Find this page online at www.coolrunning.com/results/07/ct/May20_Guilfo_set1.shtml

Guilford Savings Bank 4 Mile

Guilford, CT, May 20, 2007

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner Jon French
Race Winner Jon French


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Guilford Savings Bank
May 20, 2007 - 4 Miles
Guilford, CT

OVERALL WINNERS

Jon French, West Haven, CT - 20:50
Lisa Cadmus, New Haven, CT - 25:12


LOCATION
Jacobs

Beach
WEATHER
60 Degrees
Showers

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Jon French              West Haven  CT         86   23 ***** M 20-29        20:50    5:13/M
       2    Jesse Efron             Guilford  CT          109   23     1 M 20-29        21:30    5:23/M
       3    Frank Tiroletto         Orange  CT              9   47     1 M 40-49        23:15    5:49/M
       4    Jt Tolbert              Branford  CT          146   46     2 M 40-49        23:32    5:53/M
       5    Shane Hobart            Branford  CT          147   34     1 M 30-39        23:52    5:58/M
       6    David Tommaso           Banford  CT             8   24     2 M 20-29        24:11    6:03/M
       7    Srgey Lukashenko        Cheshire  CT          181   15     1 M 13-19        24:12    6:03/M
       8    Ross Hicks              Hamden  CT            202   18     2 M 13-19        24:38    6:10/M
       9    Taylor Antrim           New Haven  CT         104   32     2 M 30-39        24:45    6:11/M
      10    John Hadcock            East Lyme  CT         143   48     3 M 40-49        24:51    6:13/M
      11    Jerry Munck             North Haven  CT        67   50     1 M 50-59        25:03    6:16/M
      12    Lisa Cadmus             New Haven  CT         157   27 ***** F 20-29        25:12    6:18/M
      13    Karl Christiansen       Niantic  CT           145   44     4 M 40-49        25:18    6:20/M
      14    Samuel Montclair        Cheshire  CT          116   15     3 M 13-19        25:25    6:21/M
      15    Billy Logue             Los Angeles  CA       172   39     3 M 30-39        25:28    6:22/M
      16    Jeff Miller             Middletown  CT        151   52     2 M 50-59        25:30    6:23/M
      17    Adam Solomon            New Haven  CT         166   39     4 M 30-39        25:32    6:23/M
      18    Darrell Adler           North Branford  CT    173   32     5 M 30-39        25:38    6:25/M
      19    Michael Troup           New Haven  CT         184   23     3 M 20-29        25:46    6:27/M
      20    Robert Jordan           New Haven  CT         129   39     6 M 30-39        25:59    6:30/M
      21    Nicholas Landry         Winsted  CT           171   32     7 M 30-39        26:13    6:33/M
      22    Charles Glass           Guilford  CT           58   37     8 M 30-39        26:19    6:35/M
      23    Donald Nuhn             Westbrook  CT         183   54     3 M 50-59        26:20    6:35/M
      24    Bruce Beebe             Madison  CT           174   45     5 M 40-49        26:30    6:38/M
      25    John Courtmanche        New Haven  CT          97   64     1 M 60-69        26:40    6:40/M
      26    Amy Steffen             Killingworth  CT       81   31     1 F 30-39        26:42    6:41/M
      27    Robert Howard           Guilford  CT          194   36     9 M 30-39        26:50    6:43/M
      28    Patrick Kral            Guilford  CT          111   27     4 M 20-29        26:54    6:44/M
      29    Neal Slobin             Old Saybrook  CT      101   51     4 M 50-59        27:00    6:45/M
      30    Matthew Marchand        Guilford  CT          196   13     4 M 13-19        27:01    6:45/M
      31    William Schaeffer       Guilford  CT           38   60     2 M 60-69        27:06    6:47/M
      32    Raymond Iglesias        Guilford  CT          178   34    10 M 30-39        27:08    6:47/M
      33    David Ellis             Guilford  CT          193   23     5 M 20-29        27:23    6:51/M
      34    Christopher Hynes       Branford  CT          149   47     6 M 40-49        27:27    6:52/M
      35    Catharine Axley         Guilford  CT          198   19     1 F 13-19        27:33    6:53/M
      36    Richard Sims            Guilford  CT           74   33    11 M 30-39        27:35    6:54/M
      37    Greg Waterbury          Guilford  CT          190   46     7 M 40-49        27:36    6:54/M
      38    Scott Bristol           Old Saybrook  CT       20   33    12 M 30-39        27:53    6:58/M
      39    Ryan Slobin             Old Saybrook  CT      130   18     5 M 13-19        27:55    6:59/M
      40    Ken Conforto            Essex  CT             189   60     3 M 60-69        28:00    7:00/M
      41    Jay Stockmann           Guilford  CT          212   41     8 M 40-49        28:02    7:01/M
      42    Richard Gallagher       Clinton  CT            10   43     9 M 40-49        28:12    7:03/M
      43    Kipp Small              Guilford  CT           69   45    10 M 40-49        28:14    7:04/M
      44    John Steele             New Haven  CT         139   49    11 M 40-49        28:20    7:05/M
      45    Daniel Bonelli          Guilford  CT           57   39    13 M 30-39        28:25    7:06/M
      46    Robert Antonetti        Wallingford  CT         6   39    14 M 30-39        28:28    7:07/M
      47    Buzz Gardner            Guilford  CT           71   54     5 M 50-59        28:33    7:08/M
      48    Cliff Sahlin            Guilford  CT           95   53     6 M 50-59        28:35    7:09/M
      49    Katherine Pyskaty       Belmont  MA           159   28     1 F 20-29        28:49    7:12/M
      50    Susan Dennis            Colchester  CT         75   32     2 F 30-39        28:52    7:13/M
      51    Thomas McCormack        North Haven  CT       176   56     7 M 50-59        29:02    7:16/M
      52    Jacqueline Montclair    Cheshire  CT          114   40     1 F 40-49        29:03    7:16/M
      53    Mary Stahley            New Haven  CT          35   27     2 F 20-29        29:26    7:22/M
      54    Matthew Wilansky        Glastonbury  CT       163   32    15 M 30-39        29:27    7:22/M
      55    Elizabeth Bunney        Branford  CT          132   28     3 F 20-29        29:29    7:22/M
      56    Rebecca Fitzgerald      Durham  CT             24   30     3 F 30-39        29:46    7:27/M
      57    Sal Rapacciuolo         New Haven  CT         112   59     8 M 50-59        29:47    7:27/M
      58    Ann McCormick           North Haven  CT       177   54     1 F 50-59        29:59    7:30/M
      59    Michael Gould           Madison  CT            77   40    12 M 40-49        30:16    7:34/M
      60    David Leake             Guilford  CT          158   59     9 M 50-59        30:16    7:34/M
      61    Andrew Whitehouse       Wallingford  CT       141   23     6 M 20-29        30:25    7:36/M
      62    Keyvan Mahboubi         Hamden  CT            161   41     2 F 40-49        30:31    7:38/M
      63    Douglas Tajmajer        Bethany  CT            44   41    13 M 40-49        30:33    7:38/M
      64    Valerie Small           Guilford  CT          152   47     3 F 40-49        30:41    7:40/M
      65    Mario Guevara           Woodbridge  CT         50   47    14 M 40-49        30:43    7:41/M
      66    John Montclair          Cheshire  CT          115   47    15 M 40-49        31:02    7:46/M
      67    Karin Wallace           Westbrook  CT         137   31     4 F 30-39        31:08    7:47/M
      68    Bucky Johnson           Branford  CT          138   49    16 M 40-49        31:17    7:49/M
      69    Cheryl Coyle            East Haven  CT         39   37     5 F 30-39        31:19    7:50/M
      70    Steve Mele              Hamden  CT            135   52    10 M 50-59        31:24    7:51/M
      71    Angelo Alea             Guilford  CT          175   36    16 M 30-39        31:27    7:52/M
      72    Ryan Heffernan          New Haven  CT         144   23     7 M 20-29        31:33    7:53/M
      73    Justin Howard           Madison  CT           210   33    17 M 30-39        31:34    7:54/M
      74    Helmut Ernstberger      New Haven  CT          19   35    18 M 30-39        31:35    7:54/M
      75    Deb Rooth               Portland  CT          148   50     2 F 50-59        31:36    7:54/M
      76    Jeff Shocki             Cheshire  CT          219   26     8 M 20-29        31:38    7:55/M
      77    Jennifer Glass          Branford  CT          133   41     4 F 40-49        32:03    8:01/M
      78    Michelle Stockmann      Guilford  CT          213   42     5 F 40-49        32:05    8:01/M
      79    Laura Stroud            Portland  CT          150   43     6 F 40-49        32:10    8:03/M
      80    Adam Bache              Clinton  CT            51   34    19 M 30-39        32:15    8:04/M
      81    Chase Dupont            Hamden  CT            199   23     9 M 20-29        32:23    8:06/M
      82    Heather Bradley         Guilford  CT          195   36     6 F 30-39        32:24    8:06/M
      83    Gia Calistro            Guilford  CT          110   41     7 F 40-49        32:26    8:07/M
      84    Cynthia Gardner         Pittsfield  MA         27   55     3 F 50-59        32:27    8:07/M
      85    Hugh Cafferty           Guilford  CT           60   64     4 M 60-69        32:49    8:12/M
      86    Tara Amarante           Branford  CT          214   36     7 F 30-39        32:55    8:14/M
      87    Ken Rosenthal           Woodbridge  CT        117   62     5 M 60-69        32:55    8:14/M
      88    Dennis Culliton         Guilford  CT          165   48    17 M 40-49        32:55    8:14/M
      89    David Steele            Durham  CT             42   48    18 M 40-49        32:56    8:14/M
      90    Yves Charles            Waterbury  CT         187   28    10 M 20-29        32:59    8:15/M
      91    Lisa Buchta             Branford  CT          167   40     8 F 40-49        33:00    8:15/M
      92    William Olsen           Clinton  CT            18   59    11 M 50-59        33:09    8:17/M
      93    Ryan Grenon             Clinton  CT            84   32    20 M 30-39        33:15    8:19/M
      94    Ray Ditoto              Oxford  CT             80   50    12 M 50-59        33:26    8:22/M
      95    Catherine Hopkins       New Haven  CT          21   33     8 F 30-39        33:35    8:24/M
      96    Walter Ostrinski        North Haven  CT       188   49    19 M 40-49        33:36    8:24/M
      97    Stephen Avery           Voluntown  CT         105   52    13 M 50-59        33:38    8:25/M
      98    Wyatt Stanland          Old Lyme  CT           54   14     6 M 13-19        33:39    8:25/M
      99    Robert Toth             Pittsfield  MA         26   57    14 M 50-59        33:40    8:25/M
     100    David Stanland          Old Lyme  CT           53   42    20 M 40-49        33:41    8:25/M
    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
     101    Chris Warner            Guilford  CT          220   50    15 M 50-59        33:45    8:26/M
     102    Anna Bonelli            Guilford  CT           56   41     9 F 40-49        33:50    8:28/M
     103    Barbara Harding         Madison  CT            62   15     2 F 13-19        33:50    8:28/M
     104    David Harding           Madison  CT            61   49    21 M 40-49        33:51    8:28/M
     105    Sophie Bysiewicz        Branford  CT           99   11     1 F  2-12        34:00    8:30/M
     106    Daniel Zaneski          Branford  CT           22   36    21 M 30-39        34:01    8:30/M
     107    Julie Francis           Branford  CT           96   49    10 F 40-49        34:04    8:31/M
     108    Charles Reese           Madison  CT            29   52    16 M 50-59        34:05    8:31/M
     109    Susan Palma             Guilford  CT           76   39     9 F 30-39        34:05    8:31/M
     110    Kristen Ginsburg        Madison  CT           207   32    10 F 30-39        34:11    8:33/M
     111    Sarah Beres             Guilford  CT           89   34    11 F 30-39        34:15    8:34/M
     112    Jennifer Luther         Madison  CT           102   41    11 F 40-49        34:26    8:37/M
     113    Tom Shanahan            Southington  CT         4   60     6 M 60-69        34:36    8:39/M
     114    Shannon Doyle           Middletown  CT        124   34    12 F 30-39        34:42    8:41/M
     115    Edward Mc Caffrey       Essex  CT             162   64     7 M 60-69        34:44    8:41/M
     116    Patrick Kinney          Guilford  CT           90   41    22 M 40-49        34:47    8:42/M
     117    Kristopher Henaire      Meriden  CT           120   25    11 M 20-29        34:48    8:42/M
     118    Kate Martino            Wallingford  CT       142   22     4 F 20-29        34:48    8:42/M
     119    Christine Glenn         Oxford  CT             79   45    12 F 40-49        34:54    8:44/M
     120    Patrick Laros           Stratford  CT          45   27    12 M 20-29        34:58    8:45/M
     121    Angus Nairn             Guilford  CT          197   52    17 M 50-59        34:59    8:45/M
     122    Tracy Draghi            East Hampton  CT       70   41    13 F 40-49        35:02    8:46/M
     123    Mary Jo Puchini         Guilford  CT           47   46    14 F 40-49        35:03    8:46/M
     124    Jennifer Rodriguez      Madison  CT           206   37    13 F 30-39        35:05    8:46/M
     125    Prianka Patel           New Haven  CT          85   26     5 F 20-29        35:07    8:47/M
     126    Allison Dupuy           New Haven  CT          33   27     6 F 20-29        35:09    8:47/M
     127    Wendy Bluemling         Guilford  CT            5   56     4 F 50-59        35:11    8:48/M
     128    Philip Carloni          Branford  CT          125   54    18 M 50-59        35:29    8:52/M
     129    Alex Barbaro            Guilford  CT          128   16     7 M 13-19        35:31    8:53/M
     130    Karl Salvati            North Haven  CT        66   54    19 M 50-59        35:31    8:53/M
     131    Alane Wilansky          Glastonbury  CT       164   30    14 F 30-39        35:32    8:53/M
     132    Paul Hyzak              Guilford  CT          134   45    23 M 40-49        35:34    8:54/M
     133    Kevin Baruzzi           Hamden  CT            200   17     8 M 13-19        35:45    8:56/M
     134    Jsaon Primavera         Branford  CT          191   32    22 M 30-39        35:46    8:57/M
     135    Daniel Martin           Plainville  CT         32   39    23 M 30-39        35:48    8:57/M
     136    Tami Brining            New Haven  CT          34   26     7 F 20-29        35:57    8:59/M
     137    Peter Hicks             Hamden  CT            201   48    24 M 40-49        36:03    9:01/M
     138    Curtis Sutro            Hamden  CT            203   49    25 M 40-49        36:04    9:01/M
     139    David Loiselle          Kensington  CT         78   48    26 M 40-49        36:07    9:02/M
     140    Reagan Krane            Westbrook  CT         131   49    27 M 40-49        36:15    9:04/M
     141    John Landock            Guilford  CT          169   46    28 M 40-49        36:23    9:06/M
     142    Lee Anne Kelly          Hamden  CT             48   46    15 F 40-49        36:28    9:07/M
     143    George Papuga           East Haven  CT          7   64     8 M 60-69        36:39    9:10/M
     144    Jody Eick               Middletown  CT        121   25     8 F 20-29        37:02    9:16/M
     145    Kevin Mc Carthy         Guilford  CT          136   50    20 M 50-59        37:09    9:17/M
     146    Christina Gagliardi     Clinton  CT           186   34    15 F 30-39        37:11    9:18/M
     147    Tara Courtmanche        Madison  CT            98   35    16 F 30-39        37:14    9:19/M
     148    Leo Barbaro             Guilford  CT          127   47    29 M 40-49        37:19    9:20/M
     149    Kimberly Boughton       Branford  CT           43   26     9 F 20-29        37:24    9:21/M
     150    Lucy Quinones           Westbrook  CT         185   40    16 F 40-49        38:02    9:31/M
     151    Lydia Leete             Guilford  CT           55   49    17 F 40-49        38:06    9:32/M
     152    Cynthia Yaffa           Guilford  CT          100   44    18 F 40-49        38:07    9:32/M
     153    Armand Levasseur        New Haven  CT          72   60     9 M 60-69        38:09    9:32/M
     154    Denise Avery            Voluntown  CT         106   47    19 F 40-49        38:53    9:43/M
     155    Joseph Kirk             Trumbull  CT           30   41    30 M 40-49        38:56    9:44/M
     156    Elisabeth Palatiello    Guilford  CT            1   40    20 F 40-49        39:04    9:46/M
     157    Amy Parker              Branford  CT          205   38    17 F 30-39        39:07    9:47/M
     158    Mike Palatiello         Guilford  CT            2   47    31 M 40-49        39:15    9:49/M
     159    Pablo Goldberg          New Haven  CT         140   41    32 M 40-49        39:21    9:50/M
     160    Bill Brelig             Westbrook  CT          82   47    33 M 40-49        39:27    9:52/M
     161    Denise Esmeraldo        Monroe  CT            123   38    18 F 30-39        39:33    9:53/M
     162    Alissa Palatiello       Guilford  CT            3   16     3 F 13-19        39:35    9:54/M
     163    Debra Sims              Guilford  CT           73   34    19 F 30-39        39:48    9:57/M
     164    Erika Fleig             Higganum  CT          107   37    20 F 30-39        39:58   10:00/M
     165    Mark Bridgman           East Haven  CT        170   50    21 M 50-59        40:05   10:01/M
     166    Betse Courtmanche       New Haven  CT         179   62     1 F 60-69        40:09   10:02/M
     167    John Naungayan          New Haven  CT         122   37    24 M 30-39        40:47   10:12/M
     168    Christine Naungayan     New Haven  CT         113   36    21 F 30-39        40:47   10:12/M
     169    Kristin Wildermann      Madison  CT            64   37    22 F 30-39        40:57   10:14/M
     170    Vivki Stackpole         North Haven  CT       168   40    21 F 40-49        41:05   10:16/M
     171    Rebecca Wolenski        Guilford  CT          118   12     2 F  2-12        41:13   10:18/M
     172    Joseph Wolenski         Guilford  CT          119   47    34 M 40-49        41:14   10:19/M
     173    Michelle Barban         Branford  CT          204   41    22 F 40-49        41:16   10:19/M
     174    Lauren De Marco         Guilford  CT           46    9     3 F  2-12        41:26   10:22/M
     175    Jennifer Bernier        East Haddam  CT       156   33    23 F 30-39        41:28   10:22/M
     176    Lee Wildermann          Madison  CT            14    6     1 M  2-12        41:34   10:24/M
     177    Paul O'Connor           Madison  CT            65    7     2 M  2-12        41:34   10:24/M
     178    Asa Wildermann          Madison  CT            13   34    25 M 30-39        41:40   10:25/M
     179    Jeffrey O'Connor        Madison  CT            63   37    26 M 30-39        41:40   10:25/M
     180    Scott Hande             Guilford  CT          208   33    27 M 30-39        42:01   10:30/M
     181    Karen Hande             Guilford  CT          211   30    24 F 30-39        42:01   10:30/M
     182    Alison Barbaro          Guilford  CT          126   44    23 F 40-49        43:24   10:51/M
     183    Bernadette Lecza        Durham  CT            182   41    24 F 40-49        43:36   10:54/M
     184    Janice Keeman           Durham  CT            180   42    25 F 40-49        43:36   10:54/M
     185    Maxine Howard           Madison  CT           209   35    25 F 30-39        44:27   11:07/M
     186    Christopher Lepanna     Wallingford  CT       160   36    28 M 30-39        45:02   11:16/M
     187    Arlina Travieso         New Haven  CT         155   15     4 F 13-19        45:55   11:29/M
     188    Tracy Hunsberger        New Haven  CT         153   27    10 F 20-29        46:24   11:36/M
     189    Kate Barrett            Middletown  CT         91   25    11 F 20-29        47:30   11:53/M
     190    Erin Jaffe              Madison  CT            94   19     5 F 13-19        48:20   12:05/M
     191    Diana Jaffe             Madison  CT            93   52     5 F 50-59        48:42   12:11/M
     192    Jennifer Taul           Caracas                28   28    12 F 20-29        49:51   12:28/M
     193    Michael Nardella        Branford  CT          103   42    35 M 40-49        50:00   12:30/M
     194    Lizia Sequenzia         Berlin  CT             92   35    26 F 30-39        51:23   12:51/M
     195    Carissa La Rock         New Haven  CT         216   13     6 F 13-19        57:54   14:29/M
     196    Alexis Vazquez                                215   13     7 F 13-19        58:14   14:34/M
     197    George Whitney          Orange  CT             68   88     1 M 80-99        58:47   14:42/M
     198    Emajae Ricketts         New Haven  CT         217   13     8 F 13-19        59:28   14:52/M
     199    Karina Arquello         New Haven  CT         218   13     9 F 13-19        59:34   14:54/M
     200    Rosalie Carr            North Haven  CT       154   51     6 F 50-59        59:42   14:56/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lisa Cadmus New Haven CT

27

12

25:12

6:18/M

Top

Women 12 And Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sophie Bysiewicz Branford CT

11

105

34:00

8:30/M

2

Rebecca Wolenski Guilford CT

12

171

41:13

10:18/M

3

Lauren De Marco Guilford CT

9

174

41:26

10:22/M

Top

Female 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Catharine Axley Guilford CT

19

35

27:33

6:53/M

2

Barbara Harding Madison CT

15

103

33:50

8:28/M

3

Alissa Palatiello Guilford CT

16

162

39:35

9:54/M

Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Katherine Pyskaty Belmont MA

28

49

28:49

7:12/M

2

Mary Stahley New Haven CT

27

53

29:26

7:22/M

3

Elizabeth Bunney Branford CT

28

55

29:29

7:22/M

Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Amy Steffen Killingworth CT

31

26

26:42

6:41/M

2

Susan Dennis Colchester CT

32

50

28:52

7:13/M

3

Rebecca Fitzgerald Durham CT

30

56

29:46

7:27/M

Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jacqueline Montclair Cheshire CT

40

52

29:03

7:16/M

2

Keyvan Mahboubi Hamden CT

41

62

30:31

7:38/M

3

Valerie Small Guilford CT

47

64

30:41

7:40/M

Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ann McCormick North Haven CT

54

58

29:59

7:30/M

2

Deb Rooth Portland CT

50

75

31:36

7:54/M

3

Cynthia Gardner Pittsfield MA

55

84

32:27

8:07/M

Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Betse Courtmanche New Haven CT

62

166

40:09

10:02/M

Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jon French West Haven CT

23

1

20:50

5:13/M

Top

Men 12 And Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lee Wildermann Madison CT

6

176

41:34

10:24/M

2

Paul O'Connor Madison CT

7

177

41:34

10:24/M

Top

Male 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Srgey Lukashenko Cheshire CT

15

7

24:12

6:03/M

2

Ross Hicks Hamden CT

18

8

24:38

6:10/M

3

Samuel Montclair Cheshire CT

15

14

25:25

6:21/M

Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jesse Efron Guilford CT

23

2

21:30

5:23/M

2

David Tommaso Banford CT

24

6

24:11

6:03/M

3

Michael Troup New Haven CT

23

19

25:46

6:27/M

Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Shane Hobart Branford CT

34

5

23:52

5:58/M

2

Taylor Antrim New Haven CT

32

9

24:45

6:11/M

3

Billy Logue Los Angeles CA

39

15

25:28

6:22/M

Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Frank Tiroletto Orange CT

47

3

23:15

5:49/M

2

Jt Tolbert Branford CT

46

4

23:32

5:53/M

3

John Hadcock East Lyme CT

48

10

24:51

6:13/M

Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jerry Munck North Haven CT

50

11

25:03

6:16/M

2

Jeff Miller Middletown CT

52

16

25:30

6:23/M

3

Donald Nuhn Westbrook CT

54

23

26:20

6:35/M

Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Courtmanche New Haven CT

64

25

26:40

6:40/M

2

William Schaeffer Guilford CT

60

31

27:06

6:47/M

3

Ken Conforto Essex CT

60

40

28:00

7:00/M

Top

Male 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

George Whitney Orange CT

88

197

58:47

14:42/M


1K Kids Run

Overall Finish List


HI-TEK Racing - www.hitekracing.com


    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    Nathan Gould            Madison  CT           354   10 ***** M  2-12        03:31    3:31/K
       2    Brian Mc Cartney        Guilford  CT          366    9     1 M  2-12        03:50    3:50/K
       3    Raissi Bysiewicz        Branford  CT          364    8 ***** F  2-12        03:59    3:59/K
       4    Isabel Bysiewicz        Branford  CT          363    8     1 F  2-12        04:05    4:05/K
       5    Madeline Gould          Madison  CT           355   10     2 F  2-12        04:12    4:12/K
       6    Brendan Talarczyk       Guilford  CT          362    7     2 M  2-12        04:34    4:34/K
       7    Jack Waldron            Wallingford  CT       370    8     3 M  2-12        04:38    4:38/K
       8    Jacob Luther            Madison  CT           358    8     4 M  2-12        04:40    4:40/K
       9    Paul Gagliardi          Madison  CT           359    7     5 M  2-12        04:41    4:41/K
      10    Jack Wildermann         Madison  CT           351    4     6 M  2-12        04:42    4:42/K
      11    Jeremy Fleig            Higganum  CT          361    7     7 M  2-12        05:00    5:00/K
      12    Emily Kinney            Guilford  CT          356    8     3 F  2-12        05:02    5:02/K
      13    Amanda Beitel           Cheshire  CT          372    6     4 F  2-12        05:08    5:08/K
      14    Cynthia Rickman         Guilford  CT          369    8     5 F  2-12        05:13    5:13/K
      15    Nell Kinney             Guilford  CT          357    6     6 F  2-12        05:24    5:24/K
      16    Julie Waldron           Wallingford  CT       371    8     7 F  2-12        05:59    5:59/K
      17    Jordan Iglesias         Guilford  CT          368   7      8 M  2-12        06:30    6:30/K
      18    Rowan O'Connor          Madison  CT           353    3     9 M  2-12        06:51    6:51/K
      19    Emily Beitel            Cheshire  CT          373    4     8 F  2-12        06:56    6:56/K
      20    Ben Alea                Guilford  CT          367    4    10 M  2-12        07:33    7:33/K
      21    Mike Alea               Guilford  CT          365    3    11 M  2-12        07:42    7:42/K

BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com