32  9:50                                     GLASTONBURY        CT 
  208   630 Tim Remkiewicz             11 120/149  M  35/44   M-18     30:34  9:51                                     GLASTONBURY        CT 
  209   413 Karen Malsky               44  89/152  F  26/51   F4049    30:34  9:51                                     GLASTONBURY        CT 
  210   613 Lisa Hont                  47  90/152  F  27/51   F4049    30:34  9:51 CROSSFIT PERSEVERE                  LEBANON               
  211   151 Laura Daddio               44  91/152  F  28/51   F4049    30:48  9:55                                     GLASTONBURY        CT 
  212   507 Susan Jefferson            52  92/152  F   4/10   F5059    30:48  9:55                                     GLASTONBURY        CT 
  213   640 Drew Vaughn                44 121/149  M  45/49   M4049    30:51  9:56                                     GLASTONBURY        CT 
  214   641 Brody Vaughn               11 122/149  M  36/44   M-18     30:52  9:56                                     GLASTONBURY        CT 
  215   411 Elena Woodard              15  93/152  F  35/55   F-18     30:53  9:57                                     GLASTONBURY        CT 
  216   168 Isabel Giarratana          13  94/152  F  36/55   F-18     31:05 10:01                                     GLASTONBURY        CT 
  217   510 Joey Tosatti               47 123/149  M  46/49   M4049    31:06 10:01                                     GLASTONBURY        CT 
  218   172 Tom Gorman                 39 124/149  M  21/24   M3039    31:06 10:01                                     GLASTONBURY        CT 
  219   508 Conor Emonds               13 125/149  M  37/44   M-18     31:06 10:01                                     GLASTONBURY        CT 
  220   203 Jennifer King              12  95/152  F  37/55   F-18     31:10 10:02 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  221   204 Tricia King                49  96/152  F  29/51   F4049    31:10 10:02 GLASTONBURY RIVER RUNNERS           GLASTONBURY        CT 
  222   178 Mieke Hamilton             42  97/152  F  30/51   F4049    31:17 10:04 HEBRON AVENUE SCHOOL                GLASTONBURY        CT 
  223   115 Donna Berger               41  98/152  F  31/51   F4049    31:21 10:06 CROSSFIT PERSEVERE                  GLASTONBURY        CT 
  224   103 Chris Alexopoulos          36 126/149  M  22/24   M3039    31:27 10:08                                     NEW HAVEN          CT 
  225   412 Deb Sadak                  42  99/152  F  32/51   F4049    31:59 10:18                                     GLASTONBURY        CT 
  226   109 Michelle Audet             29 100/152  F   8/11   F1929    32:08 10:21                                     NIANTIC            CT 
  227   421 Laura Kretzmer             45 101/152  F  33/51   F4049    32:10 10:22                                     GLASTONBURY        CT 
  228   423 Lisa Williams              45 102/152  F  34/51   F4049    32:16 10:23                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  229   220 Eric Liebeskind            51 127/149  M  12/18   M5059    32:17 10:24                                     HEBRON             CT 
  230   125 Melissa Byron              33 103/152  F  20/24   F3039    32:20 10:25 CROSSFIT PERSEVERE                  NEWINGTON          CT 
  231   264 Gary Piotrowski            27 128/149  M   8/8    M1929    32:21 10:25 CROSSFIT PERSEVERE                  PLAINVILLE         CT 
  232   107 Ryan Arborio               12 129/149  M  38/44   M-18     32:31 10:28 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  233   111 Caroline Bamberger         13 104/152  F  38/55   F-18     32:32 10:29                                     GLASTONBURY        CT 
  234   515 Riley Keane                 9                              32:32 10:29                                     GLASTONBURY        CT 
  235   276 Maddie Riggott             14 105/152  F  39/55   F-18     32:32 10:29                                     S. GLASTONBURY     CT 
  236   664 Jessica Aglieco               106/152  F                   32:32 10:29                                     GLASTONBURY        CT 
  237   191 Lindsay Janeczek            9 107/152  F  40/55   F-18     32:33 10:29 JANECZEK                            GLASTONBURY        CT 
  238   126 Sal Calafiore              42 130/149  M  47/49   M4049    32:36 10:30                                     GLASTONBURY        CT 
  239   402 Paul Bertuglia              9 131/149  M  39/44   M-18     32:46 10:33 GLASTONBURY STORM                   GLASTONBURY        CT 
  240   145 Anna Croce                 40 108/152  F  35/51   F4049    32:55 10:36                                     S. GLASTONBURY     CT 
  241   146 Emily Croce                10 109/152  F  41/55   F-18     32:57 10:37                                     S. GLASTONBURY     CT 
  242   403 Sheryll Waring             42 110/152  F  36/51   F4049    33:00 10:38 GLASTONBURY STORM                   GLASTONBURY        CT 
  243   524 Ernest Staton              31 132/149  M  23/24   M3039    33:01 10:38                                     WOLCOTT            CT 
  244   436 Jennifer Anderson          20 111/152  F   9/11   F1929    33:02 10:38                                     HEBRON             CT 
  245   505 Kayley Melocowsky           9 112/152  F  42/55   F-18     33:06 10:40                                     GLASTONBURY        CT 
  246   196 Pamela Joyce               48 113/152  F  37/51   F4049    33:06 10:40                                     GLASTONBURY        CT 
  247   246 Colin O'Doherty             9 133/149  M  40/44   M-18     33:11 10:41                                     GLASTONBURY        CT 
  248   214 Melinda Kuzmak             42 114/152  F  38/51   F4049    33:36 10:49 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
  249   279 Alexis Segal               12 115/152  F  43/55   F-18     33:44 10:52 GLASTONBURY U10 LAX                 GLASTONBURY        CT 
  250   635 Cecilia Davila             13 116/152  F  44/55   F-18     33:44 10:52                                     GLASTONBURY        CT 
  251   164 Scott Driscoll             41 134/149  M  48/49   M4049    33:58 10:56 GIDEON WELLES STAFF                 GLASTONBURY        CT 
  252   657 Annette Larabee            40 117/152  F  39/51   F4049    33:58 10:56                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  253   270 Karen Rackliffe            59 118/152  F   5/10   F5059    34:08 11:00 CROSSFIT PERSEVERE                  GLASTONBURY        CT 
  254   197 Jodi Kaplan                45 119/152  F  40/51   F4049    34:11 11:01                                     S. GLASTONBURY     CT 
  255   315 Kate Smith                 33 120/152  F  21/24   F3039    34:12 11:01                                     MIDDLEBURY         CT 
  256   206                                                            34:13 11:01                                     ???                   
  257   623 Katy Chemoritz             10 121/152  F  45/55   F-18     34:18 11:03                                     GLASTONBURY        CT 
  258   629 Will Remkiewicz             8 135/149  M  41/44   M-18     34:28 11:06                                     GLASTONBURY        CT 
  259   213 Erica Kunkel               12 122/152  F  46/55   F-18     34:28 11:06                                     GLASTONBURY        CT 
  260   654 Madeline Brown             12 123/152  F  47/55   F-18     34:29 11:06                                     GLASTONBURY        CT 
  261   193 Mark Janeczek               7 136/149  M  42/44   M-18     34:30 11:07 JANECZEK                            GLASTONBURY        CT 
  262   194 Theresa Janeczek           41 124/152  F  41/51   F4049    34:34 11:08 JANECZEK                            GLASTONBURY        CT 
  263   650 Nadia Espinosa             28 125/152  F  10/11   F1929    35:11 11:20                                     ?????                 
  264   273 Dan Riggott                52 137/149  M  13/18   M5059    35:14 11:21                                     S. GLASTONBURY     CT 
  265   637 Wayne Sloper               69 138/149  M   4/5    M60+     35:47 11:31                                     GLASTONBURY        CT 
  266   419 Paulette McClintock        52 126/152  F   6/10   F5059    35:49 11:32                                     GLASTONBURY        CT 
  267   157 Georgeanne Dicenso         47 127/152  F  42/51   F4049    35:49 11:32                                     GLASTONBURY        CT 
  268   653 Alyssa Azzara              12 128/152  F  48/55   F-18     35:50 11:32                                     GLASTONBURY        CT 
  269   294 Ian Swinton                56 139/149  M  14/18   M5059    36:02 11:36                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  270   238 H. David Megaw             65 140/149  M   5/5    M60+     36:16 11:41                                     GLASTONBURY        CT 
  271   300 Elyse Ulrichs              33 129/152  F  22/24   F3039    36:16 11:41                                     GLASTONBURY        CT 
  272   609 Gabriel Valle              11 130/152  F  49/55   F-18     37:00 11:55 GIDEON WELLES RUN CLUB              SOUTH GLASTONBURY  CT 
  273   514 Renee Keane                46 131/152  F  43/51   F4049    37:27 12:04                                     GLASTONBURY        CT 
  274   658 Jonathon Larabee           40 141/149  M  49/49   M4049    37:49 12:11                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  275   269 Michael Quinn              56 142/149  M  15/18   M5059    37:59 12:14                                     EAST BERLIN        CT 
  276   614 Gwyneth Haydock            25 132/152  F  11/11   F1929    38:41 12:27                                     AMSTON             CT 
  277   617 Ian Clemens                13 143/149  M  43/44   M-18     38:54 12:32                                     GLASTONBURY        CT 
  278   305 Jess Karnes                13 133/152  F  50/55   F-18     39:49 12:49                                     GLASTONBURY        CT 
  279   303 Kristen Bickford           13 134/152  F  51/55   F-18     39:49 12:49                                     GLASTONBURY        CT 
  280   304 Erin Hawkins               13 135/152  F  52/55   F-18     39:49 12:49                                     GLASTONBURY        CT 
  281   185 Jeremy Hoon                39 144/149  M  24/24   M3039    42:02 13:32 GIDEON WELLES STAFF                 WETHERSFIELD       CT 
  282   608 Karen Wainwright-Staton    36 136/152  F  23/24   F3039    42:16 13:37                                     WOLCOTT            CT 
  283   202 Harry Kiernan              56 145/149  M  16/18   M5059    42:38 13:44                                     GLASTONBURY        CT 
  284   226 Rielly Malz                10 137/152  F  53/55   F-18     44:11 14:14 CROSSFIT PERSEVERE                  SOUTH GLASTONBURY  CT 
  285   523 Diana Cone-Kent            40 138/152  F  44/51   F4049    44:18 14:16                                     ASHFORD            CT 
  286   155 Linda Denning              42 139/152  F  45/51   F4049    44:45 14:25                                     TOLLAND            CT 
  287   101 Dorothy Adams              42 140/152  F  46/51   F4049    44:46 14:25                                     AGAWAM             MA 
  288   188 Tina Jaconetta             51 141/152  F   7/10   F5059    46:04 14:50                                     GLASTONBURY        CT 
  289   309 Linda Wilchinski           59 142/152  F   8/10   F5059    47:18 15:14                                     GLASTONBURY        CT 
  290   298 Lisa Tummillo              34 143/152  F  24/24   F3039    47:18 15:14                                     GLASTONBURY        CT 
  291   537 Nancy Melocowsky           41 144/152  F  47/51   F4049    47:46 15:23                                     SOUTH GLASTONBURY  CT 
  292   274 Debbie Riggott             48 145/152  F  48/51   F4049    49:25 15:55                                     S. GLASTONBURY     CT 
  293   404 Ricardo Valle                 146/149  M                   50:01 16:06 GIDEON WELLES RUN CLUB              GLASTONBURY        CT 
  294   427 Elisa Pederson             47 146/152  F  49/51   F4049    50:36 16:18                                     GLASTONBURY        CT 
  295   632 Katie Culliton             40 147/152  F  50/51   F4049    50:38 16:18                                     GLASTONBURY        CT 
  296   216 Gary Larson                54 147/149  M  17/18   M5059    50:58 16:25 HEBRON AVENUE SCHOOL                GLASTONBURY        CT 
  297   215 Christine Larson           52 148/152  F   9/10   F5059    50:59 16:25 HEBRON AVENUE SCHOOL                GLASTONBURY        CT 
  298   618 David Clemens              53 148/149  M  18/18   M5059    53:04 17:05                                     GLASTONBURY        CT 
  299   631 Tatiana Huet De Bacellar   16 149/152  F  54/55   F-18     54:48 17:39                                     GLASTONBURY        CT 
  300   258 Carol-Ann Pelligrinelli    47 150/152  F  51/51   F4049    54:48 17:39                                     GLASTONBURY        CT 
  301   253 Dawn Otto                  50 151/152  F  10/10   F5059    54:49 17:39                                     GLASTONBURY        CT 
  302   171 Rachel Glaser              13 152/152  F  55/55   F-18     54:57 17:42                                     GLASTONBURY        CT 
  303   260 Jeff Pelligrinelli         13 149/149  M  44/44   M-18     54:58 17:42                                     GLASTONBURY        CT